سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

بهترین زمان برای مهاجرت؛ دبیرستان یا دانشگاه؟(قسمت دوم)

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

بهترین زمان برای مهاجرت؛ دبیرستان یا دانشگاه؟(قسمت دوم)

در قسمت قبل درباره بهترین زمان برای مهاجرت تحصیلی افراد صحبت کردیم و مزیت‌های مهاجرت در سنین کمتر و دوران دبیرستان را یادآور شدیم. در این قسمت، به مهاجرت تحصیلی جهت تحصیلات دانشگاهی می‌پردازیم.

تحصیل دانشگاهی در خارج از کشور

پس از نگاهی عمیق به برخی از دلایلی که دانش آموزان باید برای تحصیل در دبیرستان در خارج از کشور در نظر بگیرند، بیایید نگاهی عمیق‌تر بیندازیم که چرا برخی دانش‌آموزان بهتر است ویزای تحصیلی دریافت کنند و برای تحصیل در خارج از کشور، تا هنگام ورود به دانشگاه صبر کنند.

حالت معمول: کلاس‌ها و شرکت‌های بیشتری در دسترس هستند

افکار مربوط به رفتن به خارج از کشور برای تحصیلات دانشگاهی معمولاً در سال‌های دوم یا سوم دبیرستان آغاز می‌شود.

شرکت‌هایی برای دانش آموزان این گروه سنی ایجاد شده اند تا بتوانند در انتقال آن‌ها به خارج از کشور به آن‌ها کمک کنند، شرکت‌هایی در خارج از کشور به طور به خصوص برای دانشجویانی که در خارج از کشور تحصیل می‌کنند تشکیل شده‌اند تا به آن‌ها کمک کنند، یا بهترین برنامه تحصیلی را برای آن‌ها انتخاب کنند. به همین دلیل اگر در خارج از کشور یک دانشجو باشید، گزینه‌های پیش رویتان نامحدود به نظر می‌رسند. اگر به فکر عزیمت به خارج از کشور برای یک هدف یا مکان خاص هستید، مهاجرت در زمان تحصیلات دانشگاهی ممکن است بهترین گزینه شما باشد.

اطلاعات و برنامه‌های بسیار بشتری برای تحصیل در دانشگاه نسبت به تحصیلات دبیرستان در خارج از کشور وجود دارد بنابراین، کسانی که دارای تجربه برنامه تفصیلی تحصیل در خارج از کشور هستند، می‌دانند که تحصیلات دانشگاهی بسیار انعطاف‌پذیر است و می‌توان آن را با هر شرایط و موقعیتی سازگار کرد.

در صورت تمایل به آشنایی با شرایط، مدارک و هزینه تحصیل در ایتالیا، تحصیل در آلمان و یا تحصیل در فرانسه ، این مقالات را به شما پیشنهاد می کنیم.

استفاده از بورسیه‌ها و کمک‌های مالی آسان‌تر است

دقیقاً همانطور که تعداد بیشتری برنامه تحصیلات دانشگاهی در خارج از کشور وجود دارد، بورس‌های تحصیلی بیشتری نیز وجود دارند که با توجه به محصلان جوان دانشگاه طراحی شده اند. بعضی اوقات آن‌ها به یک دوره یا رشته اصلی اختصاص داده می‌شوند، بعضی اوقات حتی در برخی کالج‌های خاص بورس‌های تحصیلی مشخصی را برای تحصیل در خارج از کشور دارند. به هر حال، هوشمندانه نیست اگر کسی بخواهد به خارج از کشور برود و حداقل برای برخی از این موارد بورسیه و کمک مالی درخواست نکند. دانشجویان باید ابتدا پیش نویس برنامه‌های مربوط به بورس‌های تحصیلی را برنامه ریزی کنند – برخی از آن‌ها اگر به موقع تحصیلات دانشگاهی خود را شروع کنند، هزینه تمامی دوره تحصیلیشان بورسیه شده و پرداخت می‌شود؛ تعداد زیادی بورس‌ تحصیلی به طور ویژه برای کمک به دانشجویان برای تحصیل در خارج از کشور وجود دارد. و دانشجویان زیادی برای دریافت این بورس‌ها درخواست نمی‌کنند.

(میدان رقابت خالی‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید!)

دانشجویان می‌توانند از پولی که با کار در دوران دبیرستان پس‌انداز کرده اند استفاده کنند

اگرچه بورس های تحصیلی کمک بزرگی است، اما مهاجرت به هر حال گران است و برای گذراندن یک ترم، پرداخت هزینه لازم است. وقتی در دوره دبیرستان در خارج از کشور تحصیل می‌کنید، بیشتر اوقات، زمان زیادی برای صرفه‌جویی یا جمع آوری کمک‌های مالی برای ادامه تحصیل در خارج از کشور ندارید؛ اما اگر دوران دبیرستان را در کشور خود گذرانده باشید و برای ادامه تحصیلات دانشگاهی مهاجرت کنید، می‌توانید از پس‌اندازی که طی کار کردن در سال‌های دبیرستان جمع‌آوری کرده اید استفاده کنید.

در کالج، به خصوص اگر مهاجرت به خارج از کشور برنامه‌ای باشد که سال‌ها قبل تصمیمش را گرفته‌‌ اید، پیدا کردن شغل به خصوص به منظور صرفه‌جویی هزینه‌های تحصیلی در خارج از کشور، ایده مناسبی است و رفتن به خارج از کشور را برای دانشجویان و والدینشان بسیار کمتر استرس‌زا خواهد کرد.

مستقل‌تر می‌شوید و ترک خانه آسان‌تر است

مستقل‌تر می‌شوید و ترک خانه آسان‌تر است

گرچه در قسمت قبلی و در بخش دبیرستان نیز این نکته بیان شد، اما اشاره به این جنبه از استقلال به عنوان یک نکته مثبت ضروری است. تحصیل در خارج از کشور تجربه‌ای است که اعتماد به نفس و قدرت اتکا به خود در یک فرد را افزایش می‌دهد، فارغ از این که در چه سنی اتفاق می افتد یا اینکه والدین می‌توانند در خارج از کشور از فرزندان خود حمایت کنند یا نه. حتی وابسته ترین دانشجویان نیز خود را در موقعیت‌هایی پیدا می‌کنند که برای فائق آمدن بر شرایط و سختی‌ها، به تفکر انتقادی و پشتکار نیاز دارند.

سوار قطار اشتباه شده‌ای؟ نترس و با مادرت تماس نگیر! خودت می‌توانی از پس مشکلات بربیایی.

این شرایط دشوار خواهد بود، اما مطمئناً بدون هیچ کمک بیرونی قابل حل است.

استقلالی که دانشجویان پس از برطرف شدن این درگیری‌ها به دست می‌آورند ، معمولاً پس از بازگشت به خانه نیز ادامه خواهد یافت. این بخشی از آن پدیده «شهروند بین المللی جهان» است که با زندگی در خارج از کشور اتفاق می‌افتد؛ افراد کشور و فرهنگ خود را فراموش می‌کنند و همه کشورها و فرهنگ‌ها را دوست دارند و به آن‌ها احترام می گذارند.

بیشتر بدانیم: درباره تحصیل در کانادا چه می‌دانید؟

بیشتر روی آنچه که منجر به پیدا کردن یک شغل و حرفه می‌شود، متمرکز می‌شوید

گاهی اوقات شما از پیش رشته تحصیلی مورد تایید خود را می‌دانید و مسیر زندگی خود را ترسیم کرده اید.

هنگام تحصیل در کالج، می‌توان تجربه تحصیل در خارج از کشور را برای تقویت آینده حرفه دانشجویی فراهم کرد. به عنوان مثال، اگرچه بسیاری از افراد در دوره تحصیل در دانشگاه، درباره آنچه که می‌خواهند با زندگی خود انجام دهند مطمئن نیستند، اما برخی از افراد دیگر نیز وجود دارند که کاملاً مطمئن‌ هستند که می‌خواهند پزشک شوند و پزشکی می‌خوانند. هر دو دسته این افراد متمرکز و غیرمتمرکز می‌توانند برای تحصیل به خارج از کشور بروند. فرصت‌های تحصیل در خارج از کشور برای دانشجویانی که برای پزشکی آماده می‌شوند فراهم است و یا حتی دانشجویان ورزشکاری که به دنبال ادامه ورزش در حین مهاجرت به خارج از کشور هستند.

با هجوم علاقه به تحصیلات در خارج از کشور، هجوم فرصت‌هایی برای تحصیل در سراسر جهان نیز ایجاد شده است.

شناخت افراد مختلف و کارآموزی می‌تواند به اشتغال تبدیل شود

اگر فردی بداند که می‌خواهد چه کاری با شغل و حرفه خود انجام دهد (که این احتمال برای دانشجویان زیادتر است)، در خارج از کشور آمادگی بیشتری برای پیگیری آن دارد. کارآموزی روشی شگفت انگیز برای به دست آوردن تجربه در زندگی واقعی در زمینه‌ای است که علاقه‌مند به آن هستید، و همچنین راهی برای به دست آوردن تجربه بین المللی (و معتبر) است که می‌تواند فراتر از یک ترم تحصیل در خارج از کشور باشد.

بیشتر بخوانیم: درباره شرایط مهاجرت کاری چه می‌دانید؟

اما در نهایت، هر زمانی برای مهاجرت تحصیلی خوب است!

صرف نظر از زمانی که شخصی تصمیم به تحصیل در خارج از کشور خواهد گرفت.

نتیجه این کار، گذراندن زمانی باورنکردنی در زندگی خواهد بود و تصوری را که دانش‌آموز یا دانشجو از جهان دارد، شکل خواهد داد. سفر برای درک فرهنگ‌ها، زبان‌ها و افراد مختلف ضروری است. بسیاری از افراد در برابر یادگیری این که همه ما یکسان هستیم، همه انسان هستیم، همه عاشق خانواده خود هستیم و از آن‌ها و دوستانمان مراقبت می‌کنیم، مقاومت می‌کنند. اگر دانش‌آموزان و دانشجویان بیشتری در خارج از کشور تحصیل کنند و از کشورهای مختلف با یکدیگر ملاقات کنند و سعی کنند به جای محکوم کردن چیزی که برای آن‌ها بیگانه است، آن را درک کنند، شاید جهان به مکانی بهتر و صلح‌آمیزتر تبدیل شود.

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

سلام.وقت بخیر .
در مورد میشه راهنمایی بفرمایید؟

امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
14 آبان 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.