شروع سال تحصیلی ایتالیا در مقاطع مختلف چگونه است؟

شروع سال تحصیلی ایتالیا
4.4
(8)

شروع سال تحصیلی ایتالیا از چه تاریخی است؟ دانشگاه های ایتالیا چند بار در سال پذیرش می‌گیرند؟ آیا اخذ پذیرش از دانشگاه های ایتالیا در مقاطع مختلف تحصیلی متفاوت است؟ بسته به اینکه در چه مقطعی تحصیل در ایتالیا را انتخاب می‌کنید، شروع سال تحصیلی می‌تواند متفاوت باشد. در ادامه بیشتر در این باره بدانید.

ددلاین دانشگاه های ایتالیا

ددلاین دانشگاه های ایتالیا بسته به هر دانشگاه متفاوت است. همچنین ددلاین این دانشگاه‌ها می‌تواند در مقاطع تحصیلی مختلف نیز دارای تفاوت‌هایی باشد. از این رو، همیشه با دانشگاه مورد نظر خود تماس بگیرید. به این ترتیب می‌توانید در اسرع وقت درخواست خود برای اخذ پذیرش را ارائه دهید.

سال تحصیلی در ایتالیا چه زمانی است؟

سال تحصیلی در ایتالیا از دو ترم تشکیل شده است. ترم اول در ماه سپتامبر / اکتبر شروع می‌شود و در ژانویه / فوریه به پایان می‌رسد. ترم دوم در ماه فوریه شروع می‌شود و در ماه جولای به پایان می‌رسد. تاریخ شروع سال تحصیلی ایتالیا و تاریخ پایان واقعی ترم‌ها، برنامه‌های درسی و دوره‌های امتحانی در این کشور در هر دانشگاه متفاوت است. اما به طور کلی هر ترم تحصیلی تقریبا 20 هفته طول می‌کشد. هر ترم از یک دوره آموزشی 14 هفته‌ای و یک دوره امتحان 6 هفته‌ای تشکیل شده است.
بر اساس فرایند بولونیا، سیستم آموزشی در ایتالیا در سال 1999 اصلاح شد تا یک سیستم آموزشی منسجم در سراسر اروپا ایجاد شود. از آن زمان، ایتالیا یک سیستم 3 چرخه متشکل از موارد زیر را به اجرا درآورده است:
چرخه اول: مقطع کارشناسی (3 سال)
چرخه دوم: مقطع کارشناسی ارشد (2 سال)
چرخه سوم: مدرسه تخصصی دکترا (5-6 سال)

شروع سال تحصیلی در ایتالیا

شروع سال تحصیلی ایتالیا در مقاطع مختلف

مقطع کارشناسی

دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی در ایتالیا دارند، می‌توانند در یک باز زمانی مشخص اقدام کنند. این بازه زمانی از اول ژانویه یعنی در دی ماه آغاز می‌شود. در نهایت تا ماه ژوئن یعنی خرداد ماه فرصت اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ایتالیا را دارید.

مقطع کارشناسی ارشد

شروع سال تحصیلی ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد در بیشتر رشته‌ها در ترم پاییز است. تنها برخی از رشته‌ها هستند که برای اخذ پذیرش در آنها می‌توانید در فصل بهار اقدام کنید. رشته‌های مهندسی و مدیریت در این فهرست قرار می‌گیرند. بازه زمانی پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در ماه مهر آغاز می‌شود. پذیرش ترم بهار نیز از خرداد ماه است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه، مدارک و بورسیه های کارشناسی ارشد در ایتالیا این مقاله را بخوانید.

حتما بخوانید: معرفی 5 بورسیه تحصیلی در ایتالیا به همراه مبلغ بورسیه

مقطع دکترا

دانشجویانی که قصد تحصیل دکترا در ایتالیا را دارند، می‌توانند از بهمن ماه اقدام کنند. از زمان آغاز اخذ پذیرش تا بسته شدن ددلاین دانشگاه های ایتالیا می‌توانید برای تحصیل دکترا در دانشگاه های ایتالیا اقدام کنید. با بسته شدن ددلاین دیگر فرصتی برای این کار نخواهید داشت.
در نهایت توجه داشته باشید که حتما باید وب‌سایت دانشگاه مربوطه را مورد بررسی قرار دهید. فرقی نمی‌کند که در چه مقطعی در ایتالیا تحصیل می‌کنید. تاریخ ددلاین‌ها و شروع سال تحصیلی ایتالیا بسته به دانشگاه‌های مختلف و همچنین مقاطع تحصیلی می‌تواند متفاوت باشد. بهترین منبع برای آگاهی از تاریخ‌های دقیق، بررسی وب‌سایت‌های دانشگاهی است. در این وب‌سایت‌ها تمام اطلاعات موردنظر شما آورده شده است.

Rate this post

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 4.4 / 5. تعداد: 8

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید