بهترین نقاط کانادا برای زندگی

بهترین نقاط کانادا برای زندگی
5
(2)

اگر در حال مهاجرت به کانادا هستید، ممکن است بخواهید بدانید که بهترین شهر برای مهاجران کجاست. کانادا کشور بزرگی است که می‌تواند هر نوع سبک زندگی را ارائه دهد. از مناظر گسترده و کوهستانی پارک ملی بنف گرفته تا زندگی شبانه مدرن در تورنتو، جای تعجب نیست که کانادا یکی از بالاترین نرخ سرانه مهاجرت را در جهان داشته باشد.

نگاهی اجمالی

مکان‌های برتر برای زندگی مهاجران در کانادا عبارتند از: ونکوور، تورنتو، کلگری، مونترال و اتاوا. هر یک از این پنج شهر از نظر کیفیت زندگی در رده بسیار بالایی قرار دارند.

ونکوور؛ به دلیل چشم انداز طبیعی و جامعه چند فرهنگی و منعطف، گزینه‌ای ایده آل در بین مهاجران است.

تورنتو؛ از لحاظ قومی متنوع‌ترین شهر این کشور است که همین امر آن را به یکی از آسوده‌ترین مکان‌هایی که مهاجران می‌توانند به آنجا مهاجرت کنند تبدیل کرده است.

کلگری؛ یک شهر ایمن در کانادا است و دارای جرم و جنایاتی بسیار اندک است که این امر گزینه‌ای جذاب برای بسیاری از مهاجران محسوب می‌شود.

مونترال؛ با نام تپه‌ای سه قله در مرکز شهر نام‌گذاری شده است. مهاجران باید به خاطر داشته باشند که اجاره‌ها معمولاً در اینجا پایین‌تر از تورنتوی محبوب هستند.

اتاوا؛ پایتخت کانادا است و مرکر رتبه دوم  زندگی در خارج از شهرهای بزرگ آمریکا را به آن اختصاص داده است. همچنین اتاوا به‌عنوان سومین شهر تمیز جهان رتبه‌بندی می‌شود.

 

بیشتر بخوانید: نحوه اخذ ویزای کانادا و مدارک لازم برای اخذ این ویزا

محبوب‌ترین شهرهای کانادا

نمی‌دانید در کدام شهر کانادا باید زندگی کنید؟

محبوب‌ترین شهرهای جهان در کانادا عبارتند از: ونکوور، تورنتو، کلگری، مونترال و اتاوا. این پنج شهر برتر از لحاظ کیفیت کلی زندگی به طرز باورنکردنی در رده‌ی بالایی رتبه‌بندی می‌شوند. کانادا یکی از محبوب‌ترین کشورها برای اقامت است و مردم غالباً پس از وقایع مهم در کشور خود، مانند تغییر سیاسی، این جابجایی را انجام می‌دهند. به‌عنوان مثال پس از انتخابات عمومی بریتانیا در سال 2019، جستجوهای آنلاین برای “جابجایی به کانادا” 49 برابر شد. آیا شما یک قدم جلوتر خواهید رفت و قصد جابجایی خواهید داشت؟

در هر یک از شهرهای ذکر شده در این مقاله، جوامع استقبال کننده‌ای را از طریق سایت InterNations (بین الملل) خواهید یافت. در این سایت شما می‌توانید با هموطنان مهاجر ارتباط برقرار کنید، تبادل نظر کنید و در رویدادهای مهیج محلی و گروه‌های اجتماعی شرکت کنید.

بیشتر بخوانیم: تحصیل در کانادا

ونکوور

ونکوور

ونکوور به دلیل ماهیت و فرهنگ خود یکی از بهترین و محبوب‌ترین شهرها برای مهاجران است. این شهر نه تنها توسط کوه‌های نفس گیر بلکه با اقیانوس وسیع آرام احاطه شده است. این شهر، شهری عالی برای اسکی، اسنوبورد (اسکی روی برف)، گشت و گذار، تماشای کوسه و سایر فعالیت‌های فضای آزاد است. این شهر از نظر بهداشتی، آموزشی، فرهنگی، و محیطی دارای رتبه بالایی است. این شهر یکی از چند فرهنگی‌ترین شهرهای کانادا است که همین امر آن را به مکانی ایده آل برای ادغام مهاجران از همه کشورها تبدیل می کند. حدود 50% از مردم به زبانی غیر از انگلیسی صحبت می‌کنند.

زندگی فرهنگی

این شهر در ساحل غربی قرار دارد و شهری بسیار منعطف و متنوع است که باعث شده به شهری بی‌نظیر برای افراد خارجی تبدیل شود. مردم با یکدیگر دوست هستند و حتی یک جامعه بزرگ دگرباشان جنسیتی می‌باشد.

وسعت شهر

ونکوور مساحتی بالغ بر 115 کیلومترمربع با جمعیت 675.218 نفر دارد. این شهر در استان بریتیش کلمبیا در ساحل غربی واقع شده است و یک منطقه ی شهری می‌باشد که در ناحیه‌ای کوچک قرار دارد.

فرصت‌های شغلی

ونکوور به دلیل اقتصاد قدرتمند خود در بین مهاجران جایگاه بالایی دارد. همین موضوع، این شهر را برای افرادی که به دنبال فرصت‌های شغلی هستند، به شهری مهم تبدیل کرده است. مهاجران در جستجوی شغل می‌توانند در صنایع زیر فعالیت کنند:

 • خدمات شخصی
 • فیلم و سینما
 • سرمایه گذاری
 • تکنولوژی
 • ارتباطات از راه دور
 • جنگلداری
 • معدن
 • ساخت و ساز
 • گردشگری و میهمانداری
 • صید ماهی

به‌طور متوسط کارگران این شهر سالانه 56.603 دلار کانادا (42.682 دلار آمریکا) حقوق دریافت می‌کنند.

هزینه زندگی

ونکوور یکی از گران‌ترین شهرهای کانادا است. متوسط هزینه زندگی 40.680 دلار کانادا (30.400 دلار آمریکا) در سال است. برای یک آپارتمان تک خوابه در این شهر باید مبلغ 2.080 دلار کانادایی (1.550 دلار آمریکا) در ماه بپردازید. حتی کسانی که امید به خرید خانه دارند، با برخی از بالاترین قیمت‌ها در این شهر مرکزی مواجه خواهند شد. شما می‌توانید اینطور تصور کنید که به‌طور میانگین مبلغ 1.092.000 دلار کانادا (821.555 دلار آمریکا) باید پرداخت کنید.

گذرنامه حمل و نقل ماهانه برای شما بین 75 تا 95 دلار کانادا (57 تا 72 دلار آمریکا) خرج بر می دارد. برای یک ساعت تاکسی سوار شدن، انتظار می‌رود حساب خود را به میزان 34 دلار آمریکا (25 دلار آمریکا) شارژ کنید. یک برنامه تلفنی به‌طور میانگین حدود 75 دلار کانادا (57 دلار آمریکا) در هر ماه هزینه خواهدکرد. در نهایت، برای مواد غذایی و کالاهای خانگی، حتماً باید ماهیانه حدود 315 دلار کانادا (238 دلار آمریکا) هزینه کنید.

اگر بیرون غذا می‌خورید، انتظار انعام از شما می‌رود. انتظار می‌رود که انعامی بین 15 تا 20 % صورت‌حساب پرداخت کنید. نیم لیتر آبجو بین 5 تا 8 دلار کانادا (4 تا 6 دلار آمریکا) هزینه خواهد داشت.

تورنتو

تورنتو

تورنتو نیز همانند ونکوور شهری بسیار چند فرهنگی و منعطف است، از این‌رو ادغام باید برای مهاجران با هر پیشینه‌ای آسان باشد. جامعه بین‌المللی متنوعی وجود دارد زیرا تقریباً نیمی از ساکنان شهر در خارج از کانادا متولد شده اند. جمعیت تورنتو از بیش از 230 ملیت تشکیل شده است که همین امر، این شهر را به متنوع‌ترین شهر کانادا از نظر قومی و نژادی تبدیل کرده است.

زندگی فرهنگی

هجوم مهاجران به تورنتو بدون شک تحت تأثیر فرهنگ متنوع و حتی غذاهای این شهر می‌باشد. این شهر را می‌توان به‌عنوان یک کلان‌شهر دارای مغز اقتصادی، با وجدان و درستکار، دارای پیشرفت اجتماعی، و کثرت گرایانه توصیف کرد. در طول سال بسیاری از موزه‌ها، فعالیت‌های فرهنگی، جشنواره‌ها، و رویدادهای ورزشی برپا می‌شود.

وسعت شهر

تورنتو دارای مساحت 630.2 کیلومترمربع و جمعیت 2.93 میلیون نفری می‌باشد. این شهر، بزرگترین شهر کانادا است و در استان آنتاریو واقع شده است.

فرصت‌های شغلی

فرصت‌های شغلی زیادی برای مهاجران در این شهر وجود دارد. بهترین بخش‌هایی که می‌توانید در آن‌ها اشتغال داشته باشید عبارتند از:

 • سرمایه گذاری
 • فیلم و سینما
 • بیوتکنولوژی
 • کسب و کار
 • رسانه
 • فناوری اطلاعات
 • مهندسی

هزینه زندگی

از نظر هزینه زندگی، تورنتو گران‌ترین شهر کانادا است. در هر سال هزینه زندگی شما به‌طور میانگین 45.380 دلار کانادا (33.880 دلار آمریکا) خواهد بود. اجاره ماهیانه متوسط در تورنتو 2.270 دلار کانادا (1.700 دلار آمریکا) برای یک اتاق است. اگر تمایل به خرید خانه دارید، به طور متوسط به 766.000 دلار کانادا (576.290 دلار آمریکا) نیاز خواهید داشت. اگر گذرنامه حمل و نقل ماهانه را در تورنتو خریداری می کنید، باید 146 دلار کانادا (109 دلار آمریکا) کنار بگذارید. برای یک ساعت سوار تاکسی شدن، باید 31 دلار کانادا (23 دلار آمریکا) بپردازید. اگر می‌خواهید فرزندتان را در یک مدرسه بین المللی ثبت نام کنید، انتظار می‌رود به‌طور متوسط 1.977 دلار کانادا (1.476 دلار آمریکا) در هر ماه به‌عنوان شهریه بپردازید.

بیشتر بدانیم: اخذ ویزای شینگن

کلگری

کلگری

از کلگری با توجه به شخصیت کابوی، تمایلات محافظه‌کارانه، و سیاست های اجتماعی آن، گاهاً بعنوان “آمریکایی”ترین شهرهای کانادا یاد می شود. این شهر در مقایسه با ونکوور و تورنتو، فاقد ویژگی چندفرهنگی است، اگرچه این شهر برای دور انداختن این تصویر بسیار تلاش می کند. این شهر کانادایی به همراه بسیاری از مکان‌های هنری و فرهنگی، ماجراجویی‌ها و فعالیت‌های زیادی را در فضای باز ارائه می‌دهد. این شهر با دارا بودن امتیاز میزان پایین جرم و جنایت، مالیات پایین فروش و سیستم حمل و نقل مناسب، جای تعجب ندارد که مهاجران را به این کلانشهر عالی سوق دهد.

زندگی فرهنگی

زندگی فرهنگی در این شهر بسیار متنوع است، زیرا جمعیت گوناگونی از مردم از نوع پیشینه‌ای وجود دارد. مهاجران در طول سال انبوهی از هنر، غذا، مد، فیلم، جشنواره، رویدادهای ادبی، و جشن‌های فرهنگی را تجربه خواهند کرد.

وسعت شهر

مساحت کلگری 825.3 کیلومترمربع (8.883 مایل مربع) است. دارای جمعیتی بالغ بر 1.3 میلیون نفر می‌باشد و در استان آلبرتا واقع شده است.

فرصت های شغلی

مهاجران بسیار ماهر نباید برای یافتن اشتغال در این شهر کانادایی تلاش کنند. مهاجران باید در زمینه‌های کاری زیر به دنبال فرصت باشند:

 • خدمات مالی
 • نفت، گاز، و پترولیوم
 • کشاورزی
 • فناوری اطلاعات
 • زمین شناسی
 • گردشگری
 • معماری
 • تحصیلات
 • مراقبت های بهداشتی
 • ساخت و ساز
 • برنامه ریزی شهری
 • رسانه ها و هنرهای خلاق
 • تولید
 • مهندسی

بیشتر بخوانید: راهنمای جامع اخذ ویزای کار کانادا

هزینه زندگی

کلگری نیز مانند تورنتو و ونکوور هزینه‌های بالایی برای زندگی دارد، هرچند چندان زیاد هم نیست. متوسط هزینه زندگی در کلگری 33.855 دلار کانادا (25.276 دلار آمریکا) در سال است. اگر می‌‎خواهید در اینجا خانه بخرید، باید حدوداً 431.000 دلار کانادا (324.260 دلار آمریکا) بپردازید. در صورت اجاره، باید مبلغی بین 750 تا 1000 دلار کانادا (564 تا 753 دلار آمریکا) در هر ماه کنار بگذارید و این هزینه‌ی اجاره فقط برای یک سوئیت ساده و بدون اثاثیه است. همچنین از شما انتظار می‌رود که رهن کامل یک ماه را هم کنار بگذارید.در یک خانه سه یا چهار اتاقه، باید بین 200 تا 250 دلار کانادا (151 تا 188 دلار آمریکا) را برای هزینه گرمایش و برق (حتی در زمستان) بپردازید. هزینه‌های اینترنت به 50 تا 70 دلار کانادا (66 تا 93 دلار آمریکا) می‌رسد. در کلگری، گذرنامه حمل و نقل ماهانه 106 دلار کانادا (79 دلار آمریکا) هزینه دارد و یک ساعت سوار تاکسی شدن، 29 دلار کانادا (22 دلار آمریکا) برای شما هزینه برمی دارد.

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 5 / 5. تعداد: 2

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید