سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

تحصیل در انگلیس بدون مدرک زبان

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تحصیل در انگلیس و کانادا
تحصیل در انگلیس
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

تحصیل در انگلیس

آیا امکان تحصیل در انگلیس بدون مدرک زبان وجود دارد؟ این سوال بسیاری از دانش آموزان و دانشجویانی است که انگلیس را مقصد تحصیلی خود انتخاب کرده اند. انگلیس خانه برخی از معتبرترین و بزرگترین دانشگاه های جهان است. این دانشگاه ها در سطح جهانی شناخته شده هستند و پذیرش دانشجوی بین المللی هم دارند. نکته مهمی که برای این دانشگاه ها بسیار مهم خواهد بود، داشتن مدرک زبان است. معیار این دانشگاه ها داشتن نمره ۶.۵ یا هفت در آزمون آیلتس است. بسیاری از افراد برای مهاجرت مدرک زبان ندارند و فرصتی هم برای آموزش آن نخواهند داشت. سوال اکثر آنها این است که تحصیل در انگلیس بدون مدرک زبان چگونه است؟ باید بدانید که تحصیل در انگلیس بدون مدرک معتبر برای زبان انگلیسی در تمام دانشگاه های مشهور امکان ندارد. دانشگاه هایی هستند که پذیرش دانشجوهای بین المللی را بدون نیاز به مدرک زبان انجام می دهند.
شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی می توانید با ارائه مدارک تحصیلی و سابقه تحصیلی خود در درس زبان انگلیسی، تحصیل در انگلیس بدون مدرک زبان را انجام دهید.

تصویر دانشجویان در انگلیس-تحصیل بدون مدرک زبان در انگلیس

پذیرش دانشگاه انگلیس بدون مدرک زبان

تحصیل در انگلیس بدون مدرک زبان در تمام دانشگاه ها ممکن نیست. بعضی از دانشگاه ها هستند که بدون نیاز به آزمون زبان انگلیسی، با توجه به سابقه تحصیلی زبان دوازدهم و مقطع تحصیلی گذشته شما را می پذیرند. بسیاری از دانشجویان بین المللی زمان مطلوب برای آزمون آیلتس را ندارند. به همین دلیل بسیاری از دانشگاه های انگلیس تصمیم گرفتند که امکان تحصیل در انگلیس بدون مدرک زبان را در دانشگاه ها به وجود بیاورند. این دانشگاه ها شرط آزمون آیلتس و نمره بالا در آن را برداشته و به جای آن شرایط دیگری برای دانشجو از جمله سوابق تحصیلی عالی، گذاشته اند. با توجه به این شرایطی که دانشگاه ها جایگزین آزمون آیلتس کردند، می توان فهمید که این آزمون تنها راه ارزیابی مهارت های دانشجویان بین المللی در زبان انگلیسی نیست. تحصیل در انگلیس بدون مدرک زبان با شرایطی که در ادامه به شما توضیح می دهیم امکان دارد.
● اگر در آزمون آیلتس نمره قبولی یا نمره مد نظر را دریافت نکردید یا به هر دلیلی از این آزمون جا مانده اید، برای شما راه حلیی وجود دارد. دانشگاه ها در زمان مشخص و طی شرایطی برای شما کلاس های پیش از جلسه دانشگاه برگزار می کنند. در این کلاس ها که از ۴ هفته تا ۱۰ هفته طول می کشد، شما پیش نیازهای درس زبان انگلیسی در دانشگاه را آموزش می بینید. مسئولین دانشگاه سعی کردند کلاس هایی برای شما تدارک ببیند که تا حد کافی زبان شما را برای حضور در دانشگاه آماده کند. شما علاوه بر نیاز به زبان انگلیسی در دانشگاه به عنوان یک دانشجوی بین المللی که در شهر انگلیسی زندگی می کنید هم باید زبان انگلیسی را به خوبی آموزش دیده باشید. بنابراین اگر فکر می کنید که نیاز به این دوره های پیش جلسه ای دارید، دانشگاه این جلسه را با توجه به نیاز و درخواست شما برایتان برگزار می کند.
● بعضی از دانشگاه ها برای تحصیل در انگلیس بدون مدرک زبان از دانشجوی بین المللی گواهی زبان دریافت می کنند. طبق این گواهی به دانشگاه اعلام می شود که شما بر زبان انگلیسی تسلط دارید. دانشگاه های انگلیس این گواهی را از کارفرمای قبلی شما دریافت می کنند. طبق این گواهی ثابت می شود که شما در خواندن و نوشتن به زبان انگلیسی تسلط دارید و در محل کار شما زبان اصلی زبان انگلیسی است. شما میتوانید این گواهی را تحویل دانشگاه مورد نظر دهید و آن را جایگزین دریافت نمره قبولی در آزمون آیلتس کنید.
● راه دیگر تحصیل در انگلیس بدون مدرک زبان، جایگزین کردن نمرات دهم و دوازدهم به جای آزمون آیلتس است. در صورتی که در مقطع تحصیلی دبیرستان سابقه خوبی در درس زبان انگلیسی داشته باشید شانس پذیرش را دارید. یعنی اگر این دروس را در پایه های دهم و دوازدهم حدود ۷۰ درصد زده باشید، شانس پذیرش در دانشگاه های انگلیس را خواهید داشت. بنابراین اگر قصد مهاجرت و تحصیل در دانشگاه های انگلیس را دارید، بهتر است از همان ابتدای شروع مقطع تحصیلی دبیرستان به فکر نمره های زبان انگلیسی باشید.
● مصاحبه از روش های رایجی است که برخی از دانشگاه ها به جای آزمون آیلتس از آن استفاده می کنند. بعضی از دانشگاه ها برای پذیرش دانشجویان بین المللی و تحصیل در انگلیس بدون مدرک زبان، اول از آنها مصاحبه می گیرند. تمام دانشجویان بین المللی معمولاً برای ثبت نام در دانشگاه های انگلیس مصاحبه می گیرند. کادر دانشگاه از طریق مصاحبه شما جدیت و هدف را برای تحصیل در دانشگاه های انگلیس را بررسی می کنند. از طریق این مصاحبه تسلط شما در صحبت کردن با زبان انگلیسی مشخص می شود. اگر مصاحبه خوب و مطلوبی داشته باشید، دیگر نیاز به آزمون آیلتس و دریافت نمره قبولی نیست.

تصویر یک دانشجو در انگلیس-تحصیل بدون مدرک زبان در انگلیس

بهترین دانشگاه های انگلیس بدون مدرک زبان

دانشگاه هایی که به دانشجویان بین المللی بدون مدرک زبان پذیرش می دهند، رتبه بندی های متفاوتی دارند. هر کدام از این دانشگاه ها با توجه به سطح علمی و امکاناتی که دارند در رده های مختلف قرار می گیرند. هر کدام از این دانشگاه ها شرایطی به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند که تعدادی از آن ها را بررسی می کنیم.
● دانشگاه ساوت بنک لندن جایگزینی برای نمره قبولی در آزمون آیلتس قرار داده است. این جایگزین سابقه تحصیلی و نمره بالا در زبان دوازدهم است.
● در دانشگاه بریستول برای ارزیابی دانشجویان بین المللی در زبان انگلیسی، یک دوره کلاس های آموزشی زبان قبل از شروع جلسات درسی برگزار می کنند. همچنین برای پذیرش در این دانشگاه برای آمادگی سطح زبان، باید امتحانات زبان کشور خود را بگذرانید. از نکات دیگر پذیرش این است که در کشور خود یک دوره کلاس معتبر برای آمادگی زبان انگلیسی شرکت کنید.
● در دانشگاه رابرت گوردون برای پذیرش دانشجویان بین المللی نمره ۶۰ درصد یا بالاتر را برای زبان دوازدهم معیار قرار دادند. آن ها این را جایگزین نمره قبولی در آزمون آیلتس کردند. شما می توانید آزمون های تافل یا آزمون های رسمی را جایگزین آزمون آیلتس کنید.
● دانشگاه وارویک برای دانشجویانی که آزمون آیلتس نمی دهند و درخواست پذیرش در این دانشگاه را دارند، دوره قبل جلسه ای را در چند هفته برگزار می کنند. هدف از برگزاری این دوره ها داشتن آمادگی و سطح زبان مطلوب برای دانشجویان بین المللی است.
● دانشگاه اسکس انتخاب دوره های قبل جلسه ای را در اختیار شما میگذارد تا یکی از راهبردی ترین آن ها را برای پیشرفت در زبان انگلیسی انتخاب کنید. بنابراین باید زبان انگلیسی خود را به سطح مطلوب مورد نظر این دانشگاه برسانید.
● کادر دانشگاه شفیلد هالام شما را آماده شرکت در یک دوره زبان می کنند. در این دوره آموزشی شما آماده آزمون می شوید تا نمره مدنظر آن ها را کسب کنید.
در این قسمت شرایط دانشگاه های مختلف برای پذیرش دانشجویان بین المللی را برای شما بیان کردیم. همانطور که مشاهده میکنید شرایط هر دانشگاه با یکدیگر متفاوت است. بنابراین باید درباره شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه مدنظر خود اطلاعات کافی کسب کنید.
شما برای تحصیل در انگلیس بدون مدرک زبان نیاز به ویزای تحصیلی دارید. ویزای تحصیلی به دانشجویانی تعلق می گیرد که در آزمون آیلتس نمره قبولی را کسب کرده باشند. شما به دلیل این که در این آزمون شرکت نکرده اید، باید در دوره ها یا آزمون های دانشگاه مد نظر شرکت کنید. پس از آن باید برگه پذیرش خود که توسط آن دانشگاه ارائه شده است را، تحویل دهید. در صورت پذیرش در یکی از دانشگاه های انگلیس می توانید ویزای تحصیلی دریافت کنید.

تصویر دانشجویان در انگلیس-تحصیل بدون مدرک زبان در انگلیس

لیست دانشگاه های انگلستان بدون آیلتس

دانشگاه های زیادی وجود دارد که امکان تحصیل در انگلیس بدون مدرک زبان را به شما می دهند. هر کدام از این دانشگاه ها شرایط مختلفی برای پذیرش دانشجوی بین المللی دارند. شما برای پذیرش در این دانشگاه ها باید با آن ها به صورت کامل آشنا شوید. در ادامه دانشگاه هایی که پذیرش دانشجوی بین المللی بدون آزمون آیلتس دارند را به شما معرفی می کنیم.
۱_ دانشگاه اسکس
۲_ دانشگاه مرکزی لنکاوی
۳_ دانشگاه گرینویچ
۴_ دانشگاه نورث همپتون
۵_ دانشگاه پلیموث
۶_ دانشگاه پورتسموث
۷_ دانشگاه نورثامبریا
۸_ دانشگاه رابرت گوردون
۹_ دانشگاه بولتون
۱۰_ دانشگاه بانک جنوبی لندن
۱۱_ دانشگاه ژنو
۱۲_ دانشگاه فنی ریگا
۱۳_ دانشگاه بریستول
۱۴_ دانشگاه شهر بیرمنگام
۱۵_ دانشگاه بازل
۱۶_ دانشگاه وارویک
۱۷_ دانشگاه شفیلد هالام
۱۸_ دانشگاه استون
۱۹_ دانشگاه بانگور
۲۰_ دانشگاه برونل
در این لیست اسم دانشگاه هایی است که امکان تحصیل در انگلیس بدون مدرک زبان را ایجاد می کند را آورده ایم. این دانشگاه ها جزو دانشگاه های معتبر انگلیس هستند که شما می توانید برای تحصیل بدون نیاز به آزمون آیلتس به آنها درخواست پذیرش بدهید.

تصویر دانشجویان در انگلیس-تحصیل بدون مدرک زبان در انگلیس

بورسیه های تحصیلی انگلستان بدون مدرک زبان

دانشگاه های معتبری که در انگلیس وجود دارند، دانشجویان بین المللی را بورسیه می کنند. شما هنگامی که برای تحصیل در انگلیس بدون مدرک زبان در این دانشگاه ها پذیرفته شدید، می توانید برای دریافت بورسیه درخواست بدهید. در دریافت این بورسیه، دانشجویانی که از لحاظ علمی و اهداف برتر هستند شانس بیشتری دارند.
هر چقدر که ویژگی های شما همان ویژگی های مدنظر مدیریت دانشگاه باشد، شانس بیشتری برای پذیرش و دریافت بورسیه تحصیلی دارید. بورسیه های تحصیلی انواع مختلفی دارند که در مبالغ مختلف به دانشجویان بین المللی ارائه می شود. شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی که قصد تحصیل در انگلیس بدون مدرک زبان را دارید، شانس دریافت انواع اقسام بورسیه ها را خواهید داشت. بورسیه ها انواع مختلفی دارند که ممکن است تمام هزینه های شما را پرداخت کنند یا تنها هزینه های شهریه را برای یک سال تحصیلی پرداخت کنند.
● بورسیه های تحصیلی که شامل تمام هزینه های تحصیل در انگلیس بدون مدرک زبان می شود، شرایط سخت تری برای دریافت دارد. این بورسیه حتی پرواز های شما و اقامت شما را هم پوشش می دهد . طبیعی است که به دلیل مبلغ زیاد آن درخواست برای دریافت این بورسیه زیاد باشد و در مقابل درخواست زیاد، این بورسیه به افراد زیادی تعلق نمی گیرد. به همین دلیل شرایط سخت تری برای دریافت آن قرار دارند تا دانشجوهایی که در سطح علمی بالاتر قرار دارند بتوانند این شهریه را دریافت کنند.
● نوع دیگر بورسیه، شامل کمک هزینه پرداخت شهریه است. این نوع بورسیه تحصیلی در هر سال تحصیل در انگلیس بدون مدرک زبان به دانشجویان پذیرفته شده در دریافت بورسیه تعلق می گیرد. دریافت این بورسیه شرایط راحت تری دارند و تعداد پذیرفته شدگان برای دریافت بورسیه هم بیشتر است.

نتیجه گیری

اگر شما هم فکر می کردید که تحصیل در انگلیس بدون مدرک زبان ممکن نیست، حتماً پس از خواندن این مطالب برای تحصیل در دانشگاه های انگلیس بدون مدرک زبان امیدوار شده اید. در انگلیس تمام دانشگاه ها بدون مدرک زبان شما را نمی پذیرند؛ اما تعدادی از دانشگاه ها پذیرش دانشجوی بین المللی بدون مدرک زبان را انجام می دهند. دانشگاه هایی که پذیرش دانشجوی بین المللی بدون مدرک زبان را انجام می دهند، از سطح علمی خوبی برخوردار هستند. شما می توانید پیش از اقدام برای مهاجرت و ثبت نام در این دانشگاه ها، درباره آن ها اطلاعات کافی به دست بیاورید. در نزدیکی شما حتماً مجموعه های مهاجرتی هستند که در این راه به شما کمک کنند. مجموعه های مهاجرتی برای مهاجرت تحصیلی تجربه زیادی دارند و می توانند به دانش آموزان و دانشجویان در این حوزه کمک کنند. بهتر است در این راه از افراد با تجربه کمک بگیرید تا آن ها تمام نکات مهاجرت تحصیلی را به شما بگویند. تحصیل در انگلیس بدون مدرک زبان هدف بسیاری از دانش آموزان است. امیدواریم این مطالب برای شما در راه مهاجرت تحصیلی مفید واقع شده باشد.

سوالات متداول

آیا تحصیل بدون مدرک زبان در انگلیس ممکن است؟ بله، در انگلیس دانشگاه هایی وجود دارد که به جای آزمون آیلتس، شرایط دیگری را معیار پذیرش شما قرار می دهند. شما می توانید با این شرایط و بدون نمره قبولی در آزمون آیلتس در دانشگاه های انگلیس پذیرش بگیرید.
دانشگاه هایی که بدون مدرک زبان دانشجو های بین المللی را می پذیرند از سطح علمی خوبی برخوردار هستند؟ بله، بسیاری از دانشگاه هایی که در انگلیس امکان تحصیل بدون مدرک را برای شما فراهم می کنند از سطح علمی خوبی برخوردار هستند. این دانشگاه ها همچنین از اساتید با تجربه و امکانات گسترده ای بهره مند هستند.
آیا بدون آزمون آیلتس می توانیم در انگلیس کار کنم؟ بله، شما با ارائه مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد خود که در آن از نمرات زبان بالایی برخوردار هستید، می توانید ویزای کاری انگلیس را دریافت کنید و در این کشور مشغول کار شوید.
آیا انگلیس کشور مناسبی برای تحصیل بدون مدرک زبان است؟ بله، این کشور با توجه به امکانات و ویژگی هایی که در اختیار دانشجویان بین المللی می گذارد، کشور مناسبی برای تحصیل بدون مدرک زبان است.

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
6 دی 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تحصیل در انگلیس و کانادا
تحصیل در انگلیس
تحصیل پرستاری
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.