تحصیل در نروژ | تلفیق عملکرد علمی با زندگی دانشجویی

تحصیل در نروژ
5
(4)

هر ساله شرکت اِستادی پورتالز به دانشگاههای برتری که به دانشجویان بین المللی بیشترین کمک را در داشتن یک تجربه تحصیلی موفق در خارج از کشور داشته اند، جایزه می دهد. دانشگاه برگن از نروژ، بر اساس بازخوردها و رضایت نامه های جمع آوری شده از دانشجویان در سال 2016، یکی از موسسات آموزش عالی است که توانسته است به طور موثری نیازها و انتظارات دانشجویان را از نظر اهداف و دستاوردهای علمی و همچنین شخصی تامین کند.

با آنکه نظرات دانشجویان در مورد دوره تحصیلی خود در یک دانشگاه خاص ممکن است سلیقه ای باشد، اما بینش ارزشمندی را ارائه می دهد که در مقایسه با رتبه بندی موسسات مشهور آموزشی، دیدگاه عمیق تری دارند.

همچنین نتایج جشنواره بین المللی رضایت دانشجویان در سال 2016 نشان داده است که نروژ از نظر تعداد دانشجویان بین المللی که از تصمیم خود برای تحصیل در نروژ احساس خوشحالی و خوشحالی می کنند، در رتبه برتر قرار دارد. چه چیزی نروژ را به مقصدی جذاب برای دانشجویان تبدیل کرده است؟ با چهره نگار همراه باشید تا پاسخ این سوال را متوجه شوید.

1- از روز اول مورد استقبال قرار میگیرید

شاید نروژ اکثر اوقات سال هوای سردی داشته باشد، اما نروژی ها از افراد خارجی به گرمی استقبال می کنند. به ویژه دانشگاه های نروژ بر کمک به دانشجویان بین المللی برای سازگاری با یک کشور جدید و فرهنگ جدید تاکید می شود و آنها را در امور دانشگاهی و شخصی پشتیبانی میکنند.

تحصیل در نروژ

2- رایگان تحصیل می کنید

دانشگاههای دولتی برای دانشجویان بومی و بین المللی شهریه ای دریافت نمی کنند ( چه از کشورهای عضو اتحادیه / منطقه اقتصادی اروپا باشند یا خیر) . فقط کافی است مبلغ ناچیزی در حدود 50 یورو در هر ترم پرداخت کنید.

3- اساتید دوست شما هستند

تمام دانشگاههای نروژ، جوی آرام و دوستانه دارند، و این جو بر روابط استاد و دانشجو نیز حاکم است. دانشجویان بین المللی همواره از این موضوع غافلگیر میشوند که لازم نیست رابطه ای رسمی با استاد خود داشته باشند. در واقع، آنها را تشویق می کنند تا با استادشان صحبت کنند، از آنها سوال بپرسند و درباره سخنرانی ها و تمرینهایشان از آنها راهنمایی بگیرند.

4- میتوانید هم زمان کار کنید و درس بخوانید

دانشجویان بین المللی اجازه دارند تا بدین شکل با ویزای دانشجویی خود کار کنند: آنها میتوانند در طول ترم هفته ای 20 ساعت و در تعطیلات به طور تمام وقت کار کنند.

کار و تحصیل در نروژ

بیشتر بدانید: راهنمای جامع تحصیل در مجارستان

5- از محیطی امن با استانداردهای بالا لذت ببرید

نروژ استاندارد بالایی برای زندگی دارد و بازار کار آن متنوع و جذاب است. همچنین یکی از امن ترین کشورهای اروپایی با نرخ جرایم بسیار پایین است

دانشگاه برگن – دانشگاهی برتر که نیازهای دانشجویان را برآورده می کند

امسال، شرکت اِستادی پورتالز، یکی از برترین دانشگاههای نروژ را دانشگاه برگن اعلام کرد. امتیازهای دانشجویان به دانشگاه برگن 9 از 10 بوده است.
دانشگاه برگن به برتری علمی خود افتخار می کند و بنابر مجله آموزش عالی تایمز در بین 200 دانشگاه برتر جهان و توسط رتبه بندی آکادمیک دانشگاههای جهان ( رتبه بندی شانگهای) در رتبه 300 دنیا قرار دارد. این دانشگاه شش دانشکده دارد و دوره های آموزشی زیادی را برای دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می دهد و 400 رشته به زبان انگلیسی در آن تدریس می شود.

برخی از دستاوردهای جالب دانشگاه برگن عبارتند از:

– دانشگاه برگن یکی از پیشگامان تحقیق در مورد قطب شمال است و در این زمینه بیشترین تحقیقات را به خود اختصاص داده است.
– دانشگاه، مجله مخصوص خود را دارد که در آن نتایج تحقیقات علمی آن منتشر می شود. به دلیل نزدیکی به دریای نروژ، دانشگاه برگن همواره در زمینه تحقیقات دریایی و آب و هوایی مشغول بوده و یکی از جدیدترین پروژه های آنها در مورد تغییرات آب و هوایی با استفاده از پوسته فسیلها می باشد.
– دانشگاه برگن همچنین نظریه ها و شیوه های هواشناسی مدرن را ایجاد و توسعه داده است.

دانشگاه برگن با پذیرش 1500 دانشجو در سال، تنها استانداردهای تحصیلی بالا را برای دانشجویانش فراهم نمی کند. در دانشگاه برگن تمام دانشجویان خارجی خوابگاه دارند و برای سهولت در اسکان آنها موقعیتهای مختلفی را برای شرکت در رویدادهای فرهنگی فراهم می آورد. آنها میتوانند در تشکیلات دانشجویی فراوانی شرکت کنند، که برخی روی فعالیتهای آموزشی خلاق و اجتماعی تمرکز دارند .

در دانشگاه برگن، میتوانید در کلاسهای زبان نروژی یا در یک برنامه تبادل زبان به نام تاندم شرکت کنید. در این برنامه میتوانید یک همکلاسی برای خود پیدا کنید و همزمان به هم دیگر درس بدهید.

دانشگاه برگن نروژ

بیشتر بدانید: اگر تحصیل در کانادا رویای شما است، پیشنهاد می دهیم این مقاله را از دست ندهید.

زندگی دانشجویی در برگن

برگن دومین شهر بزرگ نروژ و یک قطب مهم اقتصادی و تجاری است. با این حال حال و هوای یک شهر کوچک دوستانه را دارد و میتوانید از مناظر بسیار زیبای اطراف لذت ببرید. زیرا برگن توسط هفت رشته کوه احاطه شده و همچنین به دریای نروژ متصل است.

از آنجا که برگن یک چشم انداز طبیعی خارق العاده است، فعالیت های روباز در آن بسیار رایج است از جمله: کوهنوردی، قایق سواری، اسکی بازی، دوچرخه سواری در کوهستان، ماهیگیری و غواصی. میتوانید یک روز کوهنوردی کنید و روز دیگر از قایق سواری در آبدره ها لذت ببرید.

برگن تنها محدود به مناظر زیبا نیست، و بنابراین میتوان از جاذبه های فرهنگی متعدد آن دیدن کرد از جمله برایگن، که در زمره میراث جهانی یونسکو بوده و مکانی است که در آن میتوانید به تحسین آثار هنری بومی بپردازید. از کلیسای سنت ماری که در قرن 12 ساخته شده و موزه وارف و موزه های بیشمار دیگر دیدن نیز دیدن کنید.
همانطور که می بینید، برگن شهری همه چیز تمام است و شما می توانید در آن از فرصتهای عالی مطالعاتی و فعالیتهای تفریحی جذاب بهره مند شوید.

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 5 / 5. تعداد: 4

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید