معرفی 5 بورسیه تحصیلی در ایتالیا به همراه مبلغ بورسیه

بورسیه تحصیل در ایتالیا
4.4
(8)

بورسیه تحصیل در ایتالیا می‌تواند شما را به یکی از بهترین مقاصد تحصیلی برساند. تحصیل در خارج از کشور تقریبا برای هر دانشجویی یک ماجراجویی بسیار رضایت‌بخش است. ایتالیا به دلیل آموزش با کیفیت بالا در این زمینه در بین بهترین مقاصد از این نظر قرار دارد. یکی دیگر از مواردی که ایتالیا را به مقصد محبوب دانشجویان تبدیل کرده است، جاذبه های گردشگری آن است. این کشور بیشتر به دلیل آثار تاریخی و مناظر بسیار خیره‌کننده آن شهرت دارد. بنابراین، اگر به دنبال تحصیل در کنار لذت بردن از زندگی در یک کشور هستید، دانشگاه های ایتالیا می‌توانند بهترین گزینه شما باشند.

هزینه های زندگی دانشجوی در ایتالیا بستگی زیادی به شهر محل سکونت شما دارد. البته، مناطقی که ترافیک گردشگری زیادی دارند، بیشتر از بقیه شهرها هزینه خواهند داشت. در عین حال، دانشگاه های خصوصی ایتالیا هزینه بسیار بیشتری نسبت به دانشگاه‌های دولتی دریافت می‌کنند. با این حال، گزینه‌های متعددی برای کمک به دانشجویان بین‌المللی وجود دارد که یکی از آنها اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیاست. در ادامه با بهترین بورسیه های تحصیلی در ایتالیا آشنا شوید.

بهترین بورسیه تحصیل در ایتالیا

بورسیه دولتی ایتالیا برای دانشجویان بین‌المللی

مبلغ بورسیه: شهریه کامل و کمک هزینه ماهانه به ارزش 1000 دلار
مدرک تحصیلی واجد شرایط: کارشناسی ارشد و دکتری

دولت ایتالیا همیشه به دنبال این است که سیستم آموزشی خود را برای دانشجویان بین‌المللی مقرون به صرفه کند. بورسیه تحصیلی دولتی برای دانشجویان خارجی، یکی از بهترین بورسیه های تحصیلی ایتالیا است. این بورسیه توسط وزارت امور خارجه و همکاری بین‌المللی برای حمایت از دانشجویان سرتاسر جهان به ویژه کسانی که از نظر مالی مشکل دارند، طرح‌ریزی شده است.

این بورسیه تحصیل در ایتالیا برای تقویت همکاری بین‌المللی در زمینه‌های مختلف، از جمله فناوری، فرهنگی و علمی طراحی شده است. این بورسیه همچنین به دانشجویان بین‌المللی واجد شرایط که در یکی از دانشگاه های ایتالیا تحصیل می‌کنند، ارائه می‌شود. بسته به تعداد دانشجویان واجد شرایط و شایستگی تحصیلی آنها، متقاضیان می‌توانند کمک هزینه جزئی یا کامل دریافت کنند. علاوه بر این، ماهانه به مدت سه ماه مبلغی در حدود 1000 دلار به دارندگان بورسیه پرداخت می‌شود.

کمک‌ تحصیلی دانشگاه بولونیا برای دانشجویان بین‌المللی

مبلغ بورسیه تحصیلی: کمک هزینه تحصیلی به ارزش 13،000 دلار و معافیت از شهریه
مدرک تحصیلی واجد شرایط: کارشناسی و کارشناسی ارشد

دانشگاه‌های مختلفی در ایتالیا نیز به برخی از دانشجویان کمک‌های مالی موسسه‌ای ارائه می‌دهند. برای نمونه، دانشگاه بولونیا به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا به دانشجویانی که صلاحیت لازم را دارند، کمک هزینه تحصیلی اعطا می‌کند. حتی برخی از دانشجویان تمام سال‌های تحصیلی خود از معافیت کامل شهریه برخوردار می‌شوند. برای دریافت این بورسیه تحصیل در ایتالیا، باید مدارک تحصیلی دانشگاهی داشته باشید که شرایط لازم را برآورده کند. اگر برخی از مدارک را ندارید، تا زمان ثبت نام فراهم کنید. تنها کسانی واجد شرایط هستند که قبلا از این کمک مالی استفاده نکرده باشند.

کمک‌ تحصیلی دانشگاه بولونیا

حتما بخوانید: چگونه بورسیه تحصیلی بگیریم ؟ | آشنایی با انواع بورسیه تحصیلی و طریقه اقدام

بورسیه‌های بین‌المللی Politecnico

مبلغ بورسیه: معافیت از شهریه
مدرک تحصیلی واجد شرایط: کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا
آیا شما دانشجوی رشته‌های مهندسی و معماری هستید؟ اگر به تحصیل در رشته های مهندسی و معماری در ایتالیا فکر می‌کنید، دانشگاه پلی‌تکنیک تورینو (Politecnico di Torino) بهترین مقصد است. این موسسه بورسیه تحصیلی ایتالیا را به دانشجویان بین‌المللی علاقه‌مند به این رشته‌ها ارائه می‌دهد.

در واقع یکی از بهترین بورسیه های تحصیلی ایتالیا توسط این دانشگاه ارائه می‌شود. پنج پروژه بورسیه مختلف وجود دارد که می‌توانید در این دانشگاه درخواست دهید. برای نمونه، Alta Scuola Politecnica دانشجویان با استعداد بین‌المللی را قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد علوم مدرسه را دارند، هدف قرار داده است. از طرف دیگر، بورسیه‌های تحصیلی COLFUTURO برای دانشجویان کلمبیایی که در رشته‌های مهندسی و معماری در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل می‌کنند. همچنین از دیگر بورسیه تحصیل در ایتالیا می‌توان به Eni Project (مهندسی نفت) ، TOPoliTo و Invest Your Talent اشاره کرد.

بورسیه دکترا Scuola Normale Superiore

مبلغ بورسیه: هزینه تحصیل و کمک هزینه تحقیق
مدرک تحصیلی واجد شرایط: دکترا

Scuola Normale Superiore یکی از معتبرترین موسسات در ایتالیا است. این دانشگاه با پشتیبانی دولتی به دانشجویان بین‌المللی که به دنبال ادامه تحصیل در ایتالیا هستند، کمک‌های مالی مختلفی ارائه می‌دهد. شاید محبوب‌ترین برنامه بورسیه تحصیلی در این دانشگاه که با بودجه کامل ارائه می‌شود، در مقطع دکترا معرفی کرد. این بورسیه تحصیلی ایتالیا هزینه تحصیل و اتاق و تخت (کل هزینه حضور) را تحت پوشش قرار می‌دهد.

توجه داشته باشید تمام دانشجویانی که در Scuola Normale Superiore پذیرفته می‌شوند، بورسیه تحصیلی دریافت خواهند کرد. به این ترتیب، هزینه تحصیل دکترا در ایتالیا با این بورسیه تحصیلی معتبر تامین خواهد شد. علاوه بر هزینه‌های تحصیل، شما همچنین می‌توانید برای افزایش فعالیت‌های تحقیقاتی خود از کمک هزینه استفاده کنید. دانشجویان همچنین می‌توانند از امکانات این دانشگاه مانند خوابگاه و وعده غذایی رایگان نیز برخوردار شوند.

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 4.4 / 5. تعداد: 8

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید