سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

5 نکته مهم برای اقامت دانشجویی در مجارستان

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

5 نکته مهم برای اقامت دانشجویی در مجارستان

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

مجارستان کشوری کوچک، زیبا و دارای محیطی امن و دوستانه است. اگرچه از نظر مطالعات بین المللی به اندازه سایر کشورهای اروپایی شناخته شده نیست، اما در مجارستان می توانید در رشته های متعددی در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد تحصیل کنید. پس از اخذ ویزای تحصیلی مجارستان چندین دانشگاه مجارستان در صدر رتبه بندی پیشرو دانشگاه های جهان قرار دارند.
در سال های اخیر، دانشجویان زیادی تصمیم به تحصیل در کشور مجارستان گرفته اند. بنابراین، به عنوان یک دانشجو در مجارستان، احتمالاً برآن هستید که برخی از مهمترین جوانب زندگی دانشجویی در مجارستان را بدانید.
اما قبل از ادامه مطلب، با رشته های پرطرفدار در دانشگاه های برتر مجارستان آشنا شوید:

کارشناسی ارشد مدیریت
کارشناسی ارشد روابط بین الملل
کارشناسی ارشد اقتصاد
کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر
کارشناسی ارشد مهندسی عمومی

در ادامه، شما را دعوت می کنیم پنج نکته مهم پیرامون تجربه تحصیل در مجارستان شامل، واحد پولی این کشور، اقامت دانشجویی در مجارستان ، بهای زندگی و سیستم حمل و نقل و بیمه درمانی را مطالعه کنید:

[/vc_column_text][vc_single_image image=”28803″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_custom_heading text=”1. واحد پول مجارستان چیست و بهای زندگی در آنجا چقدر است؟” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

گرچه مجارستان یکی از اعضای اتحادیه اروپا است، اما به طور کلی نمی توانید از یورو استفاده کنید: واحد پول رسمی فورینت (Ft) نامیده می شود. اگرچه در بعضی از نقاط، هنوز هم می توانید از یورو استفاده کنید، اما انتظار دریافت فورینت را داشته باشید. یک یورو حدود 300 فورینت ارزش دارد. بین قیمت خرید و فروش ارزها فاصله ای وجود دارد که برای فروشنده می تواند متفاوت باشد. اگر از یک کشور غربی مانند آمریکا به مجارستان بروید، همه چیز را بسیار ارزان تر خواهید یافت. انعام دادن در مجارستان با سایر کشورهای اروپای شرقی کاملاً مشابه است.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”28804″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_empty_space height=”40px”][vc_custom_heading text=”2. لذت از تخفیف با کارت دانشجویی” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

تخفیف های زیادی برای دانشجویان در مجارستان در نظر گرفته شده است، به عنوان مثال در وسایل حمل و نقل عمومی، اماکن ورزشی یا بلیط سینما که با کارت دانشجویی، نصف بها محاسبه می شوند. می توانید کارت دانشجویی یا یک کارت بین المللی (به نام ISIC) را از دانشگاه خود دریافت کنید.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”28806″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_empty_space height=”40px”][vc_custom_heading text=”3. چگونه از حمل و نقل عمومی در مجارستان استفاده کنیم؟” font_container=”tag:h2|font_size:22|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

در مجارستان، دانشجویان می توانند تا 50٪ از هزینه حمل و نقل تخفیف بگیرند. برای خرید بلیط دانشجویی، باید کارت دانشجویی معتبری به همراه داشته باشید، در غیر این صورت می توانید جریمه شوید. متأسفانه محدودیت هایی برای دانشجویان وجود دارد که بستگی به سیاست های اتخاذ شده از سوی ارائه دهندگان خدمات دارد.

در ادامه، مهمترین ارائه دهندگان را بررسی کنیم و اینکه چگونه می توانید از تخفیف دانشجویی استفاده کنید.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”حمل و نقل محدود بوداپست (BKV)” font_container=”tag:h3|font_size:22|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

بوداپست، پایتخت مجارستان، حمل و نقل عمومی واقعاً خوبی دارد و حتی در شب نیز می توانید به هر مکانی که می خواهید بروید. خطوط مترو، تراموا، راه آهن حومه ای، اتوبوس، واگن برقی، اتوبوس شبانه و غیره همه توسط یک شرکت اداره می شوند، بنابراین برای هر وسیله حمل و نقل فقط به یک کارت احتیاج دارید. تحفیف کارت ماهانه بوداپست برای دانشجویان 3900 فورینت است. یک کارت سه ماهه برای دانشجویان (با اعتبار 100 روز) ارائه می شود که هزینه آن 11500 فورینت است. اگر مهانی دارید که دانشجو نیست، وی می تواند یک کارت 14 روزه را به قیمت 6500 فورینت خریداری کند.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”راه آهن مجارستان (MÁV)” font_container=”tag:h3|font_size:22|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

اگر با قطار به مجارستان در تردد هستید یا میخواهید یک برنامه سفری طولانی را برنامه ریزی کنید، راه آهن مجارستان می تواند مفید باشد. آن ها بلیط های دانشجویی را نیز ارائه می دهند، اما کارت شناسایی دانشجویان بین المللی را قبول نمی کنند. متاسفانه راه آهن مجارستان دارای تأخیر زمانی زیادی است.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”ولان (Volán)” font_container=”tag:h3|font_size:22|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

این شرکت با اتوبوس های داخلی همکاری دارد. آنها معمولا کارت دانشجویی را می پذیرند، ولی نمی توانید کارت های ماهیانه بخرید برخی از اتوبوس ها دارای نقاط دسترسی اینترنت بی سیم رایگان هستند و از قابلیت اطمینان بیشتری نسبت به راه آهن برخوردار هستند. هزینه ها براساس مسافت پیموده شده تعیین می شود.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”28807″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_empty_space height=”40px”][vc_custom_heading text=”اقامت دانشجویی در مجارستان” font_container=”tag:h2|font_size:22|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

محل اقامت دانشجویی در مجارستان یکی از مهمترین مواردی است که باید هنگام سفر به خارج از کشور برنامه ریزی کنید. بسته به دانشگاه، ممکن است در خوابگاه ها یا اقامتگاه های دانشجویی اقامت داشته باشید، در غیر این صورت، دانشگاه می تواند به شما در یافتن مکانی برای اجاره کمک کند.

اگر دانشگاه دارای بخش ESN (شبکه دانشجویی اراسموس) باشد، می توانند به شما در زمینه اسکان کمک کنند. می توانید فهرست دانشگاهایی که دارای این شبکه هستند را در در وب سایت رسمی شبکه دانشجویی اراسموس بررسی کنید.

در سگد (Szeged)، هیچ خوابگاهی ارائه نمی شود، اما دفتری به نام “دبیرخانه دانشجویان خارجی” دارند که می تواند به شما در یافتن یک مکان اجاره ای کمک کنند، هزینه اقامت ماهانه حدود 360-750 یورو است. در دبرسن، ممکن است بتوانید با هزینه 150-200 یورو در ماه، یک مکان اجاره ای مناسب پیدا کنید. در پچ (Pécs)، خوابگاه های بیشتری برای دانشجویان خارجی با قیمت 100 تا 150 یورو در ماه در دسترس است.

در بوداپست به سختی می توانید خوابگاهی ارزان قیمت پیدا کنید، پس می توانید از واحد آپارتمان های اشتراکی استفاده کنید. دانشگاه های بزرگتر دارای بخش های ESN مخصوص خود هستند که در آن ها آپارتمان های یک اتاقه با قیمت 320 یورو در ماه اجاره داده می شود. استفاده از آپارتمان های اشتراکی سبب کاهش هزینه های شما می شود (از 170 یورو در ماه).

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”5. بیمه درمانی در مجارستان” font_container=”tag:h2|font_size:22|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

در حالی که در خارج از کشور هستید، باید بدانید که در صورت نیاز به کمک پزشکی می توانید به کجا مراجعه کنید. چنانچه شهروند اتحادیه اروپا باشید، می توانید کارت بیمه اجتماعی بین المللی (EHIC) را درخواست کنید. از این کارت می توان تحت شرایط مشابه و با همان هزینه ای که افراد بیمه شده در این کشور تحت درمان قرار می گیرند استفاده کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر، باید وب سایت رسمی EHIC مراجع کنید.

دانشگاه ها، پزشکان خاص خود را دارند. اگر سرما خورده اید یا موارد مشابهی دارید، آسانترین راه تماس با روابط عمومی دانشگاه است. به هر حال، باید از دانشگاه خود اطلاعات لازم را کسب کنید تا در صورت نیاز بدانید کجا باید رجوع کنید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
11 مرداد 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.