کارشناسی در ایتالیا | هزینه ها، شرایط و مدارک لازم تحصیلی

کارشناسی در ایتالیا
4.4
(8)

تحصیل کارشناسی در ایتالیا با توجه به دانشگاه‌های برتر این کشور، می‌تواند آینده‌ای درخشان برای دانشجویان به همراه داشته باشد. دانشگاه های ایتالیا معتبر و مورد تایید وزارت علوم ایران هستند. همچنین ایتالیا کشوری با کیفیت و استاندارد بالای زندگی، سیستم آموزشی برتر و خلاقانه، امنیت و مزایای بی‌شماری است. این کشور توانسته طی سالیان اخیر به یک مقصد محبوب تحصیلی در میان دانشجویان بین‌المللی تبدیل شود.

چرا کارشناسی در ایتالیا؟

رشته‌های متعدد برای تحصیل در مقطع کارشناسی در ایتالیا

درست است که ایتالیا را به دلیل معماری، هنر، غذا و مد می‌شناسند، اما تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور نیز می‌تواند یکی از دلایل شهرت آن باشد. به دنبال هر رشته‌ای که باشید می‌توانید آن را در دانشگاه های ایتالیا پیدا کنید. البته محبوب‌ترین و پرطرفدارترین رشته های کارشناسی در ایتالیا توسط دانشجویان بین‌المللی عبارتند از:
– کارشناسی در تجارت و مدیریت
– کارشناسی اقتصاد
– کارشناسی علوم اجتماعی
– کارشناسی هنر و طراحی

تحصیل در مقطع کارشناسی در ایتالیا

ایتالیا از دانشجویان استقبال می‌کند!

آیا می‌دانید که دانشجویان رشته معماری می‌توانند از موزه های ایتالیا به طور رایگان بازدید کنند؟ به همین دلیل باید بروید و در ایتالیا تحصیل کنید! ایتالیا ترکیب کاملی از هزینه‌های مقرون به صرفه (به ویژه با اخذ بورسیه تحصیلی در ایتالیا )، زندگی دانشجویی مفرح، هزینه‌های پایین زندگی و تجربیات شگفت‌انگیز تحصیلی است.

برخی از بزرگترین دانشگاه های جهان در ایتالیا قرار دارند

چرا کارشناسی در ایتالیا؟ زیرا بر اساس رکوردهای گینس، دانشگاه بولونیا قدیمی ترین دانشگاه در اروپاست. این دانشگاه از سال 1088 تحصیلات آکادمیک را بدون وقفه ارائه داده است. همچنین دانشگاه های برتر ایتالیا هر ساله رویای دانشجویان زیادی از سرتاسر جهان است. برخی از قدیمی ترین دانشگاه های ایتالیا برای تحصیل کارشناسی عبارتند از:
– دانشگاه Cattolica del Sacro Cuore در میلان
– دانشگاه آزاد Bozen-Bolzano ، در بولزانو
– دانشگاهVita-Salute San Raffaele ، در میلان
-Nuova Accademia di Belle Arti Milano (NABA) ، در میلان
– دانشکده مدیریت سوئیس در رم

تامین مالی تحصیل کارشناسی در ایتالیا

ایتالیا ترکیبی کامل از کیفیت بالای زندگی و هزینه‌های نسبتا ارزان زندگی است. به طور حتم بسته به شهری که برای زندگی انتخاب می‌کنید، ممکن است هزینه های زندگی در ایتالیا متفاوت باشد. به طور معمول در شهرهای کوچکتر مانند بولزانو و بولونیا باید حدود 900 یورو در ماه هزینه کنید. در حالی که میلان و رم گرانتر حدود 1200 یورو در ماه هزینه دارند. از طرف دیگر، هزینه تحصیل کارشناسی در ایتالیا بسته به نوع دانشگاهی که انتخاب می‌کنید، متفاوت است. دانشگاه های خصوصی یا دولتی ایتالیا شهریه‌های متفاوتی دریافت می‌کنند. به عنوان مثال، هزینه دانشگاه های دولتی ایتالیا می‌تواند تا 900 تا 4000 یورو در سال باشد. در حالی که دانشگاه های خصوصی ایتالیا شهریه بیشتری دریافت می‌کنند. برای جبران هزینه تحصیل و زندگی، همیشه می‌توانید روی بورسیه تحصیلی ایتالیا حساب باز کنید.

صفر تا صد تحصیل کارشناسی در ایتالیا

– تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور ایتالیا به طور معمول سه تا چهار سال طول می‌کشد.
– توجه داشته باشید که بیشتر رشته های کارشناسی در دانشگاه های ایتالیا به زبان ایتالیایی هستند. فقط تعداد محدودی رشته به زبان انگلیسی در ایتالیا ارائه می‌شود.
– دانشجویان برای تحصیل در این مقطع باید مدرک دیپلم دوازده ساله داشته باشند.
– دانشگاه های ایتالیا هم دوره‌های زبان ایتالیایی و هم انگلیسی برگزار می‌کنند. این یک فرصت ایده‌آل برای دانشجویانی است که مهارت کافی زبان ندارند.
– دانشجویان بین‌المللی می‌توانند برای تحصیل در مقطع کارشناسی در ایتالیا اقدام به اخذ بورسیه تحصیلی این کشور کنند.
– دانشجویان در مقطع کارشناسی در دانشگاه های ایتالیا اجازه 20 ساعت کار در هفته را خواهند داشت.

شرایط تحصیل مقطع کارشناسی در ایتالیا

برای تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور ایتالیا دانشجویان باید چندین نکته را مدنظر داشته باشند:
– شرایط سنی یکی از مسائل مهم تحصیل در این مقطع در ایتالیاست. افرادی که بالای 30 سال باشند شانس زیادی ندارند. این در حالی است که برای افراد زیر 28 سال شانس اخذ پذیرش کارشناسی در دانشگاه های ایتالیا بسیار بالاست.
– دانشجویان بسته به رشته و زبان آموزشی باید مدرک زبان مورد نیاز را ارائه دهند.
– رشته های انگلیسی زبان دانشگاه های ایتالیا نیاز به مدرک تافل یا آیلتس دارند. برای تحصیل در ایتالیا باید حداقل آیلتس با نمره 6 را ارائه دهید.
– اگر رشته تحصیلی شما به زبان ایتالیایی است، ارائه مدرک زبان ضروری است. به طور معمول مدرک زبان B2 ایتالیایی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های ایتالیا در مقطع کارشناسی مورد نیاز است.
– معدل دیپلم یکی دیگر از شرایط تحصیل کارشناسی در ایتالیاست. توجه داشته باشید که برای تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور معدل دیپلم شما باید بالای 15 باشد. دانشجویانی که معدل کمتر از 15 دارند شانس کمی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های ایتالیا خواهند داشت.
– همچنین دانشجویان برای تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا و همچنین زیرشاخه‌های مرتبط با آن مانند دندانپزشکی و داروسازی باید مدرک زبان «آی‌مت» را ارائه دهند. آی‌مت (IMAT) یک آزمون پذیرش 100 دقیقه‌ای ویژه زبان انگلیسی برای متقاضیان دوره‌های پزشکی، جراحی و دندانپزشکی است.

شرایط کارشناسی در ایتالیا

مدارک لازم برای تحصیل در مقطع کارشناسی در ایتالیا

دانشجویان برای تحصیل در مقطع کارشناسی در ایتالیا باید مدارک زیر را ارائه دهند:
– تکمیل فرم درخواست
– ترجمه مدارک تحصیلی مورد نیاز دانشگاه (شامل دیپلم و پیش‌دانشگاهی+ ریزنمرات)
– ارائه رزومه
– نوشتن انگیزه‌نامه
– ارائه مدرک زبان (بسته به رشته مدرک زبان انگلیسی یا ایتالیایی)
– تمکن مالی
– پاسپورت معتبر
– ترجمه رسمی تمام مدارک
– اخذ ویزای دانشجویی ایتالیا

حتما بخوانید: مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش تحصیلی ایتالیا در مقاطع تحصیلی متفاوت کدام است؟

هزینه تحصیل کارشناسی در ایتالیا

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در ایتالیا در دانشگاه‌های دولتی این کشور بین 900 تا 4000 یورو در سال است. به طور متوسط یک دانشجو برای تحصیل در مقطع کارشناسی در ایتالیا باید حدود 1500 یورو در سال هزینه کند. در صورتی که انتخاب شما دانشگاه های خصوصی ایتالیا باشد، هزینه‌های افزایش می‌یابد. یک دانشجوی بنی‌المللی برای تحصیل در دانشگاه‌ های خصوصی ایتالیا به طور معمول باید بین 6000 تا 20000 یورو در سال هزینه کند.

با این وجود بورسیه های تحصیلی ایتالیا در دسترس دانشجویان بین‌المللی از جمله ایرانی‌ها قرار دارد. برای نمونه، برنامه بورسیه تحصیلی بین‎المللی دانشگاه پادوا به دانشجویان مقطع کارشناسی انگلیسی زبان ارائه می‌شود. با اخذ این بورسیه تحصیلی، دانشجویان می‌توانند تقریبا به طور رایگان در ایتالیا تحصیل کنند. این بورسیه 8000 یورو در هر سال تحصیلی به دانشجویان ارائه می‌دهد. گزینه‌های متعدد دیگری نیز در دسترس دانشجویان بین‌المللی برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا وجود دارد.

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 4.4 / 5. تعداد: 8

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید