سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

راحت ترین راه مهاجرت به آلمان ؛ مهاجرت بی دغدغه

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

راحت ترین راه مهاجرت به آلمان

راحت ترین راه مهاجرت به آلمان چیست؟ بهترین شهرهای آلمان برای اقامت کدام اند؟ چرا به دنبال راحت ترین راه مهاجرت به آلمان باشیم؟ برای پاسخ به این سوالات با آژانس مهاجرتی چهره نگار همراه باشید.

چرا به دنبال راحت ترین راه مهاجرت به آلمان باشیم ؟

تا اینجا می دانیم که مهاجرت به این کشور مزایای زیادی دارد. خوب است کمی بیشتر در مورد این مزایا صحبت کنیم.

ویزای کاری آلمان - راحت ترین راه مهاجرت به آلمان

  • استانداردهای زندگی و رفاهی آلمان در حد بالایی قرار دارد.
  • از نظر آب و هوا، در شرایط معتدل و خوبی خواهید بود.
  • بیمه های دولتی این کشور شامل موارد گسترده ای می شود و به تامین افراد از این نظر اهمیت زیادی داده می شود.
  • مشاغل از امنیت بالایی برخوردار هستند.
  • می توانید از آموزش های رایگان بهره ببرید.
  • از نظر رشد و تکنولوژی، این کشور در رتبه بسیار خوبی قرار می گیرد.
  • رفاه و امنیت اجتماعی از جمله مهم ترین مزایای زندگی در آلمان است.
  • با اقامت در آلمان به ویزای شینگن و کشورهای این حوزه دسترسی دارید.

آسان ترین راه مهاجرت به آلمان چیست ؟

مهاجرت به آلمان از طریق ویزای جستجوی کار

ویزا جست و جوی کار آلمان مناسب افرادی است که دارای تخصص و مهارتی منحصر به فرد هستند. این ویزا به دارندگان اجازه می‌دهد تا، به مدت نهایتا 6 ماه در این کشور زندگی کنند و به دنبال کار بگردند. پس از اینکه متقاضی، شغل مورد نظر خود را پیدا کرد، باید این ویزا را به مجوز کار در آلمان، تبدیل نماید.

در صورتی که طی زمان معین شده، افراد هیچ کاری را پیدا نکنند، باید به شهر و کشور خودشان بازگردند. یکی از وب‌سایت‌های معتبر و مناسب برای یافتن کار در آلمان، www.yourccc.com است. برای یافتن کار در آلمان به این وبسایت بین‌المللی مراجعه نمائید. از دیگر راه های مهاجرت به این کشور جاب آفر آلمان است که برای دریافت آن نیاز به دریافت پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای آلمانی است.

ویزای کاری آلمان - راحت ترین راه مهاجرت به آلمان

اخذ مجوز کار در آلمان راحت ترین راه مهاجرت به آلمان

مجوز کار در آلمان، مخصوص افرادی است که در این کشور شغلی را پیدا کرده‌اند و اکنون نیاز به دریافت مجوز جهت کار در آن‌جا را دارند. پس اگر شما یکی از این افراد متخصص هستید و می‌توانید با یک کارفرمای آلمانی که آماده انجام هرگونه حمایت مالی از شماست همکاری کنید، برای این ویزا اقدام کنید.

با اخذ ویزای مجوز کار، شما می‌توانید به فعالیت‌های شغلی خود و زندگی با خیال آسوده در آلمان بپردازید. مدارکی که برای دریافت مجوز کاری آلمان لازم هستند شامل: پیشنهادنامه از طرف کارفرما یا مدرکی مبنی بر اشتغال به کار و مدرکی مبنی بر پرداخت هزینه بیمه مسافرتی هستند.

مهاجرت به آلمان از طریق کارآفرینی

ویزای کارآفرینی آلمان، برای افرادی است که دارای ایده‌های تجاری عالی و منحصر به فرد هستند. این ایده شما، باید بتواند به اقتصاد آلمان کمک کند و تاثیر مثبتی بر آن داشته باشد. همچنین شما باید بتوانید کسب و کار خود را، از لحاظ مالی کاملا تامین کنید. در ابتدا، باید پیش از راه‌اندازی کسب و کارتان، گواهی مبنی بر تمکن مالی و بودجه کافی خود به سفارت آلمان ارائه نمائید.

این راه مهاجرت به آلمان، نسبت به موارد دیگر هزینه بیشتری خواهد داشت. در واقع برای ایجاد شغل کارآفرینی در آلمان، به حداقل 1 میلیون یورو نیاز دارید. یکی دیگر از شرایطی که کسب و کار تازه شما باید داشته باشد، این است که باید باعث استخدام حداقل 10 شهروند آلمانی تبار شود.

ویزای دانشجویی راحت ترین راه مهاجرت به آلمان

آسان ترین راه مهاجرت به آلمان را، می‌توان از طریق تحصیل در دانشگاه‌ها یا موسسات آموزشی این کشور در نظر گرفت. زیرا تحصیل در آلمان به صورت رایگان انجام می‌شود و دولت کشور نیز از دانشجویان و محصلان خارجی، حمایت بسیاری می‌کند. اگر مایل به تحصیل در آلمان هستید، باید برای دریافت ویزای دانشجویی کشور آلمان، اقدام کنید.

با این وجود، برخلاف دیگر کشورهای اروپایی، آلمان ویزای خود را فقط و فقط برای یک مدت کوتاه(سه ماهه)، صادر می‌کند. پس اگر می‌خواهید در دوره‌ای که بیش از سه ماه طول می‌کشد اقدام به پذیرش کنید، باید قبل از ورود به کشور آلمان، برای اقامت خود مجوزی دریافت کنید.

مهاجرت به آلمان - راحت ترین راه مهاجرت به آلمان

پس از اتمام دوره تحصیلی مورد نظر، می‌توانید مدتی را جهت جستجو و یافتن کار، در کشور آلمان اقامت داشته باشید. همچنین پس از اینکه شغل مورد نظر خودتان را پیدا کردید، باید طبق مورد بالا، برای دریافت مجوز کار در آلمان اقدام کنید. متقاضیان برای دریافت ویزای دانشجویی در آلمان، باید مدارکی را به سفارت کشور آلمان یا کنسولگری این سرزمین، ارسال کنند.

این مدارک شامل: نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر و مدرکی مبنی بر داشتن حمایت مالی کافی برای تامین هزینه تحصیل خود، می‌باشند. جالب است بدانید که سالانه افراد زیادی نیز برای پذیرش تحصیل پزشکی در آلمان اقدام می‌کنند، زیرا این رشته یکی از محبوب‌ترین رشته‌های تحصیلی در کشور آلمان است.

مهاجرت به آلمان از طریق حمایت خانواده

در این نوع ویزا، افرادی که خارج از آلمان هستند؛ اما یک یا چند نفر از اعضای نزدیک خانواده‌شان در آلمان زندگی می‌کنند، می‌توانند اقامت این کشور را اخذ نمایند. قوانین فعلی ویزا در کشور آلمان، گویای این امر است که، افرادی که دارای همسر و یا فرزندان زیر سن 16 سال هستند، می‌توانند برای زندگی در آلمان درخواست ویزای مهاجرتی کنند.

یکی از شروط مهم در راستای دریافت این ویزا، آن است که باید ثابت کنید افرادی که در کشور آلمان زندگی می‌کنند و منتظر شما هستند، خانواده درجه یک و نزدیک به شما می‌باشند. همچنین فرد متقاضی مهاجرت، درصورتی که بیش از 16 سال سن دارد، باید به زبان آلمانی مسلط باشد.

پناهندگی هم یکی از راه ها است

درست است که می گوییم پناهندگی یکی از راه های ورود به آلمان است اما در واقع بدترین راه محسوب می شود. پناهندگان به صورت غیر قانونی وارد ین کشور می شوند و قطعا باید شرایط خاصی مانند زندگی در کمپ های پناهندگی را تجربه کنند. پناهنده به فردی گفته می شود که بسته به دلایلی مجبور به ترک کشورش شده و نمی تواند به آن بازگردد.

پناهندگی به آلمان - راحت ترین راه مهاجرت به آلمان

ابتدا هر فرد پناهنده باید دلیل قانع کننده ای برای مهاجرت به آلمان داشته باشد در غیر این صورت تقاضای او رد خواهد شد.

در آلمان وضعیت پناهندگی سختگیرانه تر شده و هر سال افراد زیادی به کشورهایشان برگردانده می شوند. افرادی که بتوانند تایید لازم را بگیرند باید زمان قابل توجهی را در کمپ های پناهندگی بگذرانند.

راحت ترین راه دریافت اقامت آلمان برای خانواده ها چه راهی است ؟

در بخش قبل در مورد راحت ترین راه اقامت آلمان برای افراد مجرد و کسانی که به تنهایی قصد سفر و دریافت اقامت آلمان را دارند صحبت شد اما ممکن است شخصی قصد مهاجرت و دریافت اقامت آلمان به همراه تمام اعضای خانواده خود را داشته باشد.

اقامت خانواده در آلمان

وضعیت اقامت خانوادگی کمی متفاوت تر است و قوانین متفاوتی در مورد اقامت اعضای یک خانواده وجود دارد به عنوان مثال در صورتی که در خانواده فرزند بالای ۲۲ سال وجود داشته باشد معمولاً نیاز به دریافت اقامت شخصی جداگانه خواهد داشت. برخی روش های رایج برای دریافت اقامت خانوادگی که به عنوان راحت ترین راه اقامت آلمان نیز شناخته می شوند در ادامه توضیح داده شده است.

اقامت از طریق سرمایه گذاری

یکی از روش های دریافت اقامت کشور آلمان اقامت از طریق سرمایه گذاری در این شرایط شخص سرمایه گذار همسر و فرزندان وی اقامت کاری کشور آلمان را دریافت میکنند و برای یک یا دو سال کاری می توانند در آلمان ساکن شوند. با ادامه سرمایه گذاری و فعالیت در کشور آلمان اقامت تمدید شده و می‌توانند پروسه اقامت دائم خود را آغاز کنند.

مهاجرت کاری به آلمان - راحت ترین راه مهاجرت به آلمان

اقامت از طریق تولد فرزند

دیگر روش اقامت برای خانواده ها در کشور آلمان اقامت از طریق تولد فرزند می‌باشد. در این روش فرزندی در آلمان به دنیا می آید مقیم کشور آلمان محسوب می‌شود و شناسنامه آلمان را دریافت میکند و خانواده، پدر ‌‌و مادر نیز اقامت آلمان را دریافت خواهند کرد. البته برای اقامت از طریق تولد فرزند نیز شروطی وجود دارد که پیش از اقدام به سفر به آلمان باید از آن ها مطلع شد و برنامه ریزی های لازم را انجام داد.

به عنوان مثال شرط اقامت دائم از این طریق، اقامت یکی از والدین به مدت 8 سال در کشور آلمان از یکی از روش های کاری یا تحصیلی یا تبعه بودن یکی از والدین است. البته در صورت عدم تبعه بودن والدین کودک بعد از طی کردن شرایط و مراحلی خاص می تواند اقامت این کشور را دریافت کند.

بهترین شهرهای آلمان برای اقامت کدام هستند ؟

پیدا کردن راحت ترین راه اقامت آلمان یکی از مراحل اقدام مهاجرت می باشد اما مرحله دیگر که اهمیت زیادی نیز دارد انتخاب شهری است که اقامت در آن انجام می شود. شهر مقصد اقامت در انتخاب روش مهاجرت نیز تأثیرگذار است. در ادامه لیستی از شهرهای مهاجر پذیر کشور و آلمان و نوع پذیرش اقامت هر کدام آورده شده است.

برلین

یکی از شهرهای خوب برای اقامت و مهاجرت به کشور آلمان برلین می باشد. این شهر که در زمان جنگ جهانی دوم بیشترین نابودی را داشت، توانست بعد از اتحادی که میان آلمان شرقی و غربی شکل گرفت خود را بازسازی کرده و بسیاری از خرابی های آن جبران شود. از نظر جاذبه های طبیعی این شهر یکی از سرسبزترین شهرهای آلمان است، که دارای جنگل های زیبا و دریاچه و رودخانه های پرآب می باشد. برلین همچنین دارای بافتی سنتی- مدرن می باشد که هر فرد، با هر سلیقه ای می تواند در این شهر اقامتی دلنشین داشته باشد. برلین برای افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به خصوص در رشته های هنری دارند انتخاب مناسبی می باشد.

دوسلدورف

ششمین شهر جهان از نظر کیفیت و ساختار زندگی دوسلدورف در مجاور رودخانه راین می باشد. خانواده هایی که به دنبال اقامت تحصیلی فرزندان خود هستند معمولا به دلیل مدارس بی المللی، به این شهر به عنوان یک گزینه نگاه می کنند. این شهر همچنین دارای شرکت ها و برندهای چند ملیتی مختلفی است که برای مهاجرت کاری و سرمایه گذاری نیز انتخاب مناسبی می باشد. 50 منطقه در این شهر هرکدام وضعیت و ویژگی های مختلفی برای زندگی دارند که باعث انتخاب دوسلدورف به عنوان مثصد اقامت می شوند.

شهروندی آلمان - راحت ترین راه مهاجرت به آلمان

فرانکفورت

مهم ترین شهر اقتصادی آلمان، فرانکفورت است، تا جایی که به آن پایتخت مالی، اقتصادی آلمان نیز گفته می شود. این شهر دارای لنگرگاه ها و بنادر تجاربی متعددی است، همچنین به دلیل موقعیت های مختلف سرمایه گذاری برای اقامت کاری آلمان یک انتخاب مناسب می باشد.

هامبورگ

دومین شهر بزرگ آلمان همانند برلین یکی از طبیعت بی نظیری برخوردار است. این شهر همچنین دارای مناطق تاریخی جذاب و زیبایی است که برای علاقه مندان به تمدن یا افراد فعال در زمینه هنری انتخاب خوبی برای اقامت و مهاجرت است. ویژگی دیگر هامبورگ برخورداری از منطقه ای کارگر نشین است که از هزینه های پایین تری برای زندگی برخوردار می باشد و برای افرادی که قصد دریافت اقامت دائم این کشور را داشته اما سرمایه کمتری دارند انتخاب خوبی برای ابتدای اقامت می باشد.

مونیخ

یکی از شهرهای خوب از نظر تحصیلی، تجاری و تفریحی شهر مونیخ است اما این شهر از نظر هزینه زندگی نیز از قیمت های بالایی برخوردار می باشد. گرانترین محله های کشور آلمان در مونیخ قرار دارند اما از نظر کیفیت زندگی این شهر دارای رتبه سوم جهانی می باشد.

اشتوتگارت

اشتوتگارت با صنایع خودروسازی شهرت پیدا کرده است بیشترین کارخانجات مهم خودروسازی کشور آلمان در این شهر قرار دارند. همچنین وجود محله هایی که دارای خانه در دامنه کوه می باشند دیگر دلیل جذابیت و علاقه مندی مهاجران به انتخا این شهر می باشد. مانند سایر شهرهای آلمان این شهر نیز کیفیت مناسبی برای زندگی داشته و جز رتبه های جهانی است.

سوالات متداول

درست است که می گوییم پناهندگی یکی از راه های ورود به آلمان است اما در واقع بدترین راه محسوب می شود. پناهندگان به صورت غیر قانونی وارد ین کشور می شوند و قطعا باید شرایط خاصی مانند زندگی در کمپ های پناهندگی را تجربه کنند.

ارزان ترین راه مهاجرت به آلمان را، می‌توان از طریق تحصیل در دانشگاه‌ها یا موسسات آموزشی این کشور در نظر گرفت. زیرا تحصیل در آلمان به صورت رایگان انجام می‌شود و دولت کشور نیز از دانشجویان و محصلان خارجی، حمایت بسیاری می‌کند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
28 مهر 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.