تحصیل دکتری در انگلستان | شرایط اپلای و پذیرش دکترا در انگلیس

تحصیل دکتری در انگلستان
4.4
(8)

تحصیل در انگلستان مقطع دکتری سابقه طولانی دارد و این مدرک بالاترین مدرک در دسترس در دانشگاه‌های این کشور است. برخی از قدیمی‌ترین و بهترین دانشگاه های جهان در انگلستان قرار دارند. برنامه‌های تحقیقاتی انگلیس بسیار نوآورانه و در سطح جهانی هستند. در ادامه با همراه باشید تا با نکات مربوط به تحصیل دکتری در انگلیس آشنا شوید.

چرا دکترا در انگلستان؟

– دانشگاه‌های تاریخی: قدمت سیستم دانشگاهی انگلیس حداقل به قرن یازدهم برمی‌گرد. جالب است بدانید برخی از مهم‌ترین پیشرفت‌ها در علم، پزشکی، هنر و فلسفه غرب در این کشور اتفاق افتاده است.
– شهرت جهانی: اخذ مدرک دکترا از انگلیس در سراسر جهان با توجه به ویژگی‌های بارز آن، بسیار معتبر است.
– حمایت و آموزش نوآورانه: دانشگاه‌ های انگلیس در برنامه‌های آموزشی ساختاریافته مدرک دکترا ارائه می‌دهند. این دانشگاه‌ها فرصت‌های زیادی برای توسعه آکادمیک و حرفه‌ای در اختیار دانشجویان می‌گذارند و آنها را برای ورود به مشاغل مجهز می‌کنند.
– منابع تامین مالی: دولت انگلیس سرمایه‌گذاری زیادی در بخش آموزش دکترا انجام داده است. از این رو، سیستم وام‌های دولتی برای دانشجویان این مقطع و حمایت زیادی از داوطلبان بین‌المللی در انگلیس وجود دارد.
– ویزای کار پس از تحصیل: ویزای Graduate Route در دسترس دانشجویان بین‌المللی که دوره دکترا را از تابستان 2021 به بعد تکمیل می‌کنند، قرار دارد. می‌توانید تا سه سال در انگلیس بمانید و کار کنید (یا به دنبال کار باشید).

دکترا در انگلستان در یک نگاه

– دانشگاه‌ها: 164 دانشگاه
– قدیمی‌ترین دانشگاه: دانشگاه آکسفورد (1096)
– دانشجویان بین‌المللی: حدود 500 هزار دانشجو
– طول دوره دکترا در انگلستان: 3 تا 4 سال
– هزینه تحصیل دکترا در انگلیس: 4 تا 5 هزار پوند
– سال تحصیلی: سپتامبر تا ژوئن

دکترا در انگلستان

حتما بخوانید: در این مقاله با روند اخذ اقامت انگلیس آشنا شوید

اپلای دکترا در انگلیس

برای پذیرش دکترا در انگلستان باید به طور مستقیم برای یک دانشگاه جهت انجام یک پروژه یا گذراندن دوره درخواست دهید. دو راه برای انجام این کار وجود دارد:
– برخی از پروژه های دکترا در انگلیس توسط دانشگاه‌ها با اهداف مشخص تبلیغ می‌شوند. این پروژه‌ها بیشتر در موضوعات STEM رایج هستند و اغلب فاند دارند.
– دیگر پروژه‌های دکترا در کشور انگلستان توسط دانشجویانی طراحی می‌شوند که یک پیشنهاد تحقیقاتی ارائه می‌دهند. این پروژه‌ها بیشتر روی رشته‌های هنر، علوم انسانی و برخی رشته‌های علوم اجتماعی تمرکز دارد.
بهتر است قبل از ارسال درخواست برای دانشگاه با یک استاد راهنما ارتباط برقرار کنید. البته یک مرحله ضروری است اما توصیه می‌کنیم این کار را انجام دهید.

شرایط پذیرش دکترا از انگلیس

برای پذیرش دکترا از دانشگاه های انگلیس باید مدرک کارشناسی ارشد ارائه دهید. مدرک زبان انگلیسی لازم است. همچنین متقاضیان باید پروپوزال تحقیقاتی، بیانیه شخصی و رفرنس‌های خود را ارائه دهند. همه دانشگاه های انگلیس در مقطع دکترا نیاز به یک مصاحبه رسمی ندارند. مصاحبه برای رشته‌هایی است که تعداد محدودی دانشجو می‌پذیرند. مصاحبه‌ها اغلب آنلاین هستند.

حتما بخوانید: شرایط امکان تحصیل در انگلستان بدون مدرک آیلتس

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 4.4 / 5. تعداد: 8

تاکنون امتیازی ثبت نشده

2 دیدگاه
سوالات و نظرات خود را بنویسید