سریعترین برنامه مهاجرت به کانادا برای حسابداران کدام است؟

سریعترین برنامه مهاجرت به کانادا برای حسابداران
4.2
(6)

شرایط مهاجرت حسابداران به کانادا چیست؟ سریعترین برنامه مهاجرت به کانادا برای حسابداران کدام است؟آیا حسابداری از مشاغل مورد نیاز در کانادا محسوب می‌شود؟ درآمد یک حسابدار در کانادا چقدر است؟ به تمام این سوالات در این مطلب پاسخ خواهیم داد.

مهاجرت به کانادا به عنوان یک حسابدار

یکی از راه‌های مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا از طریق شغل حسابداری است. در حال حاضر تقاضای زیادی برای حسابداران در کانادا و همچنین در سراسر جهان وجود دارد.

با این حال، به عنوان یک حسابدار در کانادا ، شما می‌توانید عضوی محترم از جامعه باشید. این در حالی که درآمد کافی برای تامین مخارج خود و خانواده‌تان را نیز خواهید داشت. علاوه بر این، می‌توانید از کیفیت بالای زندگی در کشوری امن و ایده‌آل برخوردار شوید.

اگر مدت زیادی است که در بخش مالی فعالیت می‌کنید، باید بدانید که شغل شما بسیار ارزشمند است. اگر تصمی گرفته‌اید که به عنوان یک حسابدار به کانادا مهاجرت کنید، باید با اطلاعات کافی این کار را انجام دهید. حسابداران در کانادا همواره مورد تقاضا هستند، این یعنی امنیت شغلی شما در این کشور تامین شده است.

کد NOC حسابداری در کانادا

کد NOC چیست؟ در فهرست مشاغل ملی کانادا (NOC) سالانه نیازهای این کشور بررسی می‌شود. به این ترتیب، به هر یک از مشاغل این فهرست که نیاز به مهاجرپذیری در کانادا داشته باشد، یک کد اختصاص می‌یابد. وقتی صحبت از مهاجرت به کانادا به عنوان حسابدار می‌شود، به هر شغلی در لیست NOC کانادا یک کد مهاجرت اختصاص داده می‌شود. در حالی که چندین کد NOC برای حسابداری در کانادا وجود دارد، اما کد اصلی NOC 1111 در گروه حسابرسان مالی و حسابداران است. کدهای NOC دیگر برای حسابداران عبارتند از:

– تکنسین‌های حسابداری و دفتردارها – NOC 1311
– حسابداران و کارمندان مربوطه – NOC 1431
– نمایندگان فروش و حسابداری (تجارت عمده‌فروشی غیرفنی) – NOC 6411
به منظور مهاجرت به کانادا به عنوان حسابدار تحت کد NOC 1111 ، شما باید دارای وضعیت رسمی یا سازمان‌یافته در کشور خود باشید.

کد NOC حسابداری در کانادا

بیشتر بدانید: راهنمای جامع تحصیل در کانادا

مراحل مهاجرت حسابداران به کانادا

برداشتن اولین قدم برای مهاجرت همیشه می‌تواند بسیار چالش‌برانگیز باشد. با این وجود، در اینجا ساده‌ترین اقداماتی که می‌توانید برای مهاجرت به کانادا به عنوان حسابدار انجام دهید، آورده شده است:

– کد طبقه‌بندی مشاغل ملی (NOC) خود را تعیین کنید.
– مدارک تحصیلی خود را ارزیابی کنید.
– برنامه مهاجرتی مناسب را انتخاب کنید.

سریعترین برنامه مهاجرت به کانادا برای حسابداران

Express Entry

برنامه Express Entry برای ردیابی سریع متقاضیان ماهر یا دارای ویزا و آوردن آنها به کانادا برای کار و افزایش هر چه سریعتر و کارآمدتر اقتصاد این کشور ایجاد شده است. به این معنا که اگر در جستجوی یک برنامه مهاجرتی به کانادا هستید، این برنامه کمک می‎کند سریعتر مهاجرت کنید. Express Entry شامل سه برنامه است:

– برنامه کارگران ماهر فدرال
– برنامه تجار ماهر فدرال
– کلاس تجربه کانادایی

صرف‌نظر از برنامه‌ای که انتخاب می‌کنید، باید پروفایلی را برای ورود اطلاعات خود ایجاد کنید. علاوه بر این، یک امتیاز رتبه‌بندی جامع (CRS) بر اساس اطلاعاتی که ارائه کرده‌اید تعیین می‌شود. به این ترتیب در فهرست داوطلبان مهاجرت حسابداران به کانادا قرار می‌گیرید. برنامه Express Entry بهترین گزینه برای مهاجرت حسابداران به کاناداست. در صورت موفقیت، افراد می‌توانند به مهاجرت از طریق اشتغال و اخذ اقامت دائم کانادا دست یابند.

امتیاز CRS این برنامه بر اساس موارد زیر محاسبه می‌شود:
– سن
– سطح تحصیلات
– مهارت زبانی
– تجربه کاری

برنامه مهاجرتی آتلانتیک

سواحل شرقی کانادا هنوز توسط مهاجران کشف نشده است. استان‌هایی مانند جزیره پرنس ادوارد، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور و آتلانتیک نوا اسکوشیا دست به دست هم داده‌اند تا راه جدیدی را برای مهاجرت معرفی کنند. برنامه مهاجرتی آتلانتیک یا همان Atlantic Immigration Program، یک گزینه مهاجرتی است که برای رفع نیاز نیروی کار این مناطق طراحی شده است. در این مسیر سه طرح وجود دارد:

– برنامه فارغ‌التحصیلی بین‌المللی آتلانتیک
– برنامه مهارت های بالای آتلانتیک
– برنامه مهارت‌های متوسط آتلانتیک

تنها در آتلانتیک کانادا، در حال حاضر نزدیک 100 فرصت شغلی برای حسابداران وجود دارد. این فرصت‌های شغلی شامل حسابرسان و مشاغل مرتبط نیز است که به عنوان حرفه‌های جداگانه به بازار عرضه می‌شوند.

برنامه مهاجرتی آتلانتیک

مدارک لازم برای مهاجرت حسابداران به کانادا

برای مهاجرت به کانادا به عنوان یک حسابدار، باید دارای وضعیت رسمی یا سازمان‌یافته در کشور خود باشید. به طور کلی حسابداران رسمی و دارای مجوز در کشورهای مختلف، از طریق یک موافقت‌نامه رسمی دوجانبه (MRA) یا موافقت‌نامه عضویت دوجانبه(RMA)، با استانداردهای کانادا واجد شرایط شناخته می‌شوند. اگر در یکی از این دسته‌ها قرار می‌گیرید، ممکن است از حق صدور گواهی کانادایی برخوردار باشید.

علاوه بر اخذ گواهی حسابداری کانادا، باید مدرک کارشناسی نیز اخذ کنید. این مدرک کارشناسی باید علاوه بر وضعیت مجاز شما باشد. با این وجود سطح حرفه‌ای امتحانات Chartered می‌تواند در سطح کارشناسی ارشد یا بالاتر تلقی شود. اگر مدرکی خارج از کانادا گرفته‌اید،

به احتمال زیاد باید ECA (ارزیابی اعتبار تحصیلی) بگیرید. ECA برای تایید مدرک، دیپلم یا گواهی خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به این ترتیب ثابت می‌شود که آیا مدرک شما معتبر و برابر مدرک کانادایی است یا خیر.

بهترین شهرها برای اپلای مهاجرت حسابداری به کانادا کدام است؟

تورنتو، اوتاوا و ونکوور از بهترین شهرها برای اپلای حسابداران برای مهاجرت به کاناداست.
– تورنتو به عنوان یکی از بزرگترین مراکز مالی کانادا شناخته می‌شود. این شهر جایگاهی برای استارت‌آپ‌های مالی به شمار می‌رود.
– در شهر اوتاوا تعدادی از مشاغل مرتبط با حسابداری، همچنین تعداد زیادی از شرکت‌های مالی با فرصت‌های شغلی ایده‌آل برای ارائه به حسابداران خارجی وجود دارد.
– همچنین ونکوور جایگاه تعداد زیادی از شرکت‌های نوپاست. این شرکت‌ها به خدمات حسابداری و مالی نیاز دارند. به همین دلیل است که نام مستعار «دره سیلیکون کانادایی» را به ونکوور اختصاص داده‌اند.

پاسخ به سوالات متداول درباره مهاجرت حسابداران به کانادا

مصاحبه کاندیداهای مهاجرت حسابداری به کانادا چگونه است؟

اکثر مصاحبه‌های مهاجرت کانادا با مجموعه ای از سوالات انجام می‌شود. چه حسابدار باشید، چه پزشک، برای گذراندن مصاحبه اولیه خود باید به سوالات صادقانه و حرفه‌ای پاسخ دهید. برای اینکه کاملا برای مصاحبه مهاجرت به کانادا به عنوان یک حسابدار آماده شوید، سوالات متداولی را که مطرح می‌شود از قبل مطالعه کنید.

مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت حسابداران به کانادا کدام است؟

حسابداران خارجی که برای درخواست مهاجرت برنامه‌ریزی می‌کنند، باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی بسیار مسلط باشند. برای کسب صلاحیت در برنامه مهاجرتی Express Entry، باید در آزمون زبان انگلیسی یا فرانسوی کانادا نتیجه قبولی کسب کنید.

درآمد یک حسابدار در کانادا چقدر است؟

متوسط حقوق یک حسابدار در کانادا سالانه 57،500 دلار یا 29.49 دلار در ساعت است. حقوق این بخش از 33،327 دلار در سال شروع می‌شود. این در حالی است که بسیاری از حسابداران باتجربه تا 87،500 دلار در سال درآمد دارند.

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 4.2 / 5. تعداد: 6

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید