سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

راهنمای ثبت نام آزمون آیلتس در ترکیه

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

عکس تقویم که بر روی آن کلمه ielts نوشته شده است در کنار یک ماژیک قرمز

در مورد ثبت نام آزمون آیلتس در ترکیه چه می دانید؟ اکثر داوطلبانی که برای نخستین بار از کشور خارج می شوند، شرکت کردن در آزمون آیلتس در ترکیه ممکن است سخت به نظر برسد. این افراد ممکن است سوالات زیادی برای کار داشته باشند؛ همچنین ترس از سفر یا همراه و آشنا نبودن با شهر استانبول یا زبان ترکی موجب شده از شرکت کردن در آزمون آیلتس کشور ترکیه منصرف شوند. اما هیچ جای نگرانی نیست! ما در تمامی مراحل همراه شما هستیم. ثبت نام آزمون آیلتس در ترکیه کار سختی نیست و با توجه کردن به مقاله زیر می توانید با نگرانی کمتری به انجام این کار بپردازید.

تفاوت شرکت در آزمون آیلتس در ایران و ترکیه

مهم‌ ترین تفاوت بین آزمون آیلتس در کشور ترکیه با ایران، در مؤسسات برگزاری این تست در آن جا است! به طور کلی، امتحان آیلتس در کشور ایران به وسیله سازمان IDP استرالیا انجام می‌ شود. اما آزمون آیلتس در کشور ترکیه به وسیله سازمان British Council برگزار می شود. اما باید بگوییم که هر دو مؤسسه معتبر هستند؛ به همین دلیل در میزان کیفیت یا کسب نمره قابل قبول، با هم تفاوتی نخواهند داشت.

تفاوت بعدی در  شرکت آزمون آیلتس درون ایران یا ترکیه، هزینه آن می باشد!  هزینه شرکت در آزمون IELTS ترکیه، بیشتر می باشد؛ چون که فرد متقاضی هم باید هزینه ثبت نام آزمون آیلتس در ترکیه را پرداخت کند و هم هزینه‌ های مربوط به اقامت یا سفر به کشورهای همسایه را.

تفاوت سوم در مورد  تفاوت شرکت در آزمون آیلتس در ایران و ترکیه نحوه برگزاری امتحان و قوانین آزمون می باشد! همه مؤسسات و سازمان هایی که در هر کشوری، آزمون IELTS را برپا می‌ کنند؛ برحسب قوانین خود همان مکان و با تفاوت کم، عمل خواهند کرد.

عکس فرد متقاضی دریافت مدرک ielts - ثبت نام آزمون آیلتس در ترکیه

مراکز برگزاری آزمون آیلتس در ترکیه

مراکز برگزاری و برپایی آزمون آیلتس درون کشور ترکیه، شورای بریتانیا یا IDP می باشند. این مراکز اکثرا آزمون آیلتس ترکیه را در شهرهای متفاوت این کشور برگزار می کنند. شهر های برگزار کننده آزمون آیلتس در کشور ترکیه به شرح زیر می باشند.

 1. آنکارا
 2. استانبول
 3. آدانا
 4. ازمیر
 5. آنتالیا
 6. ارزروم
 7. بورسا
 8. کارابوک
 9. غازی آنتپ
 10. مرسین
 11. سامسون
 12. کارامان

مراکز برگزاری آزمون آیلتس در کشور ترکیه

نکته: توجه داشته باشید که آزمون آیلتس در کشور ترکیه به دو روش مرکزی و آنلاین اجرا می‌ شود. افرادی که قصد دارند درون آزمون‌ های کاغذی و کامپیوتری برپا شده در مراکز متفاوت ترکیه شرکت کنند، لازم است که به سایت شورای بریتانیا مراجعه نمایند و متناسب با زمان مد نظر خودشان یکی از این سازمان ها را انتخاب نمایند. اما در حال حاضر، آزمون آکادمیک آیلتس کشور ترکیه به شکل آنلاین انجام می گیرد و به منظور ثبت‌ نام کردن در آن لازم است به سایت رسمی آن در گوگل مراجعه کرد.

تاریخ برگزاری آزمون آیلتس در ترکیه

همان طور که گفته شد، آزمون آیلتس در ترکیه ماهانه در شهر های متفاوت این کشور برگزار می‌ شود. اما با این‌ حال، مدت زمان و همچنین تاریخ برگزاری آزمون بر اساس نوع آن متفاوت خواهد داد. اگر قصد دارید درون آزمون های آکادمیک، جنرال و UKVI آیلتس کشور ترکیه شرکت کنید، لازم است به سایت ها و آدرس مراکز برگزار کنندگان آزمون سر بزنید. پس از آن بر اساس مدل آزمون مد نظر خود، آخرین تاریخ و زمان برگزاری آیلتس 2023 را در کشور ترکیه بررسی کنید و مناسب‌ ترینشان را انتخاب نمایید. در مدت زمان برگزاری آزمون، بخش هایی همچون ریدینگ، لیسنینگ یا رایتینگ در همان موقع بدون وقفه انجام می گیرند. این آزمون ها معمولا صبح‌ در ساعت ۹ الی ۱۲ و همچنین بعد از ظهر ها حدودا ساعت ۱۳ الی ۱۶ به وقت شهر آنکارا انجام می گیرد. مدت زمان برگزاری آزمون اسپیکینگ هم برای متقاضیانی که قصد دارند در آزمون‌ کاغذی شرکت کنند، در روز و تاریخ متفاوت خواهد بود. این زمان حدودا ۷ روز پیش یا پس از زمان آزمون اصلی می باشد. داوطلبان ۴۸ ساعت قبل از این زمان از طریق ایمیل می توانند از زمان برگزاری آزمون بخش اسپیکینگ مطلع شوند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام آزمون آیلتس در ترکیه

مهم ترین مدرک که لازم است در زمان ثبت نام آزمون آیلتس در ترکیه و هنگام شرکت در امتحان به همراه خود داشته باشید پاسپورت است. حتما دقت کنید که پاسپورتتان حداقل از شش ماه اعتبار برخوردار باشد. در نتیجه در زمان ثبت نام از معتبر بودن پاسپورتتان مطمئن شوید. توجه داشته باشید که شماره پاسپورتتان در کارنامه قید می شود و اگر بخواهید پاسپورت خود را بعد از آزمون تعویض کنید لازم است به منظور چاپ مجدد کارنامه یک هزینه جداگانه پرداخت نمایید. همچنین لازم است که مبلغ هزینه را از مرکزی که آزمون می دهید، سوال نمایید؛ چون که مراکز متفاوت با یکدیگر فرق دارند و دردسر زا می باشد.

در صورتی که پاسپورت ندارید، فقط و فقط می توانید به صورت آکادمیک امتحان بدهید؛ در صورتی که یکی از مدارکی که در زیر آمده است را در هنگام ثبت نام آزمون آیلتس در ترکیه و روز امتحان همراه داشته باشید.

 • گواهینامه اشتغال به تحصیل
 • گواهینامه فراغت از تحصیل
 • نامه سازمان نظام وظیفه و پلیس 10+

سوالات متداول

نکته مهمی که در مورد ثبت‌ نام آزمون آیلتس در ترکیه لازم است بدانید، هزینه آن می باشد. افرادی که قصد دارند در آزمون آیلتس شرکت کنند لازم است به این موضوع توجه کنند که هزینه ثبت‌ نام در این امتحان در مقایسه با چیزی که در ایران برگزار می شود، معمولا کمی بیشتر خواهد بود. به طور کلی، هزینه ثبت نام آزمون آیلتس در ترکیه به مسائل متفاوتی به خصوص نرخ دلار و همچنین نوسانات ارزی بستگی دارد. به همین دلیل، برای شرکت کردن در آزمون آیلتس ترکیه لازم است هزینه‌ های مربوط به حمل‌ و نقل و جا به جایی خود را بپردازید. البته، شما می توانید با برنامه‌ ریزی کردن درست و اصولی هزینه‌ ها خودتان را به حداقل و کمترین حد برسانید. از طرفی هزینه ثبت نام آزمون آیلتس در ترکیه به مدل آن وابسته است. اگر قصد شرکت در آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال را به‌ صورت کاغذی و کامپیوتری دارید، لازم است در زمان ثبت‌ نام حدودا ۳۴۰۰ لیر ترکیه را بپردازید. اما مبلغ آزمون UKVI یا عمومی آیلتس حدودا ۳۹۰۰ لیر ترکیه می باشد. همچنین هزینه آزمون لایف اسکیلز حدودا ۳۵۰۰ لیر ترکیه خواهد بود‌.

آزمون آیلتس در ترکیه در طول سال در مراکز مختلف آزمون در شهرهای مختلف برگزار می شود. به روزترین زمان برگزاری آزمون آیلتس 2024 در ترکیه را می توانید در وب سایت های رسمی شورای بریتانیا و IDP IELTS ترکیه مشاهده کنید.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
28 دی 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.