همه چیز درباره آزمون تافل | انواع آزمون TOEFL و نحوه برگزاری آن

همه چیز درباره آزمون تافل
4
(6)

تافل چیست ؟ چرا به مدرک تافل نیاز دارید؟ آزمون TOEFL چگونه برگزار می شود؟ انواع تافل کدام است؟ پاسخ به تمام پرسش‌های شما درباره آزمون تافل در این مقاله آمده است.

تافل چیست؟

آزمون تافل (TOEFL) یک آزمون معتبر بین‌المللی است که مهارت‌های غیر‌انگلیسی‌زبانان را در استفاده و درک زبان انگلیسی بررسی می‌کند. اگر می‌خواهید در یک دانشگاه انگلیسی زبان تحصیل کنید یا رشته شما به زبان انگلیسی تدریس می‌شود،

تافل یکی از مدارک مورد تایید بسیاری از دانشگاه‌هاست. آزمون TOEFL iBT یکی از مدارک معتبر و پذیرفته‌شده برای اثبات مهارت‌های زبان انگلیسی است.

چرا باید مدرک تافل بگیرم ؟

آزمون TOEFL چندین مزیت برای داوطلبان دارد. اخذ مدرک تافل به شما کمک می‌کند تا توسط افسران سفارت مورد توجه قرار بگیرید. همچنین، با توجه به اینکه امتیازدهی و نمره‌دهی آزمون تافل منصفانه و بی‌طرفانه است، نمایشی واقعی از توانایی‌های شما را ارائه می‌دهد.

نمرات TOEFL iBT در بیش از 11000 دانشگاه و موسسه آموزش عالی در بیش از 150 کشور از جمله استرالیا، کانادا، نیوزیلند، ایالات متحده آمریکا، انگلیس و سراسر اروپا و آسیا پذیرفته می‌شود. می‌توانید برای تایید اینکه دانشگاه های مورد علاقه شما مدرک تافل را قبول می‌کند یا خیر، سایت دانشگاه را بررسی کنید.

آزمون TOEFL چگونه برگزار می‌شود؟

هر چهار بخش (خواندن، گوش دادن، مکالمه و نوشتن) از صفر تا 30 امتیاز می‌گیرد و در مجموع نمره آزمون تافل از صفر تا 120 است. در پایان آزمون می‌توانید نمرات غیررسمی بخش‌های خواندن و شنیداری خود را مشاهده کنید. نمرات رسمی شما تقریبا 6 روز پس از شرکت در آزمون در دسترس خواهد بود و اعتبار مدرک تافل به مدت 2 سال است.

اگر نمره شما متناسب با هدف‌تان به عنوان مثال تحصیل در یک دانشگاه نباشد، یا می‌خواهید نمره بهتری کسب کنید، می‌توانید چندین بار در آزمون تافل شرکت کنید. توجه داشته باشید که حداقل نمره تافل به دانشگاه یا کالجی که قصد دارید در آن تحصیل کنید، بستگی دارد. از این رو، بنابراین همیشه باید وب‌سایت موردنظر را بررسی کنید!

انواع آزمون تافل

انواع آزمون تافل به شرح زیر است:
– آزمون تافل ورقه ای ( TOEFL Pbt )
– آزمون تافل کامپیوتری ( TOEFL Cbt )
– آزمون تافل اینترنتی ( TOEFL ibt )

انواع آزمون تافل

حتما بخوانید: آزمون PTE چیست | فرمت و فرآیند آزمون پی تی ای چگونه است؟

TOEFL PBT

به عنوان یکی از متداول ترین آزمون های تافل ، آزمون تافل ورقه ای در حالت آفلاین انجام می‌شود. مدت زمان این آزمون 2 ساعت و 25 دقیقه است و از سه بخش تشکیل می‌شود. این آزمون فقط برای مکان‌هایی است که دسترسی به اینترنت ندارند. بخش‌های این آزمون شامل مهارت شنیداری، مهارت ساختار و بیان نوشتاری، مهارت خواندن و درک مطلب می‌شود.

CBT TOEFL

این یک آزمون دائمی TOEFL بود که قبلا برگزار می‌شد. در حال حاضر، این آزمون با آزمون تافل اینترنتی ( TOEFL ibt ) جایگزین و CBT در سال 2006 متوقف شد. این آزمون شامل بخش‌های مهارت شنیداری، مهارت خواندن و درک مطلب و مهارت ساختار و نوشتار بود.

TOEFL iBT

آزمون اینترنتی تافل از چهار بخش یعنی خواندن، شنیدن، صحبت کردن و نوشتن تشکیل شده است. مدت زمان آزمون تافل آی بی تی چهار ساعت است. این یکی از محبوب ترین انواع آزمون TOEFL است که از سال 2006 جایگزین آزمون رایانه ای تافل شد.

آزمون تافل شامل چه بخش هایی است ؟

آزمون تافل دارای چهار بخش است:

بخش خواندن (Reading) : مدت زمان این بخش آزمون بین 60 تا 100 دقیقه است. در این بخش توانایی داوطلب در درک و تجزیه و تحلیل متون نوشته شده در موضوعاتی مانند علوم و مباحث دانشگاهی ارزیابی می‌شود.

بخش شنیداری (Listening) : مدت زمان این بخش آزمون 60-90 دقیقه است. در این بخش چندین فایل صوتی برای شما پخش می‌شود که با شنیدن آن باید به سوالات مورد نظر پاسخ دهید.

بخش مکالمه (Speaking) : مدت زمان این بخش آزمون 20 دقیقه است. این ماژول شش بخش دارد که در آن ممتحن از طریق یک میکروفون با شما مکالمه خواهد کرد. این بخش برای بررسی توانایی بیان افکار و عقاید داوطلب به زبان انگلیسی است.

بخش نوشتاری (Writing) : مدت زمان این بخش آزمون 50 دقیقه است. در این بخش توانایی نگارش شما به زبان انگلیسی مورد بررسی قرار می‌گیرد. دانش شما درباره استفاده از دستور زبان، واژگان، جملات، پاراگراف‌ها به زبان انگلیسی بررسی می‌شود.

آیا می‌ توانم در بین آزمون تافل استراحت کنم؟

تافل چهار ساعت طول می‌کشد. چند جزئیات وجود دارد که باید درباره شرکت در آزمون TOEFL بدانید:

  • در طول آزمون اجازه یادداشت‌برداری دارید.
  • به شما مقدار زیادی کاغذ و مداد داده می‌شود. می‌توانید از آنها در بخش های آزمون TOEFL شامل خواندن، گوش دادن، مکالمه و نوشتن استفاده کنید.
  • شما باید تمام یادداشت‌ها و کاغذهای بلااستفاده را پس از اتمام آزمون در اختیار ممتحن قرار دهید!
  • می‌توانید در هنگام استراحت 10 دقیقه‌ای خود یک میان‌وعده و نوشیدنی به همراه داشته باشید.
  • اگر در طول آزمون نیاز به رفتن به دستشویی یا استراحت کوچک دیگری دارید، می‌توانید انجام دهید اما زمان آزمون برای شما متوقف نخواهد شد.
  • توجه داشته باشید که تحت هیچ شرایطی نمی‌توانید از تلفن همراه، تبلت یا غیره استفاده کنید.

پاسخ به چند پرسش متداول درباره آزمون تافل

مدت زمان آزمون تافل چقدر است؟

آزمون تافل در یک روز انجام می‌شود. مدت زمان آزمون تافل چهار ساعت و نیم با یک وقفه کوتاه در بین دو بخش گوش دادن و مکالمه است.

سیستم نمره تافل چگونه است؟

هر بخش تافل حداکثر 30 نمره دارد، بنابراین حداکثر نمره TOEFL به طور کلی 120 است. این بدان معنی است که 120 نمره کامل است.

آزمون تافل سخت است؟

در مقایسه با دیگر آزمون‌های استاندارد مانند SAT ، ACT و GRE ، آزمون تافل معمولا آسان‌تر است. در صورتی که مهارت کافی در زبان انگلیسی داشته باشید. تمرکز آزمون تافل بیشتر بر بررسی مهارت‌های زبان انگلیسی است.

تافل سخت تر است یا آیلتس ؟

در حالی که آیلتس و تافل به یکسری مقدمات اولیه مشابه نیاز دارند، اما بسیاری از متقاضیان معتقدند که آماده شدن برای تافل سخت‌تر است. همچنین، بخش خواندن در آیلتس در مقایسه با بخش تافل بسیار آسان‌تر در نظر گرفته می‌شود. بنابراین، از آنجا که بخش خواندن در آیلتس آسانتر است، باید برای TOEFL بیشتر آماده شوید.

مدت زمان اعتبار مدرک تافل چقدر است؟

توجه داشته باشید که مدرک تافل شما دو سال اعتبار دارد و پس از آن منقضی خواهد شد.

هزینه شرکت در آزمون تافل چقدر است؟

هزینه شرکت در آزمون تافل 245 دلار است.

ثبت نام در آزمون تافل چگونه است؟

برای ثبت نام در آزمون تافل و همچنین آگاهی از مراکز و ظرفیت‌های آنها، می‌توانید به صفحه Test Centers and dates در وب سایت ETS مراجعه کنید.

مدارک ثبت نام در آزمون تافل کدام است؟

برای ثبت نام در آزمون تافل به شناسنامه یا پاسپورت معتبر و همچنین پرداخت هزینه ثبت نام نیاز دارید.

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 4 / 5. تعداد: 6

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید