آیا می‌توان بدون مدرک دانشگاهی به کانادا مهاجرت کرد؟ – قسمت اول

آیا می‌توان بدون مدرک دانشگاهی به کانادا مهاجرت کرد؟ - قسمت اول
4.2
(6)

آیا می‌دانستید که برای گرفتن اقامت دائم در کانادا لزوماً نیازی به مدرک دانشگاهی ندارید؟ بله! فارغ از مجموعه مهارت‌ها و تجربه کاری شما، کانادا گزینه‌های زیادی برای شما دارد. نکته مهم، یافتن فرصت مهاجرتی مناسب برای شما است.

بازار کار در کانادا تحت فشار قرار دارد. نه به دلیل کمبود شغل، بلکه به دلیل کمبود تعداد کافی کارگر ماهر محلی که بتواند تعداد شغل‌های موجود در کانادا را حفظ کند. به همین دلیل است که کانادا به دنبال شما، یک خارجی ماهر و با تجربه است که به دنبال زندگی و کار در جامعه کانادا باشد.

کانادا در نظر دارد تا سال 2022 بیش از 1 میلیون مهاجر را دعوت کند که 341،000 قرار است تا پایان سال کانادا را به عنوان خانه خود بشناسند. 195،800 از این جایگاه‌ها در سال 2020 فقط برای کارگران بین المللی اختصاص داده شده است، اما با انتخاب بیش از 80 برنامه مختلف، روند انتخاب و درخواست می‌تواند کاملاً گیج کننده باشد. اما نگران نباشید، ما شما را راهنمایی می‌کنیم. در این مقاله، ما به 6 روش برتر مهاجرت مردم به کانادا در سال 2020، نگاهی می اندازیم.

 

چگونه می‌توان بدون مدرک به کانادا مهاجرت کرد؟

برنامه‌های مهاجرت مختلفی وجود دارند که می‌توانید برای کسانی که دارای مدرک تحصیلی نیستند و شرایط تحصیل در کانادا را ندارند انتخاب کنید و تعداد این برنامه‌ها خیلی بیشتر از آنچه فکر می‌کنید است. 3 عامل مهم هنگام جست‌وجوی برنامه مهاجرتی مناسب، سطح مهارت شما، تجربه کاری شماست و اینکه آیا شما یک پیشنهاد شغلی دارید یا خیر.

مشاغل نیازمند به مهارت بالا در کانادا معمولاً در سطح مهارت یا نوع 0، A یا B طبقه بندی می‌شوند در حالی که مشاغل متوسط ​​یا کم مهارت معمولاً به صورت C یا D طبقه بندی می‌شوند.

برخی از نمونه‌های مشاغل، دارای مهارت بالا در سطح مهارت یا نوع 0،A  یا B شامل مواردی در مشاغل مدیریتی، حرفه‌ای و فنی یا مشاغل تجاری ماهر مانند مدیر رستوران، پزشکان، سرآشپزها، لوله‌کش‌ها یا برق‌کارها هستند.

برخی از نمونه‌های مشاغل سطح مهارت C در بخش‌های فرآوری، حمل و نقل و مهمان‌داری مانند قصابی صنعتی، رانندگان کامیون مسافت‌های طولانی و خدمتگزاران سرو مواد غذایی و نوشیدنی قرار دارند. مشاغلی که در سطح مهارت D قرار می‌گیرند شامل: جمع کنندگان میوه، کارکنان نظافت و کارگران حوزه نفت است.

نگاهی به سطح تحصیلاتی بیندازید که معمولاً برای هر سطح مهارت لازم است:

الزامات آموزش سطح مهارت های شغلی

 

معمولاً به تحصیلات دانشگاهی احتیاج دارد. A
معمولاً به آموزش دانشگاهی یا فنی و حرفه‌ای یا گذراندن کارآموزی نیاز دارد. B
معمولاً به آموزش متوسطه و یا آموزش خاص شغلی نیاز دارد. C
معمولاً نیاز به آموزش در محل کار دارد. D

 

1.       سیستم ورود سریع

سیستم ورودی سریع با هدف کمک به اتباع خارجی ماهر و سریع و کارآمد برای مهاجرت به کانادا انجام می‌شود. 2 برنامه مهاجرتی وجود دارد که آن را مدیریت می‌کند، یعنی:

برنامه کارگر ماهر فدرال

کلاس تجربه کانادا

هر برنامه مجموعه ای از الزامات خاص خود را دارد، اما صلاحیت شما برای سیستم ورود سریع به عوامل زیر بستگی دارد:

معیارهای واجد شرایط بودن دسترسی صریح

 • ملیت
 • سن
 • توانایی زبانی
 • اعضای خانواده
 • تحصیلات
 • تجربه کاری
 • جزئیات پیشنهاد کار (در صورت داشتن)

هر یک از این معیارها به شما امکان می‌دهد امتیاز کسب کنید. هر چه نمره شما بالاتر باشد شانس موفقیت شما در روند درخواست بهتر خواهد بود!

 

بیشتر بدانیم: با ثبت یک شرکت، چگونه می توان اقامت اروپا را به دست آورد؟

 

2.      برنامه‌های استانی

اگر می‌خواهید به کانادا مهاجرت کنید و یک پیشنهاد شغلی معتبر حداقل برای یک سال دارید، ممکن است برنامه‌های استانی راه پیش روی شما باشد. 11 استان و قلمرو کانادا دارای برنامه‌ها و الزامات منحصر به فرد خود هستند، از جمله برنامه‌های درخواستی شغلی که به شما امکان می‌دهد از طریق برنامه‌های مرتبط با ورود سریع اقدام کنید و روند کار را ساده تر کنید. نکته اصلی موفقیت در اینجا این است که بدانید شغل شما در کانادا تقاضا دارد. هرچه تقاضا بیشتر باشد، شانس شما برای دریافت برنامه استانی (PN) برای درخواست اقامت دائم در کانادا بیشتر می‌شود!

  برنامه ‌های استانی کانادا

راحت ترین استان برای مهاجرت به کانادا کدام است؟

به طور خلاصه، این موضوع بستگی به شغل شما و جایی دارد که شغل شما بیشترین نیاز را دارد. برخی از برنامه‌های PN به دلیل نیاز فوق العاده زیاد، حتی برنامه‌های ویژه ای را برای مشاغل خاص اختصاص داده اند و استانی که بیشترین نیاز را دارد، ساسکاتچوان است. در زیر برخی از برنامه‌‌های مهاجرتی مخصوص شغلی تحت عنوان برنامه‌های استانی ساسکاتچوان وجود دارند که به شما امکان می‌دهد بدون مدرک به کانادا مهاجرت کنید:

برنامه‌های خاص شغلی ساسکاتچوان که نیازی به مدرک ندارند

 • دسته تجربه ساسکاتچوان: کارگر نیمه ماهر کشاورزی (کارگر مزرعه عمومی)
 • متخصصان بهداشت (شامل دستیاران پرستار)
 • دسته تجربه ساسکاتچوان: بخش مهمان‌داری (خدمتکار سرو مواد غذایی و آشامیدنی، سرپرست پیشخوان، دستیاران آشپزخانه، خانه داران، کارکنان نظافت)
 • رده تجربه ساسکاچوان: رانندگان کامیون مسافت‌های طولانی

 

بیشتر بخوانیم: مدارک لازم برای ویزای کانادا چیست؟

 

3.      برنامه مهاجرتی آتلانتیک

برنامه مهاجرتی آتلانتیک برای افراد خارجی که می‌خواهند به یکی از استان‌های آتلانتیک کانادا مهاجرت کنند‌، هدف گرفته شده است:

 • نیوفاندلند و لابرادور
 • جزیره پرنس ادوارد
 • نیوبرانزویک
 • نوا اسکوشیا

برنامه مهاجرتی آتلانتیک

به منظور درخواست زندگی و کار در آتلانتیک کانادا از طریق AIP، باید شرایط یکی از برنامه های زیر را داشته باشید:

برنامه نیازمند به مهارت بالای آتلانتیک

دارای مدرک دیپلم یا مدرک تحصیلی دیگر از یک موسسه آموزشی آتلانتیک با بودجه عمومی

حداقل 16 ماه از 2 سال قبل از دریافت مدارک تحصیلی بعد از متوسطه، در یک استان آتلانتیک کانادا زندگی کرده باشید

آزمون زبان (انگلیسی یا فرانسوی)

بودجه کافی برای حمایت از خود و اعضای خانواده‌تان

حداقل 3 سال سابقه کار در سطح مهارت 0 ، A یا B در 3 سال گذشته داشته باشید

حداقل یک مدرک دیپلم کانادایی یا معادل آن

آزمون زبان (CLB یا NCLC سطح 4 به زبان انگلیسی یا فرانسوی)

بودجه کافی برای حمایت از خود و اعضای خانواده‌تان

پیشنهاد کار تمام وقت غیر فصلی معتبر به مدت حداقل 1 سال از یک کارفرما در آتلانتیک کانادا

برنامه نیازمند به مهارت متوسط آتلانتیک

حداقل 3 سال سابقه کار در سطح مهارت C یا به عنوان یک پرستار ثبت نام شده، پرستار دارای مجوز، دستیار پرستار یا کارگر پشتیبانی خانه در 3 سال گذشته داشته باشید

حداقل یک مدرک دیپلم کانادایی یا معادل آن

آزمون زبان (CLB یا NCLC سطح 4 به زبان انگلیسی یا فرانسوی)

بودجه کافی برای حمایت از خود و اعضای خانواده تان

پیشنهاد کار تمام وقت غیر فصلی معتبر به مدت حداقل 1 سال از یک کارفرما در آتلانتیک کانادا

برای دانستن سایر راه‌های مهاجرت به کانادا بدون مدرک تحصیلی، مطلب بعدی ما را بخوانید. همچنین برای کسب اطلاع از شرایط تحصیل در فرانسه وارد لینک شوید.

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 4.2 / 5. تعداد: 6

تاکنون امتیازی ثبت نشده

17 دیدگاه
 • پاسخ sadegh

  مهر 28, 1399, 1:37 ب.ظ

  سلام
  من مدرک دانشگاهیم لیسانس حسابداری هست .ولی شغلم برنامه نویسی هست . آیا راهی واسه مهاجرت کاری وجود داره ؟ مجرد و 25 ساله

  • پاسخ کارشناس مهاجرت

   آبان 10, 1399, 5:36 ب.ظ

   با سلام وقت بخیر
   بله دوست عزیز سن، میزان تحصیلات و کار شما ایده آل می باشد با توجه به علاقه مندی خود به کشور هدف و روش اقدام می توانید فرم ارزیابی مهاجرت را تکمیل و منتظر تماس از سوی مشاوران ما باشید.

   • پاسخ Sama

    بهمن 8, 1399, 9:13 ق.ظ

    سلام وقتتون بخیر
    من مدرک کارشناسی زبان فرانسه دارم و به زبان انگلیسی هم مسلط هستم و در حال یادگیری برنامه نویسی هم هستم و میخواستم بدونم آیا من بدون مدرک دانشگاهی مرتبط با کامپیوتر و با این شرایطم میتونم به عنوان برنامه نویس تو کانادا کار کنم‌؟ درصورتی که سابقه ی کار و مهارت کافی رو به دست بیارم؟ و اینکه آیا مدارک دیگه ای هم هستندکه جایگزین مدرک دانشگاهی بشه؟
    ممنون

 • پاسخ فربد

  اسفند 17, 1399, 8:54 ب.ظ

  سلام وقت بخیر من هیچ مدرک تحصیلی ندارم و زبان هم بلد نیستم ۲۰ سالم هستش و تقریبا ۲ ساله تو زمینه املاک کار میکنم میخواستم بدونم من اصن میتونم مهاجرت کنم یا نه و اگر میتونم شرایطش به چه شکل هستش و باید چه کاری انجام بدم؟؟؟

  • پاسخ کارشناس مهاجرت

   اسفند 27, 1399, 9:06 ق.ظ

   با سلام و وقت بخیر
   بله دوست عزیز با هر شرایطی می توان مهاجرت کرد ولی با شرط و شروط بنابراین پیشنهاد می کنم برای بررسی وضعیت شما و انتخاب بهترین مسیر با موسسه در ارتباط باشید.

 • پاسخ sahar

  اسفند 29, 1399, 2:53 ب.ظ

  سلام وقت بخیر من لیسانس صنایع غذایی از دانشگاه ازاد دارم اما هیچ سابقه ی کاری در زمینه رشته ام ندارم و زبان هم در حال یادگیری هستم و 30سال دارم ایا امکان مهاجرت را دارم اگر دارم از چه طریقی

 • پاسخ نیلوفر

  مرداد 15, 1400, 5:18 ق.ظ

  سلام وقتتون بخیر ..من ۲۹ سالمه و در کار صنایع دستی هستم و همچنین تولید و طراحی سرامیک …و مدرکم هم دیپلم هست…چند ترم هم دانشگاه پیام نور حقوق خوندم ولی رهاش کردم …بنظر شما با این حرفه ای که دارم میتونم مهاجرت کنم‌ یا مدرک لیسانسم بگیرم؟ میخوام در آموزشگاه زبان ..مدرکم‌زبانم بگیرم …چه کاری باید انجام بدم؟

 • پاسخ mehdi albari

  مهر 18, 1400, 0:01 ق.ظ

  سلام من تحصیلی ندارم، مسلط به ترکی استانبولی هم هستم ،میخواستو بدونم۱ به عنوان غریق نجات یاتعمیر کار میتونم اقدام به مهاجرت کنم، درصورت لزوم میتونم زبانمو بهترکنم
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  • پاسخ کارشناس مهاجرت

   مهر 26, 1400, 10:06 ق.ظ

   با سلام و وقت بخیر
   برای جاب آفر کانادا دانش زبان انگلیسی و ارائه مدرک آیلتس الزامی است بله با توجه به رشته و سابقه کاری خود می توانید در کانادا مشغول به کار شوید.

 • پاسخ Afshin

  مهر 26, 1400, 11:15 ق.ظ

  سلام
  من ۲۴ سالمه و دیپلم کامپیوتر دارم و شغل فعلیم هم برنامه نویسی هست و ی ساله که تو این حوزه فعالیت دارم
  آیا بعد از گرفتن مدرک زبان که شاید تا یکسال دیگه طول بکشه, امیدی هست که بتونم مهاجرت کنم؟

 • پاسخ رضا

  خرداد 3, 1401, 8:18 ق.ظ

  باسلام
  من 38سالمه ومدرک تحصلیم سیکل هستش وزبانم بلد نیستم ولی یادمیگیرم.وشغلمم استادکار رنگکاری چوب هستم با18 سال تجربه.میخواستم ببینم امکان مهاجرت من وجود داره یانه؟

 • پاسخ مسعود

  تیر 18, 1401, 10:54 ب.ظ

  سلام من بیست و دو سال دارم و رشته دانشگاهیم مترجمی زبان و ب فرانسه هم مسلط هستم… مدرک دانشگاهی آی تی ندارم اما به اون هم تسلط دارم…اگه بتونم از یکی از مراکز آموزشی مدرک معتبر بگیرم که قابل ترجمه باشه امکان مهاجرت به کبک وجود داره؟ یا حتما برای آی تی باید مدرک دانشگاهی داشته باشم و مدارک بین المللی قبول نمیشه؟

 • پاسخ مجله مهاجرت

  بهمن 2, 1401, 10:32 ق.ظ

  سلام.وقت بخیر .
  در مورد میشه راهنمایی بفرمایید؟

سوالات و نظرات خود را بنویسید