10 مکان برتر دنیا جهت تحصیل خارج از کشور

10 مکان برتر دنیا جهت تحصیل خارج از کشور
5
(4)

به رتبه بندی رسمی سال 2020 در رابطه با ده مکان برتر دنیا جهت تحصیل خارج از کشور، خوش آمدید!

در نظرسنجی که از بیش از 30 هزار دانشجوی بین المللی انجام دادیم، به این نتیجه رسیدیم که دانشجویان هنگام تصمیم گیری در خصوص مکان مورد نظر تحصیل، ابتدا به سراغ کشورهایی می روند که از یک نوع دانشگاه یا برنامه آموزشی خاصی برخوردار هستند. همچنین به این نتیجه رسیدیم که دانشجویان هنگام انتخاب مقصد تحصیل خارج از کشور و اخذ ویزای تحصیلی به کدام عوامل بیشتر توجه می کنند. از بازخوردهایی که بدست آوردیم کمک گرفتیم و رتبه بندی در خصوص “بهترین کشورها برای مطالعه خارج از کشور در سال 2020” ایجاد کردیم.

رتبه بندی‌ها بر اساس 7 عامل هستند:

  • دستیابی به اهداف شغلی
  • رشد شخصیت فردی
  • تجربه کردن سبک زندگی یا فرهنگ جدید
  • دسترسی به تعلیم و آموزش با کیفیت تر
  • ماجراجویی
  • پیدا کردن دوستان جدید یا توسعه شبکه حرفه ای
  • فراگیری یک زبان جدید

رتبه دهم: کشور فرانسه

رتبه دهم: کشور فرانسه

فرانسه کشوری با سبک آشپزی، فرهنگ و نوشیدنی‌های ویژه‌ای است و در یک کلام می‌توانیم این کشور را «فاخر» توصیف کنیم.

برای دانشجویانی که به دنبال یک فرهنگ کاملاً جدید هستند، می‌توانند تحصیل در فرانسه را انتخاب کنند چون فرانسه گزینه‌های زیادی را در اختیارشان قرار می دهد. فرانسه به غذا و نوشیدنی، ارتباط با مناطق مختلف یا به عبارتی مکان‌های تفریحی افتخار می‌کند که باعث متمایز بودن این کشور می‌شود. در حالیکه هر منطقه از فرانسه با نوع نوشیدنی خاصی متمایز است، پاریس نمایانگر عوامل محبوبیت و شهرت فرانسه است، یعنی مُد، غذا، هنر و افسانه. حال آنکه پاریس ایده فوق العاده‌ای محسوب می‌شود، اما می‌توانید در شهرهای دیگری از جمله لیل، تولوژ، گرینبول یا لیون هم خود را غرق در فرهنگ متنوع و جدید کنید. اگر می‌خواهیم در نقطه ای همچون مریخ پیک نیک داشته باشید یا در کنار سواحلی جذاب آفتاب حمام بگیرید، به سرعت به فرانسه رجوع کنید.

رتبه نهم: کشور اسپانیا

رتبه نهم: کشور اسپانیا

اسپانیا یکی از مقاصد محبوب میان دانشجویان تلقی می‌شود.

کسانی که به دنبال تجربه یک فرهنگ یا سبک جدید زندگی هستند، قطعا اسپانیا گزینه مطلوبی برایشان است. چه در حال امتحان کردن پیش غذای اسپانیایی در خیابان‌های سویل هستید یا به سراغ یکی از معماری‌های بارسلونا می‌روید، بدانید که فرصت‌های زیادی در کشور اسپانیا برایتان وجود دارد. برای ماجراجویان، اسپانیا مملو از فرصت‌های جذاب است. با قطا به شهرهای آندولوس بروید، از کوه‌ها به دریای والنسیا نظاره کنید، یا شب‌ها در جزیره ایبیزا به رقص مشغول شوید. اسپانیا با داشتن دانشگاه‌هایی که به سال 1218 برمی گردد، انواع و اقسام فرصت‌های تحصیلی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. ماجراجویی بزرگ بعدی شما می تواند انتظار برای اسپانیا باشد، پس تعلل نکنید.

رتبه هشتم: بریتانیا

رتبه هشتم: بریتانیا

از شلوغی‌های محیط شهری لندن بگیرید تا خیابان‌های قرون وسطایی ادینبرگ، شرط می‌بندم که تحصیل برای دانشجویان غیر بومی در بریتانیا، آن‌ها را شیفته این کشور می‌کند. به لطف دانشگاه‌های معروف از جمله آکسفورد و کمبریج و بسیاری از دانشگاه‌های با کیفیت دیگر سراسر کشور، از نظر دسترسی به آموزش با کیفیت بریتانیا در رتبه دوم قرار می‌گیرد. تقریباً در هر شهری دانشگاهی وجود دارد و می‌توانید زندگی دانشجویی هیجان انگیزی را در جای جای این کشور تجربه کنید. این کشور از نظر فرهنگ و سبک زندگی در رتبه چهارم قرار دارد، و اتفاقات پر جوش و خروشی خارج از دنیای تحصیلی برایتان در این کشور رقم خواهد خورد. از چای عصرگاهی گرفته تا آبجو، از قلعه‌های مستقر در تپه‌ها گرفته تا ارتفاعات، از ماهی‌ها گرفته تا چیپس‌های خوشمزه، تجربه رویایی در بریتانیا انتظارتان را می‌کشد.

رتبه هفتم: کشور هلند

رتبه هفتم: کشور هلند

کافه‌های دنج، لاله زارهای گسترده و پیاده‌روهای کنار کانال‌های آب همگی باعث می‌شوند تا کشور هلند یکی از مقاصد تحصیل باشد.

این کشور به مهارت بالای زبان انگلیسی شهره است و دانشگاه‌های هلندی، دروس متعددی را به زبان انگلیسی ارائه می‌کنند، پس فرصت‌های متعددی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد تا بتوانند یک برنامه آموزش جامع را تجربه کنند. اگر زبان انگلیسی زبان مادری‌تان است، هلندی یکی از ساده‌ترین زبان‌هایی ست که می‌توانید یاد بگیرید. برای دانشجوی صرفه جو، چشم انداز خیابان‌های هلند به این معناست که مردم در همه جا از دوچرخه استفاده می‌کنند. این کشور عمیقاً به شما این حس را القاء می‌کند که در کشوری تحصیل می کنید که به لحاظ رشد فردی در رتبه ششم قرار دارد.

رتبه ششم: کشور سوئد

رتبه ششم: کشور سوئد

کشورهای حوزه اسکاندیناوی که به مبلمان‌های درخشانش معروف است، فرصت تجربه زندگی جدید را در اختیارتان قرار می‌دهد.

می‌توانید بزرگترین دانشگاه‌ها را در استکهلم، اپسالا و لاند بیابید، اما این کشور بیش از 30 دانشگاه دارد. آن‌هایی که به دنبال تحقق اهداف شغلی بزرگ هستند، سوئد فرصت فوق‌العاده‌ای را در اختیارشان قرار می‌دهد. مهارت بالای زبان انگلیسی در این کشور حکایت از آن دارد که پس از فارغ التحصیلی فرصت‌های کاری زیادی در اختیار افراد قرار می‌گیرد. با رقصیدن به دور مایپول (تیری که با گل‌های گوناگون آراسته و در روز یکم ماه مه در میدان شهر به دور آن می‌رقصند) در فصل تابستان، خوردن نان‌های خامه‌ای در کارناوال_جشن ماردی گراس ( Fat Tuesday)، یا آفتاب گرفتن در مجمع‌الجزایر این کشور، تجربه‌ای ناب را ایجاد می‌کند. سوئد با توجه به شهرت سرزمین عجایب زمستانی، فرصت‌های زیادی در اختیار دانشجویان غیر بومی قرار می‌دهد.

رتبه پنجم: ایالات متحده آمریکا

رتبه پنجم: ایالات متحده آمریکا

برای خیلی از دانشجویانی که قصد سفر به خارج از کشور را دارند، ایالات متحده آمریکا فرصت‌های بی پایان برای داشتن تجربه‌ای ناب را فراهم می‌کند. این کشور که بین اقیانوس آرام و آتلانتیک قرار دارد، تجربه منحصربه‌فرد را در تک تک ایالت‌های خود برایتان به ارمغان خواهدآورد. آمریکا که به سرزمین فرصت‌ها معروف است، نباید این صفت را مبالغه بدانیم زیرا این کشور در رتبه پنجم دسترسی به آموزش و تحصیل با کیفیت، فرهنگ و سبک زندگی قرار دارد. اگر می‌خواهیم بین کلاس‌ها سرگرم باشید، این کشور عالی ست. اگر به دنبال آفتاب گرفتن در سواحل کالیفرنیا هستید، می‌خواهید بهترین تاکو (یک نوع خوراک مکزیمی) را در تکساز میل کنید، یا در مسیر فعالیت‌های وال استریت نیویورک باشید، پس چرا این کشور را شروع ماجراجویی خود ندانید.

رتبه چهارم: کشور سوئیس

رتبه چهارم: کشور سوئیس

در سوئیس کیفیت زندگی و آموزش بسیار بالاست.

درحالی‌که کشور سوئیس در منظر بین المللی به خاطر شکلات، پنیر، ساعت و چاقوهای نظامی معروف است، اما بدانید که دانشگاه‌های این کشور در بالاترین سطح ممکن هستند. ارائه محیط نوین برای دانشجویان و محققان باعث شده تا دانشگاه‌های این کشور در رتبه بسیار بالایی قرار بگیرند. این کشور مقر سازمان ملل است و جمعیت بین المللی وسیع سوئیس باعث شده تا دانشجویان سراسر کشور آنجا را برای تحصیل انتخاب کنند. نماهای خیره کننده و شهرهایی با کلاس جهانی باعث شده این کشور به یکی از امن‌ترین کشورهای جهان تبدیل شود و در نتیجه دانشجویان در یافتن منزلگاه جدیدی برای خود احساس کاملاً راحت خواهند داشت.

رتبه سوم: کشور آلمان

رتبه سوم: کشور آلمان

سومین کشور در رتبه بندی جهانی برای تحصیل در خارج از کشور، آلمان است.

فضای شهری فوق العاده مونیخ، برلین یا فرانکفورت یا شهرهای افسانه‌ای مثل ماربورگ و فرایبورگ می‌تواند تحصیلاتی با کلاس جهانی با قیمت فوق‌العاده در اختیار دانشجویان قرار دهد. فارغ از شهروندی اتحادیه اروپا، خیلی‌ها می‌توانند تحصیلات رایگان در این کشور را تجربه کنند. پول شهریه تحصیل خود را می‌توانید صرف لیوان غول پیکر وایسبیر و براتورست، خرید بلیط قطار برای رفتن به کشور اروپایی همسایه یا ورود به جشنواره‌های متعدد این کشور کنید. فرصت‌های این کشور تمامی ندارند و تا پایان تحصیل می‌توانید لذت ببرید. به عنوان بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا، آلمان به شما کمک می‌کند تا به اهداف شغلی تان نیز دست یابید.

بیشتر بخوانیم: شرایط اخذ اقامت آلمان

رتبه دوم: کشور استرالیا

رتبه دوم: کشور استرالیا

سفری به مرکز شهر کنید تا بدانید چرا استرالیا انتخاب فوق العاده‌ای برای تحصیل در خارج از کشور است.

درحالیکه نه منطقه متمایز و بیست مکان میراث جهانی یونیسکو مثل سد آبسنگی کبیر (در ساحل شمال شرقی ایالت کوینز لند – استرالیا و خانه اپرای سیدنی باعث شده جاهای زیادی برای کشف در این کشور داشته باشید. اگر به دنبال آرامش سواحل گولد کاست یا ماجراجویی در کوه‌های آلپ استرالیا هستید، پس این کشور را منزل خود برگزینید. این کشور در رتبه سوم آموزش با کیفیت جهانی قرار دارد و دانشگاه‌های برتر استرالیا در شهرهای ملبورن، سیدنی و بریزبین هستند. استرالیا در رتبه سوم از نظر توانایی دوست‌یابی و رتبه هفتم از نظر رشد فردی قرار دارد و فرصت‌های فوق‌العاده‌ای برای آموزش و تحصیل در این کشور وجود دارد.

رتبه اول: کشور کانادا

رتبه اول: کشور کانادا

زیبایی طبیعی بِکر، مکان‌های خوشایند و دوستانه و فرهنگ تنوع و تاب‌آوری باعث شده تا کانادا انتخابی عالی برای اقامت کانادا و دانشجویانی باشد که درصدد تحصیل خارج از کشور هستند. دانشگاه‌های کانادا به نوآوری‌های فناورانه، به خصوص در حوزه فناوری‌های اطلاعات و کامپیوتر، شهره هستند. درحالیکه هزینه تحصیل در این کشور بسیار پایین است، اما قابل رقابت با دانشگاه‌های آمریکا یا بریتانیا می‌باشد. به لطف سیاست چند فرهنگ‌گرایی، کانادا بسیار متنوع بوده و پذیرای مردم سراسر کشور می‌باشد. اکثر کانادایی‌ها به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند، اما فرانسوی زبان مادری یک پنجم جمعیت است و جایی مناسب برای هر مردمان این دو زبان می‌باشد. چیزهای زیادی وجود دارد که می‌تواند خارج از فضای تحصیل در این کشور کشف کنید، از جمله کوهنوردی، پیاده‌روی، اسکی و شنا در طبیعت بی پایان این کشور. کانادا کشوری با محیط امن و سازگار است که می‌توانید فرصت‌های زیادی را در آن تجربه کنید.

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 5 / 5. تعداد: 4

تاکنون امتیازی ثبت نشده

1 دیدگاه
سوالات و نظرات خود را بنویسید