سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

۵ کشور برتر جهان با بهترین مراقبت‌های بهداشتی

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

۵ کشور برتر جهان با بهترین مراقبت‌های بهداشتی

مراقبت های بهداشتی یکی از مهم ترین ملاحظات برای مهاجران قبل از مهاجرت به خارج از کشور است، زیرا به آنها اجازه می دهد با کسری از هزینه در کشورهای خود به امکانات بهداشتی استاندارد شده جهانی دسترسی داشته باشند.

پنج کشوری که بالاترین رتبه را در شاخص جهانی بازنشستگی دارند، سالانه مراقبت های بهداشتی درجه یک را به بازنشستگان ارائه می دهند و این خدمات با کیفیت بالا را با نرخ های معقول ارائه می دهند. ارزیابی کیفیت مراقبت های بهداشتی و ارزش گذاری چنین خدماتی یک کار چالش برانگیز تلقی می شود. با این حال، ما می‌توانیم هزینه‌های درمان‌های پزشکی را ارزیابی کنیم، و این هزینه‌ها (و همچنین کیفیت) به ما کمک می‌کنند تا هر یک از 24 کشور را در مراقبت‌های بهداشتی و امکانات پزشکی در شاخص جهانی بازنشستگی 2020 رتبه‌بندی کنیم. از این پس، پنج کشوری که بالاترین امتیازات را در شاخص جهانی بازنشستگی سالانه امسال برای بهترین خدمات مراقبت‌های بهداشتی در سراسر جهان کسب کرده‌اند، معرفی می‌شوند.

کلمبیا

کلمبیا

کلمبیا دومین کشور از نظر تنوع زیستی در جهان است. این کشور که در آمریکای جنوبی قرار دارد، دارای خط ساحلی در دریای کارائیب و اقیانوس آرام است که با جنگل های سرسبز در غرب و آمازون در شرق هم مرز است. کلمبیا با 1889 گونه پرنده میزبان حدود 20 درصد از گونه های زمینی جهان است. همه این مناظر خیره کننده پس زمینه ای ایده آل برای یکی از قوی ترین جاذبه های کلمبیا یعنی مردم آن ایجاد می کند.

کلمبیایی ها به اشتراک گذاری کشور خود با خارجی ها، استقبال از آنها در جوامع خود با موسیقی، رقص، غذاهای محلی جذاب و جشن های گاه به گاه افتخار می کنند. نشریه مالی امریکا اکونومیا، آخرین فهرست سالانه 58 بیمارستان برتر آمریکای لاتین را که 23 مورد از آنها در کلمبیا قرار دارند، جمع آوری کرد. این نشان می دهد که 40٪ از بیمارستان های پیشرو در آمریکای لاتین در کلمبیا هستند. در این میان، چهار بیمارستان متعلق به کمیسیون مشترک بین‌المللی معتبر با اعتبار استاندارد طلایی سازمان بهداشت جهانی است. کمیسیون مشترک اینترنشنال (JCI) یک سازمان بهداشتی و مراقبتی غیرانتفاعی است که بیمارستان ها را در سطح جهانی اعتبار می دهد.

دو دانشگاه در بوگوتا (بیمارستان موسسه Cardioinfantil Universitario Fundacion Santa Fe de Bogota) و هر کدام یک دانشگاه در Medellin (بیمارستان پابلو توبون اوریبه) و خارج از Bucaramanga (بنیاد قلب و عروق کلمبیا – Instituto del Corazón) از جمله این مراکز پزشکی معتبر هستند.

نانسی کیرنان، مدیر بازنشسته مراقبت های بهداشتی از ایالات متحده و روزنامه نگار در IL کلمبیا، اظهار می کند: “به عنوان یک مدیر بازنشسته مراقبت های بهداشتی، به راحتی مراقبت های با کیفیت را تشخیص می دهم. مراقبت های پیشرفته و استانداردهای جهانی که در کلمبیا دریافت می کنم، بدون برچسب قیمت گزاف ارائه می شوند. هزینه بیمه سلامت عمومی من فقط 75 دلار در ماه است، در حالی که آزمایش ها، داروهای تجویز شده و سایر خدمات فقط 4 دلار هزینه دارند.

بیشتر بخوانیم: برای دریافت ویزای شینگن چه کنیم؟

پاناما

پاناما

پاناما جنوبی ترین کشور آمریکای مرکزی است که با کاستاریکا و کلمبیا مرز مشترک دارد.

پاناما در فاصله 622 مایلی از خط استوا، نزدیک به 12 ساعت روشنایی روز و تاریکی ثابت را در طول سال با حداقل تغییرات بین ماه ها تجربه می کند. این به دلیل پیچیدگی و پیشرفت‌هایش، به‌ویژه در حوزه مراقبت‌های بهداشتی، دارای امکانات پزشکی با کیفیت بالا، کلینیک‌ها و آزمایشگاه‌هایی است که نظافت را حفظ می‌کنند، تجهیزات مدرن را در خود جای داده‌اند، و در مقایسه با همتایان خود در کشورهای دیگر مناسب تلقی می‌شوند. از نظر استراتژیک، بیمارستان ها و مراکز درمانی در سراسر کشور توزیع شده اند.

با توجه به اندازه جمع و جور آن، بعید است که بیش از یک ساعت با یک مرکز مدرن فاصله داشته باشد، صرف نظر از محل زندگی. علاوه بر این، یافتن پزشکان انگلیسی زبان در اینجا غیرعادی نیست، زیرا بسیاری از آنها پس از اتمام دوره آموزشی اولیه خود در پاناما، تحصیلات پیشرفته خود را در خارج از کشور دنبال می کنند. جسیکا رامش، رئیس سردبیر IL Panama، اظهار داشت: “ثبات و تعهد در ارائه مراقبت های بهداشتی با کیفیت بالا و مقرون به صرفه یکی از ویژگی های برجسته مراقبت های بهداشتی و خدمات پزشکی پاناما است.”

او در ادامه توضیح می‌دهد: «با 15 سال اقامت در پاناما، مراقبت‌های عالی از پزشکان عمومی، کایروپراکتیک‌ها و متخصصان پوست دریافت کردم و کیفیت این خدمات همچنان ادامه دارد. هیچ جای روی زمین کامل نیست، اما من در فضایی زندگی می کنم که استرس ندارد و برای یک زندگی خوب مساعد است.

کاستاریکا

کاستاریکا

کاستاریکا با 96 امتیاز برای مراقبت های بهداشتی رتبه سوم را در شاخص جهانی بازنشستگی 2020 برای زندگی بین المللی دارد.

این کشور که در آمریکای مرکزی قرار دارد با اقیانوس آرام و دریای کارائیب همسایه است. خطوط ساحلی وسیع و دست نخورده آن، جنگل های بارانی شلوغ، آتشفشان های باشکوه، دره های سرسبز، و صدها دریاچه، رودخانه و آبشار، مردم را از هر طبقه ای جذب می کند.

صرف نظر از سبک زندگی مهاجران در این کشور، آنها از آب و هوا، محله، هزینه کم زندگی، مراقبت های بهداشتی عالی، دموکراسی پایدار و راه های بی شماری برای اوقات فراغت لذت می برند. کاستاریکا تقریباً بالاترین استانداردهای مراقبت های بهداشتی را در آمریکای لاتین برآورده می کند. این سیستم دارای دو سیستم قابل دسترسی برای شهروندان قانونی است: سیستم بهداشت عمومی، معروف به “Caja Costarricense de Seguro Social” یا “Caja” و سیستم خصوصی. هر دو سیستم مراقبت های بهداشتی به طور مداوم کلینیک ها را ارتقا می دهند، تجهیزات مدرن را مستقر می کنند و آموزش کارکنان را افزایش می دهند. علیرغم این پیشرفت ها، هزینه ها در مقایسه با آن کمتر باقی می ماند ایالات متحده.

کیتلین ایوانز، روزنامه‌نگار بین‌المللی زندگی، اظهار می‌دارد: «ترکیب هزینه‌های کم و مراقبت‌های بهداشتی عالی، کاستاریکا را به مقصدی فوق‌العاده جذاب برای بازنشستگان و مهاجران تبدیل می‌کند.»

این کشور میزبان سه مرکز پزشکی معتبر معتبر JCI در پایتخت خود، سن خوزه است. ایوانز افزود: این قدردانی بالاترین اعتبار جهانی در صنعت مراقبت های بهداشتی است.

بیشتر بدانیم: مشاوره اقتصادی مهاجرت

اسپانیا

اسپانیا

اسپانیا، دومین کشور بزرگ اروپای غربی (کمی کوچکتر از فرانسه).

اسپانیا تنوع باورنکردنی را در مناظر، فرهنگ و سبک زندگی خود به نمایش می گذارد. برای شروع، نزدیک به 3100 مایل خط ساحلی دارد که بیشتر آن در امتداد دریا است. تپه های شمال غربی اسپانیا سرسبز و دارای آب و هوای معتدل و مرطوب (شبیه به اورگان) هستند، در حالی که ساحل در امتداد خلیج بیسکای چشمگیر و با طراوت است. سواحل شرقی و بخش‌هایی از جنوب به آب‌های گرم دریای مدیترانه متصل می‌شوند، در حالی که مناطق دوردست غربی به اقیانوس اطلس منتهی می‌شوند. اسپانیا توسط سازمان بهداشت جهانی به عنوان یکی از بهترین سیستم های مراقبت های بهداشتی در سطح جهان تایید شده است.

سیستم عمومی به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد، اما مراقبت های بهداشتی خصوصی عالی، مقرون به صرفه است و 26 مرکز JCI معتبر را در بر می گیرد. امکانات و تجهیزات پیشرفته و مدرن هستند و پزشکان اسپانیایی ملزم به گذراندن امتحانات اولیه دقیق برای اخذ مجوز هستند. در حالی که دولت مرکزی بود قبلاً تنها تنظیم کننده مراقبت های بهداشتی بود، اکنون هر یک از 17 جامعه خودمختار کشور، اجرای فردی و مراقبت های بهداشتی را مدیریت می کنند. اسپانیا سیستم های مراقبت های بهداشتی خصوصی و عمومی را حفظ می کند.

مارشا اسکاربرو، روزنامه‌نگار IL اسپانیا، می‌گوید: “من فکر می‌کنم بخشی از دلیل لذت بردن اسپانیایی‌ها از زندگی این است که هیچ نگرانی در مورد مراقبت‌های بهداشتی ندارند.” آنها می دانند که نیازهای پزشکی خود، چه جزئی و چه فاجعه بار، بدون بار مالی برطرف خواهد شد. این آرامش روانی بسیار ارزشمند است، مانند باورهای میشل و استانتون کوهن، که در دوران بازنشستگی به مدال طلا برای سبک زندگی دست یافتند. سه سال پیش، آنها از یوما، آریزونا، به خیرونا نقل مکان کردند. آب و هوای مدیترانه ای، نزدیکی به فرودگاه بین المللی بارسلونا، و سبک زندگی صلح آمیز، فاکتورهای مهمی برای مهاجران هستند که مقرون به صرفه بودن آنها ثابت شده است. میشل، پس از کار در بیمارستانی در آریزونا، زیرساخت های پزشکی در خیرونا را تحسین می کند.

میشل می گوید: “مراقبت های پزشکی و دندانی عالی است.” اگر بیمه درمانی شما اینطور نیست خدمات خاصی را پوشش می دهد، قیمت ها حدود یک سوم هزینه های پزشکی ایالات متحده است.

پرتغال

پرتغال

پرتغال ادعا می کند که بالاترین جایگاه را در «شاخص بازنشستگی جهانی 2020» با امتیاز 99 از 100 برای خدمات مراقبت های بهداشتی دارد و مهاجرت پرتغال را برای بسیاری در اولویت قرار می دهد. پرتغال در شبه جزیره ایبری واقع شده و غربی ترین کشور اروپایی است. این کشور سرزمین اصلی را به همراه مجمع الجزایر آزور و مادیرا تشکیل می دهد. جمعیت مناطق ساحلی شمالی، شرقی و جنوبی و مناطق اقیانوس اطلس این کشور بیش از 10 میلیون نفر در منطقه ای به وسعت 36000 مایل مربع است. Tricia Pimental، روزنامه‌نگار IL پرتغال، گزارش می‌دهد: «کیفیت و مراقبت‌های بهداشتی حرفه‌ای در پرتغال، در مقایسه با هزینه‌های موجود در ایالات متحده و کانادا، آن را به مقصدی جذاب برای انگلیسی‌ها و سایر اتباع متقاضی مراقبت‌های پزشکی و کسانی که در مراحل استاندارد هستند تبدیل می‌کند. بازنشستگی.

پرتغال دارای برخی از بهترین پزشکان و آموزش پزشکی موجود است. امکانات آموزشی شامل دانشکده خدمات پزشکی دانشگاه Minho است در شمال، دانشکده پزشکی دانشگاه کویمبرا در مرکز – معروف به زمینه های تحقیقاتی گسترده و برنامه های دکترا – و دانشکده علوم پزشکی دانشگاه نیو لیسبون در جنوب. بسیاری از پزشکان فارغ التحصیل از این دانشگاه های محترم در انگلستان و سایر کشورهای اروپایی ادامه تحصیل می دهند. علاوه بر این، چندین دوره از این دوره های سطح بالا به زبان انگلیسی تدریس می شوند که منجر به متخصصان پزشکی در زبان قرن بیست و یکم می شود. Tricia Pimental اظهار می کند، “در طول هفت سال گذشته، من و همسرم با رضایت فراوان به هر دو گزینه مراقبت های بهداشتی عمومی و خصوصی دسترسی داشته ایم.”

ما بیمه خصوصی با قیمت متوسط ​​داریم، تقریباً 130 دلار در ماه، اما سیستم دولتی نیز برای ما عالی کار می کند. ویزیت کلینیک برای ما حدود 6 دلار هزینه دارد. چه در شهرهای بزرگ و چه در مناطق توریستی، احتمالاً درمان پزشکی خوب یا حتی برتری پیدا خواهید کرد، بسیار شبیه به آنچه در کشور خود تجربه کرده اید. حتی در یک شهر کوچکتر، می توانید عالی باشید مراقبت هایی که هم از نظر نسخه ها و هم از نظر هزینه های کلی مقرون به صرفه است. آنها در سه دسته قیمت گذاری مختلف قرار می گیرند.

او افزود: «مثلاً اقلامی مانند انسولین و متفورمین با نسخه و ثبت نام در سرویس بهداشت ملی رایگان هستند، در حالی که داروهایی مانند استاتین‌ها فقط چند یورو قیمت دارند.» بدون اینکه بخشی از سیستم باشید، اما نسخه داشته باشید، قیمت ثابت داروخانه مندرج در جعبه را می پردازید. به عنوان مثال، خرید متفورمین برای یک ماه حدود 3 یورو (معادل 3.32 دلار) هزینه دارد. هزینه یک دوره آنتی بیوتیک معمولی تقریباً 15 یورو (16 دلار) تا 20 یورو (22 دلار) است. اگر نسخه ای ندارید و به دنبال آنتی بیوتیک یا یک ماده کنترل شده مانند داروهای مسکن هستید، اغلب می توانید آنها را بدون نسخه با همان قیمت ثابت خریداری کنید.

سوالات متداول

2 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
14 آبان 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.