ویزای طلایی امارات

ویزای طلایی امارات
3
(2)

امارات متحده عربی شرایط دریافت اقامت ده ساله را که با عنوان “ویزای طلایی” شناخته می‌شود، با هدف جذب افراد متخصص و حرفه‌ای بیشتر تغییر داده است.

شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم دبی و نایب رئیس امارات روز یکشنبه ۱۵ نوامبر اعلام کرد که از این به بعد تمام پزشکان، دارندگان مدرک دکترا و همین‌طور مهندسان کامپیوتر، برنامه‌نویسی، الکترونیک، برق و زیست‌فناوری (بیوتکنولوژی) می‌توانند برای دریافت این ویزای بلندمدت در امارات درخواست بدهند.

خارجی‌ها در امارات متحده عربی معمولا هر چند سال یک بار باید ویزای کار خود را تمدید کنند. در سال‌های گذشته دولت امارات شرایط دریافت ویزا را تسهیل کرده تا امکان مهاجرت و اقامت امارات به صورت بلندمدت را برای سرمایه‌گذاران، دانشجویان و متخصصان فراهم کند.

این مقررات اکنون با گسترش دامنه تخصص‌، تحصیل و استعداد متقاضیان، افراد واجد شرایط بیشتری را در برمی‌گیرد.

بر اساس مقررات تازه کسانی که در رشته‌های هوش مصنوعی، کلان‌داده (Big Data) و همه‌گیرشناسی (اپیدمیولوژی) مدرک تخصصی دارند هم می‌توانند برای دریافت ویزای ۱۰ ساله درخواست بدهند.

امارات در سال ۲۰۱۸ طرح خود برای دادن ویزای بلندمدت را اعلام کرد و از سال ۲۰۱۹ اعطای ویزاهای قابل تمدید پنج یا ۱۰ ساله را به واجدان شرایط از جمله سرمایه‌گذاران خارجی، مدیران عامل، دانشمندان و دانشجویان برجسته آغاز کرد.

شیخ‌نشین دبی که مرکز تجاری و گردشگری امارات محسوب می‌شود، دو ماه پیش اعلام کرد که به بازنشستگان ثروتمند خارجی ویزای قابل تمدید پنج ساله می‌دهد.

این اولین بخش از فواید ویزای طلایی امارات است.

این حرکت با تصمیم کابینه، مبنی با دادن ویزای طلایی امارات با تاریخ انقضای طولانی، شروع شد. این حرکت همچنین موقعیت این کشور درباره ی فراهم کردن زمینه ی پیشرفت و اختراعات و خلاقیت ها را بهبود بخشید.

شیخ محمد در توییتر خود نوشت: “امروز ما صدور ویزای طلایی امارات برای ۲۵۰۰ دانشمند، محقق، مبتکر، سرمایه گذار و پزشک را جشن گرفتیم. ما به همگی خوش آمد گفته و بیان میکنیم که: امارات مهد علم و پیشرفت دانشمندان، افراد بااستعداد و افراد خلاق در زمینه ی ایجاد تغییرات بزرگ، است.”

سارا بنت یوسف الامیری، وزیر امور خارجه علوم پیشرفته، بیان کرد که صدور ویزای طلایی امارات با تاریخ انقضای طولانی، برای گروهی از دانشمندان حرکتی مثبت و گامی عظیم در جهت بهبود بخشیدن موقعیت این گروه در جامعه و توسعه دادن تحقیقات علمی برای خدمت به بشریت است.

همچنین وزیر اضافه کرد: “رهبری ما همیشه به ارزش و اهمیت دادن به دانشمندان مشتاق بوده و تاثیر زیادی روی پیشرفت انجمن علمی امارات داشته است. حرکت امروز ما از هدف امارات در جهت جذب دانشمندان و روشنفکران و بالابردن مقام بین المللی اقتصادی و علمی ایشان، پشتیبانی میکند.

علی محمد بن حمد، رئیس هیئت مدیره اداره فدرال هویت و شهروندی، بیان کرد که سیستم ویزای طلایی امارات ابتدا به منظور ایجاد محیطی برای پیشرفت کشور، سودمند برای سرمایه گذاری و خلاقیت و استفاده از استعدادها به طور دائمی، برنامه ریزی شده بود.

وی اذعان داشت که ویزای طلایی امارات به ایجاد محیطی جذاب و گیرا و قوی تر کردن موقعیت امارات در دنیا برای جذب استعدادها و نوآوری ها، کمک میکند.

بن حمد افزود: “حرکت امروز گامی هوشمندانه بود در جهت هدف ما به منظور بالابردن موقعیت کشور در زمینه ی جذب استعدادها و شایستگی ها، و تاکید بر محترم شمردن دانشمندان و ایجاد راه حل های خلاقانه برای خدمت به بشریت.”

بیشتر بدانیم: هزینه تحصیل در فرانسه چقدر است؟

آژانس 360 درجه چهره نگار در حال رایزنی با مسئولین اماراتی جهت اخذ ویزای طلایی امارات برای متخصصان ایرانی می باشد. 

در صورت علاقه مندی، جهت بررسی رزومه و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل فرمائید.

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 3 / 5. تعداد: 2

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید