بهترین دانشگاه های کانادا بر اساس رتبه بندی تایمز برای تحصیل در رشته مهندسی

بهترین دانشگاه های کانادا
4.2
(6)

با بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل در رشته مهندسی براساس رتبه‌بندی Times Higher Education World بیشتر آشنا شوید.

کوتاه درباره تحصیل رشته مهندسی در کانادا

تحصیل در کانادا نسبت به دیگر کشورهای انگلیسی‌زبان گزینه‌های ارزان‌تری را برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد. همچنین مراحل پذیرش و فرصت‌های بیشتری برای اقامت دائم کانادا پس از فارغ‌التحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی وجود دارد.

دانشجویان رشته مهندسی در کانادا در مقطع کارشناسی سال اول دروس پایه و اصول اساسی مهندسی را قبل از تخصص در یک زمینه خاص مانند مهندسی عمران، مکانیک یا شیمی در سال دوم، را یاد می‌گیرند. همچنین اگر دانشجویان بدانند که می‏خواهند در کدام رشته مهندسی تحصیل کنند، بسیاری از دانشگاه ها مدارک کارشناسی را ارائه می‌دهند که از ابتدا تخصص دارند.

دانشجویان اغلب باید یک دوره تجربه کار یا همان کارورزی در طول اخذ مدرک مهندسی خود داشته باشند. دانشجویان دانشگاه های مهندسی کانادا به حضور در پروژه‌های مرتبط با این رشته تشویق می‌شوند. در ادامه بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل در رشته مهندسی را معرفی می‌کنیم.

مطالعه بیشتر: مدارک لازم برای ویزای کانادا چیست؟

دانشگاه تورنتو

براساس رتبه‌بندی دانشگاه‌های تایمز در سال 2021، دانشگاه تورنتو نه تنها برترین دانشگاه مهندسی کانادا ، بلکه بهترین دانشگاه در سرتاسر این کشور به شمار می‌رود. دانشکده علوم کاربردی و مهندسی این دانشگاه دارای 9 گروه شامل مهندسی شیمی، مهندسی عمران و معدن، مهندسی برق و مطالعات هوافضا است.

اگر می‌دانید که می خواهید روی چه تخصصی تمرکز کنید، می‌توانید برای دوره مهندسی اعلام شده اقدام کنید. در غیر این صورت، می‌توانید قبل از تصمیم‌گیری برای تخصص خود در رشته مهندسی، دوره‌های پایه را سپری کنید. به این ترتیب، به راحتی می‌توانید تصمیم خود را بگیرید.

دانشجویان مهندسی دانشگاه تورنتو نیز در طول تحصیل فرصت سفر دارند. در سال 2019، یکی از باشگاه‌های مهندسی، Blue Sky Solar Racing Team ، به عنوان بخشی از چالش خورشیدی جهانی بریجستون به مناطق دورافتاده استرالیا سفر کرد.

سایر دانشجویان نیز از تجربه عملی برای گذراندن یک سال در این صنعت در خارج از کشور، در شرکت‌هایی مانند Flyability ، تولید کننده هواپیماهای بدون سرنشین مستقر در سوئیس استفاده کرده‌اند.

دانشگاه تورنتو

بیشتر بدانید: راهنمای جامع اقامت دائم در کانادا

دانشگاه بریتیش کلمبیا

یکی از بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل مهندسی دانشگاه بریتیش کلمبیاست. این دانشگاه در سال 1915 تاسیس شد و دارای دو پردیس اصلی است. دانشجویان می‌توانند تحصیل در یکی از 14 رشته مهندسی را برای تحصیل انتخاب کنند.

پردیس Okanagan در مهندسی عمران، برق و مکانیک تخصص دارد، در حالی که پردیس ونکوور برنامه‌های مهندسی پزشکی، شیمیایی، بیولوژیکی، عمران و کامپیوتر و سایر غیره را میزبانی می‌کند. اولین سال مدرک مهندسی در دانشگاه UBC یک سال پایه است که برای ایجاد درک گسترده‌تری از ریاضیات، شیمی و فیزیک طراحی شده است.

از سال دوم دانشجویان یکی از برنامه‌های تخصصی ارائه شده را انتخاب می‌کنند. آنها در طول تحصیل خود در دانشگاه بریتیش کلمبیا پروژه‌هایی را طراحی می‌کنند. همچنین در دوره‌های عملی شرکت کرده و تجربه حرفه‌ای کسب می‌کنند.

دانشجویان مهندسی در UBC نیز می‌توانند یک دوره همکاری را در خارج یا در کانادا تکمیل کنند تا مهارت‌های فنی خود را توسعه دهند. دانشجویان در این دانشگاه پیش از این، به کشورهایی مانند استرالیا، چین، آلمان و ژاپن سفر کرده‌اند.

در طول این همکاری‌ها، دانشجویان می‌توانند با حداکثر 5 شرکت کار کنند، با صنایع مختلف آشنا شوند. همچنین در طول تحصیلی مهندسی در کانادا تا 80،000 دلار درآمد کسب کنند. این دانشگاه بیش از 4500 مشارکت صنعتی دارد تا به دانشجویان کمک کند شغل مناسب خود را انتخاب کنند.

دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک گیل کانادا نیز در میان بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل در رشته مهندسی قرار دارد. این دانشگاه دارای چندین گروه مهندسی است که شامل مهندسی بیولوژیک، شیمی، عمران، کامپیوتر، برق، مواد، مکانیک، معدن، نرم افزار و مهندسی منابع زیستی است.

همه رشته‌های کارشناسی پایه ریاضی و طراحی دارند. مک گیل همچنین مرکز نوآوری مهندسی و کارآفرینی است که از ایده‌های کارآفرینی دانشجویان پشتیبانی می‌کند. از زمان شروع به کار با 480 شرکت در زمینه تحقیق و توسعه و تولید بیش از 100 شرکت نوپا همکاری داشته است.

دانشجویان مهندسی این دانشگاه نیز می‌توانند در طول تابستان تحصیل در خارج از کشور را انتخاب کنند یا با یکی از شرکای مک گیل در طرح‌های مبادله‌ای مشارکت کنند. دانشجویان قبلی به کشورهایی مانند پاناما و آفریقا سفر کرده‌اند. همچنین در این دانشگاه یک برنامه تحصیلی فعال برای مبادلات جهت کمک به دانشجویان در تامین هزینه‌های زندگی در خارج از کشور وجود دارد.

دانشجویان در این دانشگاه می‌توانند به چندین تیم و پروژه طراحی از جمله انجمن طراحی هوافضا بپیوندند. انجمن‌های مهندسی شامل انجمن مهندسی کارشناسی، زنان در مهندسی، مهندس کویر و انجمن ملی مهندسان سیاه و سفید است.

دانشگاه واترلو

دانشکده مهندسی دانشگاه واترلو در سال 1957 تاسیس و از آن پس به بزرگترین واحد مهندسی کانادا تبدیل شد. 15 رشته مهندسی در مقطع کارشناسی در دانشگاه واترلو کانادا ارائه می‌شود. این رشته‌ها شامل مهندسی محیط زیست،

فناوری نانو و مهندسی مدیریت هستند. همچنین 37 برنامه تحصیلات تکمیلی، از کارشناسی ارشد تحقیقاتی تا مطالعات دکتری وجود دارد. این دانشکده ایده‌های مهندسی خود را به صورت عملی آموزش می‌دهد. همچنین به دانشجویان این فرصت را می‌دهد تا در پروژه‌های مهندسی در دنیای واقعی کار کنند.

همچنین هر ساله به دانشجویان دانشگاه واترلو این فرصت داده می‌شود که در یک مبادله دانشگاهی یا مشارکتی شرکت کنند. دانشجویان قبلی به کشورهایی از جمله سنگاپور، ترکیه و فرانسه سفر کرده‌اند. چندین فرصت برای دانشجویان کارآفرین در دانشگاه واترلو به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های مهندسی کانادا وجود دارد.

گزینه کارآفرینی برای دانشجویان طراحی شده است که می‌خواهند با مهارت‌های تجاری زمینه فنی خود را ارتقا دهند.

دانشگاه واترلو

دانشگاه آلبرتا

تحصیل در دانشکده مهندسی دانشگاه آلبرتا نیز تقریبا مشابه دیگر دانشگاه‌هاست. رشته مهندسی در این دانشگاه دارای یک سال اول مشترک است که به دانشجویان پایه و اساس محکمی در مهندسی عمومی ارائه می‌دهد. در سال دوم، دانشجویان می‌توانند مسیر تخصصی خود را انتخاب کنند.

دانشجویان همچنین می‌توانند یک همکاری پنج ساله انتخاب کنند. برنامه همکاری شامل تجربه کار تحت نظارت است. رشته‌های تخصصی دانشگاه واترلو کانادا شامل مهندسی شیمی، فیزیک مهندسی و مهندسی نرم‌افزار است. این دانشگاه برخی رشته‌های تحصیلات تکمیلی را نیز در زمینه‌هایی مانند مهندسی شیمی یا مواد ارائه می‌دهد. در طول این دوره، دانشجویان یک پروژه تحقیقاتی را تکمیل می‌کنند.

همچنین پروژه‌های مهندسی متنوعی برای مشارکت دانشجویان دانشگاه آلبرتا وجود دارد. از جمله این پروژه‌ها می‌توان به پروژه خودروهای رباتیک خودران اشاره کرد. این دانشکده در عین حال میزبان چندین مسابقه مهندسی مانند Alberta Energy Challenge و EngComm است.

یک فضای ایده‌آل وجود دارد که به دانشجویان امکان طراحی و توسعه ایده‌های خود و همچنین برگزاری جلسات با مربیان و مشتریان را می‌دهد. بخش مهندسی دارای فضایی سازنده است که به دانشجویان امکان تولید نمونه‌های اولیه را می‌دهد.

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 4.2 / 5. تعداد: 6

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید