سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

استکهلم، گوهر شمالی

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

استکهلم

استکهلم به چه چیزی معروف است؟

استکهلم به عنوان شهری میزبان یکی از معتبرترین اقدامات عملی در سطح جهان، مراسم جایزه نوبل، افتخاری است که از سال 1930 به دست آورده است. این شهر باستانی از آن زمان تا به امروز میزبان این مراسم بوده است. این شهر پیشرفته و توسعه یافته شامل چهارده جزیره کوچک و بزرگ و متصل به هم توسط 57 پل، به سرزمینی یکپارچه و زیبا تبدیل شده است که به عنوان پرجمعیت ترین شهر در منطقه شمالی یا نوردیک شناخته می شود. به عنوان پایتخت سوئد، سرزمینی غنی از تاریخ، فرهنگ، فضاهای سبز و طبیعت فریبنده است که بخش قابل توجهی از شهر را شکل داده است. مردم استکهلم محتاط هستند و ممکن است به راحتی با غریبه ها گرم نشوند، اما این را نباید با بی ادبی یا بی فرهنگی اشتباه گرفت. با گذشت زمان و با آشنایی عمیق تر با شخصیت آنها، دوستی و فرهنگ عالی آنها به طور فزاینده ای آشکار می شود.

آب و هوا و جغرافیای استکهلم چگونه است؟

واقع در استکهلم در لبه جنوبی سوئد، چهارده جزیره مجزا را در بر می گیرد. 30 درصد شهر را پارک ها و فضاهای سبز پوشانده است، در حالی که 30 درصد دیگر را آبراه ها تشکیل می دهند. استکهلم با مساحتی حدود 6500 کیلومتر مربع، کاملاً در سطح دریا قرار دارد. آب و هوا در پایتخت سوئد به عنوان آب و هوای بالتیک نامیده می شود که یک نسخه معتدل از آب و هوای اقیانوسی است. زمستان های این شهر سرد است و اغلب دمای زیر صفر را تجربه می کند. از طرفی تابستان های معتدل و تا حدودی گرمی دارد که فصل مورد علاقه ساکنان آن است. زندگی در استکهلم یعنی زندگی در یکی از سرزمین‌های اسکاندیناوی، نه چندان دور از قطب شمال، و گهگاه دوره‌های سرمای یخبندان را تجربه می‌کنید. با این حال، جریان‌های معتدلی از اقیانوس اطلس می‌آیند که شهر را زنده می‌کنند و هوای مطبوعی را به وجود می‌آورند. بارندگی در استکهلم در طول سال پراکنده است و به طور متوسط ​​سالانه حدود 539 میلی متر است. زمستان‌ها از دسامبر شروع می‌شود و تا فوریه ادامه می‌یابد و اغلب دما دارد زیر صفر در نوسان است. بهار در استکهلم کوتاه است و از آوریل تا مه ادامه دارد و روزهای ملایم و معتدل را نشان می دهد. تابستان در استکهلم از ژوئن تا آگوست طول می کشد و روزهای طولانی آن شاهد دمای حدود 23 درجه سانتیگراد است. از اواسط ماه مه تا اواخر جولای، پدیده “شب های سفید” رخ می دهد، جایی که تاریکی حتی در تاریک ترین ساعات نیمه شب وجود ندارد. پاییز خنک و بارانی استکهلم از سپتامبر شروع می شود و تا نوامبر ادامه می یابد و به تدریج سردتر و خاکستری می شود. در نهایت، نوامبر نزدیک می شود و هوا به سمت صفر می رود و این نشان دهنده آغاز اولین بارش برف سال در شهر است.

بیشتر بخوانیم: چه راه‌هایی برای اخذ اقامت اروپا وجود دارد؟

وضعیت اقتصادی استکهلم چگونه است؟

سوئد دارای اقتصاد قوی است و تولید ناخالص داخلی (GDP) آن در بین بیست کشور برتر جهان قرار دارد. این کشور اسکاندیناوی به مقررات مالی سختگیرانه پایبند است که مشخصه آن وابستگی قوی به ابزارهای اقتصادی صادرات محور است. از چوب و مواد معدنی گرفته تا محصولات بسیار پیشرفته و کالاهای خانگی، این اجزا در مجموع بخش قابل توجهی از سبد صادراتی سوئد را تشکیل می دهند.

بخش‌های کلیدی کمک‌کننده به اقتصاد کشور شامل خودروسازی، مخابرات، داروسازی، ماشین‌آلات صنعتی، کالاهای خانگی، ابزار دقیق، محصولات شیمیایی و صنایع آهن و فولاد است. سوئد به طور قابل توجهی در به کارگیری فناوری در بخش کشاورزی پیشتاز است و تقریباً نیمی از نیروی کار خانگی خود را در این زمینه استفاده می کند.

این کشور دارای یک اقتصاد باز است که عمدتاً توسط شرکت های خصوصی هدایت می شود. پس از دانمارک، سوئد یکی از بالاترین نرخ های مالیات را اعمال می کند بیش از چهل درصد از درآمد آن از مالیات بر درآمد شهروندان حاصل می شود. صنعت ماهیگیری و غذاهای دریایی نیز نقشی جزئی و در عین حال اساسی در اقتصاد سوئد ایفا می کند و با وجود ممنوعیت ها و محدودیت ها در بخش های خاصی از دریای شمال ادامه دارد.

یکی از جنبه های جدایی ناپذیر اقتصاد سوئد تمرکز قوی آن بر برق آبی و فناوری های مرتبط با سد است. تقریباً نیمی از تولید برق آن از نیروی برق آبی تامین می شود، در حالی که بخش باقی مانده به انرژی هسته ای متکی است. سوئد که فاقد منابع سوخت فسیلی خاص است، نیازهای خود را عمدتاً از طریق واردات تامین می کند. صادرات معادن و فلزات که شامل منابعی مانند طلا، مس، سرب، روی، آهن و نقره می‌شود، نقش مهمی در اقتصاد کشور دارد.

استکهلم

وضعیت بازار کار و اشتغال برای زندگی در استکهلم چگونه است؟

متوسط ​​حداقل درآمد برای یک شهروند سوئدی، در بدترین حالت، به شانزده هزار کرون در ماه می رسد، تقریباً حدود 1500 یورو. علاوه بر این، دستمزد ماهیانه 518000 کرون، معادل 48000 یورو، در میان بالاترین درآمدها در سوئد قرار دارد. این کشور با تنها پنج درصد تفاوت در میانگین درآمد زنان و مردان، یکی از مترقی ترین و توسعه یافته ترین کشورهای جهان در زمینه برابری جنسیتی در حوزه کسب و کار محسوب می شود.

به طور متوسط ​​درآمد شهروندان سوئدی هر شانزده ماه یکبار هشت درصد رشد را تجربه می کند. وقتی تجربه کاری یک فرد از یک دهه فراتر می رود، حقوق آنها در مقایسه با درآمد اولیه تقریباً دو برابر می شود. این افزایش هشت درصدی بیش از پنج درصد افزایش متوسط ​​درآمد جهانی است که نشان دهنده رشد اقتصادی قوی و بازار کار پویای سوئد است.

در سال های اخیر، دولت سوئد علاقه بیشتری نشان داده است در مهاجران و نیروهای کار خارجی. با این حال، بازار کار رقابتی، همراه با تعداد بالایی از متقاضیان، منجر به دریافت پاسخ منفی تقریباً بیست درصد از درخواست‌های ویزای کار می‌شود. بازار کار در سوئد، به ویژه در استکهلم، رقابتی و چالش برانگیز است و مشاغل متعددی نیاز به تسلط کامل به زبان سوئدی دارند.

خوشبختانه این تمام ماجرا نیست. استکهلم میزبان تعداد قابل توجهی از شرکت‌های بین‌المللی است که در آن‌ها مهاجران برای استخدام لزوماً نیازی به مهارت در زبان سوئدی ندارند. تسلط به زبان انگلیسی کافی است. سوئدی‌ها تعادل بین کار و زندگی را در اولویت قرار می‌دهند و از نظر توجه به کارکنان، ساعات کاری انعطاف‌پذیر و مقررات حمایتی جزو بهترین‌های دنیا هستند.

استاندارد و کیفیت بالای نیروی کار در بازار سوئد آن را رقابتی می کند و یافتن شغل ایده آل را تا حدودی چالش برانگیز می کند. یکی از مهم ترین توصیه ها برای موفقیت به عنوان یک خارجی در بازار کار است یادگیری زبان سوئدی با این حال، مشاغلی که به مهاجران انگلیسی زبان نیاز دارند نیز کم نیستند. دو عامل تأثیرگذار دیگر در فرآیند کاریابی در استکهلم، داشتن مدرک تحصیلی گواهی شده و تجربه کاری است. اگرچه اجباری نیستند، اما به طور قابل توجهی بر قابلیت استخدام افراد تأثیر می گذارند. یک کارفرمای سوئدی باید به دولت توجیه کند که چرا با توجه به ویژگی ها و ویژگی های مثبت آنها، استخدام یک خارجی را به یک شهروند سوئدی ترجیح می دهند.

مانند سایر کشورهای توسعه یافته، سوئد سالانه فهرستی به نام “فهرست کمبود شغل” منتشر می کند که به عنوان راهنمای ارزشمندی برای جویندگان کار و مهاجران عمل می کند. گفته می‌شود مشاغل فهرست‌شده در اینجا به قدری مورد تقاضا هستند که مهاجری که مهارت‌ها و تجربه‌های لازم را در هر یک از این نقش‌ها دارد، ممکن است نیازی به دانش زبان سوئدی نداشته باشد، زیرا در استخدام با چالش خاصی مواجه نیست. برخی از مشاغل اغلب تکرار شونده در این لیست معمولاً در زمینه هایی مانند مهندسی قرار می گیرند. آموزش، فناوری اطلاعات و فناوری. با نگاهی به سال 2019، مشاغلی مانند داروساز، معلم دبیرستان، مهندس عمران، مهندس مکانیک و برق، شیمی‌دان، برنامه‌نویس و توسعه‌دهنده نرم‌افزار، دندانپزشک، پزشک، پرستار و مدرس دانشگاه به‌عنوان موقعیت‌های بسیار پرطرفدار برجسته می‌شوند.

استکهلم

چشم انداز فرهنگی و انسانی در استکهلم چگونه است؟

بیش از 900000 نفر استکهلم را خانه می دانند که تقریباً 27 درصد آنها مهاجر هستند. استکهلم تعادل و هماهنگی را بین فضای مدرن و مترقی خود و محیط طبیعی اطراف حفظ می کند و فرهنگ احترام به طبیعت را در بین ساکنان خود پرورش می دهد. زبان غالب در استکهلم سوئدی است، در حالی که زبان های دیگر این شهر عبارتند از فنلاندی، انگلیسی، بوسنیایی، عربی، ترکی، فارسی، اسپانیایی، هلندی، کرواتی، صربی و کردی. این تنوع فرهنگی نشان دهنده طیف گسترده فرهنگی سوئد است که بدون شک دارایی مثبتی برای مهاجران است.

در سال 1998، پایتخت سوئد به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا شناخته شد. این شهر میزبان نمادهای تاریخی مانند Birka، Gamla Stan، Skogskyrkogården، و کاخ Drottningholm است که همگی جزو میراث جهانی یونسکو هستند. ساکنان استکهلم علاقه شدیدی به فعالیت های بدنی دارند و روزانه بیش از 70000 نفر دوچرخه سواری می کنند. شهر دارای خطوط اختصاصی دوچرخه در سراسر وسعت خود است.

استکهلم نزدیک به صد موزه را در خود جای داده است که از نظر سرانه موزه در بین برترین موزه‌های جهان قرار دارد. موزه ملی آن به تنهایی بیش از 50000 نقاشی و آثار تاریخی را به نمایش می گذارد. بسیاری از موزه‌های استکهلم یا رایگان هستند یا روزهای خاصی از هفته را برای ورود رایگان ارائه می‌دهند، که فرهنگ و تاریخ را برای ساکنان و بازدیدکنندگان به طور یکسان در دسترس قرار می‌دهد.

استکهلم

وضعیت مسکن در استکهلم چگونه است؟

یافتن مسکن مناسب برای کسانی که به سوئد مهاجرت می کنند یک چالش مهم است. بازار مسکن سوئد گاهی چنان رقابتی می شود که به ویژه در مورد اجاره های بلندمدت، بازار سیاه اجاره خانه را به وجود می آورد. این اغلب باعث می شود بسیاری از مهاجران و خارجیانی که به دنبال اقامت طولانی مدت در کشور هستند، مقابله با عوارض ناشی از مستاجر بودن و جابجایی های مکرر را به هزینه های سنگین خرید خانه ترجیح دهند.

مهاجرانی که به دنبال خانه های اجاره ای در استکهلم هستند معمولاً با دو گزینه رایج روبرو می شوند. اولی اجاره‌های «دست اول» مستقیماً از صاحب ملک است، در حالی که دومی شامل اجاره‌های «دست دوم» واسطه‌ای است که از مستاجر یا ساکن فعلی به دست می‌آید. اجاره های دست اول اغلب کمیاب هستند، و جستجو در میان اجاره های دست دوم رایج تر می شود، اگرچه این اجاره ها معمولاً قراردادهای اقامت کوتاه مدت دارند و معمولاً نمی توان بیش از یک مدت روی آنها حساب کرد. سال

هزینه اجاره در سوئد، به ویژه در استکهلم، معمولاً بالا است و معمولاً حدود یک سوم درآمد مردم محلی را مصرف می کند. برای مقابله با افزایش مداوم قیمت اجاره، دولت سوئد هر سال سقف مشخصی را برای اجاره تعیین می کند. به لطف این اقدامات، افزایش نرخ اجاره از سال 2000 تا به امروز سالانه از دو درصد فراتر نرفت.

استکهلم

مخارج به یورو محاسبه شده‌اند.

مخارج حمل و نقل در استکهلم

بلیط یک طرفه وسایل عمومی 3.73
هزینه اولیه تاکسی 4.20
هزینه هر کیلومتر با تاکسی 1.27
قیمت یک لیتر بنزین 1.48
قیمت هر ساعت انتظار تاکسی 48.97

مخارج مایحتاج در استکهلم

شیر (یک لیتر) 1.21
قهوه عادی (یک فنجان) 3.60
نان تازه (پانصد گرم) 2.12
برنج (یک کیلو) 2.51
تخم مرغ (دوازده عدد) 2.79
پنیر محلی (یک کیلو) 8.32
آب (یک و نیم لیتر) 1.70
فیله مرغ (یک کیلو) 9.69
گوشت گاو (یک کیلو) 15.24
سیبزمینی (یک کیلو) 1.20
پیاز (یک کیلو) 1.31
گوجه فرنگی (یک کیلو) 3.03
سیب (یک کیلو) 2.49
پرتغال (یک کیلو) 2.58

هزینه مسکن در استکهلم

اجاره تک خوابه در مرکز شهر 1208
اجاره تک خوابه خارج از مرکز شهر 844
اجاره سه خوابه در مرکز شهر 1937
اجاره سه خوابه خارج از مرکز شهر 1237
خرید آپارتمان در مرکز شهر (قیمت هر متر) 8745
خرید آپارتمان خارج از مرکز شهر (قیمت هر متر) 5200

حقوق متوسط در استکهلم

میانگیل درآمد خالص ماهانه 2438
درصد نرخ سالانه بهره وام 2.33

سایت های معرفی استکهلم

https://www.climatestotravel.com/climate/sweden/stockholm
 
https://en.wikipedia.org/wiki/Economy_of_Sweden
https://www.yatra.com/international-tourism/stockholm
https://theculturetrip.com/europe/sweden
http://www.salaryexplorer.com/salary-survey.php?loc=209&loctype=1
http://www.salaryexplorer.com/
https://www.numbeo.com/cost-of-living/in/Stockholm?displayCurrency=EUR
https://www.internations.org/go/moving-to-sweden
https://www.studyinstockholm.se/universities/
https://www.visitstockholm.com/events/
 

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
13 آبان 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.