سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

برنامه نیروی کار خارجی موقت (TFWP) و تمام اقدامات لازم

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

برنامه نیروی کار خارجی موقت
 • برنامه نیروی کار خارجی موقت چیست؟
 • شرایط نیروی کار خارجی موقت چیست؟
 • سایر الزامات برای واجد شرایط بودن برای برنامه TFWP
 • چگونه برای برنامه TFW اقدام کنیم؟
 • پیشنهاد شغلی در کانادا دریافت کنید
 • مجوز LMIA را دریافت کنید
 • برای ویزای کار اقدام کنید
 • درخواست شما باید شامل این فرم ها باشد:
 • مدارک پشتیبانی برای درخواست TFWP ممکن است شامل موارد زیر باشد:
 • معاینه پزشکی را کامل کنید
 • در مصاحبه ویزا شرکت کنید
 • منتظر پردازش درخواست ویزا باشید
 • سفر به کانادا
 • هزینه های مجوز کار موقت کانادا چقدر است؟
 • مدت اعتبار مجوز کار موقت چقدر است؟
 • آیا می توانم در برنامه نیروی کار خارجی موقت، افراد تحت تکفل خود را به کانادا بیاورم؟

کانادا به عنوان یک مکان بسیار محبوب هم برای بازدید و هم برای کار، تعداد زیادی از مسافران و نیروهای کاری را به خود جذب می کند. دلت کانادا برای برآوردن نیازهای جامعه خود، انواع مختلفی از ویزاهای توریستی و کاری را در نظر گرفته است.
یکی از انواع ویزاهای کاری، برنامه نیروی کار خارجی موقت (TFWP) است که برای کمک به افرادی که می خواهند برای مدت کوتاهی در کانادا کار کنند، طراحی شده است. در این مقاله توضیح خواهیم داد که TFWP چیست و چگونه می توان برای آن درخواست داد.

برنامه نیروی کار خارجی موقت چیست؟

برنامه نیروی کار موقت خارجی، یک ویزای کار موقت است که توسط دولت کانادا ایجاد شده تا فرصت هایی را برای نیروهای کاری خارجی که می خواهند برای مدت کوتاهی در کانادا استخدام شوند، فراهم کند.TFWP به افراد اجازه می دهد که فقط به مدت 6 ماه در این کشور مشغول به کار شوند ولی قابلیت تمدید هم دارد.
در این مدت نیروی کار خارجی صرفاً برای یک کارفرما اجازه کار دارد و مطابق با آن مجوز کار و ویزای کاری می گیرد. کارگران خارجی می توانند در هر جایی از کانادا که شغلشان اقتضا می کند، زندگی کنند اما در هر حال ملزم به رعایت قوانین این کشور هستند. زمانی که مجوز کار و ویزا به پایان انقضا نزدیک می شود، نیروی کار می تواند برای تمدید مجوز کار خود اقدام کرده یا باید کانادا را ترک کند و به کشور خود بازگردد.

بیشتر بخوانید: جاب آفر کانادا یا پیشنهاد کاری کانادا را چگونه دریافت کنیم؟

شرایط نیروی کار خارجی موقت چیست؟

شرایط لازم برای تبدیل شدن به یک نیروی کار خارجی موقت در کانادا بسیار گسترده است. دولت کانادا می خواهد در درجه اول از مشاغل شهروندان و ساکنان دائمی خود محافظت کند، بنابراین نیاز به مدرکی دارد که نشان دهد استخدام یک نیروی کار خارجی برای یک شرکت کانادایی کاملاً ضروری است. به همین دلیل، مهمترین الزامات برای تبدیل شدن به یک نیروی کار خارجی موقت، داشتن ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) است.

LMIA سندی است که کارفرمای کانادایی باید از دولت دریافت کند. این گواهی نشان می‌دهد که کارفرما تلاش کرده نیروی مورد نیاز خود را (چه شهروند، چه مقیم دائمی) در کانادا پیدا کند، اما کسی که مایل، در دسترس یا حائز صلاحیت انجام آن شغل باشد،

وجود نداشته است. در نتیجه از آنجایی که هیچ فردی در داخل کانادا برای آن شغل پیدا نشده، کارفرما به یک نیروی کار خارجی نیاز دارد. دریافت LMIA چند ماه زمان می برد، بنابراین این روش باید در اسرع وقت شروع شود.

سایر الزامات برای واجد شرایط بودن برای TFWP

 • داشتن شغلی در کانادا،
 • اثبات قصد ترک کانادا پس از انقضای مجوز کار،
 • اثبات توانایی تامین هزینه اقامت خود و خانواده خود را در کانادا و هزینه بازگشت به کشور مبدا،
 • اثبات صلاحیت قانونی و کیفری لازم،
 • اثبات عدم تهدید امنیت ملی کانادا،
 • اثبات سلامت کامل جسمانی،
 • عدم اشتغال در مشاغل و خدمات غیر اخلاقی

چگونه برای برنامه TFW اقدام کنیم؟

برای درخواست برای برنامه نیروی کار خارجی موقت، باید یک سری مراحل را که در زیر ذکر شده است، دنبال کنید.

یک پیشنهاد شغلی در کانادا دریافت کنید

تمامی ویزاهای کاری کانادا، متقاضی را ملزم می کند که قبل از درخواست مجوز کار، ابتدا یک پیشنهاد کاری از یک شرکت کانادایی داشته باشد. بنابراین، اولین قدم دریافت جاب آفر از یک کارفرما در داخل خاک کانادا می باشد. برای اینکار می توانید از مشاوران ما کمک و راهنمایی دریافت کنید. پس از موفقیت در یافتن کارفرمای مشتاق به استخدام، و پشت سر گذاشتن موفقیت آمیز مصاحبه های کاری لازم، کارفرما یک قرارداد اولیه استخدامی معتبر صادر می کند.

مجوز LMIA را دریافت کنید

کارفرما باید برای دریافت LMIA از طریق اداره کار و توسعه اجتماعی کانادا معروف به (ESDC) اقدام کند، نهادی که تأثیر استخدام یک نیروی کار خارجی را در بازار کار کانادا ارزیابی می کنند. اگر کارفرما بتواند مجوز LMIA را دریافت کند، فرایند به مرحله بعدی می رود؛ اما در صورت رد شدن LMIA ، کارفرما یا باید دوباره تلاش کند یا متقاضی باید شغل دیگری پیدا کند!

برای ویزای کار و مجوز اقدام کنید

پس از دریافت LMIA، وقت اقدام برای دریافت ویزای کاری و ورک پرمیت است. متقاضی باید به یکی از سفارت های کانادا درخواست بدهد.

مدارک لازم برای ارائه درخواست ویزای کار به سفارت

 • فرم درخواست ورک پرمیت (مجوز کار) برای متقاضیان خارج از کانادا.
 • فرم درخواست ویزای اقامت موقت.
 • فرم اطلاعات خانواده.
 • فرم استفاده از نماینده یا همان وکیل (در صورت وجود).

بیشتر بخوانید: مدارک لازم برای ویزای کانادا چیست؟

مدارک پشتیبان برای درخواست TFWP ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • گذرنامه با بیش از 6 ماه اعتبار پس از تاریخ برنامه ریزی شده برای ورود به کانادا،
 • یک فتوکپی از تمام صفحات گذرنامه،
 • دو قطعه عکس مطابق شرایط اعلام شده،.
 • پیشنهاد شغلی معتبر از سوی کارفرمای کانادایی،
 • گواهی وضعیت فعلی مهاجرت (اگر متقاضی در کشوری به جز کشور تابعه خود مقیم باشد،.
 • گواهی عدم سوئ پیشینه از پلیس،
 • رزومه متقاضی،
 • مدارک تحصیلی و گواهینامه ها،
 • کپی گواهی ازدواج (در صورت وجود)،
 • کپی شناسنامه فرزندان (در صورت وجود،
 • گواهی نامه پذیرش کبک (CAQ) برای متقاضیان کار در استان کبک،
 • هر مدرک دیگری که کنسولگری کانادا نیاز دارد.

معاینه پزشکی را کامل کنید

متقاضی بهتر است برای اثبات سلامتی خود از طریق معاینه پزشکی اقدام نماید. این کار باید مپزشکان معتمد اداره مهاجرت کانادا در محل اقامت متقاضی در کشور مبدا انجام شود. پس از انجام آزمایشات لازم پزشک معتمد مدارک تاییدکننده سلامت متقاضی را تایید و امضا می کند. بدون نتیحه معاینه پزشکی، کار در حوزه مراقبت از کودکان، آموزش مدارس ابتدایی یا متوسطه، مشاغل خدمات بهداشتی، یا مشاغل کشاورزی برای نیروی کار خارجی مجاز نخواهد بود هر چند سایر مدارک موجود باشند.

در مصاحبه ویزا شرکت کنید

مقامات کنسولگری کانادا ممکن است بخواهند با متقاضی ویزای کار مصاحبه کنند تا مشخص کنند پس از پایان مجوز کار به کشور خود باز خواهد گشت و در درخواست خود صادق بوده است یا خیر! لازم است در ساعت مقرر برای مصاحبه در سفارت حضور یافته و به سوالاتی که از طرف آفیسر پرسیده می شود پاسخ داده شود. آنها همچنین ممکن است از متقاضی بخواهند که اطلاعات بیومتریک خود را پس از مصاحبه ارائه دهد.

منتظر پردازش ویزا باشید

پس از ارسال تمام مدارک لازم، باید منتظر رسیدگی کنسولگری به درخواست ویزا بود. میانگین زمان پردازش بستگی به کشور مبدأ دارد، اما ممکن است از 3 تا 27 هفته طول بکشد. در صورت پذیرش درخواست ویزا، سفارت دستورالعمل های تکمیلی را برای متقاضی ارسال می کند، اما در صورت رد درخواست، دلایل آن طی ایمیلی ارسال می شود. این امکان وجود دارد که در برخی موارد با رفع دلایل ریجکتی، مجددا برای دریافت ویزا اقدام کرد.

سفر به کانادا

مرحله آخر اسفر به کشور کاناداست. پس از انجام مقدمات لازم برای سفر و اقامت، هنگام ورود به خاک کانادا، افسران مرزهای ورودی متقاضیان را برای بررسی متوقف می کنند. آنها پس از بررسی مدارک، در مورد هدف از بازدید و مدت زمانی که متقاضی قصد دارد در کانادا بمانند سؤالاتی می پرسند و درصورتیکه به صداقت و صحت پاسخ ها تردید کنند، می توانند اجازه ورود به کشور کانادا ندهند.

هزینه های دولتی اخذ مجوز کار موقت کانادا چقدر است؟

برای درخواست برنامه نیروی کار خارجی موقت، هزینه درخواست اولیه 155 دلار کانادا می باشد. این هزینه برای رسیدگی به درخواست متقاضی توسط سفارت ضروری است و باید برای هر بار درخواست پرداخت شود، حتی اگر برای تمدید درخواست باشد. علاوه بر این، برای ارائه اطلاعات بیومتریک، باید هزینه ای معادل 85 دلار کانادا پرداخت شود.

مدت اعتبار مجوز کار موقت چقدر است؟

مجوز کار موقت اولیه برای 6 ماه یا کمتر معتبر است. با این حال، دولت کانادا به دارندگان اجازه داده است که برای تمدید مدت تشکیل پرونده دهند. برای تشکیل پرونده درخواست تمدید، باید دوباره مدارک لازم را جمع آوری کرده و از داخل خاک کانادا درخواست داد. مدت زمان تمدید به تصمیم اداره مهاجرت کانادا خواهد بود، اما به طور کلی حداکثر مدت زمان اقامت در کانادا از طریق برنامه TFW در حدود 4 سال می باشد. و پس از آن نیروی کار خارجی در صورت تمایل به ماندن در کانادا باید برای دریافت اقامت دائم در کانادا درخواست بدهد.

آیا می توانم افراد تحت تکفل خود را در زمانی که در برنامه نیروی کار خارجی موقت کانادا هستند بیاورم؟

قوانین TFWP در کانادا به دارنده مجوز کار اجازه می دهد تا خانواده نزدیک و تحت تکفل خود را با خود به کانادا بیاورد که شامل همسر و فرزندان زیر 21 سال می شود. هنگامی که برای اولین بار برای TFWP درخواست داده می شود، باید مدارک خانواده نیز اراده شود تا سفارت بتواند همه آنها را با هم پردازش کند.
با این حال، حتی اگر افراد تحت تکفل مجاز به همراهی شما باشند، این به دولت کانادا بستگی دارد که آیا به همسر یا شریک زندگی مشترک شما اجازه کار و یافتن شغل در کانادا را بدهد. تصمیمات آنها مربوط به پرونده و کشور است، بنابراین باید با کنسولگری تماس بگیرید تا جزئیات بیشتری را بپرسید.

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

سلام – من هم دنبال کار موقت هستم
آیا قسمت سرچ کردن و کاریابی هم با خود من است یا میشود صفر تا صد پروسه را به شرکت شما سپرد؟

امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
28 مهر 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.