سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

گلدن ویزای یونان

راهنمای جامع ویزای طلایی یونان

greece golden visa

یونان

مشاوره رایگان

گلدن ویزای یونان چیست؟

گلدن ویزای یونان یا ویزای طلایی یونان یک روش مهاجرتی بسیار جذاب برای اخذ اقامت یونان است. هدف از ارائه این برنامه توسط دولت یونان، جذب سرمایه افراد خارجی در ازای ارائه ویزای اقامتی است. همچنین با استفاده از این روش می‌توان تابعیت کشور یونان را نیز به دست آورد. گلدن ویزا به معنای سرمایه گذاری افراد خارجی به مبلغ حداقل 250 هزار یورو در املاک یونان است. همانطور که می‌دانید کشورهای زیادی هستند که با سرمایه گذاری اقامت و تابعیت خود را به سایر افراد اعطا می‌کنند. اما گلدن ویزای یونان چه مزایایی نسبت به سایر روش‌های مهاجرت و سرمایه گذاری دارد؟

در این مطلب سعی می‌کنیم به تمام سوالات و ابهامات شما در مورد این روش مهاجرت و مزایا و معایب آن پاسخ می‌دهیم. موسسه چهره نگار به عنوان یک مرکز تخصصی خدمات مهاجرت آمادگی دارد تا با حداکثر توان خود به صورت کامل از شما حمایت نماید. همچنین در صورتی که به دریافت مشاوره رایگان در مورد گلدن ویزای یونان و سایر روش‌های مهاجرتی احتیاج دارید، توصیه می‌کنیم با کارشناسان چهره نگار تماس برقرار نمایید.

فهرست مطالب
مشاوره رایگان تلفنی

گلدن ویزای یونان چیست؟

گلدن ویزا یونان مثل ویزای طلایی هر کشور اتحادیه اروپا است که در ازای سرمایه گذاری در یونان به متقاضیان اقامت و یا تابعیت اعطا می‌شود. ویزای طلایی یونان در نهایت منجر به اعطای حق شهروندی می‌شود که برای سرمایه گذاران یک مزیت بسیار مناسب محسوب می‌شود؛ چرا که این افراد هم از مزایای سرمایه گذاری در یک محل مطمئن بهره مند می‌شوند، هم قادرند به یک کشور مرفه مهاجرت کنند. شایسته ذکر است که ویزای طلایی یونان فوراً یک اقامت 5 ساله را برای فرد فراهم می‌کند و بعد از آن نیز حق شهروندی در اختیار وی قرار می‌گیرد.

منظور از گلدن ویزای یونان سرمایه گذاری با خرید ملک است که می‌تواند اقامت خانواده فرد را نیز تضمین کند. شما می‌توانید با سرمایه گذاری با مبلغ حداقل 250 هزار یورو در املاک و مستغلات، واجد این شرایط شوید و یک مهاجرت آسان انجام دهید. البته برای اینکه بتوانید ویزای طلایی یونان را به راحتی به دست آورید، لازم است شرایط آن را داشته باشید و به خوبی در مورد آن مطالعه انجام دهید. وکلای متخصص موسسه چهره نگار می‌توانند با ارائه مشاوره رایگان و همچنین ارائه خدمات مهاجرتی، ساده‌ترین روش برای کسب گلدن ویزای یونان و سایر کشورها را در اختیار شما بگذارند.

قوانین اخذ ویزای طلایی یونان

گلدن ویزای یونان یکی از پرطرفدارترین روش‌های سرمایه گذاری و مهاجرت به اروپا است که سرمایه شما را نیز تضمین می‌کند. اما مهم‌ترین انگیزه برای سرمایه گذاری در کشور یونان، دریافت ویزای سرمایه گذاری و اقامت یونان است. توجه داشته باشید که طبق قوانین اخذ گلدن ویزای یونان، این ویزا تنها به شهروندان غیر اروپایی اعطا می‌شود. البته برای دریافت این ویزا می‌توان از روش‌های مختلفی استفاده کرد اما بهترین روش همان سرمایه گذاری 250 هزار یورویی در املاک یونان است.

در ادامه به قوانین اخذ ویزای طلایی یونان اشاره می‌کنیم:

 • متقاضی باید حداقل 18 سال سن داشته باشد.
 • ارائه گواهی عدم سوء سابقه کیفری لازم است.
 • حداقل 250 هزار یورو سرمایه گذاری ملکی در یونان لازم است.
 • فرد باید از یک شرکت بیمه معتبر در یونان بیمه درمانی دریافت کرده باشد.
 • علاوه بر سرمایه گذاری ملکی، حداقل سرمایه گذاری شرکتی، بانکی و اوراق قرضه 400 هزار یورو می‌باشد.

شرایط اخذ گلدن ویزای یونان

همانطور که تا کنون متوجه شدید، اخذ گلدن ویزای یونان شرایط و قوانین خاصی دارد که لازم است ابتدا این شرایط را کسب کنید. اولین شرط برای ویزای طلایی یونان این است که متقاضی شهروند کشورهایی به جز کشورهای اتحادیه اروپا باشد. محبوب‌ترین و منطقی‌ترین روش برای اخذ گلدن ویزای یونان این است که حداقل مبلغ 250 هزار یورو در املاک یونان سرمایه گذاری کنید؛ کشور یونان بخش قابل توجهی از نیازهای سرمایه‌ای و اقتصادی خود را از طریق این ویزا به دست می‌آورد.

علاوه بر شرایطی که ذکر کردیم، زبان انگلیسی و بسیاری از موارد دیگر در سفارت یونان بررسی می‌شود؛ در واقع تنها با داشتن این شرایط است که درخواست ویزا و اقامت شما پذیرفته می‌شود. شایسته ذکر است که قبل از ارائه اقامت، شما سرمایه گذاری را انجام می‌دهید و بعد 5 سال اقامت یونان یا اصطلاحاً گلدن ویزای یونان را اخذ می‌کنید؛ پس از 5 سال قادر خواهید بود که اقامت خود را به حق شهروندی و تابعیت تبدیل کنید.

مدارک لازم برای اخذ گلدن ویزای یونان

یکی از مهم‌ترین مراحل برای اخذ گلدن ویزای تهیه و ارائه مدارک است. در واقع برای مهاجرت لازم است مدارک و اسنادی که لازم است را به سرعت ارائه کنید تا در سریع‌ترین زمان ممکن ویزا را به دست آورید. قبل از هر چیزی لازم است ویزای گردشگری یونان را به دست آورید تا بتوانید کارهای مهاجرت را به روال خود برگردانید.

 • فرم درخواست گلدن ویزا به صورت آنلاین
 • اصل و کپی پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 • عکس پاسپورتی
 • رسید پرداخت هزینه‌های دولتی
 • گواهی بیمه درمانی برای تمام اعضای خانواده
 • انگیزه نامه برای سفر به یونان
 • مدرک اثبات کننده محل اقامت در مدت زمان سفر
 • گواهی تمکن مالی برای اثبات توانایی پرداخت هزینه‌های سفر در مدت زمان اقامت

اخذ ویزای طلایی یونان چه مراحلی دارد؟

مراحل ارائه مدارک گلدن ویزای یونان شامل:

1. ابتدا باید به سفارت یونان مراجعه کنید و ویزای گردشگری دریافت کنید.
2. سپس به کشور یونان وارد شده و با خرید ملک با حداقل ارزش 250 هزار یورو سرمایه گذاری خود را تثبیت کنید.
3. اسناد و مدارک سرمایه گذاری و همچنین مدارک بیمه، عدم سوء سابقه و … خود را به اداره مهاجرت و امور خارجه یونان تحویل دهید.
4. منتظر بررسی پرونده گلدن ویزای خود باشید (معمولاً این فرایند تا 3 ماه به طول می‌انجامد).
5. در صورت پذیرفته شدن دوباره به یونان سفر کرده و مدارک هویتی خود مثل پاسپورت، مدرک زبان و … را تحویل دهید.
6. پس از طی کردن تمام این مراحل اقامت 5 ساله یونان را اخذ می‌نمایید.

مزایا و معایب اخذ گلدن ویزای یونان

گلدن ویزای یونان از نظر مزایا یکی از بهترین روش‌های مهاجرت با سرمایه گذاری است. هدف دولت یونان از ارائه این نوع برنامه مهاجرتی افزایش سرمایه گذاری و رشد اقتصادی است؛ اما علاوه بر یونان خود سرمایه گذار نیز از منفعت زیادی برخوردار می‌شود. شما می‌توانید با اخذ گلدن ویزای یونان هم از مزایای سرمایه گذاری معتبر و سودده بهره مند شوید، و هم اقامت کشور یونان را اخذ کنید. یونان یک کشور خوش آب و هوا و توسعه یافته است که اقامت آن ارزش سرمایه گذاری و خرید ملک را دارد.

از دیگر مزایای گلدن ویزای یونان می‌‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

· شما و تمام اعضای خانواده‌تان می‌توانید با استفاده از ویزای طلایی یونان اقامت 5 ساله و حق شهروندی اخذ کنید
· این ویزا محدودیت سنی ندارد و تنها فرد سرمایه گذار لازم است بیشتر از 18 سال سن داشته باشد
· نیازی به ارائه مدرک زبان نیست
· شما و خانواده‌تان با استفاده از اقامت یا شهروندی یونان می‌توانید بدون احتیاج به ویزا، به منطقه شنگن سفر کنید
· پس از 7 سال اقامت در کشور یونان می‌توانید درخواست تابعیت یونان را ثبت کنید
· یونان یک کشور از اتحادیه اروپا است و تمام مزایای اقتصادی و رفاهی اتحادیه اروپا برای شهروندان یونان وجود دارد
· امکان مهاجرت دانشجویان و دانش آموزان نیز با این روش وجود دارد
· کیفیت خدمات آموزشی و پزشکی یونان نسبتاً ایده آل است

معایب
· سطح کیفیت زندگی و رفاه کشور یونان نسبت به برخی کشورهای اتحادیه اروپا پایین‌تر است.
· سرمایه گذار اجازه کار در یونان را ندارد مگر اینکه سهام یک شرکت فعال در یونان را خریده باشد و هر سال سود آن را دریافت کند.
· سرمایه گذار تا زمان اخذ تابعیت کشور یونان اجازه فروش ملک خود را نخواهد داشت.

تابعیت از طریق ویزای طلایی یونان

برای تمدید اقامت در کشور تاریخی یونان لازم نیست در یونان حضور پیدا کنید و از طریق سفارت می‌توانید مدت اعتبار اقامت خود را افزایش دهید. برای تمدید گلدن ویزای یونان لازم است اثبات کنید مالکیت بر ملک خریداری شده را حفظ کرده‌اید؛ در این صورت سفارت با بررسی مالکیت شما بر سرمایه مورد نظر، اقامت شما را تمدید می‌کند. اما بسیاری از متقاضیان ویزای طلایی یونان به اقامت 5 ساله راضی نیستند و مایل‌اند اقامت دائم یا حق شهروندی یونان را اخذ کنند. در این مورد باید گفت که با گذشت چند سال از ویزای طلایی خود می‌توانید پاسپورت یونان را به دست بیاورید.

البته اخذ تابعیت کشور یونان با گلدن ویزای یونان نیز شرایط خاص خود را دارد و لازم است شما به قوانین یونان پایبند باشید. به عنوان مثال در صورتی که در یونان حضور نداشته باشید و مالیات پرداخت نکنید، امکان دریافت حق شهروندی یونان را نخواهید داشت. علاوه بر این برای اخذ تابعیت یونان حتماً لازم است زبان یونانی را بلد باشید و در آزمون‌های زبان ساده‌ای که از شما اخذ می‌شود موفق شوید.

نکته مهم این است که پاسپورت یونان یکی از معتبرترین پاسپورت‌های جهان است و شما با داشتن این پاسپورت می‌توانید بدون ویزا به 170 کشور جهان سفر کنید. علاوه بر این با استفاده از حق شهروندی یونان شما قادر خواهید بود که در تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا کار، تجارت و تحصیل کنید و از مزایای این اتحادیه استفاده کنید. حق شهروندی یونان تسهیلات زیادی مثل وام، کمک‌های مالیاتی و … را در پی دارد که برای متقاضیان مهاجرت بسیار ایده آل است.

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، برای دریافت تابعیت کشور یونان لازم است به مدت 7 سال در این کشور اقامت داشته باشید و از میان این 7 سال، حداکثر 3 ماه را خارج از این کشور سپری کنید. بنابراین شما بعد از اخذ گلدن ویزای یونان باید در این کشور حضور پیدا کنید و تمام قوانین کشور یونان را رعایت کنید. هر گونه تخلف مالیاتی، تخلف رانندگی سنگین و مکرر یا جرم‌های کیفری می‌تواند مانع از اعطای حق شهروندی به متقاضیان شود.

در نهایت باید بگوییم که شما بعد از دریافت تابعیت یونان می‌توانید ملک خریداری شده را به فروش برسانید و هر کاری که می‌خواهید با سرمایه‌تان انجام دهید. اما باید توجه داشته باشید که در مدت 5 سال اقامت در کشور یونان (به واسطه ویزای طلایی)، اگر مایل به فروش ملک خود باشید اقامتتان را از دست می‌دهید.

استانداردهای سرمایه گذاری در یونان

یکی از نکاتی که مد نظر سرمایه گذاران قرار دارد، معیارهای اقتصادی و امنیت سرمایه گذاری در کشور مورد نظر است. شما با بررسی استانداردهای سرمایه گذاری در یونان تقریباً از اخذ گلدن ویزای یونان اطمینان کسب می‌کنید. کشور یونان از نظر کنترل فساد امتیاز 1 و از نظر نرخ مصادره که تعیین کننده امنیت سرمایه گذاری است، امتیاز 0 را دارد که نسبتاً مناسب است. امنیت سرمایه گذاران در یونان بسیار ایده آل است و در سال‌های گذشته نرخ کنترل فساد در این کشور روز به روز بهبود یافته است.

دریافت ویزای همراه با گلدن ویزای یونان

با دریافت گلدن ویزای یونان سرمایه گذار قادر خواهد بود برای تمام اعضای خانواده خود نیز اقامت 5 ساله یونان اخذ نماید. با اخذ این اقامت می‌توانید هر زمان به یونان سفر کنید و یا در این کشور زندگی کنید. ویزای همراه برای اعضای خانواده هیچ شرایط خاصی ندارد و برای اخذ آن همان مدارک ویزای گردشگری کافی است.
با دریافت ویزای طلایی یونان و ویزای همراه خانواده، می‌توانید بدون محدودیت به کشورهای منطقه شنگن سفر کنید و به کار و تحصیل بپردازید. همچنین تمام اعضای خانواده با گذشت 7 سال از اقامت در یونان، می‌توانند تابعیت این کشور را دریافت کنند.

مزایای مهاجرت به روش گلدن ویزای یونان

اقامت در اتحادیه اروپا

یکی از مزایای اصلی ویزای طلایی یونان این است که به شهروندان غیر اتحادیه اروپا و خانواده های آنها فرصت زندگی، کار و تحصیل در یونان و همچنین سفر آزادانه در منطقه شنگن را می دهد.

فرصت های سرمایه گذاری

این برنامه سرمایه گذاری خارجی در بازار املاک یونان را تشویق می کند و به طور بالقوه اقتصاد کشور و بخش املاک و مستغلات را تقویت می کند.

اقامت پایدار

ویزای طلایی یونان یک گزینه اقامت نسبتاً پایدار را برای سرمایه گذاران و خانواده های آنها ارائه می دهد و راه قانونی و شناخته شده برای اقامت در این کشور را برای آنها فراهم می کند.

پردازش نسبتاً سریع

روند درخواست برنامه ویزای طلایی معمولاً در مقایسه با سایر ویزاها سریعتر و ساده تر است. دسته بندی ها.

همراهی خانواده

این برنامه به سرمایه گذار اجازه می دهد تا همسر، فرزندان تحت تکفل خود، و در برخی موارد، والدین خود را در برنامه گنجانده و گزینه مهاجرت خانواده محور را ارائه دهد.

معایب مهاجرت به روش گلدن ویزای یونان

ریسک سرمایه گذاری

برنامه ویزای طلایی نیاز به سرمایه گذاری قابل توجهی در املاک و مستغلات دارد که دارای ریسک های مالی ذاتی است. اگر بازار املاک و مستغلات دچار رکود شود، سرمایه گذاران ممکن است با ضررهای احتمالی مواجه شوند.

وابستگی به بازار املاک و مستغلات

موفقیت این برنامه ارتباط تنگاتنگی با سلامت بازار املاک دارد. تغییرات در بازار می تواند بر جذابیت و اثربخشی برنامه تأثیر بگذارد.

آینده نامشخص

سیاست ها و مقررات مهاجرت می تواند در طول زمان تغییر کند. ثبات دراز مدت و دوام برنامه ویزای طلایی ممکن است منوط به تغییر در سیاست های دولت باشد.

سوالات متداول در مورد گلدن ویزای یونان

با داشتن گلدن ویزای یونان امکان استخدام برای شرکت‌ها وجود ندارد، اما کار کردن به صورت خوداشتغالی (برای مثال با ثبت شرکت) امکان‌پذیر است.

به صورت کارمند و با استخدام خیر، اما امکان کار کردن به صورت خوداشتغالی فراهم است.

بله. می‌توان یک ملک را با پدر و مادر و پدر و مادرِ همسر به صورت شراکتی خریداری کرد و برای همه افراد اقامت دریافت کرد.

برای تمدید اقامت دو هفته حضور سالانه در خاک یونان الزامی است.

مقالات مرتبط

سایر روش های مرتبط

خرید ملک در قبرس

ویزا سرمایه‌گذاری استرالیا

خرید ملک در اسپانیا

خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در پرتغال

خرید ملک در یونان

اگر مایل هستید در انتخاب روش و کشور مناسب خودتان راهنمایی اخذ کنید، با ما در تماس باشید...

نظرات دیگران درباره گلدن ویزای یونان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل نمایید

کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

فرم ارزیابی مهاجرت

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .