سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

8 موردی که مهاجران باید درباره کار در کانادا بدانند

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

8 موردی که مهاجران باید درباره کار در کانادا بدانند

مهاجرت به یک کشور جدید، حتی در فرهنگی مانند کانادا که از مهاجران استقبال می کند، اقدامی بزرگ است. شما تمام زندگی خود را برمی دارید و خانه جدیدی را در مکانی می سازید که آداب و رسوم مختلفی داشته و حتی ممکن است به زبان دیگری صحبت کنند. هرچه در طول این فرآیند، حمایت بیشتری داشته باشید، روند ساده‌تر و روان‌تر خواهد بود. این‌ها مواردی هستند که تمام افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند یا به تازگی وارد این کشور شده‌اند، باید بدانند.

یک پنجم جمعیت کانادا متولد خارج هستند

اول از همه، باید بدانید که شما به عنوان یک مهاجر جدید در کانادا تنها نیستید!

کانادا کشور مهاجران است. 21.9٪ از افرادی که در کانادا زندگی و کار می‌کنند، در این کشور به دنیا نیامده‌اند و 22.3٪ از جمعیت به عنوان اقلیت قابل رویت شناخته می‌شوند. این تعداد در مراکز شهری حتی بیشتر است. به طور کلی، کانادا یک فرهنگ بسیار باز است که از مهاجران جدید استقبال می‌کند و چند فرهنگی را جشن می‌گیرد. به ویژه شهرهای بزرگ کانادا چند فرهنگی هستند و تعداد مهاجران زیادی را به خود جذب می‌کنند. به عنوان مثال، بیش از 50٪ از ساکنان تورنتو و ونکوور اقلیت های واضح شناسایی می‌شوند. تورنتو به عنوان “چند فرهنگی‌ترین شهر جهان” شناخته شده‌است و بیش از 200 گروه فرهنگی بی نظیر در این شهر ساکن هستند.

برای مهاجرت به کانادا نیازی به کار ندارید

برای آمدن به کانادا لزوماً نیازی به شغل ندارید و این کار را بسیار ساده‌تر می‌کند.

سیستم مهاجرت کانادا از روش اکسپرس انتری مبتنی بر امتیاز است و داشتن یک پیشنهاد شغلی، امتیاز خوبی را به شما اعطا می‌کند. هر چه امتیاز بیشتری به شما تعلق بگیرد، احتمالاً از شما برای مهاجرت به کانادا دعوت می‌شود. از میان موارد دیگر، برای سن، تحصیلات، تجربه کاری و دانش انگلیسی یا فرانسوی خود امتیاز کسب می‌کنید. 57٪ از کل مهاجران کانادایی به عنوان کارگر ماهر یا مهاجران طبقه تجاری تحت این سیستم امتیازی، وارد می شوند. اکثریت قریب به اتفاق مهاجران باقی‌مانده به عنوان پناهنده به کانادا می‌آیند و یا به خانواده‌ای می‌پیوندند که در کانادا زندگی می‌کنند. درکل کانادا از مهاجران بیشتری نسبت به هر کشور توسعه یافته دیگری استقبال می‌کند که در مجموع حدود 300000 نفر در سال است.

بیشتر بدانیم: همه چیز درباره مهاجرت کاری

اگر کارگر ماهر هستید، می توانید به سرعت کارهای مهاجرت خود را پیگیری کنید

اکسپرس انتری برنامه مهاجرت در کانادا برای کارگران ماهر است.

هدف این برنامه پردازش مهاجران جدید در مدت 6 ماه یا کمتر است. قبل از پر کردن پروفایل اکسپرس انتری، مشخص کنید که آیا واجد شرایط یکی از برنامه‌های فدرال برای کارگران ماهر هستید یا خیر. اگر واجد شرایط باشید، پیش بروید و مشخصات خود را تکمیل کنید و هزینه‌های مربوطه را بپردازید. این اولین قدم برای مهاجرت به کانادا است! به خاطر داشته باشید که برای تکمیل به اکسپرس انتری، باید برای برگزاری آزمون زبان آمادگی لازم را داشته باشید و مدارک تحصیلی و تجربیات خود را ارزیابی کنید. بعد از اتمام این مراحل، نمایه شما ارزیابی شده و شما در فهرست نامزدهای اکسپرس انتری قرار می‌گیرید. بودن در لیست لزوماً به معنای آن نیست که از شما دعوت می‌شود تا مقیم دائم شوید. هرچه نمره اکسپرس انتری شما بیشتر باشد، شانس شما برای دعوت بهتر است.

روند تبدیل شدن به یک شهروند کانادایی

روند تبدیل شدن به یک شهروند کانادایی

اولین مرحله برای تابعیت کانادا برای اکثر مهاجران جدید اخذ ویزای کانادا و اقامت دائم آن است.

ساکنان دائم حق دارند از بسیاری از مزایای اجتماعی همانند کانادایی‌ها، از جمله خدمات بهداشتی و درمانی استان تحت منشور حقوق و آزادی‌های کانادا برخوردار شوند. اگر تحت برنامه اکسپرس انتری کارگران ماهر در کانادا پذیرفته شده باشید، به طور خودکار اقامت دائمی دریافت می‌کنید. پناهندگان، دانش آموزان و سایر کارگران موقت یا خارجی که به عنوان کارگر ماهر در برنامه اکسپرس انتری وارد کشور نشده‌اند، باید قبل از شهروندی، درخواست اقامت دائم دهند. برای تبدیل شدن به شهروند کانادا، شما باید حداقل 1.095 روز از 5 سال گذشته در کانادا زندگی کرده‌باشید و آزمون زبان و شهروندی را پشت سر بگذارید. شهروندان کانادایی حقوق بیشتری کسب می‌کنند که ساکنین دائمی از آن برخوردار نیستند، مانند حق رأی دادن، مسافرت با گذرنامه کانادایی، داشتن مشاغل دولتی که نیاز به تابعیت دارند، و تضمین می‌کنند که وضعیت خود را در کانادا از دست ندهند. دنبال کار می‌گردید؟ بیایید فرصت ها را بررسی کنید و مشاغل را مرور نمایید.

دولت کانادا منابع زیادی برای مهاجران جدید دارد

وب سایت دولت کانادا یک منبع عالی برای اتباع خارجی است که امیدوار به مهاجرت به کانادا به عنوان مهاجران جدیدی هستند که به دنبال اسکان یا یافتن کار در کانادا هستند. شما اطلاعات گسترده‌ای در مورد اکسپرس انتری و سایر برنامه های مهاجرت، نحوه دستیابی به اقامت دائم یا تابعیت کانادا، لینک به سازمان‌هایی که می‌توانند حمایت‌گر باشند، و موارد دیگری که احتمالاً می‌خواهید درباره مهاجرت به کانادا و حل و فصل یکبار اقامت خود بدانید، پیدا خواهید کرد. همچنین اداره اشتغال و خدمات اجتماعی دولت کانادا به‌عنوان یک بانک شغلی عمل می‌کند که به کانادایی‌های جدید در یافتن شغل کمک می‌نماید.

ایجاد یک رزومه کاری به سبک کانادایی

اگر در کانادا به دنبال کار هستید، باید رزومه خود را به روز کنید تا با سبک منطقه‌ای مطابقت داشته‌باشد. این امر به شما کمک می‌کند تا بهترین فرصت برای یافتن شغل عالی را داشته باشید. رزومه‌های سبک کانادایی (که گاه به آن CV در کبک می گویند) تمایل به ترتیب زمانی معکوس دارن، به این معنی که جدیدترین تجربه شما در ابتدا می‌آید. بخش‌های اصلی که باید بگنجانید (به ترتیب) شامل نام و اطلاعات تماس، خلاصه حرفه، سابقه کار و تحصیلات و آموزش حرفه‌ای است. همچنین شما می‌توانید یک بخش مهارتی را نیز در نظر بگیرید، این مورد در اکثر رزومه‌ها الزامی نیست. برای ایجاد رزومه برای بازار کار کانادا به نکات بیشتری نیاز دارید؟

این منابع را امتحان کنید:

  • نکات رزومه مهاجران جدید
  • اسرار یک رزومه عالی
  • نحوه گذراندن اسکیم تست رزومه
  • چه چیزی را در رزومه کاری خود درج کرده و یا حذف کنید

بیشتر بخوانیم: برای مهاجرت دانشجویی چه کنیم؟

آمادگی پاسخگویی به سوالات رایج در مصاحبه

اگر تازه وارد بازار کار در کانادا شدید، ممکن است با برخی از انتظارات مصاحبه شغلی یا سؤالات متداولی که از افراد متقاضی کار کانادایی پرسیده می‌شود، آشنا نباشید. برای اطمینان از گذراندن موفقیت‌آمیز مصاحبه شغلی در کانادا، مهارت‌های مصاحبه خود را به زبان انگلیسی یا فرانسوی ارتقا دهید و به سؤالات تمرین پاسخ دهید تا با روند مصاحبه شغلی آشنا شوید. برای مصاحبه به کمک نیاز دارید؟ در اینجا منابع مصاحبه شغلی آورده شده است:

  • چگونه به 17 سؤال متداول در مصاحبه پاسخ دهید.
  • چگونه می‌توانم در مصاحبه شغلی به سوال “در مورد خودت به من بگو” پاسخ دهم
  • لباس مناسب برای مصاحبه شغلی

از حقوق و دستمزد خود آگاه باشید

از حقوق و دستمزد خود آگاه باشید

باید وقتی تازه وارد کانادا می‌شوید، انتظارات مربوط به حقوق خود را بدانید.

اگر به عنوان کارگر ماهر وارد کانادا شوید، تجربه کاری و تحصیلات شما برای تعیین معادل کانادایی ارزیابی می شود. از این اطلاعات به‌عنوان مبنایی برای آنچه باید به شما پرداخت‌شود، استفاده کنید. اگر در صنعتی کار می‌کنید که مبتنی بر دستمزد باشد، همیشه از حداقل مزایا در استان خود آگاه باشید و از پرداخت عادلانه اطمینان حاصل کنید. حداقل دستمزد در کانادا بسته به جایی که زندگی می کنید، از 11 دلار تا 14 دلار متغیر است.

بیشتر بخوانید: شرایط ویزای کار کانادا چیست؟

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
14 آبان 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.