سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

23 شغل مورد نیاز کانادا در سال 2021

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

مشاغل مورد نیاز کانادا

آیا شغل شما جزو مشاغل مورد نیاز کانادا در سال 2021 است؟ اگر اینگونه است، چه حقوقی در کانادا دریافت خواهید کرد؟ اگر به دنبال پاسخ این سوالات هستید، ادامه این مقاله را بخوانید. برخی حرفه‌ها به طور مداوم در میان مشاغل مورد تقاضا در کانادا فهرست می‌شوند. این در حالی است که در سال 2021، تقاضا در بیشتر مشاغل افزایش یافته است.

کار در کانادا شامل بخش‌های مختلفی از کارگر عمومی، راننده کامیون و جوشکار گرفته تا بخش اداری و حرفه‌ای مانند مدیر منابع انسانی، مدیر پروژه، مدیر حسابداری و غیره در دسترس است. همین شرایط باعث شده تا بسیاری از مهاجران در جست و جوی ویزای کار کانادا باشند.

مشاغل مورد نیاز کانادا در سال 2021 کدامند؟

توسعه‌دهنده وب

توسعه‌دهندگان وب در سازمان‌های مختلف از مشاغل کوچک و متوسط گرفته تا شرکت‌های بزرگ و دولتی کار می‌کنند. یک توسعه‌دهنده وب متخصصی است که در توسعه برنامه‌ها یا برنامه‌نویسی مشارکت دارد. توسعه‌دهندگان وب مسیر مستحکمی برای اخذ مجوز کار کانادا دارند.
میانگین حقوق: 69،305 دلار
کد (NOC): 2175
مشاغل مرتبط: طراح وب، مدیر وب، متخصص بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO).

مدیر منابع انسانی (HR)

مدیران منابع انسانی از دیگر گروه‌ های شغلی مورد نیاز کانادا در سال 2021 است. این افراد مسئولیت جذب استعدادهای مناسب در بازار کار کانادا را برعهده دارند. مدیران منابع انسانی از جمله کسانی هستند که می‌توانند برای ویزای کانادا درخواست دهند.
میانگین حقوق: 89،003 دلار
کد (NOC): 0112

مهندس برق

مهندسان برق نقش مهمی در اقتصاد مدرن دارند. مهندسان برق سیستم‌ها و اجزای الکتریکی را طراحی و تحلیل می‌کنند و کار ساخت و آزمایش را نیز برعهده دارند. وظیفه عملیات ایمنی این بخش‌ها نیز برعهده مهندسان برق است.
میانگین حقوق: 91،832 دلار
کد (NOC): 2133
مشاغل مرتبط: مهندسی برق و الکترونیک

دامپزشکان

کانادایی‌ها عاشق حیوانات خانگی و بسیاری از آنها صاحب انواع آنها هستند. با این حال، تعداد دامپزشکان در کانادا بسیار کم است. بنابراین دامپزشکی جزو مشاغل مورد نیاز کانادا در سال 2021 و طی چندین سال متوالی است.

دامپزشکان در کانادا باید مدرکی از دانشکده دامپزشکی داشته باشند که دارای تاییدیه مناسب باشد. همچنین برای دریافت مجوز کار کانادا در این زمینه، باید از نهاد نظارتی در استان‌ها/مناطق اجازه کسب کنند.

میانگین حقوق: 95،804 دلار
کد (NOC): 3114

کارکنان نیروی انسانی و استخدام

مشاغل رشد می‌کنند و به همین دلیل تقاضای افراد مناسب برای این موقعیت‌های خالی افزایش نسبی دارد. مدیر استخدام (استخدام‌کنندگان) نقش عمده‌ای را در پر کردن تقاضای بی‌پایان بازار کار کانادا ایفا می‌کند. در زمینه‌های حرفه‌ای مانند مهندسی و فناوری، تقاضا برای استخدام‌کنندگان بسیار زیاد است. این فرد باید مدرک کارشناسی خود را در رشته‌ای مانند روابط عمومی گرفته باشد. همچنین این فرد می‌تواند با عضویت در انجمن استخدام‌کنندگان حرفه‌ای کانادا (APRC) شانس خود را افزایش دهد.

میانگین حقوق: 65،292 دلار
کد (NOC): 1223
مشاغل مرتبط: متخصص منابع انسانی

مشاور مالی

مشاوران مالی نیز در فهرست مشاغل مورد نیاز کانادا در سال 2021 مشاهده می‌شوند. مشاوران مالی به افراد و خانواده‌ها در مورد نحوه مدیریت منابع مالی خود توصیههایی ارائه می‌کنند. مشاوران مالی که در بانک کار می‌کنند، محصولات و خدمات موسسه مالی را نیز تبلیغ می‌کنند.

میانگین حقوق: 62،971 دلار
کد (NOC) : 0111، 1114
مشاغل مرتبط: مدیران مالی، مسئولان مالی، نماینده فروش مالی

داروساز

داروسازان نیز جایگاه ویژه‌ای در بازار کار کانادا دارند. یک داروساز در کانادا می‌تواند مسیر شغلی خود را با کار در بیمارستان یا داروخانه بسازد یا داروسازی خود را راه‌اندازی کند. داروسازان تحت نظارت استانی هستند. شرایط مورد نیاز مدرک داروسازی است. همچنین باید امتحان هیات داروسازی کانادا (PEBC) را پشت سر بگذارد. داروسازی این یکی از پردرآمدترین مشاغل کانادا در سال‌های گذشته بوده است. داروسازان در کانادا به طور متوسط 45 دلار در ساعت دستمزد می‌گیرند.
میانگین حقوق: 89،314 دلار
کد (NOC): 3131

جوشکاری از مشاغل مورد نیاز کانادا در سال 2021

یکی از مزایای کار به عنوان جوشکار این است که شما لزوما نیازی به مدرک دانشگاهی یا کالج ندارید. اما همچنان حقوق خوبی در کانادا دریافت می‌کنید. توجه داشته باشید که جوشکاران به طور مداوم جزو مشاغل پرتقاضا در کانادا بوده‌اند. برای تبدیل شدن به یک جوشکار در کانادا، به یک آموزش حرفه‌ای یا کارآموزی یا هر دو نیاز دارید. این شغل در حال حاضر در بین 15 شغل برتر کانادا در سال جاری با تقاضای بالا قرار دارد.
میانگین حقوق: 73،504 دلار
کد (NOC):  7327
مشاغل مرتبط: جوشکاران و اپراتورهای ماشین‌آلات مرتبط

مهندس هوافضا

مهندسان هوافضا کار طراحی، تحقیق، آزمایش، توسعه و نظارت بر تولید و نگهداری وسایل نقلیه و سیستم‌های هوافضا را برعهده دارند. این مهندسان روی وسیله‌هایی مانند هواپیماهای بدون سرنشین (پهپادها)، هواپیماهای تجاری و نظامی، فضاپیماها و تجهیزات مربوط به فضا کار می‌کنند.

چندین موسسه هستند که در رشته مهندسی هوافضا مدرک ارائه می‌دهند. شانس استخدام به عنوان مهندس هوافضا در کانادا بسیار زیاد است. همیشه یک رشد قابل مشاهده در این صنعت وجود دارد. همچنین مهندسی هوافضا در حال حاضر یکی از پردرآمدترین و پرتقاضاترین مشاغل کانادا است.
میانگین حقوق: 98347 دلار
کد (NOC): 2146
مشاغل مرتبط: مهندسان هواپیما، مهندس هوانوردی، مهندس طراحی فضاپیما.

مدیر پروژه

مدیران پروژه نیز می‌توانند به مهاجرت کاری به کانادا فکر کنند. افراد در این زمینه در بخش‌های مختلف اعم از بازاریابی، فروش، مهندسی و موارد دیگر مورد نیاز هستند. ماهیت شغل این افراد ایجاب می‌کند که انعطاف‌پذیر بوده و توانایی کنترل بخش‌های مختلف در رابطه با مدیریت افراد یا بودجه را داشته باشند. چندین سال است که مدیر پروژه یکی از مشاغل مورد تقاضا در کانادا بوده است. برای بالا بردن شانس استخدام به عنوان یک مدیر پروژه، به گواهینامه حرفه‎ای مدیریت پروژه (PMP) نیاز داری..

میانگین حقوق: 91،425 دلار
کد (NOC): 0211, 0213, 0711, 1221

بیشتر بدانید: چگونه اقامت دائم در کانادا را دریافت کنیم؟

مدیر توسعه کسب و کار

مدیران توسعه کسب و کار نقش مهمی در یافتن مشتری برای شرکت‌ها و گسترش کار دارند. همچنین به کارکنان فروش در معاملات کمک می‌کنند. این گروه شغلی نیز جزو مشاغل مورد نیاز کانادا در سال 2021 به شمار می‌رود.

میانگین حقوق: 84،003 دلار
کد (NOC): 4163
مشاغل مرتبط: ماموران توسعه تجارت و محققان و مشاوران بازاریابی

حسابدار

اغلب اوقات که نام حسابدار را می‌شنویم، بلافاصله به فکر ثبت ارزش مالی می‌افتیم. در حقیقت، حسابداران افرادی هستند که تخصص مالی دارند. این افراد همچنین وظیفه نظارت بر بودجه، درآمد و هزینه‌ها را بر عهده دارند. حسابداری به حوزه‌های مختلف تخصصی تقسیم می‌شود و شامل حسابرسی، مالیات، حقوق و دستمزد و سایر موارد است. برای دریافت مجوز کار حسابداری در کانادا، اخذ گواهینامه CPA (حسابدار حرفه‌ای) یک ضرورت است.

میانگین حقوق: 59،100 دلار
کد (NOC): 0111, 1111

بیشتر بدانید: سریعترین برنامه مهاجرت به کانادا برای حسابداران کدام است؟

پرستار ثبت شده (RN)

مراقبت‎های درمانی برای سلامتی بسیار مهم است. کانادایی‌ها به این بخش در تمام استان‌ها و مناطق بسیار اهمیت می‌دهند. بنابراین مشخص است که پرستاری یکی از مشاغل مورد نیاز در کانادا است. شرایط لازم برای پرستاری در آلمان ، داشتن مدرک کارشناسی و ثبت‌نام رسمی در بخش مرجع و مقررات پرستاری است. کاهش شدید جمعیت پرستاران در کانادا تقاضا برای این شغل را افزایش داده است.
میانگین حقوق: 77،603 دلار
کد (NOC): 3012

استاد دانشگاه و مدرس

اساتید دانشگاه در فهرست پرتقاضاترین مشاغل کانادا قرار دارند. یک استاد متوسط کانادایی سالانه حدود 100300 دلار درآمد دارد. حتی در بسیاری از دانشگاه های کانادا مزایای اضافی مانند شهریه رایگان برای او (و همسر/ وابستگانش) به همراه دارد.
میانگین حقوق: 83،584 دلار (مدرس) ، 100،300 دلار (استاد)
کد (NOC): 4011

مهندس نرم‌افزار

تقاضا برای متخصصان مهندسی نرم‌افزار در کانادا در سال‌های اخیر افزایش یافته است. مهندسان نه تنها در شرکت‌های فناوری بلکه در شرکت‌های کامپیوتری، تلفن همراه و وب و مجموعه‌هایی که وابسته به طراحی نرم هستند، فعالیت دارند. یک مهندس نرم افزار در کانادا ملزم به یادگیری و تسلط بر برنامه‌نویسی و طراحی برنامه است. حدود 2 سال است که برنامه‌نویسی یکی از پرتقاضاترین مشاغل در کانادا شده است.
میانگین حقوق: 100،562 دلار
کد (NOC): 2173

مشاغل نوظهور مورد نیاز در کانادا

مشاغل نوظهور مورد تقاضا در کانادا عبارتند از:

– تکنسین‌های آزمایش سیستم‌های اطلاعاتی
– متخصص امنیت سایبری
– طراح سه‌بعدی
– مهندس اتوماسیون
– محقق هوش مصنوعی
– تحلیلگر امنیت سیستم
– مهندس محیط زیست
– توسعه‌دهنده بلاک‌چین

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
29 مرداد 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.