10 تا از برترین کالج های دولتی در آلمان را بشناسید

برترین کالج های دولتی آلمان
3.6
(14)

برترین کالج های دولتی آلمان در بخش‌های مختلف این کشور از شمال تا جنوب قرار گرفته‌اند. تحصیل در کالج های آلمان برای دانشجویان ایرانی که مدرک دیپلم دارند، الزامی است. با یک سال آموزش در کالج دانشجویان آماده تحصیل در مقطع کارشناسی در آلمان می‌شوند.

کالج های آلمان با نام Studienkollegs شناخته می‌شوند. همانطور که می‌دانید انواع دوره های کالج در آلمان در دسترس دانشجویان با توجه به رشته تحصیلی آنها وجود دارد. اگر به تحصیل در این دوره‌ها می‌اندیشید، با بهترین کالج های دولتی آلمان بیشتر آشنا شوید.

بهترین کالج دولتی آلمان

کالج‌های دولتی در شمال آلمان

کالج TUبرلین

این کالج مستقر در دانشگاه برلین آلمان است. انواع دوره‌های M ، T ، TI ، WW و W در این کالج ارائه می‌شود. همچنین تحصیل در این کالج دولتی آلمان مهارت‌های زبان آلمانی دانشجویان را ارتقا می‌دهد. واژگان تخصصی مرتبط با ریاضی و فیزیک نیز آموزش داده می‌شود. آزمون ورودی، تحصیل در کالج و آزمون پایانی رایگان است. فقط باید هزینه ثبت‌نام برای هر ترم تحصیلی را پرداخت کنید.

کالج دانشگاه هامبورگ

کالج هامبورگ نیز یکی از برترین کالج های دولتی آلمان به شمار می‌رود. این دوره کالج در دانشگاه هامبورگ برگزار می‌شود و دوره‌های G ، M ، T ، W را برای کمک به دانشجویان بین‌المللی جهت آماده شدن برای تحصیل در آلمان برگزار می‌کند. دروس مقدماتی برای رشته‌های اقتصاد، مهندسی، علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و ریاضیات، انفورماتیک و علوم طبیعی در این کالج ارائه می‌شود. این کالج دولتی در آلمان رایگان است و برای استفاده از امکانات دانشگاه فقط باید هزینه ترم را پرداخت کنید.

کالج دانشگاه هامبورگ

کالج هانوفر

دوره کالج برای دانشجویان بین‌المللی که متقاضی تحصیل در هر یک از دانشگاه های ایالت نیدرزاکسن آلمان هستند، در کالج هانوفر برگزار می‌شود. همه دروس نیاز به امتحان ورودی زبان آلمانی دارند. انواع دوره‌های T ، M و W نیاز به امتحان ریاضی دارند. همچنین برای دوره‌های G و S این کالج باید آزمون علوم انسانی را پشت سر بگذارند. تنها هزینه‌ای که دانشجویان باید بپردازند، هزینه ثبت‌نام ترم است.

کالج لایپزیگ

یکی دیگر از برترین کالج های دولتی آلمان در دانشگاه لایپزیش آلمان برگزار می‌شود. دانشجویان می‌توانند انواع دوره های کالج آلمان از T تا M ، W ، G و S را به صورت رایگان در این کالج سپری کنند. هزینه آزمون این کالج 150 یورو است. همه دوره های کالج در آلمان نیاز به یک آزمون ورودی دارند. در این آزمون زبان آلمانی به علاوه دروس مربوط به هر رشته و دوره از دانشجویان اخذ می‌شود.

کالج لایپزیگ

کالج نوردهاوزن

این کالج نیز در دانشگاه علوم کاربردی نوردهاوزن برگزار می‌شود. در این دوره کالج دانشجویان برای آزمون FSP و ورود به دانشگاه های آلمان آماده می‌شوند. امتحان ریاضی اضافی برای دروس خاص مورد نیاز است. پس از گذراندن دو ترم کالج، امتحان نهایی کتبی و شفاهی از دانشجویان گرفته می‌شود.

کالج های دولتی جنوب آلمان

کالج هایدلبرگ

یکی از کالج های دولتی آلمان در دانشگاه هایدلبرگ برگزار می‌شود. در این کالج انواع دوره‌های G ، M ، S ، T و W در دسترس دانشجویان قرار دارد. دوره‌ها به صورت تمام‌وقت است و شامل 20 ساعت آموزش زبان آلمانی در هفته به علاوه 12-16 ساعت موضوعات خاص دوره در نیمسال اول و به دنبال آن ارزیابی زبان آلمانی است. در نیمسال دوم، این دوره 30 ساعت کار موضوعی در هفته را شامل می‌شود که در نهایت با آزمون FSP به پایان می‌رسد.

دوره کالج در دانشگاه‌های ایالت باواریا در مونیخ

اگر به دنبال کالج های دولتی آلمان هستید، مونیخ می‌تواند مقصد شما باشد. دانشجویانی که قصد تحصیل در یکی از 11 دانشگاه بایرن را دارند، می‌توانند برای تحصیل در این منطقه آماده شوند. دانشجویان باید برای گذراندن دوره‌های کالج در دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ یا دانشگاه فنی مونیخ ثبت‌نام کنند. انواع دوره‌هایT ، M، G و W را می‌توان در این دانشگاه‌ها پشت سر گذاشت.

کالج یوهانس-گوتنبرگ ماینس

این دوره کالج نیز به عنوان یکی از برترین کالج های دولتی آلمان در دانشگاه کالج یوهانس-گوتنبرگ ماینز برگزار می‌شود. دوره‌های آمادگی فقط یک ترم طول می‌کشد، کلاس‌ها 32 ساعت در هفته هستند و به زبان آلمانی تدریس می‌شوند. شما باید ثابت کنید که توانایی زبان آلمانی‌تان در سطح B2/C1 است. همچنین در آزمون ورودی کالج باید قبول شوید تا بتوانید در این دوره‌ها شرکت کنید. انواع دوره‌هایS ، G ، T ، M و W در این کالج تدریس می‌شود.

کالج یوهانس-گوتنبرگ ماینس

دانشگاه‌های علوم کاربردی ایالت بایرن در کوبورگ

کالج دولتی کوبورگ دانشجویان را برای تحصیل در Fachhochschule (دانشگاه علمی- کاربردی) در بایرن یا بخش‌های دیگر آلمان آماده می‌کند. کالج کوبورگ دانشجویان را برای تحصیل در دانشگاه های آلمان آماده می‌کند. دانشجویان در نهایت با شرکت در آزمون FSP می‌توانند در رشته موردعلاقه خود در دانشگاه تحصیل کنند.

کالج موسسه فنی کارلسروهه

دوره کالج در موسسه فنی کارلسروهه به عنوان یکی از برترین کالج های دولتی آلمان رایگان است. این کالج دانشجویان را برای ورود به دانشگاه با تمرکز بر موضوعات STEM و همچنین زبان آلمانی آماده می‌کند. دانشجویان می‌توانند در دفتر بین‌المللی KIT یا دانشگاه اشتوتگارت برای این دوره کالج درخواست دهند. آزمون ورودی دوره‌های T شامل آزمون زبان آلمانی و ریاضی است.

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 3.6 / 5. تعداد: 14

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید