شرایط زندگی دانشجویی در ایتالیا | درآمد و هزینه های زندگی چگونه است؟

شرایط زندگی دانشجویی در ایتالیا
4.4
(9)

با شرایط زندگی دانشجویی در ایتالیا آشنا شوید، اگر این کشور مقصد تحصیلی شماست. تحصیل در ایتالیا با سایر نقاط جهان متفاوت است. احساس یادگیری و تمرین مستقل در این کشور وجود دارد. همچنین با وجود سیستم کاغذی که بیشتر اساتید در ایتالیا از آن استفاده می‌کنند، تحصیل در این کشور ممکن است کار چندان سختی به نظر نرسد، اما اینگونه نیست! یادگیری مستقل در ایتالیا نیز بسیار دشوار است. دانشجویان باید دامنه تحقیقات خود را گسترش دهند و در دانشگاه‌های خود کار بیشتری انجام دهند. سیستم آموزشی دانشگاهی در ایتالیا یک سیستم کارآمد و سازمان‌یافته است که دانشجویان را برای ورود به بازار کار آماده می‌کند.

شرایط زندگی دانشجویی در ایتالیا چگونه است؟

زندگی دانشجویی در ایتالیا علاوه بر تحصیل، یک تجربه منحصر به فرد است. ایتالیا کشوری بسیار زیبا برای زندگی است و بسیاری از دانشگاه‌های آن برای دانشجویان خود سفرهای میدانی برگزار می‌کنند. این سفرهای دانشجویی ماجراجویی در تاریخ‌، معماری و شگفتی‌های ایتالیا را به نمایش می‌گذارد. سفر و غذا از اجزای اصلی زندگی دانشجویی در ایتالیا است.

یکی دیگر از مولفه‌های مهم زندگی دانشجویی در ایتالیا، فرصت یادگیری زبان و فرهنگ جدید است. از آنجا که ورزش بخش مهمی از فرهنگ و زندگی مردم ایتالیا است، دانشجویان خیلی سریع با فضای هیجان‌انگیز و ویژگی‌های جالب آن سازگار می‌شوند. فرهنگ فوتبال نیز مورد استقبال بسیاری از دانشجویان خارجی در این کشور قرار گرفته است. دانشجویان بین‌المللی که برای تحصیل در ایتالیا حضور دارند، عاشق غذاهای این کشور می‌شوند. طعم و انواع این غذاهای محبوب ایتالیایی متفاوت و زیاد است و برخی از آنها را نمی‌توان در هیچ جای دیگری به غیر از این کشور پیدا کرد.

هزینه زندگی دانشجویی در ایتالیا چقدر است؟

هزینه زندگی دانشجویی در ایتالیا می‌تواند از شهری به شهر دیگر یا حتی در مناطق مختلف با یکدیگر متفاوت باشد. به طور کلی می‌توان بین 700 تا 1000 یورو بسته به موقعیت شما و هزینه‌های زندگی در این کشور را در نظر گرفت.

فهرست هزینه های زندگی دانشجویی در ایتالیا

هزینه خانه دانشجویی: هزینه خانه دانشجویی در ایتالیا بین 300 تا 600 یورو در ماه است. بسته به شهر محل زندگی و نوع خانه، قیمت‌ها متفاوت است. به اشتراک گذاشتن یک آپارتمان با سایر دانشجویان راه خوبی برای کاهش هزینه‌های ماهانه است. همچنین می‌توانید با یک خانواده محلی زندگی کنید و ضمن آشنایی با شیوه و فرهنگ زندگی آنها، مهارت‌های زبان ایتالیایی خود را افزایش دهید.

به طور متوسط هزینه دانشجویان برای اجاره خانه در ایتالیا به شرح زیر است:
– دانشجویانی که به تنهایی زندگی می‌کنند: 400 – 700 یورو در ماه
– دانشجویانی که در محل اقامت دانشجویی زندگی می‌کنند: 250 – 300 یورو در ماه
– دانشجویان در یک آپارتمان اجاره‌ای مشترک: 250 – 500 یورو در ماه
– فراموش نکنید که هزینه آب و برق را نیز در نظر بگیرید. هزینه آب و برق در ایتالیا می‌تواند بین 90 – 260 یورو به هزینه‌های ماهانه شما اضافه کند.

هزینه‌های غذا در ایتالیا

اگر از سوپر مارکت‌های محلی در ایتالیا مواد غذایی بخرید، حدود 150 تا 200 یورو در ماه هزینه خواهید کرد. Lidl Penny Market یا Esselunga دارای پایین‌ترین قیمتها هستند. در رستوران‌های ایتالیایی، ناهار یا شام با قیمت بین 8 تا 15 یورو دردسترس است. در رستوران‌های میان‌رده، قیمت غذا بین 6 تا 12 یورو است.

هزینه زندگی دانشجویی در ایتالیا

حتما بخوانید: معرفی 5 بورسیه تحصیلی در ایتالیا به همراه مبلغ بورسیه

هزینه حمل و نقل در ایتالیا

یکی از شرایط زندگی دانشجویی در ایتالیا که باید در نظر داشته باشید، هزینه استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی است. وسایل حمل و نقل عمومی ساده‌ترین و راحت‌ترین روش برای سفر در ایتالیا است. بلیط ماهانه اتوبوس/تراموا/مترو برای دانشجویان بسته به شهر بین 25 تا 45 یورو در ماه است.
سیستم ریلی در ایتالیا نیز بسیار کارآمد است. از این رو، اگر قصد سفر به شهرهای ایتالیا را داشتید، می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. هزینه سفر از 20 یورو شروع می‌شود. اما اگر زودتر بلیط رزرو کنید، می‌توانید تا 70 درصد تخفیف بگیرید!

درآمد کار دانشجویی در ایتالیا

یکی از شرایط زندگی دانشجویی در ایتالیا، تامین هزینه‌های زندگی در این کشور است. قوانین ایتالیا به یک دانشجو اجازه می‌دهد 4 ساعت در روز و حداکثر 20 ساعت در هفته کار کند. صرف‌نظر از سال‌ها تجربه و ویژگی‌های شخصی، به طور کلی شرکت های ایتالیایی به دنبال استخدام دانشجویان به عنوان کارآموز هستند. دستمزد مشاغل دانشجویی در ایتالیا بین 500 تا 1000 یورو در ماه خواهد بود.

آیا ایتالیا برای دانشجویان بین‌المللی امن است؟

به طور کلی پاسخ به این سوال مثبت است. ایتالیا یکی از امن ترین کشورهای اروپاست و سالانه تعداد زیادی دانشجو به این کشور سفر می‌کنند. اما به هر حال بهتر است همیشه بدانید که کجا می‌روید و چه زمانی می‌روید. با هوشیاری سوار وسایل حمل و نقل عمومی شوید. همچنین، اطمینان حاصل کنید هر تاکسی که سوار می‌شوید رسمی است. احتیاط را فراموش نکنید. اگرچه واقعا هیچ قسمت خطرناکی در ایتالیا وجود ندارد، اما باید مراقب جرایم کوچک نیز باشید.

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 4.4 / 5. تعداد: 9

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید