سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

بهترین کشور برای مهاجرت کاری و اقامت آسان

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

بهترین کشور برای مهاجرت کاری و اخذ اقامت ایرانیان کدام کشور است؟ برای مهاجرت کاری چه شرایطی لازم است؟ از چه طریقی می توان برای اخذ اقامت کاری اقدام کرد؟ با آژانس مهاجرتی چهره نگار همراه باشید تا به بررسی عوامل مهم در مهاجرت کاری بپردازیم.

معیارهای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت کاری

معیارهای اصلی انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان از قرار زیر است:

مهاجرت کاری - بهترین کشور برای مهاجرت کاری

  • تعادل میان کار و زندگی (Work-life balance)
  • حداقل درآمد (Minimum Wage)
  • امنیت شغلی (Job security)
  • نرخ بیکاری (Unemployment Rate)
  • رضایت از زندگی (Life Satisfaction)
  • نسبت هزینه ملک به درآمد (Property price to income ratio)
  • نزدیکی به ایران و سهولت اخذ ویزا

شرایط کلی برای مهاجرت کاری

برای اطلاع از شرایط مهاجرت از طریق کار، از آنجا که شرایط و الزامات از کشوری به کشور دیگر تفاوت دارد بهتر است که قوانین کشور مورد نظرتان را بررسی نمایید. اما عموما برای مهاجرت کاری شرایط کلی زیر برای اکثر کشورها صدق می‌نماید:

سن متقاضی

معمولا برای سن بین 20 تا 30 سال بیشترین امتیاز را برای مهاجرت کاری در نظر می‌گیرند. از طرفی اکثر کشورها سن تا سقف 32 سال را برای مهاجرت کاری در نظر می‌گیرند. یا مثلا در مواقعی در آلمان ممکن است این عدد به 40 سال هم برسد، اما در حالت عمومی افراد با سن زیر 30 یا 32 سال شانس بسیار بیشتری دارند.

مدرک زبان

معمولا بطور میانگین اکثر کشورها برای اشتغال مهاجران، حداقل نمره آیلتس 6، 6.5 و مواقعی 7 را در نظر دارند.

مهاجرت به اروپا - بهترین کشور برای مهاجرت کاری

مدرک تحصیلی

عموما مدرک کارشناسی حداقل میزان تحصیلات مورد نیاز برای مهاجرت کاری می‌باشد اما این مورد هم باز می‌تواند متفاوت باشد. برای مثال نیروهای کارگر ماهر بدون تحصیلات دانشگاهی در خیلی کشورها (بویژه آلمان و کانادا) می‌توانند مشغول بکار باشند. برای مثال یک نجار حرفه‌ایی می‌تواند شانس اشتغال در کانادا با درآمد بسیار خوبی را داشته باشد در حالی که تحصیلات دانشگاهی ندارد.

سابقه کار

اکثر کشورها حداقل 3 سال سابقه کار آن هم اکثرا در زمینه مرتبط با شغل درخواستی‌تان می‌خواهند. برخی کشورها ممکن است حتی تا 8 سال سابقه کار هم از شما بخواهند.

موارد شخصی

مانند نداشتن سوء سابقه، نداشتن بیماری و مشکل پزشکی مختل کننده اشتغال بویژه بیماری‌های واگیردار، داشتن تمکن مالی برای مهاجرت و زندگی در کشور مقصد، اثبات اینکه بعد از اتمام مهلت ویزای کاری به کشور خود باز می‌گردید و نداشتن اشتغال دیگر در کشور مقصد در کنار شغل فعلی.

مدارک و اسناد بدیهی

مانند داشتن پاسپورت معتبر، ترجمه مدارک هویتی، ترجمه مدارک مالی و مدارک تحصیلی، هزینه‌ها ویزا و سفر، رزومه کامل، توصیه نامه کارفرمای قبلی در کشور مبدا (در صورت نیاز) و…

بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان کدام است ؟

مهاجرت کاری به کانادا - بهترین کشور برای مهاجرت کاری

مهاجرت به کانادا

کشور کانادا در سال اخیر به عنوان رتبه اول مهاجرت در جهان انتخاب شد. دلایل مختلفی چون ثبات اقتصادی، فرآیند سریع اخذ اقامت دائم، رفاه، امنیت اجتماعی، سیستم آموزشی برجسته و از همه مهم‌تر تنوع قومی و پذیرش فرهنگی نسبت به مهاجران موجب محبوبیت این کشور در جهان گشته است.

جای تعجب نیست که کانادا در صدر فهرست مهاجرت کاری مهندسان قرار بگیرد. این کشور پیشرفته و اقتصاد توسعه‌یافته با دسترسی به منابع طبیعی ارزشمندی چون گاز و الوار فرصت‌های متعددی برای استخدام را در اختیار مهندسان قرار می‌دهد. همچنین سیاست‌های محیط‌زیستی و قانون‌گذاری اجتماعی شرایط مطلوبی را برای زندگی مهاجران فراهم کرده که با آرامش خاطر بیشتری بر شغل خود تمرکز کنند.

افرادی که در حوزه مهندسی پتروشیمی و شیمی مشغول به کار هستند، می‌توانند از اقتصاد مبتنی بر منابع طبیعی کانادا برخوردار شده، اگرچه برای برخی از موقعیت‌های شغلی تخصصی باید ابتدا دوره‌ای را در این کشور گذرانده و از طرف اتحادیه مهندسان کانادا (Professional Engineering Association in Canada) مجوز مربوطه را دریافت کنند. متوسط درآمد سالیانه مهندسان در این کشور 81000 دلار کانادا است.

نیوزلند بهترین کشور برای مهاجرت کاری

جزیره زیبا و آرام نیوزلند در نیمکره جنوبی کره زمین یکی دیگر از بهترین مقصدهای مهاجرت کاری برای مهندسان به شمار می‌رود. این کشور یکی از باثبات‌ترین اقتصادهای جهان محسوب شده و بهترین گزینه برای مهندسان عمران و شهرسازی است که می‌خواهند یک محیط ساختاری امن را طراحی کرده تا همگان از زندگی در آن لذت ببرند.

نیوزلند کشوری بی‌نظیر برای مهاجرت خانوادگی نیز هست که در مجموع چهار میلیون جمعیت داشته و با کمبودهایی اساسی در گرایش‌های مختلف مهندسی روبه‎‌رو است. به عبارت دیگر مهندسان علاقه‌مند به مهاجرت به نیوزلند از فرصت‌های شغلی متعددی برخوردار خواهند بود. متوسط درآمد سالیانه مهندسان در این کشور 75000 دلار نیوزلند است.

سوئیس

سوییس یکی از زیباترین، مرفه‌ترین و پیشرفته‌ترین کشورهای اروپایی است که در همسایگی آلمان و در کوهپایه آلپ قرار گرفته است. این کشور را می‌توان بهشت اروپایی مهندسان دانست که از طریق مهاجرت به آن می‌توانند از رفاه و ثبات اقتصادی و سیاسی بی‌نظیری بهره‌مند شوند.

مهاجرت تحصیلی به سوئیس - بهترین کشور برای مهاجرت کاری

کشفیات علمی، تکنولوژی‌های روز و صنعت تولید مهم‌ترین ارکان اقتصاد سوییس را تشکیل می‌دهند. در نتیجه مهندسان مکانیک و مهندسان شیمی می‌توانند شانس بسیار بالایی برای استخدام و مهاجرت کاری به این کشور داشته باشند. متوسط درآمد سالیانه مهندسان در این کشور 75000 فرانک سوییس است.

آلمان بهترین کشور برای مهاجرت کاری

کشور آلمان را بسیاری پایتخت صنعتی اروپا می‌دانند که از دیرباز محل تحصیل و پرورش بزرگ‌ترین مهندسان جهان بوده است. شهرت جهانی آلمان در حوزه صنعت اتومبیل و داروسازی، مهندسان زیادی را به ویژه در گرایش‌های مهندسی مکانیک و مهندسی پزشکی از سراسر جهان به خود جذب می‌کند.

دانشگاه‌های فنی و مهندسی این کشور در ردیف بهترین‌های جهان قرار گرفته و فرصت‌های شغلی بی‌شماری نیز برای فعالیت مهندسان در آن وجود دارد. متقاضیان مهاجرت کاری به آلمان می‌توانند از طریق اخذ ویزای جستجوی کار به این کشور رفته و در عرض چند ماه به کمک دانش و تخصص خود، شغلی مناسب پیدا کنند. متوسط درآمد سالیانه مهندسان در این کشور 60000 یورو است.

استرالیا

استرالیا یکی دیگر از مقاصد محبوب مهاجرتی در جهان است که انواع مختلفی از ویزای کاری را به علاقه‌مندان مهاجرت به این کشور ارائه می‌دهد. برخی از ویزاهای کاری استرالیا همراه با اقامت دائم بوده، اما برخی دیگر از آن‌ها به صورت موقت به متقاضیان اجازه می‌دهد تا در این کشور مشغول به کار شوند. طبق جدیدترین برنامه مهاجرتی استرالیا، مدیران و سرمایه‌گذاران در سال 2021 شانس بسیار زیادی برای مهاجرت به این کشور خواهند داشت، در واقع سابکلس 188 که مربوط به ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا می‌شود، رشدی 96 درصدی را در برنامه جدید مهاجرتی این کشور تجربه می‌کند.

کشور استرالیا یکی از بهترین کشورها در زمینه درآمد، رفاه، بیمه درمانی و استانداردهای زندگی است. مهاجرت کاری به این کشور می‌تواند از روش‌های مختلفی صورت بگیرد، اما به طور کلی در صورتی که شغل شما در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا باشد، شانس خوبی برای اخذ اقامت دائم آن خواهید داشت.

مهاجرت به انگلستان

کشور انگلستان یکی از سخت‌ترین کشورهای جهان برای مهاجرت کاری محسوب می‌شود که برای مهاجرت به آن باید علاوه بر داشتن جاب آفر از طرف کارفرمایی معتبر داخل انگلستان، در سیستم امتیازبندی آن شرکت کنید. البته داشتن سابقه کار در این کشور انگلیسی زبان بسیار ارزشمند بوده و از آنجایی که مهندسی به عنوان مشاغل مورد نیاز انگلستان به شمار می‌رود، درآمد مناسبی را برای افراد به همراه دارد. متوسط درآمد سالیانه مهندسان در این کشور 33000 پوند است.

مهاجرت به انگلیس - بهترین کشور برای مهاجرت کاری

هند بهترین کشور برای مهاجرت کاری

مهاجرت به کشورهای توسعه‌یافته اروپایی و آمریکایی می‌تواند هزینه قابل توجهی را در بر داشته باشد، در حالیکه هدف برخی از افراد در مهاجرت کاری، کسب سابقه کار کافی و آشنایی با محیط بین‌المللی است. کشور هند در جنوب آسیا، یکی از مهم‌ترین اقتصادهای در راه رشد جهان است.

مهندسان در تمامی گرایش‌ها از فرصت‌های شغلی متنوعی در این کشور بهره‌مند خواهند بود، زیرا در راستای تقویت ساختارهای صنعتی و علمی هند فعالیت می‌کنند. مهاجرت کاری به هند می‌تواند فرصتی استثنایی برای تقویت مهارت‌های شغلی مهندسان و تاثیرگذاری آن‌ها در مسیر ترقی این کشور باشد. متوسط درآمد سالیانه مهندسان در این کشور 500 هزار روپیه است.

مهاجرت به ژاپن

اگر آلمان و آمریکا را قطب صنعتی غرب می‌دانند، کشور ژاپن بدون شک رقیب آسیایی آن‌هاست. دهه‌هاست که این کشور نقشی اساسی و پیشتاز را در عرصه‌های مختلف فناوری و علمی بازی می‌کند. ژاپن به عنوان یکی از مرفه‌ترین کشورهای جهان با برخورداری از بالاترین استانداردهای سطح زندگی، فرهنگ کاری بسیار سخت‌گیر و منظمی دارد که موجب پیشرفت و ترقی کشور شده است. مهندسان مکانیک، الکترونیک، مهندسی پزشکی و شیمی همگی از فرصت‌های متعددی برای استخدام در این کشور بهره‌مند هستند. متوسط درآمد سالیانه مهندسان در این کشور 5 میلیون ین ژاپن است.

امارات متحده عربی

کشور امارات در سال‌های اخیر به لحاظ اقتصادی رشد زیادی داشته و در حال حاضر یکی از کشورهای توسعه یافته در خاورمیانه به شمار می‌آید. امارات محل قرارگیری شرکت‌های بزرگ بین‌المللی بوده و پیدا کردن کار در آن نیز به دلیل بخش گسترده خدماتی، چندان سخت نیست.

به عبارت دیگر این کشور برای مهاجرت کاری و سرمایه‌گذاری، مقصد مطلوبی در سال 2021 به نظر می‌رسد. در حال حاضر حدود 11% از ساکنین این کشور خارجی بوده که اغلب آن‌ها به استخدام شرکت‌های بزرگ اماراتی درآمده و همراه با خانواده خود در آن ساکن شده‌اند. عدم نیاز به پرداخت مالیات بر درآمد از مهم‌ترین دلایلی است که مهاجرت به امارات را در سال‌های اخیر این چنین محبوب ساخته است.

مهاجرت - بهترین کشور برای مهاجرت کاری

چین بهترین کشور برای مهاجرت کاری

رقیب اصلی ایالات متحده در عرصه روابط بین‌الملل که بسیاری از متخصصان باور دارند به زودی تبدیل به بزرگ‌ترین اقتصاد جهان می‌شود، در سال‌های اخیر سیاست‌های مهاجرتی بسیار گسترده‌ای را به منظور جذب حداکثری نیروی متخصص در پیش گرفته است. چنین ساختار اقتصادی و تکنولوژیکی عظیمی، بدون تردید به کمک مهندسان حرفه‌ای و ماهر برپا گشته است.

در واقع دولت چین سرمایه‌گذاری عظیمی را در حوزه زیرساخت‌های عمرانی، تحقیقات علمی و نوآوری‌های تکنولوژیک ترتیب داده و در کنار آن می‌کوشد تا چین را تبدیل به نیروی جهانی سازد. در نتیجه مهندسان در تمامی گرایش‌ها شانس بسیار بالایی برای مهاجرت کاری به چین دارند، هرچند که سطح درآمدی آن‌ها ممکن است با کشورهایی چون سوییس، نیوزلند و کانادا برابری نکند. متوسط درآمد سالیانه مهندسان در این کشور 109 هزار یوان چین است.

کشور هلند

کشور هلند بزرگترین صادر کننده گل در جهان می باشد و نزدیک به ۸۰ درصد از گل های جهان را تامین میکند. براساس گزارش های ثبت شده در سال ۲۰۱۷ کشور هلند، ششمین کشور شاد دنیا انتخاب شده است.

هلند دارای یکی از با ثبات ترین اقتصاد های اروپاست. این کشور علاوه بر صادرات گل دومین کشور صادر کننده محصولات کشاورزی در دنیاست. همچنین هلند بزرگترین تولید کننده لبنیات در جهان است. از زمان انقلاب صنعتی در هلند اقتصاد آن رشد قابل توجهی داشته است و توانست رتبه سیزده را در پر درآمدترین کشور های دنیا به خود اختصاص دهد.

کشور جمهوری چک

جمهوری چک شاید یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری باشد؛ چراکه موقعیت‌های شغلی بسیار زیادی در این کشور وجود دارد که شما می‌توانید در هریک از آنها مشغول به کار شده و درآمد خوبی را نیز داشته باشید. یک نکته بسیار مهم در خصوص شرایط شغلی در این کشور این است که موقعیت‌های شغلی بسیار زیادی وجود دارد و این در حالی است که تعداد نیروهای کار متخصص در جمهوری چک بسیار کمتر است. همین عامل نیز نیاز به نیروهای کار متخصص را در این کشور به وجود می‌آورد.

اتحادیه اروپا - بهترین کشور برای مهاجرت کاری

برای ورود به این کشور برای اخذ ویزای کار شما می‌توانید ابتدا ویزای توریستی و گردشگری خود را دریافت کنید. پس از دریافت این ویزا شما اجازه ورود به جمهوری چک را به دست خواهید آورد. پس از این‌که وارد این کشور شدید زمان آن است که به دنبال یک موقعیت شغلی مناسب بر اساس توانایی‌ها و رزومه‌ای که تهیه کرده‌اید باشید.

با پیداکردن یک موقعیت شغلی مناسب و دریافت دعوت‌نامه از کارفرمای خود شما می‌‌توانید مراحل مربوط به اخذ ویزای کاری جمهوری چک را طی کنید. از جمله عواملی که باعث می‌شوند تا جمهوری چک یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری باشد می‌توان به مواردی مانند درآمد بالا، هزینه‌های مناسب زندگی، موقعیت‌های شغلی گسترده، رفاه شغلی خوب و … اشاره کرد.

روش جستجوی کار در کشورهای خارجی

برای مهاجرت کاری و پیدا کردن کار در کشورهای دیگر راه های زیادی وجود دارد. روش بسیار جا افتاده برای پیدا کردن شغل در کشورهای دیگر بررسی سایت های کاریابی هر کشور است. این وبسایت ها جدید ترین آگهی های استخدام شرکت ها و موسسات کشور خود را انتشار میدهند و زمینه ای برای ثبت رزومه کارجویان و ارتباط آن ها با کارفرمایان را فراهم میکنند. از جمله سایت های کاریابی برای کشور کانادا سایت های indeed و jooble هستند، برای کشور استرالیا seek است و سایت های مشابهی برای کشورهای دیگر موجود دارد.

سوالات متداول

هند یکی از کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت است. مهاجرت کاری به هند می‌تواند فرصتی استثنایی برای تقویت مهارت‌های شغلی مهندسان و تاثیرگذاری آن‌ها در مسیر ترقی این کشور باشد. متوسط درآمد سالیانه مهندسان در این کشور 500 هزار روپیه است.

آلمان یکی از مهاجر پذیر ترین کشور ها در زمینه ی کاری می باشد. متقاضیان مهاجرت کاری به آلمان می‌توانند از طریق اخذ ویزای جستجوی کار به این کشور رفته و در عرض چند ماه به کمک دانش و تخصص خود، شغلی مناسب پیدا کنند. متوسط درآمد سالیانه مهندسان در این کشور 60000 یورو است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
12 شهریور 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.