سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان ؛ راهنمای کامل مهاجرت

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان کدام کشور هاست؟ ایرانیان از چه طریقی می توانند مهاجرت کنند؟ آژانس مسافرتی چهره نگار با در نظر گرفتن تمام جوانب برای مهاجرت، بهترین کشور ها را به شما معرفی کرده است. تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

فاکتورهای تأثیرگذار در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

نکته بسیار مهم در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان این است که بهترین مقصد برای مهاجرت هر فرد نسبت به شرایط وی تعیین می شود. به عنوان مثال کسی که قصد مهاجرت برای ادامه تحصیل را دارد، معیارهای متفاوتی برای انتخاب کشور مقصد نسبت به شخصی که قصد مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را دارد در نظر می گیرد.

دفتر مهاجرت - بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

اما به طور کلی می توانیم بگوییم که یک سری از معیارها برای انتخاب بهترین کشور در بین متقاضیان، تقریباً مشترک هستند. دغدغه های مشترک در انتخاب مقصد مهاجرت در افراد مختلف و با سنین متفاوت، ما را بر آن داشت تا معیارهای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان را مطرح نموده و در این نوشتار مورد بررسی قرار دهیم. این فاکتورها عبارتند از:

 • مهاجر پذیر بودن: مهم ترین عامل برای مهاجرت انتخاب کشور مهاجر پذیر میباشد، زیرا پذیرش اجتماعی جامعه بسیار اثر گذار بر روی حس رضایت شما از شرایط و زندگی می باشد.
 • سیستم قضایی سالم: اگر جامعه ای سیستم قضایی سالم داشته باشد امار جرم و جنایت کاهش پیدا خواهد کرد و در نتیجه امنیت بالا می باشد.
 • امنیت اجتماعی: امنیت اجتماعی بالا باعث می شود نگران ناهنجاری های اجتماعی نباشید.
 • امکانات شهری: امکانات شهری بالا و رفاه نیز از عوامل مهمی می باشد که روی انتخاب افراد تاثیر بالایی دارد.

شرایط آب و هوایی، وضعیت رفاهی، شرایط کاری، شرایط تحصیلی و سیستم آموزشی، شرایط سرمایه گذاری و فاصله مکانی کشور مورد نظر نسبت به ایران که در ادامه به بررسی هریک از این فاکتورها می پردازیم.

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

مهاجرت به کانادا - بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

مهاجرت به کانادا

کانادا به خاطر کمبود نیروی کار ماهر هر ساله برنامه‌های مهاجرتی متنوعی را برای جذب مهاجر از سراسر دنیا اجرا می‌کند. مهم‌ترین این برنامه‌ها برنامه اکسپرس اینتری کانادا است که بر اساس امتیاز بندی است.

چرا کانادا بهترین کشور برای مهاجرت کاری است؟

 • متوسط ​​حقوق بالا.
 • هزینه زندگی کاملاً معقول.
 • تعادل بین کار و زندگی شخصی.
 • دسترسی به سیستم خدمات درمانی عالی کانادا.
 • مزایایی مثل مرخصی والدین، مراقبت‌های کوکان و… .
میانگین هزینه زندگی برای یک نفر 1245 دلار در ماه
میانگین حقوق 54.630 دلار در سال
رتبه بندی شاخص شادی 14

آلمان

بخاطر اقتصاد پر رونق آلمان، فرصت‌های شغلی زیاد با درآمد خوب در سراسر کشور وجود دارد. کارگران از امنیت شغلی بالایی برخوردار هستند و حداقل دستمزدها بالاست. این تنها بخشی از دلایلی است که آلمان را در لیست بهترین کشور‌ها برای مهاجرت کاری ایرانیان جای می‌دهد.

مهاجرت به آلمان - بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

روش‌های متنوعی برای گرفتن ویزای کاری آلمان وجود دارد. اما بهترین راه گرفتن جاب آفر (پیشنهاد شغلی) از یک کارفرمای آلمانی است.

میانگین هزینه زندگی 10.332 یورو در سال
میانگین حقوق 3810 یورو در هر ماه
رتبه بندی شاخص شادی 12

استرالیا

مردم استرالیا از تعادل عالی بین کار و زندگی لذت می‌برند. لذت بردن از وقت در خارج از دفتر کار در چنین کشور زیبایی کار سختی نیست! اگرچه هزینه زندگی در استرالیا بالا است، اما مهاجران هنوز هم به لطف حداقل دستمزد بالا می‌توانند به راحتی زندگی کنند. به همین خاطر خیلی از افراد استرالیا را بهترین کشور برای مهاجرت کاری می‌دانند.

 • وجود فرصت‌های شغلی در طیف گسترده‌ای از بخش‌ها.
 • مزایای بازنشستگی.
 • دستمزدهای نسبتاً بالا و هزینه‌های زندگی کم.
میانگین هزینه زندگی 2835 دلار در ماه
میانگین حقوق 67.860 دلار استرالیا در سال
رتبه بندی شاخص شادی 11

ترکیه بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

علت اینکه ترکیه را بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان معرفی کردیم، چند مورد است. اول اینکه ترکیه همسایه غربی ایران است و در مواقع لازم، شما می‌توانید خودتان را به‌سادگی از طریق راه‌های زمینی یا هوایی به ایران برسانید.

دیگر اینکه فرهنگ مردم ایران و ترکیه، تا حد بسیار زیادی شبیه به یکدیگر است. طوری که شما پس از مهاجرت به ترکیه، سریعا با زندگی در این کشور خو می‌گیرید و احساس می‌کنید در خانه خود حضور دارید! بنابراین زندگی در ترکیه، راحت‌تر از دیگر کشورها به‌نظر می‌رسد.

مهاجرت به آلمان - بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

امارات بهترین کشور برای مهاجرت از طریق ثبت شرکت

امارات متحده عربی (و در معنای دقیق‌تر، دبی)، نامی آشنا برای تمام کسانی است که به گردشگری و تفریحات دریایی علاقه دارند. اما این کشور علاوه بر اینکه مقصدی مناسب برای سفر و تفریح است، یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی دنیا نیز به‌شمار می‌رود.

ایتالیا بهترین کشور برای مهاجرت دانشجویی

ایتالیا، محل پیدایش امپراتوری روم، زادگاه میکل آنژ و لئوناردو داوینچی، سرزمین پاستا و پپرونی (!)، در عین حال که یکی از قدیمی‌ترین کشورهای جهان به‌شمار می‌رود، مقصدی بسیار مناسب برای زندگی مدرن و مهاجرت دانشجویی است.

زیرا نه‌تنها هزینه زندگی در این کشور اروپایی از دیگر کشورهای قاره سبز کمتر است، بلکه شهریه تحصیل در ایتالیا نیز بسیار مناسب است. به این صورت که بسته به رشته تحصیلی شما، شهریه دانشگاهتان رقمی بین 3000 تا 5000 یورو در سال خواهد بود.

اسپانیا بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت کاری

اسپانیا یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت کاری است. علاوه‌براین، کشور اسپانیا در رتبه دوم کشورهای مناسب کودکان نیز قرار گرفته است. این کشور زیبا و خوش‌آب‌وهوا، اقتصادی پویا دارد و به‌عنوان پنجمین قدرت اقتصاد قاره اروپا شناخته می‌شود. یکی دیگر از مزایای اسپانیا، امکان صدور اقامت طلایی است. ویزای طلایی اسپانیا، ویزایی اقامتی است که برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا که قصد سرمایه‌گذاری دارند، صادر می‌شود.

برای مهاجرت به اسپانیا از طریق کار چند نوع ویزا در نظر گرفته شده است؛ ویزای کار طولانی مدت، ویزای کار فصلی، ویزای Au Pair و ویزای Eu Blue Card روش‌هایی هستند که به واسطه آن‌ها می‌توان مجوز کار در اسپانیا را دریافت کرد. قانون کلی برای مهاجرت از طریق کار، داشتن پیشنهاد کاری از یک کارفرمای معتبر اسپانیایی در کنار یکی از ویزای‌های ذکر شده فوق است.

شما همچنین می توانید از طریق تحصیل در اسپانیا نیز اقامت بگیرید.

پاسپورت ایرانی - بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

انگلیس بهترین کشور اروپایی برای مسلمانان

شاید پیش از این نیز شنیده باشید که به لندن، «چهارراه فرهنگی» جهان می‌گویند. اما دلیل این عنوان چیست؟

برای اینکه علت این نام‌گذاری را بدانید، کافی است چند دقیقه‌ای در خیابان‌های این شهر قدم بزنید. آن‌وقت است که می‌بینید مردمی با نژادهای مختلف، طرز فکر گوناگون، فرهنگ‌های متفاوت و… همواره در حال رفت‌وآمد در سطح شهر هستند و هر یک، مورداحترام دیگری قرار دارند.

همچنین پیروان ادیان مختلف نیز در سرتاسر انگلستان حاضر و دنباله‌رو آیین خودشان هستند. به‌عنوان مثال در حال حاضر، حدود 4هزار زردشتی و 300هزار یهودی در انگلستان حضور دارند. همچنین جمعیت مسلمانان این کشور، برابر با 1.5 میلیون نفر است. بنابراین به‌علت همین گستردگی جامعه مسلمانان در انگلستان است که این کشور، بهترین کشور اروپایی برای مسلمانان لقب گرفته.

بهترین کشور فارسی زبان برای مهاجرت ایرانیان

اگر به دنبال بهترین کشور فارسی زبان برای مهاجرت می باشید می توان از ازبکستان و تاجیکستان نام برد که از جمله کشور های فارسی زبان برای مهاجرت ایرانیان محسوب می شوند. از جمله روش های مهاجرت به این دو کشور می توان به مهاجرت از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری اشاره نمود.

شباهت فرهنگ و زبان همچنین همسایگی این دو کشور با ایران سبب شده که مردم ایران، این دو کشور را جهت مهاجرت برای زندگی و کار انتخاب نمایند. اما به طور کلی این دو کشور در مقایسه با کشور های برتر دنیا دارای شرایط ایده آلی برای مهاجرت نمی باشند و پیشنهاد می شود کشور هایی نظیر کانادا، آمریکا، آلمان، فنلاند و انگلیس و… که بسیار پیشرفته و دارای امکانات و موقعیت های شغلی مناسب همچنین سطح علمی بالایی می باشند را انتخاب نمایید.

بهترین کشور برای مهاجرت مسلمانان کدامند ؟

کشورهایی نظیر کانادا، نیوزلند، استرالیا، یونان، آلمان، فرانسه، بلغارستان، بلژیک، مجارستان، سنگاپور، روسیه، آمریکا، انگلستان، مالزی، ترکیه، اسپانیا، امارات و عربستان، از آن جهت که مهارت و استعداد و شخصیت فرد برای آن ها بیشتر از دین او اهمیت دارد بهترین کشورها برای مهاجرت مسلمانان محسوب می شوند.

همچنین ایرانیانی که قصد مهاجرت به کشوری را دارند که در آن کشور از نظر دینی دارای امنیت باشند، کشور هایی نظیر ترکیه، آلمان، سنگاپور، مالزی، کانادا، استرالیا و … می توانند گزینه‌ های مناسب تری  در مقایسه با کشوری مانند عربستان باشند.

مهاجرت - بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

بهترین کشور برای مهاجرت پناهندگی

شرکت مهاجرتی ادیسه به هیچ عنوان روش پناهندگی را برای مهاجرت توصیه نمی‌کند. بر عکس با توجه به خطرات و دشواری‌های پناهندگی، ما معتقد هستیم برای افرادی که شرایط لازم برای راه های قانونی مهاجرت را ندارند، زندگی در وطن بهترین انتخاب است.

کشورهایی مثل آلمان و سوئد از پناهنده‌ها حمایت بیشتری می‌کنند. شاید بتوان آنها را از جمله بهترین کشورها برای مهاجرت غیر قانونی (پناهندگی) معرفی کرد، اما توجه داشته باشید که هر کسی پناهنده محسوب نمی‌شود.

پناهندگان کسانی هستند که به طور واقعی بخاطر جنگ و … در کشور خود امنیت جانی ندارند. در حال حاضر همه کشورها شرایط بسیار سختگیرانه‌ای برای پذیرش پناهندگان دارند.

لیست ارزانترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان

ترکیه

در سطح جهانی نمی‌توان گفت که ترکیه بهترین کشور برای مهاجرت با هزینه کم است. چون کشورهایی مثل فرانسه یا آلمان می‌توانند گزینه بهتری باشند. اما اگر لیست ارزانترین کشورها برای مهاجرت را برای متقاضیان ایرانی تهیه کنیم، ترکیه بهترین انتخاب است.

ترکیه همسایه ایران است. ورود به آن برای ایرانی‌ها نیازی به ویزا ندارد. مهاجرت تحصیلی به ترکیه مقرون به صرفه است و گرفتن اقامت سرمایه گذاری ترکیه ارزانتر از کشورهای دیگر است.

جمهوری چک

به جمهوری چک قلب اروپا نیز گفته می‌شود. هزینه زندگی در این کشور پایین و سطح رفاه بالا است. تحصیل در چک اگر زبان این کشور را یاد بگیرید کاملا رایگان است. دیگر روش های مهاجرت به چک نیز مقرون به صرفه هستند.

رومانی

اگر بخواهید در یک کشور اروپایی ارزان و البته با آرامش زندگی کنید، رومانی یک گزینه عالی است. روش‌های متفاوتی برای مهاجرت به رومانی وجود دارد. ویزای کار رومانی که قابلیت تبدیل به اقامت دائم را دارد، در بین ایرانی‌ها بسیار پرطرفدار است.

آلمان

اگر بتوانید مدرک زبان آلمانی دریافت کنید، بدون شک آلمان بهترین کشور برای مهاجرت با سرمایه کم از طریق ویزای کاری و تحصیلی است.

بهترین کشور برای مهاجرت کاری - بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

کانادا

شاید از نام کانادا در این لیست تعجب کنید. اما مهاجرت به کانادا از طریق کار روشی ارزان و سریع است. برای مهاجرت کاری باید از طریق برنامه های اکسپرس اینتری کانادا اقدام کنید که فقط 13.213 دلار کانادا پول لازم دارد.

دستمزدها در کانادا بالاست و از همین جهت بهترین کشور برای مهاجرت و کسب درآمد محسوب می‌شود.

گران ترین کشورهای جهان از نظر هزینه زندگی

یکی از عوامل انتخاب کشور هزینه های زندگی می باشد. برای انتخاب گران ترین کشور جهت زندگی عوامل مختلفی نظیر هزینه مسکن، هزینه حمل و نقل، هزینه تحصیل، هزینه خرید مواد اولیه و … مورد بررسی قرار میگیرند. هزینه زندگی با توجه به میانگین تمامی شهرهای یک کشور محاسبه می شود و در حال حاظر بین کشورهای مختلف هزینه های زندگی در کشور سوئیس بالاتر از سایر کشور ها می باشد. در لیست زیر 10 کشور گران دنیا از نظر هزینه های زندگی را مشاهده می فرمایید:

 1. سوئیس
 2. نروژ
 3. ایسلند
 4. ژاپن
 5. لوکزامبورگ
 6. دانمارک
 7. سنگاپور
 8. اسرائیل
 9. هنگ کنگ
 10. ایرلند

بهترین کشور برای مهاجرت در سن بالا

سوئیس

سوئیس بهترین کشور برای مهاجرت در سن بالاست. اگر بیشتر از 60 سال دارید و به دنبال بهترین کشور برای مهاجرت هستید، سوئیس بهترین انتخاب است. اما هزینه زندگی در سوئیس بالاست. اگر به قدر کافی ثروتمند نیستید بازنشستگی در این کشور را فراموش کنید.

نروژ

شاید جالب باشد که بدانید نروژ بالاترین میزان پیشرفت تحصیلی را در میان افراد مسن دارد. نرخ فقر سالمندان در نروژ نزدیک به صفر است.

مهاجرت به کانادا - بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

کانادا

اغراق نیست که بگوییم کانادا بهترین کشور برای بازنشستگان است. بجز حمایت‌هایی که دولت کانادا در اختیار شهروندان سالمند قرار می‌دهد، زندگی در کشوری با امکانات و جاذبه‌های طبیعی کانادا قطعا بیش از دو دهه به عمر شما اضافه خواهد کرد!

اما کانادا ویزایی تحت عنوان ویزای بازنشستگی ندارد. بهترین روشی که می‌توانید از طریق آن بازنشستگی خود را در کانادا سپری کنید، برنامه سرمایه گذاری کبک است.

در این برنامه با پرداخت 350 هزار دلار کانادا به یک مقیم دائم کانادا تبدیل می‌شوید. این روش نه محدودیت سنی دارد و نه نیاز به مدرک زبان. عالی نیست؟!

پرتغال

اگر به دنبال بهترین کشور برای مهاجرت در سن بالا هستید، اما تمکن مالی شما انقدر نیست که بتوانید سوئیس یا کانادا را انتخاب کنید، نا امید نشوید! پرتغال یک گزینه بی‌نظیر است که شاید از جهاتی بهتر هم باشد.

بهترین کشور برای مهاجرت از لحاظ نزدیکی به ایران و بعد مسافت

یکی از عوامل مهم در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان، موضوع فاصله آن کشور تا ایران است؛ چرا که افراد بسیاری به واسطه کسب و کار خود و یا وابستگی های خانوادگی ترجیح می دهند کشوری را برای مهاجرت انتخاب کنند که بتوانند از آن به راحتی، با هزینه های کم و در کمتریت زمان ممکن به ایران رفت و آمد داشته باشند.

کانادا - بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

در این خصوص کشورهای اروپایی، به واسطه فاصله زمانی و جغرافیایی نسبتاً کمی که با ایران دارند و هزینه های مناسب رفت و آمد می توانند گزینه مناسبی برای چنین افرادی باشند. همچنین لازم به ذکر است که اکثر کشورهای اروپایی از امکانات و سطح رفاهی بسیار بالایی برای زندگی برخوردار هستند و مقصد بسیار محبوب و جذابی برای مهاجرین ایرانی محسوب می شوند.

اما چنانچه مسافت، معیار مهمی در انتخاب کشور مقصد برای متقاضی مهاجرت نباشد، کشورهایی نظیر آمریکا و کانادا نیز می توانند گزینه های مناسبی در کنار کشورهای اروپایی برای زندگی باشند.

سوالات متداول

کشور سوئیس، نروژ، کانادا و پرتقال بهترین کشور ها برای مهجارت در سن بالا می باشند.

کانادا، استرالیا، ترکیه، ایتالیا، امارات و آلمان از راحت ترین کشور ها برای مهاجرت ایرانی هاست.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
11 شهریور 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.