شرایط تحصیل در انگلستان | شرایط سنی تحصیل در انگلیس

شرایط تحصیل در انگلستان
0
(0)

انگلستان یکی از بهترین و پیشرفته ترین کشور های جهان شناخته می‌شود که به خاطر داشتن کیفیت آموزشی بالا، سالانه مهاجران زیادی از طریق تحصیل به این کشور مهاجرت می‌کنند. مهم‌ترین دلیل این موضوع هم این است که شرایط تحصیل در انگلستان بسیار مناسب بوده و بعد از تحصیل در این کشور، شما می‌توانید بعد از 12 ماه برای پیدا کردن کار اقدام کنید. در صورتی که در یکی از دانشگاه‌های این کشور فارغ التحصیل شده باشید، خیلی راحت می‌توانید یک شغل پردرآمد پیدا کنید.

شرایط تحصیل در انگلستان با مدرک دیپلم

خوشبختانه شما با داشتن مدرک دیپلم هم می‌توانید شرایط تحصیل در انگلستان را به دست بیاورید و به دانشگاه های این کشور دست پیدا کنید. در صورتی که در کشور ایران مدرک دیپلم گرفته باشید و بخواهید در انگلستان ادامه تحصیل دهید، بسته به رشته خود باید یک دوره دو ساله بگذرانید که A-Levels نام دارد.

  • بعد از اتمام این دوره، آزمونی برگزار می‌شود که در صورت موفقیت در آن، می‌توانید در یکی از دانشگاه‌های انگلستان شروع به تحصیل کنید. موضوع دیگری که درباره شرایط تحصیل کردن در انگلستان برای افراد با مدرک دیپلم مهم است، این بوده که افراد زیر 17 سال نیاز به داشتن مدرک زبان ندارند.
  • این در حالی است که اگر فردی بالای 17 سال سن داشته باشد و بخواهد با مدرک دیپلم در یکی از دانشگاه‌های انگلستان تحصیل کند، باید مدرک آیلتس با نمره 5.5 به بالا داشته باشد. به طور کلی، داشتن مدرک زبان با سطح بالا برای کسانی که می‌خواهند در دانشگاه های این کشور تحصیل کنند، از اهمیت بالایی برخوردار است.
شرایط تحصیل در انگلستان با مدرک دیپلم

شرایط تحصیل در انگلستان با مدرک دیپلم

شرایط تحصیل در انگلستان در رشته پزشکی

برای این که بتوانید شرایط تحصیل کردن در انگلستان در رشته پزشکی را کسب کنید، باید حتماً آزمون های BMAT و UKCAT را بدهید و در آن‌ها نمره قبولی بگیرید. داشتن مدرک زبان در رشته های پزشکی که رقابت بیشتری در آن هاست، اهمیت بیشتری دارد.

به همین دلیل هم اگر کسی بخواهد شرایط تحصیل کردن در انگلستان در رشته پزشکی را داشته باشد، باید حتماً با سطح زبان A-Level اقدام کند که برای دریافت این مدرک، باید یک دوره دو ساله بگذراند. بعد از گذراندن این دوره، باید برای دانشگاه مورد نظر خود امتحان بدهید و در صورت قبول شدن، می‌تواند کارهای مهاجرت خود را آغاز کند. در غیر این صورت، داشتن لیسانس بین المللی یا IB، ضروری است.

  • البته موضوع بسیار مهمی که درباره شرایط تحصیل کردن در انگلستان در رشته پزشکی باید بدانید، معادل سازی دروس و مدارک مورد نیاز است. برای انجام این کار، شاید شما به تنهایی نتوانید کاری انجام دهید و مشورت با فردی متخصص و با تجربه در این زمینه، می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. شما می‌توانید برای معادل سازی مدارک مورد نیاز خود، با موسسه مهاجرتی چهره نگار تماس بگیرید و از مشاوره رایگان آن‌ها بهره‌مند شوید.
  • به خاطر بالا بودن درآمد پزشکی در انگلستان، بسیاری از افراد به دنبال این هستند تا شرایط تحصیل کردن در انگلستان در رشته های پزشکی را به دست بیاورند. در این کشور از تجهیزات به روز دنیا در رشته پزشکی استفاده می شود و شما می توانید از بهترین روش ها برای درمان بیماری های مختلف آگاه شوید.
  • کل کاری که برای کسب شرایط تحصیل در انگلستان در رشته پزشکی باید انجام دهید، این است که دوره دو ساله A-level را بگذرانید و نمره AAA را برای آن کسب کنید. داشتن نمره آیلتس با نمره بیشتر از 7 و کسب نمرات مورد نیاز در یکی از آزمون های UKCAT یا BMAT هم از دیگر شرایط تحصیل کردن در انگلستان در رشته پزشکی هستند.

شرایط سنی تحصیل در انگلستان

کسانی که مدرک دیپلم دارند و می خواهند برای کسب شرایط تحصیل کردن در انگلستان در مدرک کارشناسی اقدام کنند، می توانند از سن 18 سالگی برای انجام این کار اقدام نمایند. نکته مهمی که درباره این مسئله باید بدانید، این است که کسانی که می خواهند در مقطع کارشناسی در انگلستان درس بخوانند، می توانند نهایتاً تا سن 22 سالگی برای این امر اقدام کنند.
به بیان دیگر، گپ تحصیلی شما نباید بیشتر از 5 سال به طول بیانجامد و بعد از گذشت 22 سالگی، دیگر نمی توانید برای کارشناسی در انگلستان اقدام کنید. بهترین شرایط تحصیل در انگلستان این است که به محض گرفتن دیپلم، برای دوره کارشناسی هم اقدام کنید تا بعد از گذشت چند سال، دوره کارشناسی شما نیز به اتمام برسد. هرچه گپ تحصیلی شما کمتر باشد، شرایط تحصیل در انگلستان نیز برای شما آسان تر خواهد بود.

شرایط سنی تحصیل در انگلستان

شرایط سنی تحصیل در انگلستان

شرایط ادامه تحصیل در انگلستان

بیشتر شرایط تحصیل در انگلستان به سن و مدرک زبان شما بستگی دارد. برای این که بتوانید در این کشور به تحصیل بپردازید، باید از نظر زبانی کاملاً ارتقا یافته باشید. علاوه بر این، تمکن مالی نیز یکی دیگر از شرایط تحصیل کردن در انگلستان به شمار می رود که مبلغ آن به صورت ماهانه تقریباً 1300 دلار است. البته اگر بخواهید در شهر لندن به تحصیل مشغول شوید، مبلغ تمکن مالی در هر ماه باید به 1500 دلار برسد.

البته باید بدانید که شرایط تحصیل در انگلستان در مقاطع مختلف با یکدیگر فرق دارند. برای مثال، اگر بخواهید در مقطع دکترا در این کشور به تحصیل مشغول شوید، باید حتماً منابع آکادمیک داشته باشید. داشتن مدارک تحصیلی قبلی، انگیزه نامه به همراه پروپوزال تحقیقاتی نیز از دیگر مدارک مهمی هستند که باید برای تحصیل در مقطع دکترا در کشور انگلستان آماده کنید.

علاوه بر مواردی که گفتیم، شرایط تحصیل در انگلستان با مسائل پیچیده تری نیز همراه است. از این رو، شاید کار برای شما به تنهایی کمی سخت باشد و نتوانید تمام فرآیند مهاجرت تحصیلی خود را با موفقیت به انجام برسانید.

از آنجا که مهاجرت تحصیلی تأثیر بسیار زیادی در آینده فرد دارد، باید کمترین ریسک را برای انجام این کار داشته باشد. موسسه مهاجرتی چهره نگار به شما کمک می کند که بدون هیچ گونه نگرانی، شرایط تحصیل در انگلستان را به دست بیاورید و حتی توانید بعد از تحصیل، کار مناسبی پیدا کنید.

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 0 / 5. تعداد: 0

تاکنون امتیازی ثبت نشده

1 دیدگاه
سوالات و نظرات خود را بنویسید