۵ کشور برتر جهان با بهترین مراقبت‌های بهداشتی

۵ کشور برتر جهان با بهترین مراقبت‌های بهداشتی
3.7
(3)

مراقبت‌های بهداشتی یکی از مهم‌ترین عواملی است که مهاجران قبل از حرکت به خارج از کشور در نظر می‌گیرند و در مکان‌های مناسب در خارج از کشور امکان دسترسی به مراقبت های بهداشتی در سطح جهانی به ازای کسری از هزینه های کشور اصلی افراد، وجود دارد.

پنج کشوری که در شاخص بازنشستگی جهانی سالیانه ما بالاترین جایگاه را دارند، مراقبت‌های درجه اول را به بازنشستگان ارائه می‌کنند، این خدمات درجه بالا، و مقرون‌به‌صرفه است. اندازه‌گیری کیفیت مراقبت بهداشتی و ارزش‌گذاری آن‌ها امری دشوار محسوب می‌شود. با این حال، ما می‌توانیم قیمت درمان‌های پزشکی را تعیین کنیم و این هزینه‌ها (‏و همچنین کیفیت)‏ به ما کمک کردند تا هر یک از ۲۴ کشور را در مقوله بهداشت و درمان شاخص بازنشستگی جهانی ۲۰۲۰ خود امتیاز دهیم. در ادامه پنج کشوری که در فهرست سالانه بازنشستگی جهانی امسال بالاترین امتیاز را برای بهترین مراقبت‌های بهداشتی در جهان کسب کرده‌اند، معرفی می‌شوند.

کلمبیا

کلمبیا

کلمبیا دومین کشور با تنوع زیستی بسیار زیاد در جهان است.

این کشور در شمال آمریکای جنوبی واقع شده است و دارای خط ساحلی، هم از دریای کارائیب و هم اقیانوس آرام است، با جنگل داریان در غرب خود و از آمازون در شرق هم مرز است. کلمبیا با ۱،۸۸۹ گونه پرنده، ۲۰ درصد از کل گونه‌های روی زمین را در خود جای می‌دهد. تمام این مناظر زیبا، ‌زمینه‌ای برای یکی از بهترین مزیت‌های کلمبیا است که دلیل پذیرش مردم محسوب می‌شود.

مردم کلمبیا از اینکه کشورشان را با خارجی‌ها تقسیم می‌کنند خوشحال هستند، از شما در جوامع خود با موسیقی، رقص، غذای محلی جالب و البته جشنواره‌های دوره‌ای (فستیوال‌ها) استقبال خواهند کرد. هنگامی که América Economía، یک نشریه مالی، آخرین فهرست سالانه ۵۸ بیمارستان برتر آمریکای‌لاتین را گرد هم‌آورد، ۲۳ بیمارستان از این بیمارستان‌ها در کلمبیا بودند. این بدان معناست که ۴۰ % از بیمارستان‌های برتر آمریکای‌لاتین در کلمبیا قرار دارند. چهار بیمارستان از این بیمارستان‌ها متعلق به کمیسیون مشترک بین‌المللی معتبر و دارای استاندارد طلایی بهداشت جهانی هستند. JCI یا کمیسیون مشترک بین‌المللی یک سازمان غیر انتفاعی بهداشت و مراقبتی است که بیمارستان‌های سراسر جهان را تایید می‌کند. دو دانشگاه در Bogotá (‏موسسه Cardioinfantil بیمارستان Universitario Fundacion Santa Fe de Bogotá)‏، یکی در Medellín (‏بیمارستان Pablo Tobón Uribe) ‏و دیگری در خارج از Bucaramanga (‏موسسه فونداسیون Cardiovascular کلمبیا – Instituto del Corazón) ‏واقع شده‌است.

Nancy Kiernan، خبرنگار IL Colombia می‌گوید: ” به عنوان یک مدیر بازنشسته بهداشت و درمان از ایالات‌متحده، وقتی مراقبت بهداشتی با کیفیت را ببینم، به راحتی می‌شناسم.” مراقبت‌های پیشرفته و سطح جهانی که در کلمبیا دریافت می‌کنم، هزینه‌ای ندارد. حق بیمه سلامت عمومی من تنها ۷۵ دلار در ماه است و هزینه آزمایش‌ها، داروهای تجویزی، و سایر خدمات تنها ۴ دلار”.

بیشتر بخوانیم: برای دریافت ویزای شینگن چه کنیم؟

پاناما

پاناما

پاناما جنوبی‌ترین کشور آمریکای مرکزی است که با کاستاریکا و کلمبیا هم‌مرز است.

این کشور که تنها ۶۲۲ مایل از خط استوا فاصله دارد، تقریبا ۱۲ ساعت نور خورشید و تاریکی با کمی تغییر تنها نیم ساعت بین ماه‌های سال دارد. پاناما یکی از پیچیده‌ترین و پیشرفته‌ترین کشورهای آمریکای مرکزی است و امکانات بهداشتی و درمانی با کیفیت عملکرد بالا دارند. بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها، و آزمایشگاه‌های آن تمیز هستند، تجهیزات مدرن دارند، و در مقایسه با همتایان خود در هر کشوری مناسب هستند. بیمارستان‌ها و مراکز درمانی از نظر تاکتیکی در سراسر کشور واقع شده‌اند. بیمارستان‌ها و مراکز درمانی از نظر تاکتیکی در سراسر کشور واقع شده‌اند.

از آنجا که کشور بسیار کوچکی است، بعید به نظر می رسد که شما بیش از یک ساعت از یک مرکز مدرن دور باشید، فارغ از هر نقطه ای که در آن زندگی می کنید. همچنین یافتن دکترهای انگلیسی‌زبان در اینجا غیر معمول نیست، چون بسیاری از آن‌ها پس از اتمام آموزش‌های اولیه خود در پاناما در خارج از کشور تحصیل می‌کنند. Jessica Ramesch، سر دبیر IL Panama می‌گوید: ” استمرار و پیوستگی در ارائه کیفیت عالی و مقرون به صرفه جزء بارزترین ویژگی‌های مراقبت بهداشتی و درمانی در کشور پاناماست”.

وی گفت: “من 15 سال است که در پاناما سکونت دارم و از پزشک عمومی ، متخصص کایروپرکتور ، متخصص پوست و مو مراقبت های عالی دریافت کرده ام و این مراقبت‌ها ادامه دارد. هیچ کجای زمین کامل نیست. اما من در جای خوبی زندگی می‌کنم، جایی که در آن استرسی ندارم.”

کاستاریکا

کاستاریکا

کاستاریکا با ۹۶ امتیاز در رده سوم مراقبت‌های بهداشتی در شاخص بازنشستگی جهانی سالانه زندگی بین‌المللی ۲۰۲۰ قرار می‌گیرد.

این کشور یکی از کشورهای آمریکای مرکزی است که در اقیانوس آرام و دریای کاراییب واقع شده‌است. امتداد طولانی سواحل متروک و توسعه‌نیافته در سواحل کارائیب و اقیانوس آرام، جنگل‌های انبوه پر از حیات وحش، آتشفشان‌های سربه‌فلک‌کشیده، دره‌های سرسبز و صدها دریاچه، رودخانه، نهرها و آبشارها … همه اینها و خیلی بیشتر، مردم را به این سو کشانده است.

فارغ از نوع و سبک زندگی مهاجران در این کشور، از آب و هوا، همسایگی، هزینه پایین زندگی، مراقبت‌های بهداشتی عالی، دموکراسی پایدار و راه‌های بی شماری برای سرگرمی لذت می‌برند. این کشور تقریبا طبق هر استانداردی دارای بهترین مراقبت‌های بهداشتی در آمریکای‌لاتین است. دو سیستم وجود دارد، که شهروندان قانونی می‌توانند به هردوی آن‌ها دسترسی داشته باشند: سیستم بهداشت و درمان همگانی دولتی، “Caja Costarricense de Seguro Social “، معروف به کاجا، و سیستم خصوصی. هر دو سیستم بهداشتی بطور مداوم درمانگاه‌ها، تجهیزات جدید و بهبود آموزش کارکنان را ارتقا می‌دهند. با وجود این پیشرفت‌ها، هزینه‌ها در مقایسه با آمریکا پایین است.

کاتلین ایوانز، خبرنگار آل آی آل می‌گوید: “هزینه پایین و گزینه‌های درمانی عالی، یکی از دلایلی که کاستاریکا برای بازنشستگان و به طور کلی، مهاجران بسیار جذاب  است.”

” این کشور دارای سه مرکز پزشکی معتبر JCI در پایتخت این کشور، سن خوزه، می‌باشد. این بالاترین نشان جهانی است که در صنعت مراقبت بهداشتی اعطا می‌شود.”

بیشتر بدانیم: مشاوره اقتصادی مهاجرت

اسپانیا

اسپانیا

دومین کشور بزرگ اروپای غربی (‏که کمی کوچک‌تر از فرانسه است)‏.

اسپانیا تنوع فوق‌العاده‌ای در نوع سرزمین، فرهنگ و سبک زندگی دارد. برای شروع، اسپانیا تقریبا ۳۱۰۰ مایل خط ساحلی دارد و بیشتر آن کنار دریا است. تپه‌های شمال غربی اسپانیا، سبز هستند، آب و هوا مرطوب و ملایم بوده (‏مانند Oregon)‏، و ساحل خلیج سرد اما دراماتیک Bay of Biscsay است. ساحل شرقی اسپانیا و بخشی از جنوب به آب های گرم دریای مدیترانه متصل می شوند، در حالی که مناطق دوردست غربی به جنوب به سمت اقیانوس اطلس می رسد. سازمان بهداشت جهانی اسپانیا را یکی از بهترین سیستم‌های مراقبت بهداشتی در جهان می‌داند.

سیستم عمومی به طور گسترده استفاده می‌شود، اما مراقبت‌های بهداشتی خصوصی عالی و مقرون‌به‌صرفه بوده و دارای ۲۶ امکانات معتبر JCI می باشد. تسهیلات و تجهیزات پیشرفته و مدرن بوده، و پزشکان اسپانیایی باید امتحانات سخت مقدماتی را بگذرانند تا مجوز خود را برای کار بگیرند. دولت مرکزی قبلا تنها تنظیم‌کننده مراقبت بهداشتی بود، اما اکنون هر یک از ۱۷ جامعه خودمختار کشور مسئولیت فردی اجرایی و مراقبت بهداشتی را بر عهده دارند. اسپانیا سیستم‌های مراقبت بهداشتی خصوصی و عمومی دارد.

Marsha Scarbrough، خبرنگار IL Spain می‌گوید: ” من فکر می‌کنم که یک دلیل این است که اسپانیایی‌ها به اندازه کافی از زندگی لذت می‌برند زیرا هیچ نگرانی در مورد مراقبت‌های بهداشتی ندارند.” آن‌ها می‌دانند که نیاز به درمان، چه جزئی و چه فاجعه‌آمیز، بدون بار مالی رفع خواهد شد. این نوع آرامش فکری ارزشمند است.” درست مانند Michele  و Stanton Cohen که معتقدند، آن‌ها در زمان بازنشستگی خود مدال طلای سبک زندگی را به دست آوردند. آن‌ها سه سال پیش از Yuma در  Arizona به Girona  نقل‌مکان کردند. آب و هوای مدیترانه‌ای شهر، نزدیکی به فرودگاه بین‌المللی بارسلونا، و سبک زندگی آرام از جمله عواملی هستند که برای افراد خارجی بسیار ضروری بوده و از لحاظ مقرون به صرفه بودن باعث می شود که هزینه کمتری داشته باشند. Michele پس از کار در بیمارستانی در آریزونا، چیزهای خوبی برای گفتن در مورد زیرساخت پزشکی Girona دارد.

Michele می‌گوید: ” مراقبت‌های پزشکی و دندان‌پزشکی عالی هستند.” ” اگر بیمه درمانی شما شامل برخی خدمات نشود، قیمت‌ها در حدود یک سوم هزینه‌های پزشکی ایالات‌متحده خواهد بود.”

پرتغال

پرتغال

پرتغال با امتیاز ۹۹ از ۱۰۰ امتیاز، ادعا می‌کند که در بالاترین رده “شاخص بازنشستگی جهانی سالانه زندگی بین‌المللی ۲۰۲۰” در بخش مراقبت‌های بهداشتی قرار دارد  و اخذ اقامت پرتغال جزء اهداف بسیاری از افراد است. پرتغال که در شبه‌جزیره Iberian Peninsula واقع شده‌است، غربی‌ترین کشور قاره اروپا است. این شهر به همراه مجمع‌الجزایر Azores و Madeira شامل جمهوری پرتغال است. جمعیت این شهر در شمال و شرق و اقیانوس اطلس در جنوب و غرب این کشور بالغ بر ۱۰ میلیون نفر است که مساحت آن ۳۶۰۰۰ مایل مربع است. Tricia Pimental خبرنگار IL Portugal می گوید: “مراقبت های بهداشتی مناسب و حرفه ای در پرتغال فقط جزئی از هزینه های موجود در آمریکا و کانادا را بر دوش مردم می گذارد، و پس انداز نیز برای کسانی از انگلیس و سایر کشورهایی که پرتغال را به عنوان مقصد انجام مراحل معمول انتخاب می کنند، وجود دارد.”

پرتغال برخی از بهترین پزشکان و آموزش‌های پزشکی موجود در هر جایی را دارد. امکانات آموزشی شامل دانشکده خدمات درمانی دانشگاه Minho در شمال ، دانشکده پزشکی در دانشگاه Coimbra در این مرکز است – که به دلیل رشته های تحقیقاتی گسترده و دکتری و برنامه ها و دانشکده علوم پزشکی دانشگاه جدید لیسبون در جنوب مشهور است . بسیاری از دکترهایی که از این دانشگاه‌های خوب فارغ‌التحصیل می‌شوند در انگلستان و سایر کشورهای اروپایی تحصیلات خود را ادامه می دهند. علاوه بر این، بسیاری از دوره‌های سطح بالای آن‌ها به زبان انگلیسی آموزش داده می‌شود. این امر منجر به این می‌شود که متخصصان پزشکی سطح روانی را در زبان میانه قرن ۲۱ داشته باشند. Tricia Pimental می‌گوید: ” من و همسرم در طول هفت سال گذشته چندین بار به هر دو گزینه مراقبت‌های عمومی و خصوصی با رضایت زیاد دسترسی داشته‌ایم.”

” ما بیمه خصوصی متوسط تری با هزینه‌ای در حدود ۱۳۰ دلار در ماه داریم، اما سیستم عمومی نیز برای ما عالی عمل می‌کند. ما برای ویزیت در کلینیک ۶ دلار می‌پردازیم. در شهرهای بزرگ و مناطق توریستی، به احتمال زیاد به همان اندازه که در کشور خود تجربه کرده‌اید، درمان پزشکی خوب و یا بهتری پیدا خواهید کرد. حتی در یک شهر کوچک هم می‌توانید مراقبت بسیار خوبی داشته باشید که از نظر نسخه ها ، هزینه ها نیز کم است. آنها در سه دسته مختلف قرار می گیرند.”

“با تجویز پزشک و اگر شما ساکن یک شماره شناسایی در سرویس بهداشت ملی هستید، اقلامی مانند انسولین و مت، برای مثال، رایگان هستند، و داروهای استاتین، برای مثال دیگر، تنها چند یورو هزینه دارند.»” وی افزود: “با تجویز پزشك و در صورت اقامت با شماره شناسه در خدمات درمانی ملی ، به عنوان مثال مواردی مانند انسولین و متفورمین رایگان هستند و داروهای استاتین ، برای استفاده از نمونه دیگر ، فقط چند یورو هزینه دارند.”

“بدون اینکه بخشی از سیستم باشید اما دارای Rx باشید ، هزینه خرده فروشی ثابت چاپ شده روی جعبه را پرداخت می کنید. برای استفاده از همین مثال ، تهیه متفورمین یک ماه حدود 3 یورو (3.32 دلار) است. یک دوره طبیعی آنتی بیوتیک حدود 15 یورو (16 دلار) تا 20 یورو (22 دلار) دارد و اگر هیچ نسخه ای ندارید و به دنبال آنتی بیوتیک یا یک ماده کنترل شده مانند داروهای ضد درد نیستید ، اغلب می توانید از طریق پیشخوان با همان قیمت ثابت خریداری شود.”

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 3.7 / 5. تعداد: 3

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید