سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

سریع ترین راه مهاجرت به کانادا

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

سریع ترین راه مهاجرت به کانادا

سریع ترین راه مهاجرت به کانادا چیست؟ از چه طریقی می توان به کانادا مهاجرت کرد؟ هرآنچه که باید در رابطه با روش های مهاجرت به کانادا بدانید را آژانس مهاجرتی چهره نگار در اختیارتان قرار خواهد داد.

شرایط مهاجرت به کانادا در یک نگاه

قبل از اینکه به دنبال راحت‌ترین راه مهاجرت به کانادا باشید، ابتدا باید بررسی کنید که آیا شرایط کلی مهاجرت به کانادا را دارید یا خیر. اگر فعلا مباحث زبان، سن، سابقه کاری و تحصیلی و … را کنار بگذاریم، برای مهاجرت به کانادا معمولا حداقل باید یکی از شرایط زیر را داشته باشید:

گرفتن پاسپورت کانادا - سریع ترین راه مهاجرت به کانادا

 •  سرمایه خوبی دارید و مالک یا مدیر ارشد یک کسب و کار هستید.
 •  مدرک دانشگاهی داشته و سن شما کمتر از 45 سال است.
 •  دیپلم دبیرستان دارید و سابقه کار چندانی ندارید.
 •  فرزند شما مقیم دائم یا شهروند کانادا می‌باشد.
 •  همسر شما مقیم دائم یا شهروند کانادا است.
 •  فرزند مدرسه‌ای دارید که سن او بین 6 تا 18 سال (سن تحصیل در مدارس کانادایی) می‌باشد.
 •  شغل یا مهارت کاری شما جزء مشاغل مورد نیاز کانادا می‌باشد.
 •  یک ایده نوآورانه دارید.

چرا متقاضی برای مهاجرت به کانادا بالاست ؟

 •  کانادا یک کشور چند فرهنگی است و این موجب می‌شود مهاجرین راحت‌تر با فرهنگ جدید کنار بیایند.
 •  کانادا یکی از 10 اقتصاد برتر جهان را دارد.
 •  کانادا همواره در رنکینگ‌های جهانی جزء 5 کشور اول از لحاظ کیفیت زندگی قرار می‌گیرد.
 •  کانادا یکی از امن‌ترین کشورهای جهان است.
 •  این کشور طبیعتی بسیار زیبا و مناظر حیرت‌انگیز زیادی دارد.
 •  بازار کار کانادا همواره در حال گسترش است.
 •  شهروندان این کشور تحت پوشش مراقبت‌های سلامت همگانی قرار دارند.
 •  کانادا یکی از دست و دلباز‌ترین کشورها برای اعطای اقامت دائم است.
 •  سیستم آموزشی کانادا در سطح جهانی مثال‌زدنی می‌باشد.

اخذ اقامت کانادا - سریع ترین راه مهاجرت به کانادا

سریع ترین راه مهاجرت به کانادا

سیستم اکسپرس‌انتری (Express Entry)

ویزای اکسپرس‌انتری کانادا یکی از بهترین و سریع‌ترین روش‌های مهاجرت به کانادا است. این برنامه مخصوص نیروهای کاری است. زمان پردازش این برنامه 6 ماه و گاهی حتی کمتر از آن است.

برای شرکت در این روش ابتدا باید یک پروفایل در سیستم ایجاد کنید تا بر اساس فاکتورهای مختلف مانند سن، مهارت زبان، میزان سابقه کار، سابقه کار در کانادا، میزان تحصیلات و … امتیاز بگیرید.

اگر امتیاز کافی دریافت کنید، وارد استخر رقابت با سایر متقاضیان می شوید. چنانچه پیروز رقابت باشید، یک دعوتنامه برای درخواست اقامت دائم دریافت می‌کنید و بعد از آن درخواست اقامت دائم را به صورت آنلاین ارسال می‌کنید.

تجربه کاری ماهر باید در یکی از گروه‌های شغلی 0، A یا B باشد. اکسپرس‌انتری شامل سه برنامه مهاجرتی است که عبارتند از:

 •  برنامه نیروی کار متخصص (FSW) که مختص نیروهای کاری ماهر با سابقه کار خارجی است.
 •  برنامه نیروهای فنی متخصص فدرال (FST) که مختص نیروهای ماهر است که در یک حرفه تخصصی واجد شرایط هستند و جاب آفر معتبر یا گواهی صلاحیت دارند.
 •  کلاس تجربه کانادایی (CEC) که مختص نیروهای ماهر است که تجربه کار در کانادا دارند.

ویزای ICT کانادا یکی از روش های دریافت موقتی ویزا برای نیرو متخصص شرکت هایی میباشد که دارای نمایندگی در کشور کانادا و حضور نیرو در آن کشور میباشند.

برنامه‌های استانی (PNP) سریع ترین راه مهاجرت به کانادا

همانطور که در قسمت قبل گفتیم، برنامه‌های استانی کانادا به استآن‌های کشور این امکان را می‌دهد که بر اساس نیازهای خود نیروهای کاری خارجی جذب کنند. الزامات برنامه‌های استانی بسته به استان و برنامه مورد نظر متفاوت است.

برای مثال برای افرادی که قصد شرکت در برنامه‌های کارآفرینی را دارند، حداقل سرمایه تعیین شده، یکی از شروط اصلی است. اما در برنامه‌های نیروهای کار ماهر الزاماتی مانند مدرک زبان، تحصیلات، سن و سابقه کار اهمیت پیدا می‌کنند.

توجه داشته باشید که اگر امتیاز لازم را در اکسپرس‌انتری دریافت کردید، ممکن است واجد شرایط شرکت در برنامه‌های استانی باشید. این برنامه‌ها متقاضیانی را که نیازهای بازار کار منطقه‌ای آن‌ها را برآورده می‌کنند، معرفی می‌کنند.

برنامه برخی استآن‌ها همسو با اکسپرس‌انتری بوده و از استخر این سیستم نامزد‌ها را انتخاب می‌کنند اما برای شرکت در بعضی برنامه‌های استانی باید مستقیما درخواست دهید.

مهاجرت به کانادا - سریع ترین راه مهاجرت به کانادا

اگر پیشنهاد شغلی داشته باشید، می‌توانید از طریق برنامه‌های استانی همسو با اکسپرس‌انتری اقدام کنید. در این صورت 600 امتیاز اضافه دریافت می‌کنید و این تضمین می‌کند که برای درخواست اقامت دائم، دعوتنامه (ITA) دریافت خواهید کرد.

این موجب می‌شود پروسه بررسی درخواست تقریبا به یک سوم (حدود 2 ماه) کاهش پیدا ‌کند. چنانچه برنامه همسو با اکسپرس‌انتری نباشد، یک درخواست مبتنی بر کاغذ ارسال می‌کنید که زمان پردازش آن‌ها بیشتر خواهد بود.

باید اشاره کنیم که از بین سایر برنامه‌های استانی، بریتیش کلمبیا، انتاریو و آلبرتا سریع‌ترین برنامه‌های استانی را برای مهاجرت ارائه می‌دهند.

برنامه IMP کانادا

وقتی از سریع‌ترین راه مهاجرت به کانادا صحبت می‌شود، به هیچ وجه نمی‌توان برنامه IMP کانادا را که در خدمت منافع گسترده اقتصادی و فرهنگی کانادا است، از قلم انداخت.

IMP مخفف عبارت International Mobility Program و به معمای «برنامه پویای بین المللی» می‌باشد. از آنجائیکه برنامه IMP به مدرک ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) نیاز ندارد، فرایند اخذ ویزا سریع (در عرض تقریبا 16 هفته) پیش می‌رود.

برنامه‌های IMP مسیرهای مختلفی دارد که نقطه مشترک تمام آن‌ها عدم نیاز به LMIA است اما تمام مسیرها الزامات و مدارک خاص خود را دارند. مهم‌ترین مسیرهای این برنامه عبارتند از:

 • برنامه اجازه کار پس از تحصیل (ویژه افرادی که از دانشگاه‌های کانادا فارغ التحصیل شده‌اند)
 •  توافق نامه‌های متقابل تبادل جوانان
 •  توافق نامه‌های تجارت آزاد بین‌المللی
 •  برنامه ICT کانادا (انتقال درون شرکتی)
 •  اجازه کار باز بریجینگ
 •  ویزای C11 کانادا
 • ویزای C10
 •  ویزای C12

مهم‌ترین تفاوت برنامه آی ام پی با دو برنامه قبل این است که در این روش از ابتدا اقامت دائم نمی‌گیرید. اما نکته مثبت این است که پس از یک سال از فعالیت خود در کانادا می‌توانید از طریق سایر روش‌‌‌‌های مهاجرتی مانند برنامه‌ اکسپرس‌انتری یا برنامه‌های استانی برای اقامت دائم درخواست دهید.

کانادا - سریع ترین راه مهاجرت به کانادا

برنامه اسپانسرشیپ کانادا سریع ترین راه مهاجرت به کانادا

اگر یکی از اعضای خانواده شما در کانادا زندگی می‌کنند، برنامه اسپانسرشیپ کانادا یکی از راحت‌ترین و سریع‌ترین روش‌های مهاجرت به کانادا خواهد بود.

طبق این برنامه همسر، فرزندان زیر 22 سال، والدین و پدر بزرگ و مادر بزرگ فردی که شهروندی کانادا یا اقامت دائم آن را دارد، می‌توانند به کانادا مهاجرت کنند. خواهر و برادر نیز امکان شرکت در این برنامه را دارند اما الزامات تعیین شده برای آن‌ها کمی متفاوت است.

برای مثال آن‌ها به شرطی می‌توانند تحت حمایت قرار بگیرند که هر دو والدین خود را از دست داده‌اند و هیچ سرپرست دیگری ندارند. این الزامات باعث می‌شود اسپانسرشیپ برای خواهر و برادر به سختی انجام شود. اما همسر و فرزندان می‌توانند به راحتی از این برنامه استفاده کنند.

والدین و پدربزرگ و مادربزرگ‌ها همچنین می‌توانند تحت برنامه سوپر ویزا به کانادا مهاجرت کنند. اما با این ویزا اقامت دائم نمی‌گیرند و در هر ورود می‌توانند 5 سال در کانادا در کنار عزیزان خود زندگی کنند.

پردازش برنامه اسپانسرشیپ کانادا معمولا 6 ماه طول می‌کشد و اگر با درخواست شما موافقت شوید، می‌توانید بلافاصله به کانادا مهاجرت کنید.

ویزای استارتاپ کانادا

مهم‌ترین تفاوت ویزای استارتاپ کانادا با ویزای کارآفرینی کانادا در این است که برنامه استارتاپ یک برنامه فدرال است اما برنامه‌های کارآفرینی توسط دولت‌های استانی مدیریت می‌شوند. ویزای استارتاپ ویژه افرادی است که یک ایده نوآورانه دارند و اگر سازمان‌های حامی از آن‌ها حمایت کنند، می‌توانند با راه اندازی کسب و کار خود به کانادا مهاجرت کنند.

در سال 2020 ایران رتبه اول را در بین کشورهای متقاضی ویزای استارتاپ کانادا به خود اختصاص داده و 29 درصد تقاضاها از طرف ایرانیان بوده است. از زمانی که بیزینس پلن خود را جهت بررسی به سازمآن‌های حامی ارسال می‌کنید، بین 4 تا 6 ماه طول می‌کشد تا گواهی تعهد و نامه پشتیبانی از یک یا چند سازمان دریافت کنید.

پس از آن می‌توانید برای ویزای کار درخواست دهید و تقریبا 6 ماه بعد از آن با اخذ ویزا وارد کانادا شوید و بیزینس خود را شروع کنید. در این برنامه نیز مانند برنامه‌های استانی از همان ابتدا اقامت دائم نمی‌گیرید اما می‌توانید برای آن درخواست دهید. در کل پروسه اخذ اقامت دائم در این ویزا حدود دو سال طول می‌کشد.

مهاجرت تحصیلی به کانادا - سریع ترین راه مهاجرت به کانادا

مهاجرت تحصیلی سریع ترین راه مهاجرت به کانادا

همانطور که در بخش دلایل مهاجرت به کانادا اشاره کردیم، کانادا یکی از بهترین کشورهای جهان از لحاظ کیفیت آموزش است. علاوه بر آن، این کشور از دانشجویان بین‌المللی استقبال می‌کند و به همین دلیل یکی از پرمتقاضی‌ترین مقاصد تحصیلی می‌باشد.

ویزای تحصیلی کانادا برای تمام مقاطع از جمله تحصیل در مدارس، کالج‌ها، دانشگاه‌ها و تحصیلات تکمیلی صادر می‌شود. دانشجویان می‌توانند بسته به مقطع تحصیلی بین 22 تا 36 ساعت در هفته اجازه کار داشته باشند.

مهاجرت تحصیلی به کانادا موجب اخذ اقامت دائم نمی‌شود اما راه را تا حد زیادی هموار می‌کند. برخی برنامه‌های استانی وجود دارند که ویژه دانشجویان بین المللی می‌باشند و می‌توانید از طریق آن اقامت دائم بگیرید.

همچنین، امکان اخذ مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی (PGWP) را نیز دارید و اگر بتوانید در این مدت جاب آفر بگیرید، اخذ ویزای کار قطعی خواهد بود. پس از چند سال کار در کانادا، به شرط برآورده کردن الزامات، می‌توانید برای اقامت دائم درخواست دهید.

یکی از مهم‌ترین امتیازات مهاجرت به کانادا به ویژه در برنامه‌های مهاجرت سریع، امکان همراهی افراد زیر 18 سال و گاها حتی افراد زیر 22 سال می‌باشد. یعنی افرادی که در برنامه‌های اکسپرس‌انتری، PNP، IMP ، استارتاپ و حتی اسپانسر شیپ شرکت می‌کنند، می‌توانند همسر و فرزندان خود را نیز به کانادا ببرند.

فرزندان اجازه تحصیل در مدارس کانادا را دارند و همسر می‌تواند با مجوز کار آزاد در این کشور کار کند. جالب است بدانید که حتی افرادی که با ویزای تحصیلی به کانادا مهاجرت می‌کنند، نیز می‌توانند همسر و فرزندان خود را به عنوان همراه به کانادا ببرند و آن‌ها طبق شرایط گفته شده در کانادا تحصیل و کار کنند.

آیا هنوز نمی‌دانید کدام روش برای شما سریع‌ترین راه مهاجرت به کانادا می‌باشد و یا بین چند روش مردد مانده‌اید؟ همین اکنون می‌توانید وقت مشاوره خود را با متخصصان e-Visa رزرو کنید.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی در سال ۲۰۲۳

• برخورداری از مدرک زبان و داشتن مهارت در زبان فرانسه یا انگلیسی
• برخورداری از مدرک تحصیلی
• ارائه دعوت‌نامه یا نامه پذیرش از سوی دانشگاه‌های کانادا
• داشتن تمکن مالی
• ارائه گواهی سلامت پزشکی
• برخورداری از تمکن مالی
• ارائه فرم‌های پر شده مربوط به پذیرش

ماهجرت خانوادگی به کانادا - سریع ترین راه مهاجرت به کانادا

مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا

بسته به روش‌های مهاجرتی مختلف کانادا، مدارک متفاوتی برای هر برنامه مورد نیاز است. تعدادی از مدارک کلی و مشترک هستند و لازم است برای هر نوع روش مهاجرتی ارائه شود. این مدارک شامل:

 1. مدارک شناسایی مانند ترجمه شناسنامه، پاسپورت، کارت ملی، کارت پایان خدمت (در صورت وجود)
 2. ترجمه سند ازدواج (در صورت وجود)
 3. ترجمه مدرک و ریز نمرات تحصیلی
 4. نامه‌های شغلی
 5. مدرک زبان معتبر
 6. مدرک زبان معتبر
 7. سوابق بیمه (در صورت لزوم)
 8. ارائه برنامه مهاجرتی
 9. ارائه گواهی پزشکی و گواهی عدم سوء پیشینه (فرد برای مهاجرت، باید در سلامت کامل جسمی و روحی باشد.)

بهترین و سریع ترین راه مهاجرت به کانادا

بهترین و ساده ترین راه مهاجرت به کانادا طبق بررسی‌هایی که انجام گرفته است روش اکسپرس اینتری است. با استفاده از این روش می‌توان در کمتر از حدود ۶ ماه به دریافت ویزا پرداخت. افرادی که قصد دارند به دریافت ویزای اکسپرس اینتری بپردازند باید از یک سال سابقه کار در کانادا یا کشورهای دیگر برخوردار باشند. حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز مهاجرت با این روش دیپلم است.

افرادی که قصد مهاجرت سریع به کانادا را دارند باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی تسلط داشته باشند. چون تقریبا برای دریافت اکثر ویزاهای کانادا به تسلط به یکی از این دو زبان نیاز خواهد بود.

از میان دیگر روش‌های سریع برای مهاجرت می‌توان به مهاجرت تحصیلی اشاره کرد. مهاجرت تحصیلی جزء سریع‌ترین و بهترین راه‌ های مهاجرت به کانادا به شمار میروند که به طور متوسط افرادی که قصد دارند با استفاده از این گزینه به مهاجرت بپردازند در کمتر از ۳ ماه به نتیجه خواهند رسید.

بهترین و کم هزینه‌ ترین راه مهاجرت به کانادا

بهترین و کم هزینه ‌ترین راه مهاجرت به کانادا مهاجرت تحصیلی با استفاده از بورسیه است. افرادی که از سوابق تحصیلی درخشان برخوردارند و شرایط لازم برای دریافت بورسیه را دارند می‌توانند با هزینه‌ای بسیار کم به کانادا مهاجرت کنند و بعد از پایان تحصیل در شغل‌های مختلف کانادا مشغول به کار شوند.

بورسیه کانادا - سریع ترین راه مهاجرت به کانادا

با استفاده از بورسیه تحصیلی هزینه‌های مهاجرت به شدت کاهش پیدا خواهد کرد. البته میزان بورسیه تحصیلی در دانشگاه‌های مختلف کانادا کاملا متفاوت است. به طوری که برخی از دانشگاه‌ها تنها به پرداخت بخش کمی از شهریه دانشگاه می‌پردازند در حالی که بورسیه برخی از دانشگاه‌ها نیز شامل هزینه‌های زندگی و اقامت در کانادا نیز می‌شود.

مهاجرت کاری با استفاده از روش اسکیل ورکر نیز جزء بهترین و ارزانترین راه مهاجرت به کانادا به شمار می‌رود که در سال‌های اخیر بسیاری از افراد توانسته‌اند با استفاده از آن به کانادا مهاجرت کنند. اسکیل ورکر به افرادی گفته می‌شود که از تخصص بالای خود برای کار در مشاغل مختلف استفاده می‌کنند.

برای دریافت ویزای اسکیل ورکر باید به دریافت امتیاز مناسب پرداخت. از میان عوامل مختلفی که برای دریافت امتیاز تاثیرگذار خواهند بود می‌توان به مدرک زبان، سابقه کاری و سن اشاره کرد. افرادی که دارای آشنای درجه یک در کشور کانادا باشند نیز به موجب آن امتیازی دریافت خواهند کرد که در مجموع به پذیرش آن‌ها کمک خواهد نمود.

سریع‌ترین روش مهاجرت به کانادا برای افراد زیر 18 سال

اگر افراد زیر 18 سال بخواهند به تنهایی مهاجرت کنند، سریع‌ترین و راحت‌ترین روش مهاجرت به کانادا، تحصیل در این کشور می‌باشد. برای این کار ابتدا باید از یکی از مدارس کانادایی پذیرش بگیرند و پس از آن می‌توانند برای ویزای تحصیلی اقدام کنند. اگر با درخواست تحصیل افراد زیر 18 سال در کانادا موافقت شود، یکی از والدین می‌توانند به عنوان همراه با دانش‌آموز به کانادا بروند.

تحصیل در مدارس کانادا موجب اخذ اقامت دائم نمی‌شود اما راه را برای اخذ اقامت هموار می‌کند. چرا که این افراد می‌توانند بعد از اتمام دبیرستان وارد کالج یا دانشگاه‌های کانادا شوند و پس از آن جذب بازار کار شوند. پس از طی این مراحل، اخذ اقامت دائم تقریبا به آسانی ممکن خواهد بود.

مهاجرت - سریع ترین راه مهاجرت به کانادا

سریع‌ ترین راه مهاجرت به کانادا برای پزشکان و پرستاران

از آنجایی که اکثر رشته‌های پزشکی و پرستاری جزء مشاغل مورد نیاز در کانادا است و پیش‌بینی می‌شود این روند تا سال 2028 ادامه یابد؛ در حال حاضر مهاجرت پزشکی و پرستاری به کانادا از وضعیت خوبی برخوردار است. راحت‌ترین و سریع‌ترین روش مهاجرت پرستاران به کانادا اکسپرس‌انتری است.

اما اگر بخواهید به عنوان پزشک مهاجرت کنید، بسته به اینکه می‌خواهید از طریق کارآفرینی اقدام کنید یا خیر، روش‌های مختلفی پیش رو خواهید داشت. چنانچه بخواهید از طریق کارآفرینی، مثلا خرید یا راه‌اندازی کلینیک اقدام کنید، برنامه‌های استانی بهترین گزینه ممکن خواهد بود. اما اگر می‌خواهید به عنوان نیروی کار وارد این کشور شوید، اکسپرس‌انتری گزینه عالی پیش روی شماست.

آمار و ارقام اخذ اقامت دائم کانادا توسط ایرانیان

در سال 2022 (بین ژانویه تا می) تعداد کارت اقامت دائم صادر شده برای ایرانیان 5300 بوده است و در بین مهاجرینی که اقامت دائم گرفته‌اند، ایران رتبه ششم را به خود اختصاص داده بود. جدول زیر آمار اخذ اقامت دائم کانادا برای تبعه 10 کشور را در سه سال اخیر مقایسه می‌کند.

نام کشور 2020 2021 2022
هند 42.870 127.795 55.950
چین 16.530 30.970 12.995
فیلیپین 10.975 17.990 10.580
افغانستان 1.660 8.550 9.260
نیجریه 6.355 15.580 7.840
ایران 3.810 11.285 5.300
آمریکا 6.380 11.930 5.040
فرانسه 4.605 12.685 4.840
پاکستان 6.230 8.410 4.235
برزیل 3.695 11.40 4.110

سوالات متداول

بهترین و ساده ترین راه مهاجرت به کانادا طبق بررسی‌هایی که انجام گرفته است روش اکسپرس اینتری است.

کم هزینه ‌ترین راه مهاجرت به کانادا مهاجرت تحصیلی با استفاده از بورسیه است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
3 آبان 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.