سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مشاغل پر درآمد در کشور آلمان کدامند؟

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

مشاغل پر درآمد آلمان ، سوالی است که بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند می خواند در موردش بدانند. یکی از مهم ترین مشاغل پر درآمد  آلمان ؛ برنامه نویسی است که با توجه به پیشرفت دنیای امروز در حوزه AI یا همان هوش مصنوعی نیاز به برنامه نویسان بیش از پیش برای کشورهای پیشرو در حوزه هوش مصنوعی احساس می شود....
مشاغل پر درآمد در کشور آلمان کدامند؟

مشاغل پر درآمد آلمان در رشته های مختلف زیادند اما بسته به نیاز کشور آلمان درآمد حاصل از هر شغل متفاوت است. به طور مثال درآمد پزشکان در برخی از تخصص ها چون سرطان، درآمد بالایی است. رشته های وابسته به آی تی نیز در کشور آلمان درآمد خوبی دارند به طور مثال میانگین حقوق یک برنامه نویس در آلمان در صورتی که در یک شرکت استخدام شود سالیانه حدود ۸۰ هزار یورو است.

مشاغل پر درآمد در آلمان یکی از اطلاعاتی است که هر فرد قبل از مهاجرت به آلمان باید از آن اطلاعات داشته باشد چرا که کمک زیادی در برنامه ریزی برای مهاجرت به آلمان می کند. جاب آفر آلمان یکی از روش هایی است که شما از طریق کار می توانید به آلمان مهاجرت کنید. شما با آگاهی از درآمد شغل ها در آلمان می توانید به مدیریت درآمد خود قبل از مهاجرت به آلمان بپردازید. با ما در این پست همراه باشید تا به شما از مشاغل پر درآمد آلمان اطلاعات خوبی بدهیم.

مشاغل پردرآمد آلمان کدام اند؟

مشاغل پردرآمد در آلمان به شرح زیر می باشند:

  • پزشکی و دندانپزشکی یکی از مشاغل پر درآمد آلمان

پزشکان و دندانپزشکان متخصصان ارزنده‌­ای در سراسر جهان هستند. سلامت به عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل داشتن رفاه در هر کشور دیده می‌شود. به همین دلیل، مشاغل پزشکی بالاترین درجه را در آلمان دارند. انتظار می‌رود که یک پزشک یا دندانپزشک در بالاترین درآمد را در بین کسانی که مدرک تحصیلی دارند، کسب کند. متوسط دستمزد سالانه این شغل در آلمان 79.538 یورو است.

  • برنامه نویسی یکی از مشاغل پر درآمد آلمان

شغل برنامه نویسی در آلمان یکی از مشاغلی است که درآمد بالایی دارد و افراد کاربلد متخصص در آن توسط شرکت های بزرگ جذب می شوند و متوسط دستمزد سالیانه این شغل در آلمان 80.000 یورو است.

 

بیشتر دانشجویانی که قصد دارند تحصیل خود را در خارج از کشور خود انجام دهند، بیشتر به تحصیل در انگلستان یا تحصیل در کانادا فکر می کنند. این کشورها شهرت ارائه بهترین آموزش­‌ها را دارند، اما اخیرا این شهرت در حال کاهش است.

اخیرا، مطالعاتی که هدف آن­ها یافتن بهترین کشور برای دریافت مدرک تحصیلی است، کشورهای دیگری را به عنوان بهترین کشور در رتبه بندی تحصیلی انتخاب کرده است. در یک مطالعه از Study.eu، که کشورها را با توجه به تحصیلات، زندگی، هزینه و شغل رتبه بندی کرده است، می‌گوید بهترین کشور برای تحصیل کشور آلمان است.

در این مطالعه، آلمان با فاصله زیادی از انگلستان پیشی گرفت. آلمان امتیاز 83.2 از 100 را کسب کرد درحالی که امتیاز انگلستان تنها 69.8 بود. آلمان به دلایل مختلفی به عنوان یک کشور جذاب برای تحصیل دیده می‌شود.

تحصیل با زبان انگلیسی در دانشگاه های آلمان

همچنین در آلمان، دانشگاه‌­ها تعداد بیشتری از دوره‌­های خود را به زبان انگلیسی ارائه می‌­دهند. حدود 150 دانشگاه از 400 دانشگاه در آلمان دوره‌­ها و مدارک را کاملا به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند. این باعث شده که آلمان بعد از هلند، بیشترین دوره‌ها و مدرک زبان انگلیسی را ارائه می‌دهد. این مزیت باعث شده که آلمان دانشجویان بین‌المللی بیشتری را که در زبان آلمانی مشکل دارند را جذب کند.

دانشگاه های دولتی در آلمان کاملا رایگان است

هر ساله ایده‌­های زیادی برای پیشرفت سطح علم در این دانشگاه‌­ها داده می‌شود که در سطح جهانی نیز کاربرد دارد.

تحصیل در آلمان با توجه به این‌که این کشور شرایط خاص خود را دارد باعث شده است که از همه جهان تعداد زیادی دانشجو از هر رشته و کشوری در مقاطع مختلف برای تحصیل در آلمان به آن مهاجرت کنند. حدوا 250 هزار نفر از سراسر جهان به آلمان برای تحصیل می‌روند.

پس از فارغ‌التحصیلی دانشجویان از دانشگاهی در آلمان، یافتن شغل نسبتا آسان است. سیستم آموزشی در این کشور بسیار قدرتمند است و مهارت‌­هایی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد که بلافاصله آن­ها را استخدام می‌کنند. در حقیقت، بیکاری فارغ التحصیلان فقط 2.3 درصد است که کم‌ترین میزان در قاره اروپا است.

بنابراین اگر اکنون متقاعد شده‌اید که تحصیل در آلمان مزایای زیادی دارد، شاید از خود بپرسید که مشاغل پر درآمد در آلمان یا بهترین مدارک تحصیلی در آلمان چیست که یا از راه تحصیل و یا از راه ویزای جستجوی کار آلمان و همچنین ویزای جاب آفر آلمان اقدام نمایید.

پزشکی و دندانپزشکی

پزشکان و دندانپزشکان متخصصان ارزنده‌­ای در سراسر جهان هستند. سلامت به عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل داشتن رفاه در هر کشور دیده می‌شود. به همین دلیل، مشاغل پزشکی بالاترین درجه را در آلمان دارند. انتظار می‌رود که یک پزشک یا دندانپزشک در بالاترین درآمد را در بین کسانی که مدرک تحصیلی دارند، کسب کند. متوسط دستمزد سالانه این شغل در آلمان 79.538 یورو است.

تحصیل دندان‌پزشکی در آلمان گزینه بسیار مناسبی برای افراد علاقه‌مند به تحصیل در رشته­‌های پزشکی است، چرا که کشور آلمان انتخاب گسترده و وسیعی را در بهترین دانشگاه‌­ها برای تحصیل دندان‌پزشکی در آلمان به دانشجویان بین‌المللی می‌دهد.

دانشگاه‌­های بزرگی در مونیخ و یا برلین وجود دارد و هم دانشگاه­‌های کوچک‌تری که در شهرهای گریفسوالد و اسن واقع شده که گزینه مناسبی برای تحصیل دندانپزشکی در آلمان هستند. مدارس قدیمی در گوتینگن و یا سنت هایدلبرگ و موسسات جدیدتر نظیر دوسلدورف رگنسبورگ نیز گزینه‌های مناسب دیگری برای تحصیل رایگان دندانپزشکی در آلمان هستند.

وکالت

وکیل‌ها نیز بسیار مهم هستند. داشتن یک سیستم عدالت خوب باعث می‌شود که کشور، از نظر مردم توسعه یافته‌تر و عادلانه‌‌تر باشد. در آلمان این یک چالش نیست. پزشکی و حقوق از سخت‌ترین مدارک هستند. معیارهای بالای پذیرش و چالش برانگیز بودن دوره‌­ها، آن­ها را بسیار ارزشمند می‌کند. وکلا برای تلاش برای فارغ‌التحصیلی و اهمیت آن­ها در جامعه نیز دستمزد خوبی می‌گیرند. متوسط حقوق سالانه یک وکیل 74.013 یورو است.

مهندسی صنایع

سومین مدرک پردرآمد مهندسی صنایع است. این رشته شاخه­‌ای از مهندسی است که در جهت کارآیی بیشتر شرکت­‌ها و سازمان‌­ها کار می‌کند که می‌تواند هم با محصولات و هم با خدمات کار کند.

رشته مهندسی صنایع یکی از متنوع‌ترین رشته­‌های مهندسی است که به طور کلی در مقایسه با سایر رشته‌­های مهندسی، از بازار کار بهتری برخوردار است. کشور آلمان نیز یکی از کشورهایی است که به این رشته بهای زیادی می‌دهد و شرایط کاری و تحصیلی عالی را برای فعالان این رشته، فراهم کرده است. از آن‌جا که همه شرکت‌­ها به دنبال کارایی بیشتر هستند، این رشته به طور میانگین سالانه 70288 یورو درآمد دارد.

مهندسی

مدرک مهندسی به دلیل ماهیت علمی، از سخت‌ترین مدارک است.

مهندسان باید بسیار دقیق باشند زیرا خطاهای کوچک می‌توانند عواقب بزرگی به دنبال داشته باشند. صنعت آلمان از گذشته تاکید زیادی بر علم و فناوری کرده است.

مهندسی در آلمان بیشترین تعداد کارکنان را به خود اختصاص داده و در کل اتحادیه اروپا، آلمان با رتبه دوم بیشترین جایگاه شغلی را به مهندسین داده است. اما روند رشد جمعیت نگرانی زیادی به همراه آورده است.

در حال حاضر بسیاری از مهندسین آلمانی بیش از 55 سال سن دارند که باعث شده بسیاری از شرکت‌­ها به شدت به دنبال مهندسین جایگزین باشند. متوسط حقوق سالانه برای مدرک مهندسی، 69850 یورو است.

ریاضیات و علوم کامپیوتر

حتما بخوانید: شرایط اقامت دائم در کانادا چیست؟

علم ریاضیات همیشه ارزشمند بوده است.

ریاضیدانان با پیچیدگی تمام آنچه که نیاز به محاسبات دارد سروکار دارند. آن ها مدل­‌ها و فرمول­‌هایی را ارائه می‌دهند که مشکلات دشوار و چالش برانگیزی را حل می‌کنند. علاوه براین، ظهور فناوری، متخصصان کامپیوتر را نیز بسیار مهم کرده است. آنها الگوریتم‌­ها و مدل‌­هایی را کشف می‌کنند که امکان برقراری ارتباط و کار با یکدیگر را فقط در یک صفحه کوچک فراهم می‌کند.

وابستگی ما به ریاضیات و علوم کامپیوتر باعث شده این مدارک در جایگاه بالایی قرار گیرند. کسانی که در یکی از این دو مدرک می‌گیرند، سالانه به طور متوسط 68241 یورو حقوق می‌گیرند.

علوم طبیعی

فیزیک، شیمی و زیست شناسی نیز علوم بسیار مهمی هستند. آن­ها به مردم در ساختن مواد مهم، دانستن قوانین جهان طبیعی و کشف موجودات دیگر کمک می‌کنند. در طول زمان این سه علم به یافته‌­های جالب و مهمی در مورد دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم، رسیده‌­اند.

به همین دلیل، کسانی که در هر یک از این علوم طبیعی دارای مدرک هستند، مورد توجه قرار می‌گیرند. آن­ها حقوقی در حدود 66954 یورو در سال دریافت می‌کنند.

بیشتر بدانید: صفر تا صد تحصیل در مجارستان

تجارت و اقتصاد

داشتن دانش مدیریت یک شرکت و تدوین استراتژی آن تفاوت بین موفقیت و شکست را ایجاد می‌کند. همه شرکت‌­ها و سازمان‌ها، چه دولتی و چه خصوصی، به افرادی نیاز دارند که اصول اولیه و پیچیدگی‌­های تجارت و اقتصاد را بدانند. افرادی با این مدارک سالانه حدود 65404 یورو درآمد دارند.

معماری

معماران ساختمان­‌ها و بناهایی که ما در آن­ها زندگی و کار می‌کنیم را طراحی می‌کنند. آن­ها فضای کار و زندگی ما و نحوه استفاده از آن را برنامه‌ریزی می‌کنند. مهارت آن­ها فقط ساخت بناهای زیبا نیست بلکه استحکام بناها بسیار با اهمیت است. متوسط حقوق سالانه یک معمار 55.822 یورو است.

روانشناسی

سلامت روان ما به اندازه سلامت جسمی ما اهمیت دارد. درحالی که پزشکان و دندانپزشکان از بدن و دندان‌­های ما مراقبت می‌کنند، روانشناسان از ذهن ما مراقبت می­‌کنند. به طور فزاینده‌­ای مردم با مشکلاتی از جمله اضطراب، افسردگی و فشارهای روحی روانی مواجه می‌شوند که این باعث می‌شود حقوق روانشناسان بالا باشد و تقریبا 55204 یورو در سال باشد.

علوم زمین

زمین سیاره‌­ای است که در آن زندگی می‌کنیم و تاکنون هنوز جایگزینی برای آن پیدا نکرده‌­ایم. به همین دلیل، ما همیشه درباره ترکیب و نحوه کار آن کنجکاو بوده‌­ایم.

ما همچنین در مورد تکامل آن و چگونگی مراقبت از آن نگران هستیم.

دانشمندان زمین شناسی می­‌توانند در مورد چگونگی محافظت از سیاره خود پاسخ و مشاوره‌ای به ما بدهند و در ازای آن نیز هزینه بالایی دریافت کنند. کسانی که این مدرک را دارند، هر ساله حدود 53.713 یورو درآمد کسب می‌کنند. 

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
20 آذر 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.