راهنمای جامع اخذ ویزای کار

ویزای کار چک

شما با خواندن این مقاله، پاسخ سوالات در مورد جاب آفر چک را خواهید دانست:

 • آشنایی با کشور چک
 • ویزای جستجوی کار یا JOB SEEKER
 • ویزای جاب آفر JOB OFFER
 • شرایط عمومی کار در جمهموری چک
 • انواع مهاجرت کاری چک از طریق اخذ ویزای کار
 • شرایط اخذ ویزای کاری چک
 • لیست مشاغل مورد نیاز جمهوری چک
 • حداقل و حداکثر حقوق دریافتی در چک
 • هزینه های زندگی در چک
 • حمل و نقل در چک
 • اولین گام برای استخدام مهاجران
 • شرایط و مدارک مورد نیاز ویزای کار چک
 • کار در چک و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در چک:
 • ویزای کار چک چه مزایا و معایبی دارد؟
 • آیا ویزای کار چک به شما اجازه به همراه بردن خانواده تان را می‌دهد؟

حالا توجه شما را به ادامه مقاله جلب می‌کنیم. این مقاله توسط متخصصان مهاجرت تحصیلی آژانس ۳۶۰ درجه مهاجرت و کسب‌وکار چهره‌نگار برای استفاده شما نگارش و منتشر شده است.

آشنایی با کشور جمهوری چک

بناهای تاریخی کشور جمهوری چک نشان می دهد که انسان های قدیمی در آنجا سکونت داشته اند. به همین دلیل تعداد گردشگران این کشور سال هر سال در حال افزایش است.جمهوری چک مساحتی بالغ بر 78,866 کیلومتر مربع دارد که حدود 10 میلیون نفر در آن زندگی می کنند. از شهرهای مهم آن می توان به شهرهای برنو، اوستراوا، اولوموتس، زلین، پلزن، چسکه بوده یوویتسه، هرادتس کرالووه، پاردوبیتسه، لیبارتس اشاره نمود. این کشور در اروپای مرکزی واقع شده است و با کشورهای آلمان، اتریش، لهستان و اسلواکی مرز مشترک دارد و همسایه می شود. کشور جمهوری چک از لحاظ جغرافیایی کشور کوچکی می باشد اما از نظر اقتصادی کشور بسیار پررونق اروپایی محسوب می شود.کشور جمهوری چک تا سال 1918 تحت استعمار امپراتوری اتریش بود، در این سال پس از شکست اتریش در جنگ جهانی اول، کشور جدیدی به نام چکسلواکی اعلام استقلال کرد. در سال 1993 این کشور به دو کشور چک و اسلواکی تقسیم شد. سپس کشور جمهوری چک در سال 1999 به ناتو پیوست و همچنین در سال 2004 میلادی عضو اتحادیه اروپا و حوزه شینگن شد. بنابراین برای سفر به این کشور ویزای شینگن نیاز خواهد بود. پایتخت این کشور، شهر پراگ یکی از شهرهای توریستی چک می باشد و هرسال میزبان گردشگران زیادی از سراسر جهان می شود. این شهر مملو از مناظر با شکوه است و هر چیزی که در آن می بینید برای خود تاریخچه ای طولانی و متنوع دارد. کمتر شهری در جهان به لحاظ رمانتیک بودن، دلربایی و تعداد بازدید‌کننده یارای رقابت با پراگ را دارد. جاذبه‌های تاریخی و تفریحی در تنها پایتخت اروپایی مصون مانده از بمباران‌های جنگ‌های جهانی به وفور یافت می‌شوند.در پراگ تاریخ و تفریح سهمی برابر دارند. هیچ جای دیگری از اروپا به این سرعت محبوب نشده و دلیل آن این است که پراگ تنها پایتخت اروپای مرکزی است که از انبوه بمب های جنگ های قرن گذشته در امان بوده و یکی از بهترین شهرهای محافظت شده اروپا محسوب می شود. این شهر، شهری سرزنده و مملو از سمبل های مجلل هنر نو است. هزاران کنسرت اقتصادی “موتزارت” و “ویوالدی” در اینجا برگزار می شود و برخی از بهترین نوشیدنی های اروپا را می توان در پراگ نوشید. از پل معروف “چارلز” عبور کنید و با فروشندگان خیابانی، هنرمندان و قدیسان سنگی که در یک صف قرار گرفته اند، خوش و بش کنید. خود را برای پیاده روی به بزرگ ترین قلعه جهان آماده کنید، در آنجا درسی از تاریخ کشور چک بیاموزید و از چشم انداز گنبدها و برج های شهر لذت ببرید. چک کشور کوچکی است و شما در کمتر از چند ساعت می توانید از پراگ به تمام نقاط کشور سفر کنیدو در این کشور یک شبکه ریلی وجود دارد که تمام شهرهای جمهوری چک را به یکدیگر متصل کرده است. البته سفرهای درون شهری با قطار بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

متقاضیانی که به دنبال دریافت ویزا های کاری می باشند، معمولاً کشورهایی را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می نمایند که بتوانند در آن کشور شرایط کاری و مهارتی خود را افزایش دهند و از نظر مالی و کیفیت زندگی شرایط بهتری را برای خود به وجود بیاورند. برای اقدام و انجام یک مهاجرت منطقی و درست متقاضیان باید برخی از استانداردهای مهم که در اقتصاد آن کشور تاثیرگذار است را مورد بررسی قرار دهند که یکی از این موارد بررسی نرخ بیکاری آن کشور است. نرخ بیکاری هر کشور نمایانگر وجود کارفرماهای موفق و اقتصاد پویایی آن کشور است و هر چقدر این نرخ به عدد صفر نزدیک باشد یعنی افراد بیکار کمتری در آن کشور وجود دارد و کمبود نیروی کار ماهر در آن کشور وجود خواهد داشت. کشور جمهوری چک از جمله کشورهای اتحادیه اروپا می باشد که نرخ بیکاری بسیار پایینی دارد و این نرخ در سال ۲۰۲۰ به زیر ۴ درصد رسیده است که همواره یک آمار بسیار خوب برای این کشور محسوب می شود.

تحصیل در چک

ویزای جستجوی کار یا JOB SEEKER

متقاضی مجاز است به طور فیزیکی در خاک آن کشور حضور پیدا کند و مستقیماً در مصاحبه‌های کارفرما هاشرکت نماید. مدت این ویزا معمولاً کوتاه مدت و حداکثر ۶ ماهه است و در این مدت متقاضی اجازه ی همراه ندارد و باید تنها به کاریابی بپردازد و در صورتی که شغل مورد نظر خود را پیدا کرد می تواند در خواست دهند تا همسر و یا فرزندان زیر ۱۸ سال خود را  به عنوان همراه به او اضافه شود. در بین کشورهای اروپایی در حال حاضر تنها دو کشور آلمان و اتریش به ایرانی ها اجازه ی استفاده از این ویزا را می‌دهند و متأسفانه کشور جمهوری چک جهت کار در این کشور این نوع ویزا را برای ایرانیان صادر نمی نماید. در نتیجه تنها راه کار در جمهوری چک برای ایرانیان استفاده از ویزای جاب آفر یا پیشنهاد شغلی است.

ویزای جاب آفر JOB OFFER

بر اساس این نوع از ویزا متقاضیان ابتدا باید یک کارفرما از داخل خاک جمهوری چک پیدا نمایند که به نیروی کاری آن فرد اعلام نیاز نماید. اما قبل از انعقاد قرارداد و اهدای آن شغل به فرد متقاضی، کارفرما ابتدا باید شغل مورد نظر را در کشور خود حداقل به مدت سه ماه آگهی نماید و اگر فردی از شهروندان جمهوری چک متقاضی این کار نباشد، آن شغل را در کل کشورهای اتحادیه اروپا آگهی نماید و اگر بازهم متقاضی برای آن کار پیدا نشد، آن را به یک فرد خارج از چک و اتحادیه اروپا اهدا نماید. با توجه به توضیحات ارائه شده، متوجه می‌شویم که دریافت ویزای جاب آفر یا پیشنهاد شغلی برای ایرانی ها کاری دشوار و سخت است مگر اینکه فرد شرایط و رزومه بسیار خاصی داشته باشد. این نوشتار علمی توسط کارشناسان ارشد موسسه حقوقی ملک پور به تحریر درآمده است و کپی برداری از آن حرام و از نظر حقوقی غیر قانونی می باشد.

شرایط عمومی کار در جمهموری چک

متقاضیان زیادی تمایل به کار در جمهوری چک از سراسر جهان را دارند. گر چه بیشترین آمار جمعیت در جمهوری چک را خود مردمان چک تشکیل می دهند اما مهاجرانی از کشور های آلمان، اسلواکی، لهستان و ویتنام جمعیت کوچکی از جمهوری چک را تشکیل می دهند و این نشان دهنده این موضوع می باشد که جمهوری چک در حالت عادی کشور مهاجر پذیری نمی باشد.افرادی که تمایل به کار در جمهوری چک و اخذ اقامت کاری جمهوری چک را دارند برای این که بتوانند برای کار به کشور چک مهاجرت کند باید از سمت یک کار فرما یا یک شرکت معتبر در جمهوری چک دعوت نامه کاری دریافت نمایند و با توجه به این جاب آفر برای اخذ ویزای کاری جمهوری چک اقدام نمایند. متقاضیانی که خواهان کار در جمهوری چک هستند به این دلیل که این نوع اقامت بیش از 90 روز است باید برای اخذ مجوز اقامت بلند مدت اقدام نمایند. در صورتی که هدف از اقامت افراد کار در جمهوری چک باشد باید برای اخذ کارت کارمندی (employee card) یا کارت آبی اتحادیه اروپا (blue card) اقدام نمایند. گرچه این نوع کارت ها برای مجوز کار در جمهوری چک صادر می گردند اما داشتن این کارت ها به منظور داشتن اقامت شخص نیز می باشد.

انواع مهاجرت کاری چک از طریق اخذ ویزای کار

متقاضیان خارجی و افرادی که خارج از اتحادیه اروپا هستند به چند روش می توانند اقامت کاری چک را دریافت کنند. افرادی که هدف آنها از اقامتشان کار باشد، برای اخذ اقامت باید به یکی از روش های زیر اقدام کنند.

کارت آبی (Blue Card): کارت های آبی برای برخی مشاغل و افرادی که دارای تحصیلات بالاتر هستند و حقوق دریافتی آنها 1.5 برابر بالاتر از میانگین ملی باشد، صادر می شود.

کارت کارمندی (Employee Card): این کارت برای انواع دیگر مشاغل قانونی است و برای مواقعی صادر می گردد که نیازی به مدرک تحصیلی بالا و آکادمیک نباشد.

مجوز اقامت طولانی مدت: این مجوز برای تحصیل، تحقیق و الحاق خانواده نیز وجود دارد که برای حداکثر دو سال صادر می شوند و قابل تمدید هستند. اما مهاجرانی که می خواهند برای مدتی بیش از 90 روز و کمتر از یک سال در جمهوری چک زندگی کنند، به جای مجوز اقامت طولانی مدت به ویزای بلند مدت نیاز خواهند داشت. از سوی دیگر، شهروندان مقیم اتحادیه اروپایی برای اقامت بیشتر از 90 روز در این کشور، فقط باید در این مورد به اداره پلیس گزارش دهند.

یک متخصص خارجی برای اخذ مجوز کار به اداره کار این کشور درخواست دهد. مجوز کار هم فقط می‌تواند برای عناوین شغلی دقیق مورد تقاضای کارفرمای مشخص ‌شده صادر گردد. این مجوز غیر قابل انتقال به دیگران است و تنها برای 2 سال معتبر بوده و پس از آن حتما باید تمدید گردد.

شرایط اخذ ویزای کاری چک

در سال های اخیر، بسیاری از فرصت های مناسب برای کار در شرکت های بین المللی در جمهوری چک به وجود آمده است زیرا این کشور یک عضو نسبتا جدید اتحادیه اروپا است. موقعیت این کشور نیز در مرکزیت اروپا، جذابیت آن را برای بسیاری از شرکت ها افزایش خواهد داد. شرکت های مشاوره در امور بانکی و مدیریت از این دست هستند که بیشتر در پراگ مستقر هستند. صنعت گردشگری نقطه شروع خوبی برای یافتن کار در چک می باشد. متقاضیان خارجی‌ در جمهوری چک بیشتر در بخش تولید، تجارت یا فناوری اطلاعات جذب کار می شوند. در کنار این بخش ها گردشگری و آموزش نیز محبوبیت بسیاری در این کشور دارد. برای کار در جمهوری چک داشتن دانش بسیار عالی از زبان چکی ضروری نخواهد بود. به علاوه در شهرهای بزرگی مانند پراگ بسیاری از شرکت‌ها از زبان انگلیسی استفاده می کنند. همچنین این کشور چک عضو اتحادیه اروپا محسوب می شود اما همچنان از واحد پول بومی خود یعنی کرونا (CZK) استفاده می کند.

هفته کاری در چک از دوشنبه تا جمعه به طول می انجامد که به طور متوسط ​​40 ساعت در هفته را شامل می شود. روز کاری در دفاتر مختلف به طور معمول از ساعت 09:00 تا 18:00 است. نوجوانان زیر ۱۸ سال مجوز کار بیش از ۳۰ ساعت در هفته را نداشته و به طور کلی تعطیلات رسمی در چک ۲۰ روز در سال خواهد بود. کارفرما موظف است به طور ماهانه مالیات را مستقیما محاسبه و از حقوق فرد کسر کند.

سیستم تأمین اجتماعی این کشور بر سه اصل استوار شده است که اولین اصل آن بیمه اجتماعی اجباری بوده و شامل مزایای مربوط به بیماری، بیکاری و بازنشستگی می گردد. اصل دوم نیز شامل حمایت اجتماعی دولتی بوده و در برگیرنده پوشش هزینه های مربوط به خدمت و سایر نیازهای اساسی کودکان و خانواده ها می باشد. در نهایت، کمک اجتماعی برای افرادی که نیازمند هستند ارائه می گردد.

برای بیشتر دانستن در این خصوص به شما پیشنهاد می‌کنیم پادکست اختصاصی کوچ رادیو درباره شهر پراگ را نوش جان کنید.

تحصیل در چک

لیست مشاغل مورد نیاز جمهوری چک شامل موارد زیر می شود:

برای متقاضیان کار در گروه سنی 25 تا 40 سال در حوزه IT، فناوری، مدیریت، پزشکی، مراقبت های بهداشتی و سایر مشاغل حقوقی بیشترین آمار اشتغال گزارش شده است.

 • مشاغل خدماتی
 • مشاغل مدیریتی
 • مشاغل صنعتی
 • خدمات مالی و بیمه
 • مشاغل IT
 • خدمات درمانی
 • داروسازی
 • خدمات تجاری
 • الکترونیک
 • توریسم و گردشگری
 • تولید ماشین آلات
 • تدریس
 • راننده
 • کارگر کارخانه
 • مهندس فنی
 • تولید مواد شیمیایی
 • فروشندگی
 • فولاد و آهن الات
 • مراقبت های بهداشتی
 • صنایع تولید چوب

به علاوه بر اساس آمارها و اینکه تعداد زیاد بازدید کننده های بین المللی هر ساله وارد کشور چک می شوند، نیاز به کارکنان چند زبانه یا حداقل مسلط به زبان انگلیسی، بسیار زیاد است. به علاوه، توانایی صحبت کردن به زبان چکی برای یافتن کار در این کشور بسیار مهم است. اگرچه بخش های زیادی هستند که به زبان های دیگر نظیر انگلیسی و آلمانی هم کار می کنند.

حداقل و حداکثر حقوق دریافتی در چک

میزان حقوق دریافتی هر پوزیشن کاری وابسته به شهر متغیر است. این میزان حقوق در شهر پراگ پایتخت جممهوری چک حدود 1300 یورو می باشد.

میزان حقوق دریاقتی در جمهوری چک از 600 یورو که مربوط به مشاغل خدماتی است شروع و بالاتر خواهد رفت.

هزینه زندگی در جمهوری چک

به طور کل اگر این کشور را در ترازوی مقایسه با سایر کشورهای اتحادیه اروپا یا حتی سایر کشورهای پر مهاجرت جهان قرار دهیم می توان گفت هزینه زندگی در جمهوری چک ارزان تر می باشد. به ویژه اگر شما در پایتخت این کشور یعنی شهر پراگ ساکن نباشید. به یاد داشته باشید که بسیاری از کالاهای مصرفی غیر ضروری مانند الکترونیک، لباس ، بازی ها و سرگرمی و غیره به طور کلی در مقایسه با سایر کشورها کمی گران تر یا حد اقل هم تراز محسوب می شود.

البته همه این قیمت ها کسری از میانگین همه شهرهای جمهوری چک است و برای کسب اطلاع دقیق از هر هزینه ای باید محل دقیق اسکان در آن منطقه مشخص شود. به طور مثال همان طور که گفته شد هزینه های زندگی در پایتخت چک کمی گران تر از سایر شهرهاست. همچنین در مورد قیمت ها و ارز در این کشور می توان گفت هزینه هر 19.25 کرون برابر با 1دلار می باشد و هر یک یورو نیز برابر با 24 کرون بوده است.

هزینه حمل و نقل در چک

هزینه زندگی در جمهوری چک در بخش حمل و نقل نسبت به سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا ارزان تر است. همچنین هزینه بنزین نیز در این کشور نسبتا ارزان است. هزینه های خرید خودرو نیز متعادل تر و کمی ارزان تر می باشد. گرچه به لطف یک سیستم حمل و نقل عمومی به خوبی توسعه یافته، قابل اعتماد و ارزان، بسیاری از مهاجران (به ویژه افرادی که در پراگ زندگی می کنند) علاقه چندانی به تهیه خودرو شخصی ندارند.

اولین گام برای استخدام مهاجران

خارجی‌ها فقط می‌توانند در موقعیت‌هایی استخدام شوند که در جمهوری چک یا سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، کاندیدای مناسبی برای آنها یافت نشود. موقعیت شغلی خالی، باید به اداره کار گزارش شود و مشخصات در مرحله ی بعد، قابل تغییر نیست تا متناسب با مشخصات یک کارمند بالقوه باشد

شرایط کار برای کارمندان خارجی باید مطابق با کارمندان چک در موقعیت‌های مشابه باشد، اما حقوق آنها باید حداقل 1.5 برابر متوسط حقوق ناخالص سالانه در جمهوری چک باشد.

پس از احراز کلیه‌ی الزامات اساسی، کارفرما می‌تواند تقاضای مجوز استخدام کارمندان را از خارج از کشور تقاضا کند. درخواست‌ها به اداره‌ی کار مسئول منطقه‌ای که فرد خارجی در آنجا کار می‌کند، ارسال می‌شود. این مسئله حائز اهمیت است که کارمند باید قبل از ورود به کشور، مجوز کار خود را گرفته باشد.

کارفرما ممکن است در صورت نداشتن امکان هزینه برای کارگر بدلیل اخراج کارمند، متعهد به پرداخت آن باشد.

شرایط و مدارک مورد نیاز ویزای کار چک

برای درخواست ویزای کاری چک ارائه برخی مدارک برای تعیین صلاحیت متقاضی

 • مدارک اثبات کننده دریافت پیشنهاد کاری (ایمیل ارسال شده از طرف کارفرما)
 • ارائه مدرک تحصیلی برای مشاغلی که نیاز به مدرک تحصیلی خاصی دارد که باید در کشور چک تایید شود (معادل سازی)
 • ارائه رزومه عالی مرتبط با شغل پیشنهادی
 • داشتن سابقه کاری مرتبط
 • عکس پرسنلی
 • گذرنامه با اعتبار حداقل 10 ماه
 • بلیط پرواز
 • گواهی سلامت ترجمه
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • داشتن سن بالای 15 سال

تمامی مدارک مورد نیاز باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند و به تایید مراجع مربوطه در کشور مبدا و برخی در کشور مقصد هم برسند. مدارک فنی حرفه ای، دیپلم و فوق دیپلم که مدارک آکادمیک محسوب نمی شوند برای کار در کشور چک مورد تایید نیستند.

کار در چک و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در چک

با مهاجرت به کشور چک از طریق کار و در نهایت دریافت پاسپورت کشور چک می توان آینده مناسبی برای خود رقم زد. افرادی که موفق شده اند با ویزای کار در این کشور کار کنند و به مدت 5 سال در این کشور حضور مستمر داشته باشند، در صورتی که در این مدت مالیات پرداخت کرده باشند و بیمه داشته باشند، می توانند برای اقامت دائم کشور چک درخواست دهند.
برای دریافت تابعیت نیز باید متقاضیان پس از دریافت اقامت دائم، 5 سال دیگر در این کشور حضور فعال داشته باشند و در صورت داشتن مدارک و شرایط کافی، می توانند برای تابعیت و پاسپورت جمهوری چک درخواست دهند. افراد متقاضی برای اخذ تابعیت چک باید شرایط و مدارکی را داشته باشند تا بتوانند پاسپورت چک را دریافت کنند. این شرایط عبارتند از:

 • اقامت به مدت 10 سال
 • پرداخت مالیات
 • بیمه
 • ارائه مدارک بانکی
 • اثبات محل سکونت
 • پاسپورت معتبر
 • عدم سابقه کیفری
 • دانش زبان چک

بنابراین با داشتن اقامت جمهوری چک شما قادر خواهید بود به تمامی کشورهای اتحادیه اروپا و شینگن بدون ویزا سفر کنید و برای ویزای بسیاری از کشورهای غربی مانند کانادا، استرالیا، نیوزلند و حتی آمریکا به راحتی اقدام نمایید.

ویزای کار چک چه مزایا و معایبی دارد؟

یکی از مهم ترین مزایای ویزای کار چک، همراهی همسر و فرزند زیر ۱۸ سال فرد متقاضی می باشد. ویزای کار تنها روش موجود برای مهاجرت به چک است که همراهان حق همراهی و ورود به کشور چک را دارا می باشند. یکی از کم هزینه ترین روش های ورود به کشور چک، ویزای کار می باشد که متقاضیان می توانند بدون پرداخت هزینه ای در این کشور مشغول به زندگی شوند و پس از سپری کردن شرایط به خصوصی که مد نظر دولت چک می باشد، موفق به اخذ اقامت این کشور شوند.

به واسطه شانس پایین پیدا کردن کار در چک به واسطه قوانین اتحادیه اروپا، بسیاری از کارفرمایان، به ویژه در شرکت های کوچک، در نگاه اول به خارج از کشور اجتناب می کنند. این یک مانع بزرگ برای مهاجران است. علاقه مندان به این کشور از طرق دیگر تصمیم به ورود به چک را گرفته و پس از آن از قوانین تبدیل ویزا بهره مند می شوند. مسلما بهترین گزینه برای انجام این کار، تحصیل در چک خواهد بود که با اخذ مدرک از دانشگاه های این کشور شانس خود را برای پیدا کردن کار در چک افزایش می دهند.

کار در چک می تواند پلی برای ورود به آینده ای رویایی باشد. معمولا برای اشتغال در این کشور باید دارای شرایط مورد نظر بود. طبیعتا هر روشی مزایا و معایبی نیز دارد که کار در جمهوری چک نیز از این قاعده مستثنا نیست ولی در مجموع می توان گفت که این روش می تواند راه مطلوبی برای کارجویان باشد و هم مرزی این کشور با آلمان و اتریش باعث مناسب شدن شرایط کاری برای بسیاری در این کشور شده است.

آیا ویزای کار چک به شما اجازه به همراه بردن خانواده تان را می‌دهد؟

بله،از مهمترین مواردی که افراد متقاضی به کار در جمهوری چک به آن توجه بسیاری دارند و خواهان آن می باشند اخذ ویزای همراه است. متقاضیانی که موفق به اخذ ویزای کاری جمهوری چک می شوند این امکان را دارند تا برای همراهان خود درخواست ویزا بدهند. همراه در علم حقوق مهاجرت به همسر و فرزندان زیر 18 سال شخص متقاضی محسوب می شود. یکی از نکاتی که متقاضیان برای اخذ ویزای همراه باید به آن توجه نمایند این است که برای کاهش ریسک ویزای همراهان بهتر است که با فاصله از شخص اصلی برای این نوع ویزا اقدام نمایند. مدت زمان اعتبار اقامت برای همراهان در جمهوری چک به اعتبار کارت اقامت شخص اصلی بستگی دارد و در صورتی که کارت اقامت متقاضی باطل شود اقامت همراهان او نیز باطل خواهد شد.

مطالب مرتبط
تحصیل پرستاری در آلمان
تحصیل پرستاری در آلمان | شرایط لازم و اخذ ویزای پرستاری در آلمان 2021
شرایط تحصیل پرستاری در آلمان برای دانشجویان بین‌المللی چگونه است؟ چرا آلمان به نیروی کار...
|
بورسیه تحصیلی فرانسه
معرفی 12 بورسیه تحصیلی فرانسه از کارشناسی تا دکتری
با بورسیه های تحصیلی فرانسه بیشتر آشنا شوید. فرانسه یکی از برترین مقاصد تحصیلی در...
|
نکات ضروری سفر به فرانسه
نکات ضروری سفر به فرانسه
برخی نکات ضروری سفر به فرانسه را پیش از آغاز حرکت به این مقصد رویایی...
|
تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه
تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه + مدارک مورد نیاز و هزینه زندگی
آیا به تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه فکر می‌کنید؟ پس بهتر است با کسب اطلاعات...
|
7 دانشگاه برتر اروپا در رشته MBA
7 دانشگاه برتر اروپا در رشته MBA در سال 2021
اروپا با ارائه طیف گسترده ای از دوره های آموزشی با کیفیت MBA (کارشناسی ارشد...
|
بهترین دانشگاه های معماری انگلیس در سال 2021
بهترین دانشگاه های معماری انگلیس در سال 2021
کشور انگلیس مهد معماری و ساختمان های خیره کننده است از جمله تالار سخنرانی کلاید،...
|
پنج دانشکده برتر کسب و کار در بارسلونا برای تحصیل در سال 2021
5 دانشکده برتر کسب و کار در بارسلونا برای تحصیل در سال 2021
نام بارسلونا، کاتالونیا و در کل، کشور اسپانیا، با آفتاب، دریای مواج، نوشیدنی های دلچسب...
|
5 بورس تحصیلی برتر انگلستان برای دانشجویان بین المللی در سال 2021
5 بورس تحصیلی برتر انگلستان برای دانشجویان بین المللی در سال 2021
تحصیل در کشور انگلستان می تواند یک فرصت عالی برای دستیابی به بهترین آموزش عالی...
|
10 شهر برتر دانشجویی در امریکا و کانادا
10 شهر برتر دانشجویی در امریکا و کانادا برای تحصیلات تکمیلی
آیا به دنبال یک تجربه تحصیلی با ارزش و زندگی جذاب در شهرهای برتر دانشجویی...
|
5 نکته مهم برای اقامت دانشجویی در مجارستان
5 نکته مهم برای اقامت دانشجویی در مجارستان
مجارستان کشوری کوچک، زیبا و دارای محیطی امن و دوستانه است. اگرچه از نظر مطالعات...
|
مشاغل پر درآمد در کشور آلمان کدامند؟
مشاغل پر درآمد در کشور آلمان کدامند؟
بیشتر دانشجویانی که قصد دارند تحصیل خود را در خارج از کشور خود انجام دهند،...
|
تحصیل در اتریش: معرفی 7 دانشگاه برتر اتریش
تحصیل در اتریش: معرفی 7 دانشگاه برتر اتریش
اتریش ممکن است کشوری نسبتاً کوچک باشد، اما دلایل زیادی برای تحصیل در اتریش وجود...
|
شهرهای دانشجویی اتریش
بهترین شهرهای دانشجویی اتریش کدامند؟
اتریش که بین آلمان، جمهوری ‌چک، مجارستان، سوئیس، ایتالیا، اسلواکی، اسلوونی و لیختن اشتاین قرار...
|
۲۰ شغل برتر بهداشت و درمان در کانادا برای سال 2021
15 شغل برتر بهداشت و درمان در کانادا برای سال 2021
طبق سرشماری سال ۲۰۱۶ دولت، بیش از ۳۳۵۰۰۰ مهاجر در مشاغل بهداشت در کانادا کار...
|
به عنوان یک فریلنسر در کشور آلمان مشغول به کار شوید
به عنوان یک فریلنسر در کشور آلمان مشغول به کار شوید
برای کار به عنوان یک فریلنسر و یا راه‌اندازی کسب‌وکار کوچک خود در آلمان، چندین...
|
سوالات و نظرات خود را بنویسید