سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت بدون پول دیگه رویا نیست ! کافیه راهشو بلد باشی

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

مهاجرت بدون پول

مهاجرت بدون پول امکان پذیر است یا فقط یک رویاست؟ آیا با روش هایی به غیر از سرمایه گذاری امکان مهاجرت وجود دارد؟ در این مقاله از آژانس مسافرتی چهره نگار به بررسی روش های مهاجرت بدون پول پرداخته ایم. تاپایان این مقاله همراه ما باشید.

روش های مهاجرت بدون پول

مهاجرت بدون پول و سرمایه با ویزای تحصیلی

یکی از بهترین و راحت ترین راه های مهاجرت بدون سرمایه، ادامه تحصیل در کشور مورد نظر است. برای این کار تنها باید از یک دانشگاه معتبر و دولتی در کشور مقصد پذیرش بگیرید.

مهاجرت بدون سرمایه - مهاجرت بدون پول

تحصیل در دانشگاه های دولتی بسیاری از کشورها کاملا رایگان است و متقاضی بدون پرداخت شهریه می تواند در آن ها تحصیل کند. البته متقاضیان تحصیل رایگان برای رسیدن به این هدف باید شرایط خاصی را فراهم کنند. به عنوان مثال در صورت مسلط بودن به زبان آلمانی می توانید در آلمان و سایر کشورهای اروپایی که زبان رسمی آن ها آلمانی است، رایگان تحصیل کنید.

در فرانسه هم می توانید با تسلط کامل به این زبان و ارائه مدرک معتبر، از دانشگاه های معتبری پذیرش بگیرید و بدون پرداخت شهریه در آن ها تحصیل کنید. به طور کلی در صورت مسلط بودن به زبان رسمی کشورها، می توان در دانشگاه های دولتی اکثر آن ها به صورت رایگان تحصیل کرد.

اما یکی از بهترین راه های مهاجرت بدون سرمایه از طریق تحصیل، گرفتن بورسیه تحصیلی دانشگاه مورد نظر است. بورسیه های تحصیلی انواع مختلفی دارند و شرایط پذیرش در آن ها متفاوت است. از گذشته های دور، دانشگاه های معتبر و مطرح در سراسر جهان به دنبال جذب دانشجویان نخبه بوده اند و شرایط تحصیل رایگان را برای آن ها فراهم کرده اند.

حتی در شرایط خاصی مانند تحصیل در مقاطع دکترا یا کارشناسی ارشد، این دانشگاه ها به متقاضیان حقوق هم پرداخت می کنند. این حقوق می تواند تمام هزینه های زندگی شما در کشور مقصد را پوشش دهد. البته همانطور برای مهاجرت از این طریق باید رزومه تحصیلی خوبی داشته باشید و بتوانید مسئولین دانشگاه را برای گرفتن بورسیه قانع کنید.

مهاجرت به اتریش - مهاجرت بدون پول

مهاجرت بدون پول و سرمایه با ویزای کاری

یکی دیگر از راه های مهاجرت بدون سرمایه یا با هزینه کم مهاجرت کاری به کشور مورد  نظر است. همان طور که می دانید برای مهاجرت کاری باید مهارت و تخصص خاصی داشته باشید که در لیست مشاغل مورد نیاز کشور مقصد وجود داشته باشد. متقاضیان کار در کشورهای دیگر معمولا به ارائه گواهی و تمکن مالی احتیاج دارند.

این موضوع ممکن است شرایط را برای آن ها کمی  دشوار کند. زیرا داشتن سرمایه اولیه برای یکسال زندگی در کشور مقصد چندان هم راحت نیست. اما در صورتی که بتوانند یک کارفرما در کشور مورد نظر پیدا کنند که حقوق مناسبی پرداخت کند و رسما حامی مالی آن ها باشد، نیاز به ارائه تمکن مالی سنگینی نیست.

طی سال های گذشته کشورهای اروپایی برای جذب نیروی کار متخصص و حرفه ای مورد نیاز خود اقدام به طراحی برنامه مهاجرتی جذابی به نام کارت آبی اروپا کرده است که به دارندگان خود اجازه می دهد در کشورهای اروپایی مشغول به کار شوند.

برای گرفتن این کارت نیز باید از یک کارفرمای اروپایی دعوتنامه داشته باشید و بتوانید مهارت خود را اثبات کنید. در این روش نیازی نیست تمکن مالی سنگینی را برای گرفتن ویزای کاری ارائه کنید؛ در اکثر مواقع سفارت از شما گواهی تمکن هم نمی خواهد.

همچنین یکی دیگر از راه های مهاجرت بدون سرمایه به کانادا، شرکت در برنامه اسکیل ورکر کانادا است. شما با پرداخت مبلغ بسیار کمی می توانید در این برنامه جذب نیروی کار در کانادا شرکت کنید و اقامت آن را به دست آورید. برای این منظور شرایط مختلف متقاضی مانند سن، میزان تخصص، سابقه کار، دانش زبانی و… در یک سیستم امتیاز دهی بررسی می شود. هر چه امتیاز کسب شده بیشتر باشد، احتمال موفقیت در این مسیر بیشتر می شود.

مهاجرت با پول کم - مهاجرت بدون پول

مهاجرت بدون سرمایه با ویزای جستجوی کار

ویزای جستجوی کار نیز می توانید یکی از راه های مهاجرت بدون سرمایه باشد. این ویزا به افرادی داده می شود که تمایل دارند به صورت فیزیکی در کشور مورد نظر خود حضور داشته باشند و شخصا با کارفرمایان ارتباط برقرار کنند.

ویزای جستجوی کار یک ویزای کوتاه مدت است که در اکثر کشورها تنها برای ۶ ماه صادر می شود. البته گرفتن این ویزا چندان هم رایگان نیست و شما باید هزینه تامین زندگی در کشور مقصد برای این شش ماه را داشته باشید. اما مزیت آن این است که مانند ثبت شرکت یا کارآفرینی نیاز به سرمایه آن چنانی ندارد و با مدیریت هزینه ها می توان به راحتی شش ماه در کشور مورد نظر زندگی کرد.

در طول اقامت متقاضی می تواند شخصا برای مصاحبه و بررسی موقعیت های کاری موجود مراجعه کند و در صورت پیدا کردن شغل مناسب، ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل کند. بنابراین اگر موفق به پیدا کردن کارفرما و گرفتن دعوت کاری به صورت آنلاین نشدید، می توانید به کمک ویزای جستجوی کار با صرف هزینه اندک موقعیت شغلی مناسبی برای خود پیدا کنید.

مهاجرت رایگان از طریق ازدواج

یکی از کم هزینه ترین راه های مهاجرت بدون سرمایه، مهاجرت از طریق ازدواج است. طبق قوانین رسمی کشورهای مختلف در صورتی که شخصی با یک تبعه یا شهروند در کشوری خاص ازدواج کند، می تواند به واسطه همسر خود در مدت زمان کوتاهی اقامت کشور مورد نظر را به دست آورد.

البته کشورهای مختلف شرایط متفاوتی برای این روش مهاجرتی دارند و معمولا سخت گیری زیادی در این زمینه می کنند. به عنوان مثال ازدواج باید کاملا رسمی و قانونی باشد. در صورتی که سفارت به واقعی بودن ازدواج شک کند، بدون شک درخواست ویزا را رد می کند.

مهاجرت از طریق ازدواج - مهاجرت بدون پول

همچنین شریک زندگی متقاضی در کشور مقصد باید با ارائه تمکن مالی اثبات کند که توانایی تامین هزینه های زندگی را دارد. در این صورت متقاضی می تواند تنها با یک پاسپورت برای مهاجرت اقدام کند.

البته ممکن است برای ورود به بعضی کشورها نیاز به اثبات تسلط نسبی زبان و یا ارائه گواهی سلامت از طرف پزشک معتمد داشته باشید. در این روش مهاجرتی تنها هزینه ای که باید پرداخت کنید مربوط به آماده کردن مدارک، هزینه بررسی درخواست و بلیط هواپیما است.

مهاجرت بدون سرمایه از طریق ویزای پیوند به خانواده

از آنجایی که حفظ بنیان خانواده در حال حاضر یکی از مسائل مهم اکثر کشورها و دولت ها است، یکی از بهترین راه های مهاجرت بدون سرمایه، استفاده از ویزای پیوند به خانواده است. برای اینکه بتوانید از این طریق مهاجرت کنید باید یکی از اعضای نزدیک خانواده فرد متقاضی در کشور مقصد ساکن باشد و اقامت دائم آن را داشته باشد.

این عضو خانواده علاوه بر اقامت دائم باید شرایط دیگری را هم برای حضور فرد در کشور مقصد فراهم کند. به عنوان مثال لازم است با ارائه تمکن مالی، حمایت خود از را اثبات کند و تعهد کند شرایط مناسبی برای زندگی متقاضی فراهم می کند.

البته این روش مهاجرتی پیچیدگی های خاص خود را دارد و قوانین هر کشوری ممکن است متفاوت با کشور دیگر باشد. بنابراین اگر قصد دارید به کمک اقوام نزدیک خود به کشور خاصی مهاجرت کنید، پیشنهاد می کنیم قبل از هر اقدامی با یک وکیل مهاجرت باتجربه در این زمینه مشورت کنید. برای این کار می توانید از مشاورین و وکلای حقوقی هرمس کمک بگیرید.

مهاجرت بدون پول به کدام کشورها امکان‌پذیر است ؟

سریع ترین راه مهاجرت - مهاجرت بدون پول

مهاجرت بدون پول به نروژ

یکی از کشورهای کم‌هزینه و مناسب برای مهاجرت بدون پول در قاره اروپا، نروژ است. نروژ مرز مشترک خاکی با کشورهایی نظیر سوئد و فنلاند دارد. هوای آن در نه ماه سال برفی، بارانی و بسیار سرد است.

به دلیل موقعیت جغرافیایی، شش ماه سال شب و شش ماه سال در نروژ، روز می‌باشد. کشور نروژ یکی از مقاصد مناسب مهاجرت تحصیلی نیز به شمار می‌رود. چرا که تحصیل در این کشور ارزان است و افراد می‌توانند در دانشگاه‌های دولتی و معتبر این کشور به‌صورت کاملاً رایگان تحصیل کنند.

همچنین این کشور از نظر وضعیت اقتصادی و شغلی در شرایط خیلی خوبی قرار دارد. متقاضیان مهاجرت کاری می‌توانند این کشور را به عنوان مقصد ارزان خود انتخاب کنند.

مهاجرت بدون پول به ترکیه

ترکیه از نظر موقعیت جغرافیایی، بسیار منحصر به فرد است. زیرا نیمی از این کشور در اروپا و نیمی از آن در آسیا قرار دارد و به اصطلاح به آن کشور اوراسیایی گفته می‌شود. در واقع ترکیه به عنوان پل ارتباطی بین دو قاره آسیا و اروپا شناخته می‌شود.

همین امر، جذابیت مهاجرت به این کشور را افزایش می‌دهد. کشور ترکیه تعداد زیادی از دانشگاه‌های معتبر و سطح بالا را در خود جای داده است و با اعطای بورسیه و فاند از دانشجویان بین‌المللی دعوت به عمل می‌آورد. به همین دلیل، مهاجرت بدون پول از طریق تحصیل به ترکیه امکان‌پذیر می‌باشد.

نزدیک بودن فاصله کشور ترکیه به ایران باعث شده است که سالانه تعداد زیادی از شهروندان ایرانی برای کار و زندگی به این کشور مهاجرت کنند. بنابراین افراد می‌توانند با هزینه بسیار اندک یا حتی بدون پول، برای کار و تحصیل به این کشور مهاجرت نمایند.

مهاجرت به آمریکا - مهاجرت بدون پول

آمریکا

کشور آمریکا به لحاظ اقتصاد قوی و پایدار خود، بسیار ثروتمند است. نرخ بیکاری در آمریکا رو به کاهش می‌باشد. همچنین به دلایل مختلفی همچون حقوق بالای نیروی کار، پیشرفت اقتصادی مستمر، سطح بالای رفاه اجتماعی و غیره مهاجران زیادی به سمت آن جذب می‌شوند.

تعداد زیادی از دانشگاه‌های سطح برتر با رنگینگ جهانی در این کشور قرار دارند. بنابراین آمریکا مهاجرت بدون پول از طریق تحصیل را نیز برای متقاضیان فراهم نموده است. دانشگاه‌های برتر این کشور دانشجویان بین‌المللی را بورسیه و فاند می‌کنند. بنابراین هزینه‌های زندگی و تحصیل این افراد، پوشش داده می‌شوند.

همان‌طور که گفته شد، نرخ بیکاری در آمریکا همواره رو به کاهش بوده است. بنابراین شرایط کاریابی در این کشور نسبتاً آسان و کم هزینه می‌باشد. لازم به ذکر است که کشور آمریکا از دانش‌آموزان و ورزشکاران مدال‌آور جهان استقبال می‌کند. این افراد می‌توانند از طریق ویزای نخبگان و بدون پول به این کشور مهاجرت نمایند.

مهاجرت بدون پول به ایتالیا

ایتالیا کشوری صنعتی و توسعه‌یافته در جنوب اروپاست. طبیعت زیبا و جاذبه‌های گردشگری این کشور، آن را به قطب گردشگری اروپا تبدیل کرده است. بهترین روش مهاجرت کم‌هزینه به این کشور از طریق ویزای کاری یا تحصیل در ایتالیا است.

مهاجرت به کانادا

کانادا کشوری بسیار وسیع، پهناور و کم جمعیت می‌باشد که شرایط خوبی را برای کار زندگی و تحصیل در کانادا را فراهم نموده است. کانادا یکی از کشورهای مهاجرپذیر جهان می‌باشد و در سال تعداد زیادی از جمعیت مهاجرین را به سمت خود جذب می‌کند. راه‌های زیادی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که از کم‌هزینه‌ترین و ارزان‌ترین آنها می‌توان به ویزای کاری و ویزای تحصیلی اشاره کرد.

یکی از روش‌های مهاجرت بدون پول به کانادا استفاده از روش اکسپرس اینتری یا جذب نیروهای متخصص است. افراد با داشتن تخصص و مهارت و همچنین شرایط لازم می‌توانند در یکی از استان‌ها و ایالت‌های مختلف مشغول به کار و فعالیت شوند.

بهترین کشور برای مهاجرت - مهاجرت بدون پول

در این کشور میانگین هزینه‌های زندگی نسبت به درآمد ماهانه، بسیار کمتر است. از این جهت، کانادا برای زندگی، کار و تحصیل یکی از ارزان‌ترین و بهترین کشورها به شمار می‌رود. لازم به ذکر است که قانون در کانادا به صورت (Commom Law) بررسی می‌گردد. به این معنی که قاضی در شرایط خاص می‌تواند برخلاف قانون کلی کشور حکم دهد. همین امر باعث شده است که کشور کانادا به مکانی راحت برای زندگی تبدیل شود.

مهاجرت بدون پول به آلمان

یکی دیگر از کشورها برای مهاجرت بدون پول آلمان است که یکی از بهترین شهرهای آن هم فرانکفورت است . در واقع، هزینه مهاجرت به این کشور نسبت به سایر کشورها، ارزان‌تر عنوان می‌باشد.

برای مهاجرت به آلمان روش‌های مختلفی وجود دارد که کم‌هزینه‌ترین و بهترین آنها، مهاجرت کاری است. کشور آلمان به همه افراد واجد شرایط ویزای کاریابی شش ماهه اعطا می‌نماید.

یکی از این روش ها دریافت ویزای جاب آفر آلمان میباشد، جاب آفر دریافت پیشنهاد کار از طرف یک کارفرمانی آلمانی در کشور مقصد است.

افراد می‌توانند با این ویزا به این کشور سفر کنند و در طول مدت شش ماه برای پیدا کردن کار مناسب و کارفرمای معتبر اقدام نمایند. ویزای موقت کاریابی، پس از دریافت پیشنهاد کاری، به ویزای کاری موقت دو ساله تغییر می‌کند. البته امکان تمدید این ویزای کاری نیز وجود خواهد داشت.

بسیاری از دانشگاه‌های با رنکینگ برتر جهان در کشور آلمان واقع شده‌اند و بیشتر آنها دانشجویان بین‌المللی را بورسیه می‌کنند. همین امر، مهاجرت ارزان و کم هزینه از طریق تحصیل به آلمان را نیز فراهم ساخته است.

روسیه

روسیه وسیع‌ترین کشور جهان و مقصد مهاجران ایرانی بسیاری است. به‌دلیل شرایط زندگی و اقتصادی مناسب این کشور مهاجران بسیاری می‌توانند از روش‌های مختلف، به‌خصوص دو روش بدون پول ویزای کار یا اقامت تحصیلی، به این کشور مراجعه کنند.

بهترین روش مهاجرت - مهاجرت بدون پول

اتریش

یکی دیگر از کشورهای با اقتصاد غنی که شرایط مهاجرت بدون پول را برای متقاضیان و علاقه‌مندان فراهم کرده است، اتریش می‌باشد. این کشور آلمانی‌زبان موقعیت مناسبی در اروپا دارد و شرایط کسب و کار و سرمایه‌گذاری را برای متقاضیان فراهم می‌کند. متقاضیان می‌توانند با دریافت پیشنهاد کاری از طریق ویزای جستجوی کار، به این کشور مهاجرت کنند.

مهاجرت بدون پول به فرانسه

ازدواج، تولد، کار، تحصیل، پناهندگی و سرمایه‌گذاری ۶ مسیر مهاجرت کم‌هزینه و رایگان به فرانسه هستند. پناهندگی روشی غیرقانونی و خطرناک است که به‌هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود. ویزای تحصیلی و کاری هم روش‌های بسیار رایج مهاجرتی‌اند. ویزای تحصیلی بعد از اتمام تحصیلات و یافتن شغل مناسب، می‌تواند به ویزای کاری تغییر پیدا کند.

متقاضیان ویزای کاری باید از کارفرمایی معتبر در فرانسه پیشنهاد کاری داشته باشند. شغل موردنظر باید ۳ ماه در فرانسه و ۳ ماه در اتحادیه اروپا آگهی شده باشد. در صورت پیدانکردن نیروی کار، می‌توان از نیروی کار خارجی استفاده کرد. متقاضیان برای پذیرش باید به زبان فرانسوی مسلط باشند و می‌توانند بعد از گذشت ۵ سال کار، پرداخت بیمه و مالیات برای اخذ اقامت دائم خود اقدام کنند.

دانشجویان نیز باید مسلط به زبان فرانسه باشند و در حین تحصیل اجازه کار در این کشور را خواهند داشت. آنها بعد از اتمام تحصیل، ۱۲ ماه وقت دارند که شغل مناسب خود را پیدا کنند و اقامت دائم بگیرند. مهاجرت برای آموزش زبان فرانسوی یک راه دیگر رایج مهاجرتی است که هزینه کمی دارد.

سوئد

مهاجرت به سوئد، این کشور سردسیر به‌علت میزان جرم و جنایت پایین، کیفیت بالای زندگی، میزان مالیات و بیکاری کم، ثبات اقتصادی و شرایط مساعد زندگی طرفداران فراوانی دارد. برای تحصیل در سوئد باید بدانید که دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی سوئد به دو زبان سوئدی و انگلیسی هستند. تحصیل برای شهروندان سوئدی، شهروندان اتحادیه اروپا و والدینی که اقامت این کشور را دارند رایگان است.

ارزان ترین روش مهاجرت - مهاجرت بدون پول

الزامات زبان برای مهاجرت بدون سرمایه

الزامات زبان در راه های مهاجرت بدون سرمایه، ممکن است تفاوت های زیادی با یکدیگر داشته باشند. به عنوان مثال شما برای تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی کشور مورد نظر خود حتما باید به زبان رسمی آن ها تسلط داشته باشید؛ زیرا در بسیاری از کشورها مانند آلمان و فرانسه مهم ترین شرط ورود به دانشگاه های دولتی و رایگان همین است. اما برای گرفتن بورسیه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا معمولا داشتن مدرک زبان انگلیسی کفایت می کند. زیرا در بیشتر کشورها برای راحتی دانشجویان بین المللی آموزش به زبان انگلیسی هم ارائه می شود.

همچنین برای گرفتن یک موقعیت کاری و جلب نظر کارفرما در کشور هدف، باید بتوانید با سایر کارمندان ارتباط برقرار کنید و برای این کار لازم است به زبان رسمی آن ها تسلط داشته باشید؛ مگر در موارد خاص که در صورت استخدام در شرکت های بین المللی تسلط به زبان انگلیسی هم کفایت می کند. اما در نهایت باز هم برای گذران زندگی باید به زبان رسمی کشور مورد نظر مسلط باشید. با توجه به توضیحات داده شده پیشنهاد می کنیم قبل از مهاجرت به هر کشوری برای یادگیری زبان اصلی آن اقدام کنید تا در آینده دچار مشکل نشوید.

سوالات متداول

آمریکا، ایتالیا، کانادا و آلمان از بهترین کشور ها برای مهاجرت است.

سوئد، اتریش و ترکیه از کم هزینه ترین کشور ها برای مهاجرت هستند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
3 آبان 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.