راهنمای جامع

ویزای تحصیلی انگلیس

شما با خواندن این مقاله، پاسخ این مجموعه سؤال‌ها در مورد تحصیل در انگلستان را خواهید دانست:

 • شرایط سنی ویزای تحصیلی انگلیس
 • میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلیس
 • ویزای تحصیلی انگلیس برای کودکان
 • چک لیست مدارک ویزای تحصیلی انگلیس
 • تجربه ویزای تحصیلی انگلیس
 • ویزای تحصیلی کوتاه مدت انگلیس

 

حالا توجه شما را به ادامه مقاله جلب می‌کنیم. مقاله ویزای تحصیلی انگلیس توسط متخصصان مهاجرت تحصیلی آژانس ۳۶۰ درجه مهاجرت و کسب‌وکار چهره‌نگار برای استفاده شما نگارش و منتشر شده است.

شما برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس باید کار‌های زیادی انجام دهید که در این مقاله تمام آن‌ها را برای شما توضیح می‌دهیم. انگلیس یکی از بهترین و محبوب‌ترین کشور‌های جهان شناخته می‌شود که به خاطر داشتن نظام آموزشی فوق‌العاده و دانشگاه‌های معتبر، افراد زیادی این کشور را برای مهاجرت تحصیلی انتخاب می‌کنند.

اما برای این که بتوانید ویزای تحصیلی انگلیس را به دست بیاورید، باید شرایط خاصی داشته باشید و شاید خود شما به تنهایی نتوانید مدارک مورد نیاز را فراهم کنید. ما اینجا اطلاعات جامعی در این باره در اختیار شما قرار می‌دهیم.

شرایط سنی ویزای تحصیلی انگلیس

مهم‌ترین موضوعی که درباره دریافت ویزای تحصیلی انگلیس باید بدانید، شرایط سنی مورد نیاز است. این موضوع بیشتر به این مسأله بستگی دارد که شما بخواهید در مدارس انگلیس تحصیل کنید یا دانشگاه‌های این کشور.

 • تحصیل در مدارس

اگر فردی بین ۴ تا ۱۷ سال سن داشته باشد و بخواهد در یکی از مدارس انگلیس تحصیل کند، برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس باید حتماً ویزای Tier۴ مخصوص به کودکان را بگیرد. این ویزا برای کودکان و نوجوانانی صادر می‌شود که می‌خواهند در یکی از مدارس این کشور به تحصیل بپردازند.
مراحل تحصیلی در انگلیس برای کودکان و نوجوانان، به دو بخش دبستان و متوسطه تقسیم می‌شود. اولین دوره دبستان برای کودکان ۵ تا ۷ سال است که با موضوعات ابتدایی و رایجی مانند ریاضیات، جغرافیا، تاریخ، تربیت بدنی، زبان انگلیسی و موسیقی آشنا می‌شوند. در آخر هم برای این که مطمئن شوند در این زمینه اطلاعات کافی به دست آورده‌اند، آزمون‌هایی برگزار می‌کنند.
کودکان بین ۷ تا ۱۱ سال بعد از دریافت ویزای تحصیلی انگلیس در این کشور باید دروس تخصصی‌تری بخوانند. در این سنین، موضوعات اصلی‌تری به دانش‌آموزان تدریس می‌شود. سومین مرحله از تحصیل در انگلیس هم شامل دانش‌آموزان ۱۱ تا ۱۴ ساله می‌شوند که چند سال بعد از به اتمام رسیدن این دوران، می‌توانند برای آزمون GCSE ثبت نام کنند.
آخرین مرحله از کسانی که برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس برای تحصیل در مدارس این کشور اقدام کردند، شامل افراد ۱۴ تا ۱۶ سال می‌شوند که در این دوره می‌توانند مدرک GCSE را بگیرند. بعد از اتمام رسیدن دوره متوسطه، دانش‌آموزان باید آزمون استاندارد و جامعی بدهند که مشخص کند که آیا آماده ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر هستند یا خیر.

 • تحصیل در دانشگاه

این در حالی است که افراد ۱۶ یا ۱۷ سال به بالا، برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس باید ویزای Tier۴ عمومی داشته باشند. توجه داشته باشید که افراد بیشتر از ۲۲ سال نمی‌توانند برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس برای مقطع کارشناسی اقدام کنند. زیرا این گونه افراد گپ تحصیلی تقریباً ۵ ساله دارند که قابل قبول نیست و بهتر است به محض به اتمام رسیدن دوره متوسطه، برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس در مقطع کارشناسی اقدام کنید.

میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلیس

برای این که بتوانید ویزای تحصیلی انگلیس را بگیرید، باید به دولت این کشور ثابت کنید که از نظر مالی می‌توانید از پس هزینه‌های خود در این کشور بر بیایید. شما باید این کار را با داشتن مقدار قابل توجهی پول در حساب بانکی خود ثابت کنید. این پول که باید به مدت تقریباً یک ماه در حساب شما باشد، برای شهریه دانشگاه و زندگی در انگلیس در نظر گرفته می‌شود.

میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلیس

به همین دلیل هم میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلیس به دانشگاه و شهر انتخابی شما بستگی دارد. برای مثال، اگر شهر انتخابی شما در انگلیس هزینه زندگی سنگینی داشته باشد، تمکن مالی شما افزایش پیدا می‌کند.
این موضوع درباره شهریه دانشگاه‌های مختلف انگلیس نیز صدق می‌کند. برای مثال، اگر بخواهید در شهر لندن زندگی کنید، برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس باید تقریباً ۱۵۰۰ دلار در ماه تمکن مالی داشته باشید. این در حالی است که بقیه شهر‌های انگلیس، تمکن مالی ماهیانه ۱۳۰۰ دلار را هم قبول می‌کنند.

ویزای تحصیلی انگلیس برای کودکان

پیش از این نیز متوجه شدید که کودکان و نوجوانان بین ۴ تا ۱۷ ساله می‌توانند برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس اقدام کنند. ویزای تحصیلی انگلیس برای کودکان که با نام Tier ۴ child study visa نیز شناخته می‌شود، برای تمام افراد و کودکان قبل از مقطع کارشناسی مناسب است.
یکی از مهم‌ترین مزایای این نوع ویزای تحصیلی انگلیس برای کودکان بین ۴ تا ۱۷ ساله، این است که می‌توان برای همراه خانواده کودک نیز ویزا صادر کرد. این بدان معنی است که خانواده‌ها نیز می‌توانند به همراه کودک خود برای تحصیل به انگلیس مهاجرت کنند.
یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که درباره دریافت ویزای تحصیلی انگلیس برای کودکان باید بدانید، کسب امتیاز لازم از سیستم امتیاز‌بندی point based visas است. نه تنها برای کودکان، بلکه بزرگسالان نیز برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس باید حداقل ۴۰ امتیاز از این سیستم به دست بیاورند.
بسیاری مواقع در اغلب کشور‌ها، مهم‌ترین موضوع درباره دریافت ویزای تحصیلی، نظر آفیسر پرونده متقاضیان است. در خیلی از کشور‌ها نظر آفیسر حتی مهم‌تر از امتیاز سیستم امتیازبندی هم در نظر گرفته می‌شود. این در حالی است که این موضوع درباره ویزای تحصیلی انگلیس صدق نمی‌کند. این بدان معنی است که حتی نمره به دست آمده از این سیستم امتیازبندی از نظر آفیسر هم اهمیت بیشتری دارد.
برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس برای کودکان و نوجوانان، باید نامه پذیرش از مدرسه مورد نظر خود در این کشور را داشته باشند. لازم به ذکر است که بعد از به دست آوردن نامه پذیرش از مدرسه مورد نظر در انگلیس، فقط به مدت ۶ ماه می‌توانند برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس اقدام کنند. در صورتی که این زمان بگذرد و برای دریافت ویزا کاری نکنند، اعتبار آن از بین می‌رود و باید نامه پذیرش دیگری بگیرند.
نکته جالب توجه درباره دریافت ویزای تحصیلی انگلیس برای کودکان این است که بین سنین ۴ تا ۱۶ سال، نیازی به داشتن مدرک زبان ندارند. این در حالی است که سایر افراد برای تحصیل در دانشگاه‌های انگلیس باید مدارک زبان قابل قبول و معتبری داشته باشند.

چک لیست مدارک ویزای تحصیلی انگلیس

هر کسی که بخواهد برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس چه در مدارس و چه در دانشگاه‌های این کشور اقدام کند، باید مدارک کاملی داشته باشد. این مدارک باید به صورت کامل و دقیق جمع‌آوری شده و به محل معتبر و رسمی برای ترجمه داده شده باشند. مهم‌ترین مدارکی که برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس باید به همراه داشته باشید شامل موارد زیر می‌شوند:

چک لیست مدارک ویزای تحصیلی انگلیس
 • کپی درخواست ویزای تحصیلی انگلیس که به صورت آنلاین پر کرده اید
 • گذرنامه جدید که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد به همراه گذرنامه های قدیمی تر
 • دو قطعه عکس در سایز 4.5 در 5.3 (عکس باید تمام رخ باشد)
 • پرینت حساب بانکی در مدت زمان 6 ماه گذشته
 • به همراه داشتن گواهی تمکن مالی از بانک مورد نظر
 • درصورت تأهل، به همراه داشتن سند ازدواج و ترجمه رسمی و دقیق آن
 • در صورت نداشتن دعوتنامه، به همراه داشتن واچر هتل برای اقامت در انگلیس
 • در صورتی که متقاضی کمتر از 18 سال سن داشته باشد، به همراه داشتن اطلاعات یکی از اولیا

اولین مدرکی که برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس باید داشته باشید، فرم درخواست ویزای تحصیلی است که قبلاً به صورت آنلاین پر کرده‌اید. نکته جالب توجه این است که اگر بخواهید برای سایر اعضای خانواده خود نیز درخواست صدور ویزای تحصیلی بدهید، باید برای هر یک از افراد به صورت مجزا فرم پر کرده باشید. برای همراهان هر یک از افراد متقاضی هم باید فرم مخصوص‌فامیلی تکمیل کنید.
توجه داشته باشید که وقتی می‌خواهید برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس اقدام کنید، باید حتماً کد پذیرش تحصیلی از مدرسه و دانشگاه مورد نظر خود را نیز داشته باشید. بعد از پر کردن تمام اطلاعات شخصی و نکات لازم در این فرم آنلاین، باید هزینه مشخصی نیز به صورت اینترنتی پرداخت کنید تا درخواست ویزای تحصیلی انگلیس شما ثبت شود.

تجربه ویزای تحصیلی انگلیس

یکی از مهم‌ترین سؤالاتی که خیلی از افراد از کسانی که تجربه دریافت ویزای تحصیلی انگلیس دارند می‌پرسند، این است که مدت زمان صدور ویزا چقدر است؟ چقدر باید برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس صبر کنیم؟ یکی از مهم‌ترین عواملی که تأثیر زیادی در مدت زمان صدور ویزای تحصیلی دارد، کشور مبداء شماست.

تجربه ویزای تحصیلی انگلیس

علاوه بر این، شما باید مدارک خود را به صورت کاملاً دقیق جمع‌آوری کرده باشید و ترجمه آن‌ها نیز باید درست و قانونی باشد. این مسأله می‌تواند تأثیر زیادی در سرعت صدور ویزای تحصیلی انگلیس برای شما داشته باشد. بر اساس اطلاعات کنونی، شما می‌توانید حداکثر تا ۳ ماه قبل از مهاجرت به انگلیس، برای درخواست ویزای تحصیلی این کشور اقدام کنید.
در شرایط کلی و هنگامی که همه چیز کاملاً عادی باشد، تقریباً بین ۳ هفته تا ۱ ماه طول می‌کشد که مدارک شما توسط سفارت انگلیس بررسی و ویزای تحصیلی شما صادر شود. در صورتی که می‌خواهید بدانید که صدور ویزای تحصیلی انگلیس در رشته مورد نظر شما چقدر طول می‌کشد، می‌توانید با مؤسسه مهاجرتی چهره‌نگار تماس بگیرید.
یکی دیگر از موضوعات مهمی که خیلی از متقاضیان درباره تجربه ویزای تحصیلی انگلیس می‌پرسند، این است که شرایط دریافت ویزا برای همراه چگونه است؟ زیرا خیلی از افراد نمی‌توانند بدون خانواده خود در کشور غریب به تحصیل بپردازند و برای افزایش تمرکز خود، ترجیح می‌دهند خانواده را نیز با خود به انگلیس ببرند.
خوشبختانه این موضوع برای ویزای تحصیلی انگلیس کاملاً راحت است و دانش‌آموزان و دانشجویان می‌توانند به همراه خانواده خود به انگلیس مهاجرت کنند. البته لازم به ذکر است که مهم‌ترین مسأله برای بردن همراه و صدور ویزای تحصیلی انگلیس برای همراهان، این است که تمکن مالی آن‌ها ثابت شود.

ویزای تحصیلی کوتاه مدت انگلیس

در صورتی که دانش‌آموز باشید و بخواهید برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس در یکی از مدارس این کشور اقدام کنید، می‌توانید پدر یا مادر خود را نیز به این کشور ببرید. این در حالی است که ویزای همراه برای درس خواندن در دانشگاه‌های انگلیس، شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال می‌شود. شخصی که می‌خواهد برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس و بردن همراه در این کشور اقدام کند، باید مدارک لازم برای اثبات تمکن مالی را تحویل دهد.

ویزای تحصیلی کوتاه مدت انگلیس

برخی مواقع این امکان وجود دارد که بعضی از افراد نخواهند برای دوره طولانی و برای درس خواندن در مدرسه یا دانشگاه، در انگلیس بمانند. شاید این گونه افراد بخواهند فقط برای شرکت در دوره‌های زبان یا دوره‌های علمی خاصی، ویزای تحصیلی انگلیس را به مدت کوتاهی بگیرند. اگر خارج از بریتانیا باشید هم می‌توانید با استفاده از ویزای کوتاه مدت، مدتی در انگلستان بمانید و برای انجام تحقیقات، از منابع مورد نظر خود استفاده کنید.
موضوعی که درباره دریافت ویزای تحصیلی انگلیس از نوع کوتاه مدت باید بدانید، این است که در این شرایط شما حق کار کردن و یا تحصیل در مدارس یا دانشگاه‌های دولتی را ندارید. حتی اگر بخشی از تحصیل کوتاه مدت شما در انگلستان شامل کار کردن در این کشور می‌شود، امکان کار کردن نخواهید داشت. فقط در صورتی می‌توانید در این کشور کار کنید که هیچ گونه حقوقی دریافت نکنید.

شرایط سنی ویزای تحصیلی انگلیس

در ویزای تحصیلی انگلیس از نوع کوتاه مدت، امکان تمدید وجود ندارد و همچنین نمی‌توان برای بردن همراه اقدام کرد. فقط افراد بالای ۱۸ سال که تمکن مالی کافی داشته باشند، می‌توانند برای دریافت ویزای تحصیلی کوتاه مدت انگلیس اقدام کنند. البته افراد زیر ۱۸ سال هم در صورتی که رضایت نامه کتبی و معتبری از والدین یا قیم خود داشته باشند، می‌توانند برای این نوع ویزا درخواست دهند.
فرقی ندارد که شما بخواهید چه نوع از ویزای تحصیلی انگلیس را بگیرید؛ ویزای کوتاه مدت، ویزای کودکان و یا ویزای تحصیلی برای مقاطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد، همگی نیازمند فرایند پیچیده‌ای هستند. به همین دلیل هم شاید هر کسی به تنهایی نتواند این فرایند را با موفقیت به انجام برساند. ما در مؤسسه مهاجرتی چهره‌نگار به شما کمک می‌کنیم که فرایند دریافت ویزای تحصیلی انگلیس را در سریع‌ترین زمان ممکن و بدون هیچگونه نگرانی بگذرانید و خود را برای زندگی و تحصیل در این کشور فوق‌العاده آماده کنید.

دانشگاه های انگلستان و شرایط هرکدام را برای مهاجرت بدانید.
دانشگاه های انگلستان و شرایط مهاجرت تحصیلی
آیا به دنبال ادامه تحصیلات عالی در انگلستان هستید؟ دانشگاه‌های بریتانیا مدت‌هاست که به دلیل...
|
ویزای کاری انگلستان به روش  GBM
دریافت ویزای GBM انگلستان یکی از محبوب ترین روش های مهاجرت
ویزای GBM یا همان (گلوبال بیزنس موبیلیتی) یا ویزای راه اندازی کسب و کار بر...
|
اقامت دائم بعد از تحصیل در انگلستان
اقامت دائم در انگلستان پس از تحصیل
برای بسیاری از دانشجویان بین المللی که در انگلستان تحصیل می کنند، چشم انداز ماندن...
|
دانشگاه انگلستان
تحصیل در رشته ادبیات انگلیسی در انگلستان
اگر خواننده مشتاق هستید و عاشق کاوش در زیبایی های زبان انگلیسی هستید، تحصیل ادبیات...
|
سوالات و نظرات خود را بنویسید