راهنمای جامع

تحصیل در مجارستان | شرایط ، مدارک و هزینه دانشگاه و خوابگاه

با خواندن این مقاله، پاسخ این سؤال‌ها را خواهید دانست:

 • شرایط کلی تحصیل در مجارستان چیست؟
 • تحصیل در مجارستان چه مدارکی می خواهد؟
 • تحصیل در مجارستان چه مزایا و معایبی دارد؟
 • مزایای تحصیل در مجارستان
 • معایب تحصیل در مجارستان
 • شرایط سنی برای تحصیل در مجارستان چگونه است؟
 • تحصیل در مجارستان بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟
 • زبان تحصیل در مجارستان چیست؟
 • تحصیل در مدارس مجارستان چگونه است؟
 • تحصیل در مجارستان مقطع ابتدایی
 • تحصیل در مجارستان مقطع راهنمایی
 • تحصیل در مجارستان مقطع دبیرستان
 • هزینه تحصیل در مجارستان چقدر است؟
 • هزینه دانشگاه دولتی
 • هزینه دانشگاه خصوصی
 • ارزانترین دانشگاه های مجارستان
 • هزینه خوابگاه در مجارستان
 • هزینه زندگی در مجارستان
 • تحصیل در مجارستان پزشکی
 • تحصیل در مجارستان دندانپزشکی
 • تحصیل در مجارستان داروسازی
 • تحصیل در دانشگاه های مجارستان
 • تحصیل در مجارستان در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در مجارستان در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل در مجارستان در مقطع دکتری
 • زمان پذیرش و ددلاین در دانشگاه های مجارستان چگونه است؟
 • معرفی دانشگاه های برتر مجارستان؟
 • کار حین تحصیل در مجارستان چگونه است؟
 • تحصیل رایگان در مجارستان امکان پذیر است؟
 • تحصیل در مجارستان با بورسیه چگونه است؟

حالا توجه شما را به ادامه مقاله جلب می‌کنیم.  مقاله تحصیل در مجارستان توسط متخصصان مهاجرت تحصیلیِ آژانس 360 درجه مهاجرت و کسب‌وکار چهره‌نگار برای استفاده شما نگارش و منتشر شده است.

تحصیل در مجارستان طی سال های اخیر به عنوان یکی از گزینه های ایده آل برای دانشجویان ایرانی شناخته شده است. کشور رود زیبای دانوب، چشمه های آبگرم، دامنه سرسبز کوه آلپ، در عین حال که سرشار از زیبایی های بصری و فرهنگ غنی است، از جایگاه علمی بالایی در جهان نیز برخوردار است. دانشگاه هایی از جمله دانشگاه سملوایز در بوداپست، پایتخت مجارستان و هم چنین دانشگاه سگد که در شهر سگد واقع شده است، دو مورد از بهترین دانشگاه های این کشور می باشند که در رتبه بندی QS، در میان 500 دانشگاه برتر جهان جای گرفته اند.

هزینه‌ها هزینه زندگی پایین است
دسترسی امکان سفر آسان است
اعتبار مدارک علمی معتبر است
احتمال پذیرش شانس دریافت ویزا بالاست

تحصیل در مجارستان در تمامی رشته های دانشگاهی امکان پذیر است و هم چنین مدارس نیز آماده پذیرش دانش آموزان ایرانی مستعد هستند. در ادامه این مقاله، تمامی اطلاعات مورد نیاز در مورد چگونگی تحصیل در مجارستان و مواردی که هر فرد پیش از تحصیل در این کشور باید بداند، گنجانده شده است.

تحصیل در مجارستان

شرایط کلی تحصیل در مجارستان چیست؟

کشور مجارستان با فراهم آوردن شرایط مناسب برای مهاجرین در زمینه های گوناگون، به یکی از مقاصد محبوب علاقه مندان به مهاجرت در سال های اخیر تبدیل شده است؛ تحصیل در مجارستان از جمله موضوعاتی است که به علت استانداردهای بالای آموزشی در شهرهایی چون بوداپست، توجه زیادی را به خود اختصاص داده. به گونه ای که در سال 2020 حدود 32 هزار دانشجوی بین المللی در دانشگاه های مجارستان مشغول به تحصیل بودند و این درحالی است که این رقم در سال 2021 به بیش از 34800 نفر ارتقا یافته است.

(شایان ذکر است که شمار دانش آموزان بین المللی که در مدارس مجارستان مشغول به تحصیل هستند، در این آمار گنجانده نشده است.) قدمت تاریخی و اعتبار علمی دانشگاه های مجارستان ، همزمان با امکان تحصیل به زبان انگلیسی در تمامی مقاطع تحصیلی آن، از اصلی ترین علل جذابیت تحصیل در دانشگاه های مشهوری چون Budapest University of Technology and Economics، Semmelweis University و McDaniel College Budapest به شمار می رود.

تحصیل در یک کشور اروپایی

مجارستان در اروپای مرکزی/شرقی واقع شده است. جمعیت آن حدود 10 میلیون نفر است که 3 میلیون نفر آن در بوداپست، پایتخت این کشور زندگی می کنند. سایر شهرهای مهم برای تحصیل در مجارستان Szeged، Pécs و Debrecen هستند.

ده ها دانشگاه در سراسر مجارستان  برنامه هایی را ارائه می دهند که به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. در تمام رشته های دانشگاهی، صدها برنامه تحصیلی به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی موجود است. این مدارک از طرح بولونیای اروپا پیروی می کنند و در سراسر اروپا و سایر نقاط جهان به رسمیت شناخته می شوند.

تحصیل در مجارستان به صورت رایگان و بدون هزینه

دولت مجارستان دائماً مؤسسات آموزشی خود را ارتقاء می دهد، کیفیت مطالعات را بهبود می بخشد و در راستای هدف ایجاد احساس راحتی در دانشجویانی که به اینجا می آیند، تلاش می کند. انتخاب خوب رشته ها، شهریه های پایین و بورسیه های تحصیلی گسترده تنها برخی از دلایل حضور در یکی از دانشگاه های مجارستان است. بنابراین، بیایید در مورد نحوه تحصیل رایگان در مجارستان به عنوان دانشجویان بین المللی بیشتر بدانیم.

اگر قصد تحصیل رایگان در مجارستان را دارید، ایده خوبی است که از قبل با شرایط ورود آشنا شوید. در طول سال آخر مدرسه، سعی کنید نمرات تان را ارتقا دهید که بیشترین تأثیر را بر شانس شما برای پذیرش در یکی از مؤسسات دانشگاهی برتر دارد. همچنین، اطلاعات بیشتری در مورد مواردی مانند ویزا، بیمه، واکسیناسیون (به خصوص اگر اهل کشوری که عضو اتحادیه اروپا نیست، هستید) جمع آوری کنید. عوامل زیادی دخیل هستند و مهم است که آماده باشید و خودتان را در بهترین نوع ممکن نشان دهید.

دانشگاه های مجارستان انواع بورسیه های تحصیلی را ارائه می دهند که برای دانش آموزان سال اول همه رشته ها مناسب است. البته برخی از موسسات بورسیه تحصیلی ویژه ندارند. اما نگران نباشید برای دانشگاه هایی که دارای بورسیه هستند درخواست (اپلای) نیز واقعا آسان است! می‌توانید در صفحه اصلی دانشگاه Szent István اطلاعات بیشتری درباره کمک هزینه‌ها و بورسیه‌های تحصیلی موجود در مجارستان بیابید. هزینه پرداختی به نوع خاصی از حمایت مالی که دریافت می کنید بستگی دارد، برخی از گزینه ها کل هزینه تحصیل و همچنین بخشی از هزینه های زندگی دانشجو را پوشش می دهند. دریافت این بورسیه های تحصیلی با بودجه کامل از دانشگاه های مجارستان به شما کمک می کند تا به صورت رایگان در مجارستان تحصیل کنید.

 

بورسیه تحصیلی مجارستان برای دانشجویان بین المللی

به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی در مجارستان، می‌توانید برای یکی از کمک‌های مالی، بودجه یا برنامه‌های بورس تحصیلی بین‌المللی درخواست دهید تا به شما در تحصیل در مجارستان به صورت رایگان کمک کند. این کشور با سازمان هایی مانند CEEPUS و Erasmus+ همکاری می کند. ممکن است نتوانید برای همه برنامه ها درخواست دهید، اما بسته به محل مبدا و دوره مورد نظر، می توانید اسپانسر پیدا کنید. مطمئن شوید که با تعدادی از سازمان های موجود در تماس باشید، زیرا این به شما امکان می دهد شانس کلی خود را برای دریافت پشتیبانی و بورسیه افزایش دهید.

بدانید اگر به دنبال آموزش با کیفیت هستید، به جای درستی آمده اید. دانشگاه‌های مجارستان ذهن‌های باهوش بسیاری را پرورش داده‌اند، از جمله دانشمندان مشهوری مانند ریاضی‌دان جان فون نویمان و برنده جایزه نوبل آلبرت اسنت-گیورگی که ویتامین C را کشف کرد.

شهرهای مناسب برای تحصیل در مجارستان

اگر قصد تحصیل در مجارستان به زبان انگلیسی را دارید، گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد. بهترین دانشگاه مجارستان و معمولاً در بین 500 دانشگاه برتر جهان، دانشگاه Szeged است. این دانشگاه با بیش از 20000 دانشجو، یکی از بزرگترین موسسات دانشگاهی در مجارستان است. از دیگر دانشگاه‌های برجسته می‌توان به دانشگاه Semmelweis (در بوداپست)، Eötvös Loránd (همچنین در بوداپست) و دانشگاه Pécs اشاره کرد.

مجارستان همچنین به دلیل دانشکده های پزشکی و دانشکده های دندانپزشکی خود مورد توجه قرار گرفته است، که بسیاری از آنها برنامه های مناسبی را برای دانشجویان خارجی ارائه می دهند.

تحصیل در مجارستان با هزینه های معقول زندگی

مجارستان دارای رتبه 32 در رتبه بندی آموزش و پرورش جهان، رتبه 39 در رتبه بندی سهولت کسب و کار در جهان، رتبه 34 در رده بندی امنیت جهان و رتبه 44 در رتبه بندی اقتصاد جهانی را داراست.

هنگام انتخاب محل تحصیل، هزینه زندگی و در واقع شهریه دانشگاه همیشه جزو ملاحظات کلیدی است. بر خلاف بسیاری از کشورهای اروپایی، مجارستان یورو را به عنوان واحد پول رسمی خود انتخاب نکرده است، این کشور واحد پول خود – فورینت مجارستان – را حفظ کرده است. به همین دلیل است که بوداپست هزینه های زندگی نسبتاً مقرون به صرفه ای دارد، به ویژه در مقایسه با سایر پایتخت های اروپایی، مانند پاریس یا برلین. با توجه به پول ملی مجارستان  بلیط رستوران ها و گشت و گذار نیز ارزان تر است. علاوه بر این، حتی با وجود افزایش اجاره بها، هزینه اقامت معقول است.  پرداخت با فورینت به جای یورو فقط دارای این جنبه منفی است: شما باید یاد بگیرید که قیمت ها را تبدیل کنید.

تحصیل در مجارستان و دسترسی آسان به کشورهای اروپایی

از آنجایی که بوداپست در “قلب اروپا” است، این شهر دسترسی شگفت انگیزی به اروپای شرقی و غربی دارد . مجارستان بخشی از اتحادیه اروپا و همچنین یک کشور شینگن است. این یک انتخاب استراتژیک عالی برای کسانی است که آرزوی سفر دارند. در حالی که در بوداپست تحصیل می کنید، می توانید به راحتی از دیگر کشورهای اروپایی دیدن کنید. پروازها و قطارها اغلب به بقیه اروپا خدمات می دهند و به شما این امکان را می دهند که قاره اروپا را کشف کنید. به عنوان مثال، اتریش، اسلواکی و کرواسی با طبیعت باورنکردنی خود تنها چند ساعت با مجارستان فاصله دارند. با این حال، مجارستان خود ارزش بازدید را دارد.

سوالات متداول درباره تحصیل در مجارستان

چگونه از حمل و نقل عمومی در مجارستان استفاده کنیم؟

در مجارستان، دانشجویان می توانند تا 50 درصد از هزینه های حمل و نقل تخفیف بگیرند. برای خرید بلیت دانشجویی باید کارت دانشجویی معتبر همراه داشته باشید در غیر این صورت جریمه می شوید.

بورسیه دولتی تحصیل در مجارستان  در ۲۰۲۳ به چه افرادی تعلق می گیرد؟

بورسیه دولتی مجارستان 2023. بورسیه تحصیلی برای همه متقاضیان بین المللی از تمام نقاط جهان باز است. شما می توانید بدون آیلتس برای این بورسیه اقدام کنید.

 

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان اطلاعات خود را وارد نمایید:

نام و نام خانوادگی

تلفن همراه

تحصیل در مجارستان چه مدارکی می خواهد؟

از مهم ترین شرایط تحصیل در مجارستان، آشنایی و اطلاع از مدارک لازم جهت ثبت نام در دانشگاه های این کشور می باشد. شرکت در آزمون Entrance Exam و برخورداری از مدرک زبان (آیلتس 6) دو شرط اصلی اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور هستند. باید توجه داشت که طبق آمار بیش از 90 درصد از رشته های دانشگاهی در مجارستان به زبان انگلیسی ارائه می شوند و شایان ذکر است که حدود 65 درصد متقاضیان تحصیل در این کشور، برای مقطع کارشناسی اقدام می نمایند.

افراد می بایست همراه با ارائه مدرک فارغ التحصیلی، ریز نمرات و همچنین آخرین مدرک تحصیلی خود را ارسال نمایند. ذکر این نکته حائز اهمیت است که در فهرست مدارک موردنیاز، اشاره ای به شرط معدل نشده است اما بدیهی است که افراد با نمرات بالاتر از شانس بیشتری برای اخذ پذیرش و اقامت تحصیلی مجارستان برخوردار می باشند. همچنین برای مثال متقاضیان شرکت در رشته هایی چون دندانپزشکی، پزشکی و داروسازی درصورت داشتن نمرات بالا در دروس پایه چون زیست شناسی و شیمی شانس خود را افزایش می دهند. در ادامه به ذکر مدارک لازم برای تحصیل در مجارستان پرداخته ایم:

 • فرم درخواست پذیرش دانشگاهی
 • رزومه تحصیلی به زبان انگلیسی (CV)
 • اصل و ترجمه ریز نمرات و مدرک دیپلم
 • اصل و ترجمه مدارک هویتی
 • کپی پاسپورت
 • مدرک زبان
 • رسید پرداخت هزینه های مربوطه (Application Fee)

تحصیل در مجارستان چه مزایا و معایبی دارد؟

مجارستان نیز همچون سایر کشورهای جهان دارای ویژگی های مثبت و منفی متعددی در زمینه تحصیل می باشد؛ از مزایای قابل توجه تحصیل در مجارستان می توان به اجازه کار دانشجویان اشاره کرد. بدین صورت که افراد می توانند حداکثر 30 ساعت در هر هفته، به کارهایی چون صندوقداری، کار در کافه ها و رستوران ها و غیره پرداخته و بخشی از هزینه های روزمره و هزینه تحصیل خود را از این طریق تامین کنند؛ همچنین دانشجویان می توانند 66 روز خارج از دوره تحصیلی خود را، مشغول به کار تمام وقت باشند.

هزینه تحصیل پایین تر در مقایسه با کشورهایی چون انگلستان، روسیه و بسیاری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا از دیگر مزایای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان بوده و همچنین زیبایی های بصری متعدد و جاذبه های گردشگری و تفریحی گوناگون می تواند اوقات فراغت دانشجویان را به خوبی پر کند. امکان اخذ اقامت دائم شنگن، برخورداری از تجهیزات آموزشی درجه اول و مدرن، مدارک علمی معتبر، بورسیه های تحصیلی قابل توجه و هزینه بسیار پایین اقامت در خوابگاه های دانشجویی از مهم ترین مزایای تحصیل در مجارستان به شمار می روند.

اما از سوی دیگر تحصیل در مجارستان دارای معایبی نیز می باشد؛ از بارزترین معایب تحصیل در شهرهایی چون بوداپست و دبرسن می توان به محدودیت تعداد دانشگاه ها اشاره کرد. به گونه ای که پایین بودن تعداد دانشگاه ها موجب شده رقابت برای یافتن جایگاه های موردنظر افراد تنگاتنگ شود. در ادامه به بررسی ویژگی های منفی تحصیل در مجارستان می پردازیم.

مزایای تحصیل در مجارستان

• شما به سرعت وارد اروپا خواهید شد.
• فرآیند آموزش زبان شما، در یک کشور اروپایی و همراه با درک زندگی اروپایی خواهد بود.
• امکان پذیرش ساده و راحتی را برای دانشگاه‌های سراسر جهان خواهید داشت.
• هزینه چندان سنگین نیست.
• برای ورود به بازار کار مجارستان، آماده خواهید شد.
• امکان کاریابی در آلمان، اتریش، سوئیس و دیگر کشورهای اروپایی را خواهید داشت.
• امکان ادامه تحصیل در امریکا و کانادا را خواهید داشت.

معایب تحصیل در مجارستان

از دیگر مشکلات تحصیل در مجارستان می توان به هزینه های نسبتا بالای اجاره خانه برای دانشجویان اشاره کرد؛ به گونه ای که اگرچه رقم اجاره ماهیانه زیاد نیست، اما پرداخت هزینه هایی چون قبض آب و برق برای دانشجویان در شهرهایی چون بوداپست گران تمام می شود. همچنین باید توجه داشت که هزینه تعمیرات نیز بر عهده مستاجر است.

یکی دیگر از مشکلات قابل توجه دانشجویان در مجارستان، مشکل در برطرف نمودن کارهای روزمره خود به علت عدم تسلط بر زبان مجاری است؛ اگرچه درصد بالایی از ساکنین بوداپست قادر به صحبت به زبان انگلیسی هستند اما طبق آمار تنها 19% شهروندان حاضر در سایر شهرها به زبان انگلیسی تسلط دارند.

این نقص در مراکز درمانی مجارستان به کرات دیده می شود زیرا در این مراکز هیچ مترجمی حضور نداشته و پروسه درمان برای دانشجویان مهاجر دشوار می شود. از سایر معایب زندگی دانشجویی در مجارستان می توان به سختی یافتن شغل پس از فارغ التحصیلی اشاره کرد که باعث می شود افراد پس از اتمام تحصیل خود اجازه تمدید اقامت خود را نداشته باشند.

شرایط سنی برای تحصیل در مجارستان چگونه است؟

طبق قوانین وضع شده نظام آموزش مجارستان، کودکان 3 الی 6 سال می بایست وارد کودکستان ها و مهدها شوند که در مجارستان تحت عنوان óvoda شناخته شده و حضور در این مقطع برای کودکان از سال 2015 تاکنون اجباری اعلام شده است. پس از این مقطع دانش آموزان وارد مقطع ابتدایی می شوند که بازه 6 الی 10 سال را شامل می شود. مقطع راهنمایی برای دانش آموزان 10 الی 14 سال سال بوده و دانش آموزان پس از تکمیل دوره راهنمایی و اخذ مدرک gymnasium می توانند وارد دبیرستان شوند.

شایان ذکر است که تحصیل در مجارستان در هر یک از این مقاطع برای دانش آموزان مدارس دولتی رایگان می باشد. باید توجه داشت که دوره دبیرستان در دو شاخه متوسطه عمومی و فنی حرفه ای ارائه می شود که افراد برحسب علایق خود قادر هستند رشته موردنظر خود را در این مقطع انتخاب کنند. همچنین باید داشت که اگرچه برای ورود به دانشگاه های مجارستان محدوده سنی تعیین نشده اما افراد از 18 تا 24 سال دارای شانس بیشتری برای دستیابی به این عنوان هستند.

شرایط سنی برای تحصیل در مجارستان

تحصیل در مجارستان بدون مدرک زبان امکانپذیر است؟

طبق قوانین تعریف شده، تحصیل در مجارستان تنها در صورتی امکانپذیر است که افراد به زبان این کشور مسلط باشند و یا با ارائه مدرک زبان انگلیسی اقدام به اخذ پذیرش نمایند؛ اما دو حالت وجود دارد که متقاضیان می توانند بدون ارائه مدرک زبان به تحصیل در کشور مجارستان بپردازند. در روش اول درصورتیکه فرد دارای سابقه تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه کشوری دیگر باشد، می تواند با ارائه مدرکی دال بر گذراندن دوره تحصیلی به زبان انگلیسی در گذشته اقدام به دریافت پذیرش از دانشگاه موردنظر خود در مجارستان نماید.

همچنین افراد می توانند با ثبت نام دوره های زبان مجاری در کالج های زبان این کشور نیز، بدون نیاز به ارائه مدرک زبان اقدام به تحصیل نمایند. باید توجه داشت که متقاضیان باید در ابتدا درخواست تحصیل بدون نیاز به ارائه مدرک زبان را به دانشگاه مقصد ایمیل نموده و منتظر نتیجه ارزیابی درخواست خود باشند. در مرحله بعد ممکن است نیاز به مصاحبه حضوری باشد تا سنجش دقیق تری از میزان صلاحیت فرد صورت گیرد.

زبان تحصیل در مجارستان چیست؟

سیستم آموزش مجارستان همچون بسیاری از کشورهای دیگر، علاوه بر امکان تحصیل به زبان رسمی آن سرزمین (مجاری) امکان تحصیل به زبان انگلیسی در اغلب رشته ها و مقاطع تحصیلی را فراهم آورده است. همچنین دانشجویان می توانند در صورت عدم آشنایی با زبان مجاری از طریق گذاراندن دوره های موسساتی چون موسسه بالاسی به یادگیری این زبان برای بهبود سطح تحصیل خود بپردازند.

علاوه بر زبان مجاری و انگلیسی، تعداد محدودی از رشته های دانشگاهی به زبان آلمانی نیز ارائه می گردند. ذکر این نکته حائز اهمیت است که فرانسوی و روسی از دیگر زبان هایی هستند که امکان تحصیل به این زبان ها در چند رشته خاص دانشگاهی برای علاقه مندان به تحصیل در مجارستان فراهم می باشد.

یک نکته شایان ذکر است که ویزای تحصیلی آلمان از طریق مجارستان مسیر شما را کوتاه‌تر و سریع‌تر خواهد کرد و مزیت‌های زیادی دارد. اقدام برای اخذ ویزای دانشجویی آلمان از یک کشور ثالث می‌تواند گزینه ایده‌آلی برای دانشجویان بین‌المللی و دانشجویان ایرانی باشد.

تحصیل در مدارس مجارستان چگونه است؟

مدارس مجارستان به ویژه مدارس واقع شده در شهر بوداپست علاوه بر برخورداری از تکنولوژی های روز دنیا جهت آموزش، از سطح علمی بالایی برخوردار هستند. دانش آموزان برای تحصیل در مجارستان باید از ساعت 7:45 صبح الی 13:30 در مدرسه حضور داشته باشند. شایان ذکر است که ساعت تعطیلی مدارس در مقاطع بالا چون دبیرستان 16 تعیین شده است.

اغلب مدارس مجارستان امکان تحصیل رایگان را برای دانش آموزان فراهم آورده اند و تنها شماری از موسسات خصوصی و بین المللی به دریافت شهریه در ازای آموزش می پردازند. مدرسه بین المللی آمریکایی بوداپست (AISB)، مدرسه انگلیسی بوداپست و مدرسه بین المللی بریتانیایی این شهر از مشهورترین مراکز تحصیل در مجارستان به حساب می آیند.

تحصیل در مجارستان مقطع ابتدایی

دانش آموزان پس از پایان دوران مهد وارد مقطع ابتدایی می شوند. مقطع ابتدایی در مجارستان 4 سال به طول می انجامد. در مقطع ابتدایی دروسی چون ریاضیات، موسیقی، ادبیات، هنر، زبان انگلیسی و تربیت بدنی ارائه گشته اما دروسی چون زیست شناسی، جغرافیا، فیزیک، شیمی، تاریخ و زبان خارجه دوم (درصورت انتخاب دانش آموز) پس از پایان مقطع ابتدایی و ورود به راهنمایی به فهرست دروس دانش آموزان اضافه می گردد. یکی از برترین مدارس ابتدایی مجارستان، مدرسه بین المللی آمریکایی بوداپست است که از سال 1973 مشغول به فعالیت بوده و شهریه حضور در مقطع ابتدایی آن 18000$ (دلار آمریکا) به ازای هر سال تعیین شده است.

تحصیل در مجارستان مقطع ابتدایی

تحصیل در مجارستان مقطع راهنمایی

تحصیل در مجارستان در مقطع راهنمایی در اکثر مدارس با امکاناتی چون اتاق های پیشرفته کامپیوتر، سالن های تربیت بدنی، سالن تئاتر، امکانات تفریحی لازم و فضاهای کافی جهت انجام فعالیت های هنری همراه می شود. امکانات ورزشی مدارس مجارستان برای دانش آموزان این مقطع قابل توجه بوده و برگزاری مسابقات دو میدانی، تنیس، بسکتبال، شنا، بیسبال و فوتبال در سطح مدارس نشانگر اهمیت این موضوع در نظام آموزشی مجارستان می باشد.

همچنین دانش آموزان در مقطع راهنمایی می توانند علاوه بر تحصیل، با ارتقای مهارت های ارتباطی و توسعه روابط اجتماعی مسیر دستیابی به موفقیت در آینده را برای خود هموار کنند. مدرسه بین المللی آمریکایی بوداپست هزینه این مقطع را برای دانش آموزان بین المللی 19900$ (دلار آمریکا) معین کرده و بدیهی است که امکان تحصیل به زبان انگلیسی در این مدرسه برای افراد فراهم می باشد. از سایر مراکز علمی معتبر ارائه دهنده مقطع راهنمایی در مجارستان می توان به مدارسه بریتانیکا و مدرسه BME اشاره کرد.

تحصیل در مجارستان مقطع دبیرستان

دانش آموزانی که حداقل 8 سال تحصیلی را در ایران یا هر کشور دیگری گذرانده باشند واجد شرایط برای گذراندن دوره 4 ساله دبیرستان هستند.این دوره شامل کلاس های نهم تا دوازدهم می باشـد. دانش آموزان در بدو ورود به دوره پیش دبیرسـتانی مشغول به تحصیل خواهند شد. در این دوره زبان انگلیســـی، زبان مجاری و دیگر دروس به صـــورت فشـــرده آموزش داده می شوند تا دانش آموز آمادگی ورود به تحصیلات دبیرستانی در مقطع خود را پیدا می کند. آموزش به زبان انگلیسی می باشد و دانش آموزان زبانهای آلمانی و مجاری را نیز فرا می گیرند. دانش آموزان این حق را خواهند داشــت که تحصیل در مجارستان را در رشته علوم یا عمومی ادامه دهند.

دانش آموزانی که در رشته علوم تحصیل می کنند ساعات بیشتر و آموزش عمیق تری در ریاضــی، فیزیک ، شــیمی و زیســت شــناســی خواهند داشــت. فارغ التحصــیلان این رشــته آمادگی ورود به دانشگاه های پزشکی، فنی و علوم پایه را خواهند داشت.دانش آموزانی که در رشــته عمومی دبیرســتان تحصــیل می کنند ســاعات و ســالهای محدودتری از علوم را می گذرانند و در مقابل آماده حضــور و تحصــیل در دانشــگاه در رشــته های اقتصاد، زبان و هنر می شوند.دانش آموزانی که دوره دبیرســتان را با موفقیت به پایان برســانند مدرک دیپلم دبیرســتان خود را از دولت مجارســتان دریافت می کنند که در تمام دنیا و به ویژه اروپا از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است. دانش آموزان فارغ التحصیل با در دست داشتن این مدرک می توانند در مجارستان یا هر کشور دیگر اروپایی به تحصیلات دانشگاهی خود ادامه دهند.

هزینه تحصیل در مجارستان چه قدر است؟

هزینه تحصیل در مجارستان برای دانشجویان بین‌المللی نسبتا مقرون به صرفه است. هزینه های تحصیل در کشور مجارستان بسته به دانشگاه و همچنین رشته انتخابی متفاوت است. بسته به دانشگاه و رشته، باید حدود 2500 تا 3000 یورو در سال بپردازید. البته توجه داشته باشید که رشته‌های مهندسی در مجارستان کمی گران‌تر و تا حدود 5000 یورو در سال هزینه دارد.

تحصیل در رشته پزشکی یا دندانپزشکی در مجارستان نیز گرانتر است. تحصیل رایگان در مجارستان تنها از طریق بورسیه‌های تحصیلی این کشور اتفاق می‌افتد. اگر به دنبال تامین هزینه‌های تحصیل از طریق بورسیه‌ هستید، باید شرایط لازم را داشته باشید. انواع بورسیه تحصیلی در مجارستان نیز در دسترس دانشجویان بین‌المللی قرار دارد.

هزینه تحصیل در مجارستان

هزینه دانشگاه دولتی

دانشگاه های دولتی مجارستان در مقایسه با دانشگاه‌های دیگر کشورهای اروپای غربی بسیار مقرون به صرفه‌تر هستند. به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی متقاضی تحصیل در مجارستان، می توانید انتظار هزینه‌های زیر را داشته باشید:

 • بین 1200 تا 5000 یورو در سال برای بیشتر رشته‌های تحصیلی
 • بین 12000 تا 16000 یورو در سال برای رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی

دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه های مجارستان باید هزینه‌ها را قبل از ثبت‌نام پرداخت کنند.

هزینه دانشگاه خصوصی

به طور معمول دانشگاه های خصوصی مجارستان شهریه بالاتری را دریافت می‌کنند. بنابراین، توصیه می‌کنیم از وب‌سایت رسمی دانشگاه بازدید کنید تا اطلاع یابید شهریه دانشگاه موردنظرتان چقدر است. هم دانشگاه‌های دولتی و هم دانشگاه‌های خصوصی در تصمیم‌گیری برای دریافت شهریه یکسان از شهروندان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه آزاد هستند. گاهی اوقات، شهروندان غیر اتحادیه اروپا هزینه بیشتری می‌پردازند.

ارزان ترین دانشگاه های مجارستان

تحصیل در مجارستان یک گزینه بسیار مقرون به صرفه برای متقاضیان تحصیل در اروپاست. کشور مجارستان که از لحاظ علمی جایگاه قابل توجهی در جهان دارد و در سال های اخیر رشد بسیاری در این زمینه داشته است، دانشگاه های گوناگونی در خود جای داده که سالانه پذیرای هزاران دانشجوی بین المللی با استعداد هستند. در جدول زیر، اسامی پنج دانشگاه ارزان این کشور به همراه هزینه لازم برای هر ترم تحصیل در آنان ذکر شده است.

 

نام دانشگاه هزینه هر ترم (دلار آمریکا)
Univesity of Szeged 1625$ تا 2700$
Budapest university of Technology and

Economics (BME)

2500$ تا 4900$
Eotouos Leonard university (ELTE) 2150$ تا 5500$
University of Pecs (PTE) 2700$ تا 6000$
University of Pannonia 3250$ تا 9800$

هزینه خوابگاه در مجارستان

دانشجویان علاقه مند به تحصیل در مجارستان برای انتخاب محل زندگی خود در این کشور گزینه های متعددی پیش روی دارند از جمله اجاره آپارتمان، استودیو و یا اخذ خوابگاه های درون دانشگاهی یا بیرون دانشگاهی. بدیهی است که هزینه زندگی در خوابگاه در مقایسه با اجاره محل زندگی، به صرفه تر می باشد و گزینه مناسب تری برای افراد با تمکن مالی متوسط است.

برخی خوابگاه ها علاوه بر هزینه ماهیانه، مبلغی تحت عنوان سپرده (Deposit) از دانشجویان دریافت می کنند که تعهدی باشد برای پرداخت به موقع اجاره. هزینه خوابگاه های مجارستان با توجه به عواملی از جمله شهر، تعداد نفرات اتاق و هم چنین کیفیت خدمات ارائه شده متفاوت است و بازه ای برابر با 200 الی 500 یورو در ماه را در بر می گیرد.

هزینه زندگی در مجارستان

متقاضیان تحصیل در مجارستان توجه کنند که مجارستان کشور گرانی به شمار نمی رود اما هزینه های زندگی در پایتخت این کشور، بوداپست، کمی بالاتر از شهرهای دیگر است. هزینه لازم برای زندگی در مجارستان، مبلغی حدود 490 یورو در ماه تخمین زده شده است. در صورت زندگی در خوابگاه، هزینه های اسکان فرد به طرز قابل توجهی کم می شوند اما در صورت اجاره مسکن، ملزم به پرداخت اجاره یک آپارتمان تک خوابه در مرکز شهر به مبلغ 372 یورو در ماه می باشند.

هزینه لازم برای یک وعده غذا در رستورانی ارزان قیمت، 5 یورو اعلام شده و برای حمل و نقل نیز، دانشجویان می توانند از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند. هزینه لازم برای هر بلیط مترو یک طرفه درون شهری، برابر با 0.8 یورو است. شایان ذکر است که دانشجویان می توانند با استفاده از کارت شناسایی دانشجویی بین المللی خود، از تخفیفات قابل توجهی در موزه ها، رستوران ها و وسایل حمل و نقل عمومی برخوردار شوند.

تحصیل در مجارستان پزشکی

مطالعات پزشکی در مجارستان از استانداردهای اروپا پیروی می کند و از بالاترین کیفیت برخوردار است. شرایط پذیرش نسبتاً راحت و هزینه های تحصیل در مجارستان نسبت به سایر کشورهای اروپایی مناسب تر است.مجارستان با چهار دانشگاه که برنامه های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی را به زبان انگلیسی تدریس می کنند، از دانشجویان بین المللی استقبال می کند. این دانشگاه ها شامل: دانشگاه سملویس، دانشگاه دبرسن، دانشگاه سگد و دانشگاه پچ است. مدرک پزشکی از دانشگاه مجارستان توسط اتحادیه اروپا و ایالات متحده شناخته شده است، که بسیاری از دانشجویان بین المللی را برای تحصیل پزشکی در مجارستان مجاب می کند.

تحصیل در مجارستان در رشته پزشکی ملزم به گذراندن دوره یک ساله آموزشی و سپس قبولی در آزمون مربوطه است. پس از آن افراد می توانند جهت اخذ ویزای خود اقدام کنند و به مجارستان سفر کنند. قابل ذکر است که تحصیل در رشته پزشکی و زیرشاخه های آن بالاترین هزینه را در میان گزینه های تحصیل در این کشور دارد. هزینه لازم برای تحصیل در دانشکده پزشکی در کشور مجارستان، برابر با 16000 الی 19000 یورو در سال اعلام شده است.

تحصیل در مجارستان دندانپزشکی

تحصیل در مجارستان در رشته دندانپزشکی یکی از صد ها راه برای تحصیل در خارج از کشور است که اخیرا خیلی مورد توجه ایرانیان قرار گرفته است. دانشگاه های علوم پزشکی مجارستان رتبه قابل اوجهی در میان دانشگاه های برتر جهان کسب نموده اند و مدرک صادر شده از این دانشگاه ها در تمامی کشورهای دنیا مورد قبول است. دانشجویانی که در کشور مجارستان در رشته دندانپزشکی و یا سایر رشته های علوم پزشکی تحصیل می کنند یک گزینه بسیار عالی پیش روی خود دارند که آن، امکان انتقالی گرفتن به سایر کشورهای حوزه شنگن، کانادا و آمریکاست؛ به همین علت می توان گفت که تحصیل در مجارستان می تواند یک سکوی پرتاب برای دانشجویان باشد.

جهت تحصیل دندانپزشکی در مجارستان، متقاضیان می بایست ابتدا در یک دوره یک ساله تحت عنوان پیش پزشکی شرکت نموده و سپس در یک آزمون ورودی شرکت نمایند و در صورت قبولی می توانند در دانشگاه مورد نظر خود ثبت نام کنند. یکی دیگر از شرایط تحصیل در این رشته در کشور مجارستان، اخذ مدرک آیلتس 5-6 یا تافل 60-80 است.

دوره دنداپزشکی در کشور مجارستان 5 ساله است و به دو قسمت علوم پایه و بالینی تقسیم می شود. از دانشگاه های معتبر در این کشور می توان دانشگاه های دپرسن، سمل وایس، پچ و سگد را نام برد که هزینه لازم برای یک سال تحصیل در آن ها بازه ای حدود 16000 تا 17000 یورو را در بر می گیرد.

تحصیل در مجارستان دندانپزشکی

تحصیل در مجارستان داروسازی

داروسازی یکی از رشته های پرطرفدار در جهان است که در حال حاضر شرایط کاری بسیار عالی دارد و فارغ التحصیلان این رشته می توانند در حیطه های گوناگونی از جمله کارخانه های داروسازی، تحقیقات و حیطه آرایشی بهداشتی و هم چنین کار در بیمارستان ها فعالیت کنند. تحصیل در مجارستان در رشته داروسازی مزایای گوناگونی دارد؛ از جمله ارزان تر بودن هزینه تحصیل در این کشور در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی و آمریکا، امکان تحصیل در بهترین دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی و رتبه بالای دانشکده های داروسازی مجارستان. مجارستان در زمینه داروسازی جز 10 کشور سرآمد در جهان شناخته می شود که این نکته نشان دهنده سطح بالای تحصیل و کار داروسازی در این کشور است.

شرایط لازم برای تحصیل در مجارستان در رشته داروسازی بسیار شبیه به سایر زیر شاخه های علوم پزشکی است؛ به این صورت که فرد در ابتدا باید یک دوره یک ساله پیش پزشکی در این کشور بگذراند و سپس در صورت قبولی در آزمون نهایی، اجاره ورود به دانشکده داروسازی را دارد. قابل ذکر است که به دلیل ارائه دروس به زبان انگلیسی، دانشجویان ملزم به ارائه مدرک آیلتس 5-6 و یا تافل 60-80 می باشند. دانشگاه های علوم پزشکی مجارستان که دکتری حرفه ای داروسازی را ارائه می نمایند عبارتند از سگد، دبرسن، پچ و سمل وایز. میانگین هزینه تحصیل برای هر سال در این دانشگاه ها رقمی برابر با 10000 الی 15000 یورو می باشد.

تحصیل در دانشگاه های مجارستان

در حال حاضر تحصیل در مجارستان در تمامی مقاطع دانشگاهی برای دانشویان بین المللی امکان پذیر است و شرایط خاص خود را دارد. طبق موارد گفته شده، سطح علمی دانشگاه های این کشور بالا بوده و در رنکینگ های جهانی عموما جزو 1000 دانشگاه برتر دنیا هستند. کیفیت دروس تدریس شده در این دانشگاه ها بالا می باشد و ارائه دروس به زبان انگلیسی، کار را برای مهاجران آسان تر کرده است.

تنوع رشته ها در دانشگاه های مجارستان بسیار بالاست و دانشجویان می توانند در صورت تمایل در دانشگاه های خصوصی تحصیل کنند که هزینه بالاتری دارد. ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که کشور مجارستان طیف گسترده ای از بورسیه های تحصیلی را برای متقاضیان ارائه می کند که عموما در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری می باشند. شروع سال تحصیلی در مجارستان از سپتامبر است و تا ژوئن ادامه دارد.

تحصیل در مجارستان در مقطع کارشناسی

تحصیل در مجارستان در مقطع کارشناسی یکی از پرطرفدارترین موارد میان دانشجویان سرتاسر جهان، به خصوص ایرانیان می باشد. متقاضیان تحصیل در این کشور در مقطع کارشناسی که در خارج از اتحادیه اروپا زندگی می کنند می بایست برای اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور، در یک آزمون ورودی شرکت کنند و در صورت قبولی می توانند جهت انجام پروسه اخذ پذیرش اقدام کنند.

رشته های گوناگونی در مقطع کارشناسی در دانشگاه های مجارستان ارائه می گردند که دوره آن ها حدودا 3 تا 4 سال است. برای اخذ پذیرش، علاوه بر کسب نمره قبولی در آزمون مذکور فرد می بایست مدرک آیلتس با نمره 5-6 و یا تافل 60-80 ارائه کنند. هزینه یک سال تحصیل در دانشگاه های مجارستان در مقطع کارشناسی معادل با 5000 تا 7000 یورو در سال اعلام شده است که دانشجویان می توانند با کسب نمرات بالا حین تحصیل، کاندید دریافت کمک هزینه تحصیلی گردند.

تحصیل در مجارستان در مقطع کارشناسی

تحصیل در مجارستان در مقطع کارشناسی ارشد

متقاضیان تحصیل در اروپا در مقطع کارشناسی ارشد باید آگاه باشند که مجارستان برنامه های ویژه ای برای آنان دارد. تحصیل در مجارستان در مقطع کارشناسی ارشد با مزایای متعددی همراه است که یکی از آنان، هزینه تحصیل پایین در مقایسه با کشور های همسایه است. دانشگاه های مجارستان طیف گسترده ای از بورسیه ها در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می کنند که یکی از معروف ترین آنان، بورسیه Sitpendium Hungaricum می باشد. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در مجارستان، آزمون ورودی برگزار نمی شود اما افراد میزان صلاحیت خود را از طریق ریز نمرات در مقطع کارشناسی رشته مرتبط و هم چنین نمرات مدارک تسلط بر زبان انگلیسی نشان می دهند.

مدت تحصیل در مجارستان در مقطع کارشناسی 1-2 سال به طول می انجامد و در نهایت افراد یک سال فرصت دارند در حوزه شنگن اقامت داشته و به جست و جوی کار بپردازند. در صورت یافتن شغل مناسب و عقد قرارداد کاری در مجارستان، فرد متقاضی می تواند ویزای خود را به ویزای کاری تغییر داده و پس از 5 سال زندگی و کار در این کشور، اقامت دائم مجارستان را به دست آورند. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های این کشور نیز با توجه به نوع رشته متفاوت است؛ به عنوان مثال هر سال تحصیل در رشته های حسابداری و مدیریت 1200 یورو، مهندسی ها 1500 تا 3000 یورو و رشته هایی مثل شیمی، 8000 یورو در سال سرمایه نیاز دارند.

تحصیل در مجارستان در مقطع دکتری

تحصیل در مجارستان در مقطع دکتری در رشته های زیر شاخه پزشکی،علوم انسانی،علوم پایه و مهندسی برای متقاضیان واجد شرایط در داخل و خارج از تحادیه اروپا امکان پذیر است. برای اخذ پذیرش در این مقطع دانشگاه ها عموما یک آزمون ورودی شفاهی برگزار می کنند. یکی دیگر از شروط اصلی این مرحله، داشتن مدرک کارشناسی ارشد در رشته های مرتبط است. تحصیل دکتری در کشور مجارستان عموما بین 3 تا 5 سال به طول می انجامد که 2 سال اول واحد های تئوری ارائه می گردند و در مابقی طول تحصیل، فرد به عنوان یک محقق شناخته می شود که باید روی پروژه اصلی خود کار کند. دانشگاه های مجارستان در این مقطع یکی از دو مدرک Phd و یا DLA را به فرد ارائه می نمایند.

تحصیل در مجارستان در مقطع دکتری در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی کم هزینه تر بوده و با توجه به نوع دروس ارائه شده و تعداد واحد ها و هم چنین گرایش تحصیلی، هزینه آن متفاوت است اما به طور میانگین، بازه 5000 الی 12000 دلار در سال را در بر می گیرد. ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که درصد زیادی از دانشجویان شاغل به تحصیل در مقطع دکتری در مجارستان، در کنار تحصیل خود کار می کنند که به پرداخت هزینه های زندگی آنان کمک زیادی می کند.

زمان پذیرش و ددلاین در دانشگاه های مجارستان چگونه است؟

زمان اپلای برای تحصیل در مجارستان در تمامی مقاطع دانشگاهی عموما یکسان است؛ اما بهتر است که افراد با توجه به دانشگاه مورد نظر خود در سایت آن دانشگاه اطلاعات مربوطه را پیگیری کنند. زمان ارائه درخواست و ارسال مدارک برای ترم پاییز معمولا 15 فوریه و برای ترم بهار، 15 نوامبر می باشد.

معرفی دانشگاه های برتر مجارستان

طبق موارد گفته شده، نقاط قوت زیادی وجود دارند که تحصیل در مجارستان را به یکی از گزینه های محبوب این روزها تبدیل کرده اند. اعتبار مدرک صادر شده از دانشگاه های این کشور به طرز قابل توجهی در جهان بالا بوده و ارائه گرایشات مختلف در دانشگاه های این کشور، سیستم آموزشی مجارستان را قوی تر کرده است.

امکان تحصیل به زبان انگلیسی، فرانسوی، آلمانی و مجار و هم چنین امکان اخذ انتقالی به سایر دانشگاه ها در کشورهای حوزه شنگن و هم چنین آمریکا و کانادا، بر تعداد متقاضیان تحصیل در دانشگاه های این کشور افزوده است. در جدول زیر، اسامی دانشگاه های برتر مجارستان به همراه رتبه بندی آورده شده است.

نام دانشگاه Top Universities Ranking (2022) Times Higher Education Ranking (2022)
Semmelweis University 251
Eötvös Loránd University 651 601
University of Szeged 551 801
University of Debrecen 591 801
University of Pécs 651 801

کار حین تحصیل در مجارستان چگونه است؟

همانند سایر کشورهای جهان، دانشجویان مشغول به تحصیل در مجارستان در حین تحصیل اجازه کار پاره وقت به مدت تعیین شده در هفته را دارا می باشند. در اکثر دانشگاه های مجارستان، دفاتری تعبیه شده اند که به دانشجویان جهت پیدا کردن شغل پاره وقت کمک می کنند. به طور کلی، دانشجویان خارح از اتحادیه اروپا که در کشور مجارستان تحصیل می کنند، در صورت داشتن کارت اقامت دانشجویی اجازه کار پاره وقت به مدت 20 ساعت در هفته را دارند. دانشجویان می توانند در کنار تحصیل خود، به کارهای پاره وقت از جمله کار در کتابخانه دانشگاه، تدریس زبان و یا سایر مهارت ها و هم چنین کار در فروشگاه ها بپردازند.

تحصیل رایگان در مجارستان امکان پذیر است؟

تحصیل در مجارستان با توجه به مواردی که پیش از این گفته شد، بسیار ارزان تر از کشورهای همسایه آن بوده و گزینه مقرون به صرفه ای است. طبق آخرین اطلاعات جمع آوری شده در سال 2022، تحصیل در مجارستان رایگان نمی باشد اما دانشجویان مستعد می توانند جهت دریافت بورسیه تحصیلی اقدام کنند.

تحصیل در مجارستان با بورسیه چگونه است؟

کشور مجارستان برای دانشجویان خود 6 نوع بورسیه ارائه می نماید که عبارتند از Sitpendium Hungaricum، Erasmus plus، CEEPUS، بورسیه دو جانبه، EEA Grants و بورسیه Diospora. برخی از این بورسیه ها فقط به دانشجویان بین المللی کشورهایی خاص اعطا می شود و شامل تمامی دانشجویان بین المللی نمی گردد. اما به طور کلی، از شروط اصلی برای اخذ بورسیه تحصیلی، داشتن معدل بالا، استعداد و رزومه تحصیلی قابل توجه می باشند. شایان ذکر است که دانشجویان بین المللی می توانند جهت اخذ وام دانشجویی که هر ترم ارائه می گردد نیز اقدام نمایند.

شهریه کالج‌های مجارستان به چه میزان است؟

هزینه دوره‌های زبان انگلیسی و آلمانی در کالج‌های مجارستان، در هر ترم و وابسته به سطح کالج، بین 2500 تا 3000 یورو است. بر این اساس نهایت هزینه‌ای که برای شهریه و در طول یکسال پرداخت خواهید کرد، معادل 6000 یورو خواهد بود.

برای تحصیل دوره‌های زبان در مجارستان چه ویزایی را دریافت خواهید کرد؟

با پذیرش دوره‌های زبان انگلیسی و آلمانی در مجارستان، شما ویزای دوره زبان مجارستان را دریافت خواهید کرد. همچنین تا نهایتاً یک ماه بعد شما کارت اقامت موقت مجارستان را که به معنای اقامت موقت در کل 26 کشور ناحیه شینگن است به دست خواهید آورد.

قیمت اجاره خانه در شهرهای دانشجویی مجارستان چقدر است؟

در شهر سگد، هیچ مکان خوابگاهی در دسترس نیست، اما دفتری به نام «دبیرخانه دانشجویان خارجی» وجود دارند که برای یافتن خانه دانشجویی به شما کمک کند یا می‌توانید برای کمک با بخش محلی ESN نیز تماس بگیرید. هزینه خانه دانشجویی در این شهر حدود 360-750 یورو در ماه است.
در شهر دبرسن یکی دیگر از شهرهای دانشجویی مجارستان، می‌توانید با هزینه 150-200 یورو در ماه، در خوابگاه دانشجویی اقامت کنید.
در شهر پچ اما خوابگاه‌های بیشتری برای دانشجویان بین‌المللی در دسترس قرار دارد. می‌توانید با قیمت 100 تا 150 یورو در ماه در خوابگاه‌های این شهر اقامت داشته باشید.

5/5 - (2 امتیاز)
تحصیل در مجارستان بدون مدرک زبان
آیا تحصیل در مجارستان بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟
بهترین مقصد برای دریافت بورسیه تحصیلی بدون آیلتس مجارستان است. مجارستان یکی از مقاصد اصلی...
|
تمکن مالی برای ویزای تحصیلی مجارستان
تمکن مالی برای ویزای تحصیلی مجارستان [0 تا 100]
تمکن مالی برای ویزای تحصیلی مجارستان از جمله مدارک مهم برای تحصیل در این کشور...
|
کارشناسی در مجارستان
کارشناسی در مجارستان {شرایط، مدارک و هزینه 2022}
کارشناسی در مجارستان یکی از گزینه‌های دانشجویان بین‌المللی است. مجارستان یکی از کشورهای اروپایی است...
|
مهاجرت به مجارستان
صفر تا صد راه های مهاجرت به مجارستان
مهاجرت به مجارستان و شرایط آن برای اخذ اقامت را در این مقاله مورد بررسی...
|
120 دیدگاه
سوالات و نظرات خود را بنویسید