شرایط دریافت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی چیست؟

شرایط دریافت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی چیست؟
0
(0)

اسپانیا یکی از بهترین و محبوب ترین کشور هایی به شمار می‌رود که خیلی از افراد ترجیح می‌دهند برای دریافت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی اقدام کنند و زندگی آرامی در این کشور داشته باشند. اگر شما هم به دنبال روشی سریع و آسان برای دریافت اقامت این کشور از طریق تمکن مالی هستید، بهتر است تا پایان این مقاله را مطالعه کنید که بدانید شرایط دریافت این اقامت چیست.

مهم ترین موضوعی که قبل از اطلاع از اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی باید بدانید، این است که مهاجرت به هر کشوری با چالش های زیادی همراه است. بعد از مهاجرت، شما باید بتوانید خود را با آداب و رسوم و فرهنگی کشور مقصد به خوبی تطبیق دهید. بعد از اطلاع از همه این موارد، وقت آن می‌رسد که برای دریافت ویزا و اقامت برای اسپانیا اقدام کنید.

برای دریافت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی باید چه شرایطی داشته باشیم؟

اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی تنها برای کسانی مناسب است که از نظر مالی هیچ مشکلی ندارند و فقط به دنبال روشی برای گذراندن زندگی در اسپانیا هستند. به همین دلیل هم می‌توان نتیجه گرفت که این روش مهاجرت بیشتر برای افرادی مناسب است که نیاز به سرمایه گذاری در کشور مقصد ندارند و فقط می خواهند با صرف هزینه، زندگی خود را در این کشور بگذرانند. در اینجا برخی از مهم ترین شرایط دریافت ویزای تمکن مالی را توضیح می‌دهیم.

درآمد کافی

پس تا حالا متوجه شدیم که یکی از مهم‌ترین شرایطی که برای دریافت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی باید داشته باشید، درآمد قابل توجه است. این درآمد برای سرپرستان خانواده، فرزندان زیر 18 سال و همسران متفاوت است.

 • سرپرست خانواده باید حداقل 2500 یورو درآمد ماهیانه داشته باشد،
 • همسر باید حداقل 1000 یورو درآمد در هر ماه داشته باشد،
 • حداقل درآمد مورد نیاز برای هر فرزند، 600 یورو به صورت ماهیانه است.

طبق مواردی که در بالا توضیح دادیم، متوجه می‌شویم که یک خانواده 4 نفره برای دریافت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی باید حداقل 4,700 یورو درآمد داشته باشد. در غیر این صورت، نمی‌تواند از این طریق برای مهاجرت به اسپانیا اقدام کند.

منبع درآمد مشخص

برای این که مشخص شود در آمده خانواده برای دریافت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی چقدر است، به منابع درآمد توجه زیادی می شود. این منبع تاثیر زیادی در فرایند دریافت ویزای تمکن مالی دارد. برای این که ثابت کنید منبع درآمد شما یکی از موارد زیر است، باید مدارک کافی و رسمی برای این موضوع ارائه دهید.

 

برای دریافت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی باید چه شرایطی داشته باشیم؟

 

 • حقوق بازنشستگی
 • درآمد به دست آمده از اجاره املاک در ایران
 • درآمد به دست آمده از سود سپرده های بانکی
 • درآمد به دست آمده از سود سهام
 • درآمد مربوط به کسب و کار

برای تایید منبع درآمد هر یک از موارد بالا، باید مدارک معتبری ارائه دهید. برای مثال، باید فیش حقوقی خود را برای این که نشان دهید بازنشسته هستید، ارائه دهید. همچنین برای نشان دادن درآمد به دست آمده از اجاره املاک، باید اجاره نامه داشته باشید.

سپرده کافی در بانک

یکی از مهم‌ترین شرایط دریافت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی برای همه افراد، این است که سپرده بانکی کافی در حساب خود داشته باشند. میزان این سپرده باید به اندازه حداقل درآمد یک خانواده به مدت یک سال باشد که این میزان هزینه با 6500 یورو به ازای هر یک از اعضای خانواده جمع می شود.
این بدان معنی است که هر خانواده 4 نفره حداقل باید نزدیک به 48,500 یورو پول در حساب بانکی خود داشته باشد تا تمکن مالی او ثابت شود و بتواند برای دریافت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی اقدام کند.

نداشتن خلاف کیفری

در صورتی که تمامی شرایط بالا داشته باشید ولی سابقه کیفری در ایران یا هر کشور دیگری داشته باشید، نمی توانید برای دریافت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی اقدام کنید. به همین دلیل باید از این نظر مطمئن باشید و سپس برای دریافت ویزا و گرفتن اقامت اقدام نمایید.

آیا بعد از دریافت اقامت اسپانیا با تمکن مالی می توان برای اقامت دائم اقدام کرد؟

یکی از مهم ترین دلایلی که خیلی از افراد برای دریافت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی اقدام می‌کنند، این است که بعداً بتوانند برای اقامت دائمی هم اقدام نمایند. بعد از این که مدت زمان 5 ساله ویزای تمکن مالی آن ها به اتمام رسید، می‌توانند برای دریافت اقامت دائم اقدام کنند.
البته برای انجام این کار، باید حداقل 30 ماه در این 5 سال را در اسپانیا زندگی کرده باشند. همچنین اگر بیشتر از 12 ماه به صورت متوالی بیرون از خاک اسپانیا زندگی کرده باشند، نمی توانند برای اقامت دائم این کشور اقدام کنند.

بهترین زمان برای دریافت تابعیت اسپانیا

بعد از این که 10 سال از اقامت شما در اسپانیا گذشت، می‌توانید برای دریافت پاسپورت و تابعیت این کشور هم اقدام کنید. البته توجه داشته باشید که این 10 سال شامل اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی به مدت 5 سال و اقامت دائم هم 5 سال می‌شود.
در این مدت زمان 10 ساله، باید زبان اسپانیایی را به خوبی یاد بگیرید تا بتوانید برای دریافت پاسپورت و تابعیت آن اقدام کنید. داشتن اطلاعات کافی درباره کشور اسپانیا هم یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که برای دریافت پاسپورت باید رعایت کنید.

 

اگر با درخواست پاسپورت و تابعیت شما بعد از اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی موافقت نشد، اصلا نگران نباشید. چندین بار این کار را تکرار کنید و همچنین برای رسیدن به نتیجه بهتر، می توانید از کسانی که در این زمینه تجربه و تخصص دارند، کمک بگیرید.

چرا اسپانیا؟

اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی یکی از بهترین روش هایی است که به شما این امکان را می دهد که زندگی آرام و دلپذیری در این کشور زیبا داشته باشید. اقامت در این کشور مزایای فوق العاده زیادی دارد که باعث می شود هر کسی اسپانیا را به خیلی از کشورهای دیگر برای مهاجرت ترجیح بدهد. برخی از مهم ترین مزایای اقامت این کشور، عبارتند از:

 • آزادی برای سفر به تمامی کشورهای حوزه شینگن
 • بهره مندی از بیمه کامل و خدمات درمانی
 • امکان باز کردن حساب بانکی
 • امکان بردن همسر و فرزندان مجرد کمتر از 18 سال
 • امکان تحصیل فرزندان در این کشور به صورت رایگان در اسپانیا
 • عدم نیاز به پرداخت مالیات سالیانه
 • تسهیل دریافت ویزای کشورهای دیگر
 • امکان دریافت اقامت دائم اسپانیا بعد از گذشت 5 سال
 • امکان دریافت تابعیت و پاسپورت اسپانیا بعد از گذشت 10 سال اقامت بی‌وقفه در این کشور

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 0 / 5. تعداد: 0

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید