سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

تحصیل دوره زبان در سوئد

راهنمای جامع دوره زبان در سوئد

take a language course in sweden

سوئد

مشاوره رایگان

تحصیل دوره زبان در سوئد چیست؟

یکی از شرایط مهاجرت به این کشور، امکان دریافت ویزای از طریق تحصیل دوره زبان در سوئد است که با این روش شما یک تیر و دو نشان زده‌اید، هم‌زمان که فرصت کافی برای یادگیری در یک دوره زبان سوئدی معتبر را پیدا کرده‌اید، می‌توانید به این کشور نیز مهاجرت کنید و ساکن یکی از کشورهای خوب اتحادیه اروپا شوید.
فهرست مطالب
مشاوره رایگان تلفنی

دوره زبان سوئدی، مستقل از تحصیل دانشگاهی در سوئد

برای آنکه بتوانید دوره زبان سوئدی در این کشور بگذرانید، حتما لازم نیست دانشجوی یکی از دانشگاه‌های کشور سوئد باشید، در این کشور موسسات مختلف نیز آموزش زبان سوئدی برای بزرگ‌سالان را نیز ارائه می‌دهند دو مورد از برترین موسسات این کشور را می‌توان انجمن‌های Folkuniversitetet و Medborgarskolan دانست. البته انجمن‌های دیگری نیز در این کشور به تدریس آموزش سوئدی مشغول هستند که تعداد آن‌ها بسیار زیاد بوده و با کوچک‌ترین جستجو در گوگل، می‌توانید نام و وب‌سایت آن‌ها را پیدا کنید.

تحصیل دوره زبان سوئدی در  Folkuniversitetet، نیازمند مشخص کردن توانایی فعلی شما در زبان سوئدی و تعیین اهداف بلند مدت شما برای دریافت مدارک مختلف زبان سوئدی از سطح A1 تا C2 است. در زمان شروع این دوره‌ها، لازم است حتما طوری برنامه‌ریزی کنید که در پایان برنامه بتوانید به میزانی که آموزش دیده‌اید، به زبان سوئدی مسلط باشید.

همچنین اگر به‌عنوان یک محصل، تصمیم داشته باشید در تابستان‌های خود که اوقات فراقت بیشتری دارید، در یک دوره زبان سوئدی شرکت کنید، می‌توانید برنامه‌های تابستانی زیر را برای یادگیری زبان سوئدی انتخاب کرده و در آن‌ها شرکت کنید:

 • انجمن سلطنتی فرهنگ سوئدی در خارج از کشور (Riksföreningen Sverigekontakt)
 • سوئد اکسپرس ( که در شهر‌های گوتنبرگ، استکهلم و… فعالیت می‌کند)
 • دوره‌ی تابستانی بین‌المللی اوپسالا

در دبیرستان‌های کشور سوئد (با عنوان folkhögskolor) نیز دوره‌های تابستانی برگزار می‌شود که شرکت در این دوره‌ها مستلزم صرف زمانی بیشتر از ۱۰۰ ساعت برای یادگیری زبان سوئدی خواهد بود.

هم‌چنین انستیتوی زبان سوئدی در این کشور، کورس‌های آنلاین زبان سوئدی برگزار می‌کند که این دوره زبان سوئدی از طریق اپلیکیشن‌های موبایلی به رایگان در دسترس عموم قرار دارند. این دوره‌های آنلاین بیشتر برای افرادی که قصد دارند زبان سوئدی را از سطح مبتدی بیاموزند کاربرد دارد و برای افرادی که قصد یادگیری مقاطع بالاتر سوئدی را دارند، کاربرد خاصی ندارد.

اهمیت یادگیری زبان سوئدی

زبان سوئدی، زبان رسمی بیش از ۱۰ میلیون نفر از جمعیت اتحادیه اروپا (عموما در کشور سوئد) است که در کشور فنلاند نیز کاربرد دارد. این زبان که تقریبا تلفیقی از زبان نروژی و دانمارکی محسوب می‌شود، می‌تواند به شما کمک کند که زندگی آسانی را در کشور سوئد تجربه کنید، چراکه یکی از مهم‌ترین اصول مربوط به مهاجرت، یادگیری زبان رسمی آن کشور و توانایی استفاده از آن برای مکالمات روزمره و کاری است.

اگر بخواهید برای تحصیل در سوئد یا کار در این کشور اقدام کنید، اهمیت یادگیری زبان سوئدی دو چندان می‌شود چراکه در محیط‌های کاری و تحصیلی، همیشه نمی‌توان به زبان انگلیسی مفهوم را رساند و از سویی، مخاطبین ما در این محیط‌ها الزامی به استفاده از زبان انگلیسی ندارند و درصورتی‌که به زبان سوئدی مسلط نباشید، اطلاعات بسیاری را از دست خواهید داد.

برای آنکه بتوانید پذیرش تحصیل در دانشگاه‌های سوئد را دریافت کنید، حداقل مدرک آیلتس ۵٫۵ موردنیاز شما خواهد بود و این حداقل نمره، برای ورود به دانشگاه، پس از مدرک لیسانس است. اگر بتوانید با نمره حداقلی آزمون آیلتس وارد دانشگاه‌های سوئد شوید، برای تحصیل در مقاطع بالاتر دانشگاه‌های این کشور لازم است حتما نمره آیلتس بالاتری دریافت کنید و این امر می‌تواند برای هر دانشجوی بین‌المللی با دشواری‌هایی همراه باشد.

از سویی دریافت پذیرش تحصیلی در دانشگاه‌های سوئدی زبان این کشور آسان‌تر از دریافت پذیرش تحصیلی در دانشگاه‌های انگلیسی زبان خواهد بود، به همین دلیل اگر بتوانید در طول دوره تحصیل خود، در دوره‌ زبان سوئدی شرکت کنید، برای ادامه تحصیل خود در این کشور شانس بیشتری خواهید داشت.

تجربیات آرش دانشجوی ایرانی ساکن سوئد را از کوچ رادیو بشنوید.

دوره زبان سوئدی رایگان، در کشور سوئد

اگر در حال تحصیل در سوئد به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی باشید، یکی از امکاناتی که می‌توانید از آن بهره‌مند شوید شرکت در دوره‌های رایگان زبان سوئدی است. دوره‌های زبان سوئدی، در دانشگاه‌های این کشور توسط موسساتی به نام Swedish Institute برگزار می‌شود.

عموما در دانشگاه‌های دولتی این کشور، دپارتمان زبان سوئدی بخش مسئولیت مربوط به دوره زبان سوئدی دانشجویان بین‌المللی را برعهده دارد که در این دوره‌ها، به دانشجویان بین‌المللی، زبان سوئدی در سطح مقدماتی آموزش داده می‌شود.

دانشگاه‌های زیر در کشور سوئد، دوره‌های آموزش زبان سوئدی را در کنار تحصیل به دانشجویان ارائه می‌دهند:

 • دانشگاه لوند
 • دانشگاه لینکو پینک
 • دانشگاه گوتنبرگ
 • دانشگاه استکهلم

دوره‌هایی که در این دانشگاه‌ها ارائه می‌شود، مخصوص افرادی است که در حال تحصیل در سوئد هستند و شهروند این کشور محسوب نمی‌شوند و لازم است بدانید تنها دانشجویان همان دانشگاه‌، می‌توانند از دوره‌های همان دانشگاه برخوردار شوند و افراد از دانشگاه‌های دیگر یا غیر دانشجو، امکان شرکت در این دوره‌ها را نخواهند داشت.

عموما این دوره‌ها از سطح ۱ آغاز می‌شود و تا سطح ۶ که بالاترین سطح محسوب می‌شود ادامه دارد، سطح ۱ در دوره زبان سوئدی، برای افرادی است که با زبان سوئدی بیگانه هستند و در سطح کاملا مبتدی قرار دارند.

برای آنکه بتوانید مدرک پایانی شرکت در دوره زبان سوئدی را دریافت کنید، لازم است حداقل در ۸۰ درصد از جلسات کلاس حضور داشته باشید و نمره قبولی کسب کنید.

بیشتر بخوانید: موقعیت کار پس از تحصیل در ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین

هزینه تحصیل در سوئد

یکی از مهم‌ترین نکات در هنگام مهاجرت به هر کشوری، موضوع هزینه‌های زندگی است. هرکسی برای آنکه بتواند زندگی خوبی در کشور مقصد خود داشته باشد، لازم است پیش از مهاجرت به خوبی درباره مسائل اقتصادی آینده خود اطلاعات جامعی کسب کند. کشور سوئد را نمی‌توان یکی از کشورهای ارزان اروپایی در نظر گرفت، اما با این وجود هزینه‌های جاری در این کشور، کمتر از هزینه‌های جاری در کشوری مانند انگلیس خواهد بود.

هر دانشجوی بین‌المللی در کشور سوئد، بسته به شهری که در آن زندگی می‌کند متفاوت خواهد بود که در شهرهای بزرگ این کشور مانند گوتنبرگ و استکهلم در حدود ۱۲۵۰ یورو در ماه و در شهرهای کوچک‌تر حدود ۸۵۰ یورو در ماه است که این ارقام نشان می‌دهد زندگی در شهرهای بزرگ‌تر، هزینه بیشتری نیز به همراه خواهد داشت.

شما همچنین می توانید با خوانش مقاله استکهلم، گوهر شمالی ؛ داده های دقیق تری از زندگی در سوئد به دست آورید.

نکات مهم درباره یادگیری زبان سوئدی در سوئد

 • اگر بخواهید این زبان را به صورت رایگان بیاموزید، بهترین دوره زبان سوئدی برای شروع مسیر، استفاده از اپلیکیشن‌های موبایلی مناسب سیستم عامل‌های اندروید و iOS است که یکی از این اپلیکیشن‌ها توسط انیستیتو زبان سوئدی تهیه و عرضه شده است.
 • امکان دریافت مدرک زبان سوئدی از دوره‌های گذرانده شده برای افرادی که در حال تحصیل در سوئد هستند وجود دارد و تنها برای دریافت این مدرک، لازم است بیش از ۸۰ درصد جلسات کلاس‌ها را شرکت کرده باشید و نمره قبولی از آزمون پایانی نیز دریافت کنید.
 • همانند مدارک آیلتس و تافل، برای ارائه وضعیت زبان سوئدی به دانشگاه‌های این کشور لازم است مدرک زبان Tisus ارائه کنید که نشان‌دهنده سطح زبان سوئدی شما خواهد بود

اگر به علت سن بالا و یا اهداف تجاری نیز مایل به مهاجرت به سوئد باشید، می‌توانید از الگوی ثبت شرکت با سرمایه گذاری در سوئد نیز استفاده نمائید. برای دریافت اطلاعات دقیق تر در این خصوص خوانش مقاله ثبت شرکت و مهاجرت به سوئد به شما پیشنهاد می گردد.

مزایای مهاجرت به روش تحصیل دوره زبان در سوئد

آموزش با کیفیت بالا

سوئد به دلیل سیستم آموزشی عالی خود شناخته شده است که تضمین می کند دوره های زبان توسط مربیان واجد شرایط با استفاده از روش های آموزشی موثر تدریس می شود.

غوطه وری زبان

تحصیل در کشوری که به آن زبان صحبت می شود، تجربه ای فراگیر را فراهم می کند که یادگیری زبان را تسریع می کند و مهارت را بهبود می بخشد.

زمینه فرهنگی

یادگیری یک زبان در بافت بومی آن به شما امکان می دهد فرهنگ، آداب و رسوم و تفاوت های ظریف را که ارتباط نزدیکی با استفاده از زبان دارند، درک کنید.

جمعیت دو زبانه

بسیاری از سوئدی ها به زبان انگلیسی مسلط هستند، که می تواند برای دانشجویان بین المللی در طول فرآیند یادگیری زبان و در تعاملات روزانه مفید باشد.

نوآوری و فناوری

سوئد از نظر فناوری پیشرفته است و مؤسسات آموزشی آن اغلب ابزارها و تکنیک های مدرن را در آموزش زبان گنجانده اند.

فرصت های سفر

تحصیل در سوئد به شما این شانس را می دهد که طبیعت این کشور را کشف کنید زیبایی، مکان های تاریخی و کشورهای همسایه در حالی که مهارت های زبانی خود را تمرین می کنید.

معایب مهاجرت به روش تحصیل دوره زبان در سوئد

هزینه های زندگی

سوئد به دلیل هزینه های بالای زندگی از جمله اقامت، غذا، حمل و نقل و سایر هزینه های روزانه شناخته شده است.

موانع زبانی

اگر به زبان سوئدی مهارت ندارید، ممکن است در ابتدا با موانع زبانی در زندگی روزمره خارج از کلاس مواجه شوید.

استفاده محدود از زبان

اگر بیشتر با سایر افراد غیر بومی صحبت می کنید یا اغلب از انگلیسی استفاده می کنید، ممکن است تجربه غوطه وری شما را با مشکل مواجه کند.

سازگاری فرهنگی

سازگاری با فرهنگ، آداب و رسوم و هنجارهای اجتماعی جدید می تواند چالش برانگیز باشد، به خصوص اگر با جامعه سوئد آشنایی نداشته باشید.

چالش های بوروکراتیک

پرداختن به وظایف اداری مانند ویزا، اجازه اقامت و سایر موارد عملی در یک کشور خارجی می تواند پیچیده و زمان بر باشد.

تغییرات فصلی

سوئد فصل‌های متفاوتی را تجربه می‌کند و هوای سرد و نور محدود روز را در طول روز تجربه می‌کند زمستان ممکن است برای برخی از دانش آموزان یک چالش باشد.

محیط یادگیری متفاوت

روش‌های تدریس و انتظارات تحصیلی ممکن است با آنچه شما به آن عادت دارید متفاوت باشد و نیاز به تعدیل دارد.

انزوا

بسته به موقعیت مکانی شما در سوئد و تعاملات شما، ممکن است احساس کنید از برخی تجربیات فرهنگی یا شهری جدا شده اید.

سوالات متداول تحصیل دوره زبان در سوئد

کشورهای قاره اروپا، یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی برای افراد ایرانی محسوب می‌شود و علت اصلی آن، نزدیک بودن قاره اروپا به ایران است و هر فرد مهاجر در زمان‌های موردنیاز، راحت‌تر از دیگر کشورهای قاره‌های دیگر می‌تواند به ایران سفر کند. یکی از کشورهای اروپایی که مقصد محبوبی برای ایرانیان محسوب می‌شود، کشور سوئد است. این کشور که در شمال اروپا واقع شده، تنها ۱۰ میلیون نفر جمعیت دارد و پایتخت و البته بزرگ‌ترین شهر سوئد، استکهلم است. مردم ساکن این کشور، امکانات، سطح رفاه و کیفیت بالایی از زندگی را تجربه می‌کنند و به دلیل کم جمعیت بودن سوئد، رسیدگی دولت به مردم نیز بسیار زیاد است. تمامی آنچه به آن اشاره کردیم، ازجمله دلایل محبوبیت کشور سوئد برای مهاجرین محسوب می‌شود و اگر قصد مهاجرت و تحصیل در سوئد را داشته باشید، باید بدانید زبان رسمی این کشور سوئدی بوده و لازم است برای گذراندن یک زندگی خوب در این کشور، زبان سوئدی را بیاموزید.

این بستگی به نوع برنامه ای دارد که می خواهید انگلیسی در سوئد مطالعه کنید. اگر می خواهید انگلیسی را در سطح دانشگاهی مطالعه کنید، باید نشان دهید که الزامات زبان انگلیسی برای دوره یا برنامه را دارید. شما می توانید با شرکت در یکی از آزمون های زبان انگلیسی که به طور گسترده پذیرفته شده است، این کار را انجام دهید.

برای ورود به دوره رایگان زبان سوئدی در سوئد، چند گزینه دارید: اگر مهاجری هستید که در سوئد زندگی می کنید، می توانید در SFI ثبت نام کنید. اگر دانشجو یا محقق یک دانشگاه سوئد هستید، ممکن است بتوانید در دوره های زبان سوئدی که توسط دانشگاه شما ارائه می شود شرکت کنید. اگر در سوئد یک فرد حرفه ای یا جویای کار هستید، ممکن است بتوانید به زبان سوئدی برای حرفه ای ها بپیوندید، که یک شرکت خصوصی است که دوره های سوئدی رایگان یا یارانه ای را برای کارگران خارجی ارائه می دهد.

مقالات مرتبط

سایر روش های مرتبط

دوره زبان در فرانسه

دوره زبان در مجارستان

اگر مایل هستید در انتخاب روش و کشور مناسب خودتان راهنمایی اخذ کنید، با ما در تماس باشید...

نظرات دیگران درباره تحصیل دوره زبان در سوئد

0 پاسخ

 1. سلام وقت بخیر
  آیا برای دوره های زبان در سوئد نیاز به ارائه مدرک زبان هست؟ و آیا اجازه کار داریم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل نمایید

کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

فرم ارزیابی مهاجرت

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .