سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

10 مکان تاریخی برتر فرانسه

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

ده مکان تاریخی برتر فرانسه

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

فرانسه از زمانی که انسان‌ها در غارها مستقر شدند تا دوران جنگ‌های جهانی و بعدتر نقش خیره کننده‌ای را در تاریخ جهان  بازی کرده است. خواه یک تاریخ دان باتجربه هستید یا  فقط کمی کنجکاو درباره‌ی زمان‌های گذشته، در فرانسه مکان‌های تاریخی، بناهای یادبود و شگفتی‌های معماری کافی وجود دارد تا برای سفرهای  مجدد به آن، دلیل قانع کننده داشته باشید.

در واقع مکان‌های تاریخی بسیاری در آن وجود دارد و معمولاً انتخاب این‌که از کجا شروع کنید سخت است. بنابراین وقتی از برج ایفل خسته شدید، طاق پیروزی و کلیسای نتردام باعث می‌شوند سر خود را به طرف ده مکان تاریخی برتر، محبوب و ویژه‌ی ما در فرانسه برگردانید. هر ایستگاه موجود در این لیست کاملا با دیگری تفاوت دارد، که احساسی همه جانبه و منحصر به فرد از فرهنگ فرانسه در طول تاریخ، به بازدیدکنندگان می‌دهد.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”مون سن میشل” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_single_image image=”28499″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

کلیسای مرتفع مون سن میشل در همان اوایل قرن هشتم ساخته شد و اگر از افراد صادق بپرسید به شما می‌گویند که این کار به دستور خود آرشانگل میشل انجام گرفته است. طی سال‌های ساخت آن، بناها و خیابان‌های دیگری در طول سرازیری‌ها ساخته شد تا جایی که مونت سن میشل به یک شهر کوچک تبدیل گردید. و خیلی بعدتر به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شد. امروزه به مقصد مهم زیارتی مربوط به قرن‌های گذشته تبدیل شده است، که ایده‌ی زیارت از آن همین تازگی‌ها به ذهن توریست‌ها خطور نکرده است.

مونت سن میشل در خلیجی که بریتانی و نورماندی به هم می‌پیوندند قرار دارد و ظاهرا در روزهای مد دریا شناور است. برای صدها سال معبری که بین مونت و زمین‌های اصلی وجود دارد، هنگام جزر از آب بیرون بود. امروزه پل و گذرگاه سبکی وجود دارد که اجازه می‌دهد، اقیانوس در اطراف آن پایین برود و جریان یابد. مسیری که فقط به هنگام مدهای بزرگ و گاه بی گاه، از آب پوشیده می‌شود.

[/vc_column_text][vc_column_text pofo_text_color=”#bf0176″]

بیشتر بدانیم: تحصیل در فرانسه چه شرایطی دارد؟

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”آرامستان پر لاشز” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_single_image image=”28500″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

آرامستان پر لاشز بزرگ‌ترین پارک و گورستان پاریس است. در سال 1804 کشف شد و از آن زمان به 44 هکتار گسترش یافت. این زمین‌ها 70000 قطعه قبر را نشان می‌دهند اما هیچ‌کس به طور یقین نمی‌داند طی این سال‌ها چه تعداد از مردم در این‌جا دفن شده‌اند. ( با حدس قریب به یقین 300000 تا 1000000نفر) اگرچه به یک چیز یقین داریم که صدها فرد مشهور محل استراحت ابدی‌شان را در پر لاشز یافتند.

هم‌زمان با این‌که در میان هزار توی به ظاهر بی پایان و کنجکاو کننده‌ی قطعه‌ها گردش می‌کنید، از قبرهای به سبک گوتیک گرفته تا مقبره‌ی مردان خانه‌دار و نوکیشان باستانی، در سوی دیگر به اسامی آشنا می‌رسید. این لیست شامل:

اونوره دو بالزاک، گیوم آپولینر، فردریک شوپن، کولت، ژان فرانسوا شامبلیون، مولیر ایو مونتان، سیمونه سیگنورت، جیم موریسون، آلفرد دو موشه، ادیت پیاف، کامیل پیسارو و اسکار وایلد است، که فقط تعداد کمی از بسیار هستند.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”نیمز آرنا” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_single_image image=”28502″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

در دوران امپراطوری بزرگ روم، نیمز آرنا منزلگاه بازی‌های باستانی رومی بود. شکل بیضوی مسحور کننده‌اش به 20000 تماشاگری که روی 34 ردیف صندلی‌هایش جای داده است، اجازه می‌دهد منظره‌ی برنامه‌ها را بدون مانع ببینند. دو طبقه‌ی غالب شیروانی در آرنا، با 60 قوس سنگی پوشیده شده و شبکه‌ی کاملی از گالری‌ها با حداقل 126 پلکان که بازدید کنندگان را به صندلی‌هایشان هدایت می‌کند.

هنگامی‌که دیگر  امپراطوری روم از بین رفته بود، ویزی گات‌ها نیمز آرنا را به یک دژ تبدیل کردند. سپس، طی قرون وسطی در میان دیوارهایش یک روستای کامل با چاه‌ها، خانه‌ها، کلیساها و قلعه‌ها، بنا شد. این سازه‌ها تا قرن هجدهم که ساخت شکنی پسین آغاز شد، پا برجا بودند. کمال‌گرایی گارد باعث شد تا اولین نژاد گاوهای نر را به رسمیت بشناسند و اجازه دهند آرنا به کاربرد اصلیش بازگردد. امروزه در طول جشنواره یا فریای نیمز می‌توان گاوبازی را نمایش داد.

[/vc_column_text][vc_empty_space height=”40px”][vc_column_text pofo_text_color=”#bf0176″]

بیشتر بدانیم: راهنمای جامع اقامت کانادا از طریق کار

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”سواحل D-Day” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_single_image image=”28503″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

عجیب است، اما ممکن است تاکنون بارها داستان D-Day را شنیده باشید که چگونه فرمانده‌ی عملیات در ششم ژوئن 1994 دست به کار گردید و با بیش از 6000 کشتی و قایق مستقیم عازم سواحل نورماندی شد، و ده‌ها هزار تن سرباز متحدش به آن سرزمین سرازیر شدند. این سواحل به عنوان مکانی که بزرگ‌ترین هجوم دریایی در آن صورت گرفته است، اکنون هزاران گردشگر را به خود جذب می‌کند، که خواهان ادای احترام و دیدن نشانه‌های جنگ 76 روزه‌ی نورماندی که جان 21000 نفر را گرفت و جهان را برای همیشه تغییر داد، هستند.

هشت کیلومتر از سواحل شمال بایو که همه‌ی آنها به زیر آب رفتند با نام‌های اوتا، اوماها، گلد، جونو و سورد شناخته می‌شوند. که هر کدام از آنها جنبه‌ی منحصر به فردی از جنگ را به خود دیدند و آثار آن را به شکل خاطرات، انبار مهمات و آتش‌بارها به دوش می‌کشند. بازدید از سواحل D-Day باید این مکان‌ها را هم شامل شود برای مثال شش موزه‌ای که داستان بغرنج این حادثه را بازگو می‌کنند.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”غارهای لاسکو” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_single_image image=”28504″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

این غارها که اکتشاف سرنوشت ساز یک نوجوان فرانسوی و دوستان جوانش در دهه‌ی 1940 است، شامل ششصد نقاشی از حیوانات که از دوران پارینه سنگی پسین به جای مانده می‌باشد. برآورد شده که  نقاشی‌های پوشاننده‌ی دیوارها وسقف غار، احتمالا حدود 17000 سال قدمت دارند. پروژه‌ی هنری در حال تکوین برای چندین نسل.

لاسکو بعد از جنگ جهانی دوم به روی عموم باز شد اما از آنجایی که تعداد بازدیدکنندگان به حدود 1500 نفر رسید، مقدار زیاد دی اکسید کربن تولید شده با تنفس انسان باعث آسیب این اثر هنری شد. بنابراین غار اصلی لاسکو در سال 1963 بسته شد و اکنون بیش‌تر و فقط برای تعداد کمی از دانشمندان و متخصصان این رشته قابل دسترس است. در عوض بازدیدکنندگان به اکتشاف در نسخه‌ی بدل غار دعوت می‌شوند، که با تمام جزئیات بازسازی شده است. راهنما‌های حرفه‌ای، گروه‌های بازدیدکنندگان را همراهی می‌کنند و چندین بار در روز تورهای دارنده‌ی راهنما به سوال‌های کنجکاوانه درباره‌ی غار پاسخ می‌دهند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
11 مرداد 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.