سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

بهترین کشورها برای اشتغال یابی پس از فارغ التحصیلی در آن ها

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

بهترین کشورها برای اشتغال یابی پس از فارغ التحصیلی در آن ها

بهترین کشورها برای استخدام فارغ التحصیلان
یافتن فرصت ها پس از تحصیل در خارج از کشور می تواند برای بسیاری چالش برانگیز باشد. ما به چشم انداز اشتغال پس از فارغ التحصیلی در کشورهایی مانند انگلستان، ایالات متحده، آلمان، استرالیا، چین و کانادا می پردازیم.

بر اساس آخرین تحقیقات QS، مهمترین عاملی که دانشجویان در انتخاب دانشگاه در نظر می گیرند، شانس کسب شغل مناسب پس از فارغ التحصیلی است. با توجه به افزایش تعداد دانشجویانی که به دنبال تحصیل در خارج از کشور خود هستند و بسیاری قصد دارند در کشور تحصیلی خود کار کنند، ارزیابی قدرت بازار کار برای دارندگان مدرک بسیار مهم است.

رتبه بندی دانشگاه های جهانی Times Higher Education در سال 2015، با بررسی چشم اندازهای آموزشی در سراسر جهان، نشان می دهد که تنها تعداد محدودی از کشورها 50 شغل را از طریق نظارت دانشگاه ارائه می دهند. آمریکا و انگلیس در این شاخص پیشتاز هستند و فرانسه، آلمان، استرالیا، چین و کانادا نیز در این شاخص حضوری مشهود دارند.

یک نکته ضروری برای بین المللی دانشجویان ارتباط قوی دانشگاه با صنعت و اعتبار در میان کارفرمایان محلی است. سایر ملاحظات شامل محدودیت ویزا و یافتن محل اقامت است. حتی برای دانشجویانی که در کشور خود تحصیل می کنند، اشتغال پس از فارغ التحصیلی یک چالش مهم است. سوالات مهمی مطرح می شود، مانند اینکه چگونه هزینه های زندگی با میانگین درآمد سالانه یک صنعت تاسیس شده مطابقت دارد. این تفکیک، کشورهای برتر برای استخدام فارغ التحصیلان را نشان می دهد، و بینش های ضروری را در مورد آینده شغلی در کشوری که مدرک خود را دریافت کرده اید، ارائه می دهد.

بیشتر بخوانیم: همه چیز درباره کار در اروپا

تحصیل و اشتغال یابی در کشور انگلستان

ویزا

مقررات جدید نشان دهنده موضع سختگیرانه در زمینه اشتغال برای دانشجویان بین المللی است که امیدوارند پس از فارغ التحصیلی در بریتانیا کار کنند. به طور معمول، شما به کارفرمایی نیاز دارید که از شما حمایت کند و درآمد سالانه بیش از 20800 پوند بپردازد.

بازار کار

ارقام اخیر نشان دهنده بهبود چشم انداز شغلی فارغ التحصیلان در سراسر بریتانیا است و نرخ اشتغال پس از 6 ماه به حدود 70 درصد می رسد. با این حال، بریتانیا هنوز بازار کار بسیار رقابتی دارد، تا حدی به دلیل تعداد زیادی از فارغ التحصیلانی که به دنبال نقش های حرفه ای هستند.

خرج زندگی

زندگی در بریتانیا می تواند بسیار گران باشد، به خصوص در لندن، جایی که قیمت اجاره به طور قابل توجهی بالا است. فارغ التحصیلان باید محل اقامت مشترک با دیگر متخصصان جوان را پیش بینی کنند.

نظر دانشجو

اندرو نورتون، فارغ التحصیل تاریخ از دانشگاه دورهام، اظهار می کند: «پیدا کردن شغل در بریتانیا، حتی با مدارک بالاتر، ساده نبود. تجربه من مستلزم تلاش زیادی برای مصاحبه برای نقشی بود که به آن علاقه داشتم. خیلی کارای دیگه هم بود برای فارغ التحصیلان با مدارک عالی که ظاهراً به بازاریابی و فناوری اطلاعات تمایل دارند. ۷ ماه طول کشید تا شغلی پیدا کنم، اما با انعطاف‌پذیری بیشتر در انتخاب شغلم، می‌توانستم سریع‌تر شغل خود را تضمین کنم.

چشم انداز تحصیل و اشتغال در ایالات متحده آمریکا

تحصیل و اشتغال یابی در ایالات متحده امریکا

ویزا

اقامت و کار در ایالات متحده پس از تحصیل می تواند چالش های قابل توجهی ایجاد کند. برخلاف مقرراتی که برای شهروندان انگلیسی در استرالیا و نیوزلند وجود دارد، برنامه ویزا خاصی برای یافتن مشاغل کوتاه مدت برای آشنایی با کشور وجود ندارد، که در آن داشتن یک دعوت نامه شغلی قبل از درخواست ویزا از اهمیت بالایی برخوردار است.

بازار کار

نرخ بیکاری فعلی در ایالات متحده پایین است و نرخ اشتغال فارغ التحصیلان در سال های اخیر به اوج خود رسیده است. اگرچه متوسط ​​درآمد بالاست، اما به این معنی نیست که یافتن شغل مناسب همیشه آسان است. بسیاری از فارغ التحصیلان هنوز زمان زیادی را صرف یافتن اولین شغل خود می کنند.

خرج زندگی

هزینه ها در آمریکا به طور قابل توجهی متفاوت است، به خصوص بر اساس مکان. به عنوان مثال، در شهر نیویورک، اجاره ماهانه آپارتمان می تواند حدود 3000 دلار باشد، در حالی که همان آپارتمان در هیوستون ممکن است یک سوم آن هزینه داشته باشد.

دیدگاه دانشجویی

فیونا پاشا، فارغ التحصیل حقوق در تگزاس، بیان می کند که به راحتی شغل پیدا کرده است قادر به آزادکاری در هنگام مسافرت است. او می‌گوید: «به زودی پس از اتمام دوره کارآموزی در دادگاه، شغل بسیار خوبی پیدا کردم، اما خوشبختانه مهارت‌های تخصصی دارم. من معتقدم برای فارغ التحصیلان رشته های عمومی تر، یافتن شغلی با درآمد مناسب ممکن است چالش برانگیزتر باشد.

چشم انداز تحصیل و اشتغال در آلمان

تحصیل و اشتغال یابی در کشور آلمان

ویزا

برای شهروندان کشورهای اروپایی، آلمان به دلیل عدم وجود محدودیت، انتخاب اصلی است و به آنها حق کار در این کشور را می دهد. با این حال، برای افراد غیر اتحادیه اروپا، به دست آوردن کار می تواند به طور قابل توجهی چالش برانگیز باشد. استخدام تنها در صورتی امکان پذیر است که هیچ شهروند اروپایی برای همان شغل درخواست نکرده باشد یا مهارت های استثنایی در این زمینه داشته باشد.

بازار کار

آلمان یک بازار کار قوی برای فارغ التحصیلان جوان ارائه می دهد و بسیاری از آنها تحت ویزای جستجوی کار آلمان در آنجا ساکن شده اند. تسلط به زبان آلمانی باعث افزایش فرصت های شغلی می شود. فارغ التحصیلانی که به دنبال مشاغل انگلیسی زبان هستند ممکن است موقعیت های پر تقاضا را پیدا کنند. در حالی که نرخ بیکاری در آلمان به طور کلی پایین است، فارغ‌التحصیلان دانشگاهی اغلب چشم‌انداز بهتری در آلمان غربی دارند، زیرا آلمان شرقی نرخ بیکاری نسبتاً بالاتری را نشان می‌دهد.

خرج زندگی

آلمان می تواند به طور شگفت انگیزی برای زندگی مقرون به صرفه باشد، به خصوص در مناطقی مانند مونیخ و بخش های غربی. مسکن می تواند معقول باشد، اگرچه هزینه های اجاره در آن وجود دارد برلین به سرعت در حال افزایش است.

دیدگاه دانشجویی

هلن جونز، فارغ‌التحصیل اخیر از دانشگاه فری در برلین، بیان می‌کند: «برلین مکانی عالی برای آموزش است و من اینجا را دوست دارم. در مقایسه با لندن، جایی که من از آنجا آمده‌ام، بسیار ارزان‌تر است و زندگی شبانه شگفت‌انگیز است. در حالی که آلمانی من نسبتاً خوب است، من کاملاً مسلط نیستم، بنابراین بسیاری در اینجا به زبان انگلیسی صحبت می کنند. من عمدتاً از طریق شبکه های اجتماعی و بازاریابی فرصت های شغلی انگلیسی زبان را جستجو می کنم. اگرچه هنوز شغلی پیدا نکردم، اما فقط چند ماه از کاریابی و شرکت در چند مصاحبه می گذرد.

تحصیل و اشتغال یابی در کشور فرانسه

ویزا

مشابه آلمان، شهروندان اتحادیه اروپا معمولاً می توانند در فرانسه شغل پیدا کنند.

افراد غیر اتحادیه اروپا، کسانی که از منطقه اقتصادی اروپا (EEA) و سوئیس هستند، نیاز به یک شرکت برای پشتیبانی از درخواست ویزا دارند. متقاضیان کار در فرانسه ملزم به نشان دادن مهارت ها و صلاحیت هایی هستند که به طور قابل توجهی به اقتصاد فرانسه کمک می کند.

بازار کار

بازار کار فرانسه برای فارغ التحصیلان اشباع شده است و کاریابی را برای کسانی که نمی توانند به راحتی فرانسوی صحبت کنند دشوار می کند. در حالی که پاریس در حال تبدیل شدن به یک پناهگاه امن برای استارت‌آپ‌ها در سراسر جهان است، در بحبوحه رشد شرکت، فرصتی برای پیشرفت شغلی از موقعیت‌های ابتدایی ارائه می‌دهد.

خرج زندگی

هزینه ها در فرانسه با سایر کشورهای اروپای غربی مانند آلمان، بلژیک یا انگلیس برابری می کند. هزینه ها در شهرهای بزرگ مانند پاریس، لیون و مارسی بیشتر است.

دیدگاه دانشجویی

هری کول، فارغ التحصیل زبان فرانسه از اکستر، انگلستان، اکنون در پاریس مستقر است.

او می گوید: پاریس یکی است از هیجان انگیزترین مکان ها برای دانش آموزان هزینه ها معقول است، دانشگاه ها عالی هستند، و فرهنگ و غذاهای فوق العاده هستند. متأسفانه، پس از اتمام تحصیل در فرانسه مجبور شدم به انگلستان برگردم زیرا چشم انداز شغلی در رشته من، حتی در پاریس، چندان امیدوارکننده نبود.

تحصیل و اشتغال یابی در کشور استرالیا

ویزا

دانشجویان بین المللی در استرالیا این فرصت را دارند که به مدت یک سال در مشاغل کوتاه مدت شرکت کنند تا کشور را بهتر بشناسند. با این حال، هزینه های ویزا وجود دارد و شما باید برای تامین هزینه های خود وجوه کافی در حساب بانکی خود داشته باشید. برای مشاغل طولانی مدت، تنها در صورتی می توانید کار کنید که هیچ شهروند استرالیایی برای آن شغل درخواست نکرده باشد یا دارای توانایی های بسیار ماهر باشید.

بازار کار

نرخ بیکاری جوانان در استرالیا دو برابر میانگین ملی است و در نتیجه رقابت بالایی برای مشاغل با کیفیت ایجاد می کند. آمارهای اخیر نشان می دهد که تنها 68 درصد از فارغ التحصیلان سال 2014 چهار ماه پس از فارغ التحصیلی شغل طولانی مدت داشته اند که کمترین میزان از سال 1982 است. در حالی که تقاضا در رشته های خاص وجود دارد، دانشجویانی که در رشته های علوم پزشکی، پرستاری، دامپزشکی و مهندسی معدن تحصیل می کنند به راحتی می توانند کار پیدا کنند.

خرج زندگی

به طور کلی، ممکن است انتظار داشته باشید که هزینه های بالاتری در مقایسه با بریتانیا یا ایالات متحده داشته باشید. اجاره یک آپارتمان یک خوابه در یک شهر بزرگ می تواند بیش از 1500 دلار در ماه هزینه داشته باشد. با این حال، حقوق، به ویژه برای فارغ التحصیلان، به طور کلی خوب است.

دیدگاه دانشجویی

اندرو جکسون، فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از دانشگاه سیدنی، که اصالتاً اهل ایالات متحده است، به اشتراک می‌گذارد: «از زمان فارغ‌التحصیلی، به سراسر این کشور سفر کرده‌ام و در مشاغل مختلف شگفت‌انگیز اما عالی کار کرده‌ام. هدف من این است که شغل رویایی خود را دنبال کنم که یک سفرنامه نویس است، اما کاملاً مطمئن نیستم که اینجا ساکن شوم یا به کشورم بازگردم یا مکان های دیگری مانند برمه یا تایلند را کشف کنم.

تحصیل و اشتغال یابی در کشور چین

ویزا

فارغ التحصیلانی که به دنبال کار در چین هستند برای استخدام خارجی ها به همراه یک دعوت نامه رسمی و یک کارفرمای تایید شده برای استخدام خارجی ها نیاز به مجوز کار دارند. علاوه بر این، تقاضا برای هزینه های برنامه وجود دارد که احتمالاً بیش از 150 دلار هزینه دارد.

بازار کار

برای انگلیسی زبانان، فرصت های شغلی بیشتری در مراکز تجاری و صنعتی چین مانند پکن و شانگهای در دسترس است. بسیاری از شرکت های چندملیتی دفتر مرکزی آسیایی خود را در نواحی ساحلی شرقی، هنگ کنگ و مناطق دیگری مانند گوانگژو، شنژن و تیانجین ایجاد می کنند.

در هنگ کنگ، طیف وسیع تری از فرصت های شغلی برای انگلیسی زبانان وجود دارد. بازار کار برای متقاضیان داخلی و فارغ التحصیلان بین المللی که برای موقعیت های مورد نظر درخواست می کنند رقابتی است. انگلیسی زبانان با تجربه کاری شانس بیشتری برای استخدام در رسانه، حسابداری، بانکداری و امور مالی دارند.

خرج زندگی

زندگی در چین در مقایسه با کشورهای غربی هزینه نسبتاً کمتری دارد، اگرچه در شهرهایی مانند هنگ کنگ، هزینه های مسکن بالاست

دیدگاه دانشجویی

دانیل چانگ، دانشجوی سال آخر در دانشگاه باپتیست هنگ کنگ، به اشتراک می‌گذارد: «هنگ کنگ مانند دروازه‌ای است به سوی فرهنگ‌های مختلف که با هم ادغام شده‌اند. مکان جالبی برای تحصیل است و امیدوارم بعد از فارغ التحصیلی در این شهر ساکن شوم و در بخش مالی کار کنم.’

زندگی و کار در کانادا

زندگی و کار در کشور کانادا

ویزا

ویزای کار کانادا از طریق برنامه International Experience Canada برای بزرگسالان زیر 35 سال قابل دسترسی است. علاوه بر این، بودجه بیش از 2500 دلار در حساب بانکی شما مورد نیاز است.

بازار کار

نرخ بیکاری کنونی کانادا کمتر از ۷ درصد است.

تقاضای مداوم برای افراد دوزبانه وجود دارد – کسانی که به زبان انگلیسی و فرانسوی مهارت دارند. اقتصاد کانادا در حال حاضر در یک چشم انداز نامشخص است و بازار کار در حال حاضر در دست کارفرمایان است. این احتمال وجود دارد که نرخ بیکاری در سال آینده و پس از آن افزایش یابد.

خرج زندگی

هزینه زندگی در شهرهای کانادا نسبتاً معقول تر از سایر کشورهای غربی است.

به عنوان مثال، هزینه ها در انگلستان تقریباً 25 درصد بیشتر است. ارزش ارز نسبت به گذشته کاهش یافته است و هزینه های زندگی در شهرهایی مانند ونکوور در مقایسه با کشورهای آمریکای شمالی بالاتر به نظر می رسد. حقوق سالانه به طور معقولی بالاست که امکان کیفیت زندگی مناسب را در این زمینه فراهم می کند کشور.

دیدگاه دانشجویی

اسکات گاف که اصالتاً اهل منچستر انگلستان است، در کانادا تحصیل کرده و در حال حاضر در یوبی سافت در تورنتو مشغول به کار است.

او می گوید: «من نمی توانستم از تصمیمم برای تحصیل در کانادا خوشحال باشم. وقتی اینجا ثبت نام کردم، پیش بینی کار کردن را نداشتم، اما پس از فارغ التحصیلی، نسبتاً راحت کار پیدا کردم. من از کار کردن در جایی که دوست دارم لذت می برم.

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
14 آبان 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.