امن ترین شهرهای کانادا برای زندگی ایرانیان کدام اند؟

امن ترین شهرهای کانادا
3.7
(7)

آشنایی با امن ترین شهرهای کانادا برای زندگی ایرانیان مزایای زیادی دارد. هر ساله افراد زیادی از سرتاسر جهان، مهاجرت به کانادا ، یکی از امن‌ترین مکان‌های جهان را هدف خود قرار می‌دهند. کشوری که می‌توانید فرزندان خود را در شهرهای امن آن با آرامش بزرگ کنید.

کانادا یکی از امن‌ترین مقاصد جهان در نظر گرفته می‌شود. در امن ترین شهرهای کانادا در سال 2021 نشان‌دهنده جرایم پایین، اعتماد به پلیس، ارتباط خوب و پاسخ سریع است. مردم کانادا به قوانین احترام می‌گذارند، زیرا وقتی صحبت از جرایم می‌شود، دادگاه‌های این کشور بسیار سختگیرند. ( اگر به دنبال زندگی در کشور کانادا هستید، حتما مقاله اقامت دائم در کانادا را بخوانید و از مدارک لازم برای ویزای کانادا برای گرفتن اقامت، آشنا شوید.)

گوئلف - Guelph

گوئلف یکی از امن ترین شهرهای کانادا برای زندگی ایرانیان است. این شهر در استان انتاریو کانادا قرار دارد و گاهی به عنوان شهر سلطنتی از آن یاد می‌شود.

این شهر در 28 کیلومتری شرق کیتچنر و 100 کیلومتری غرب تورنتو قرار دارد. شهر گوئلف دارای یک جامعه پر جنب و جوش با جمعیتی بیش از 120000 نفر است. این شهر در قلب انتاریو کانادا واقع شده است و می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها باشد.

 • شاخص جرایم: 30.43
 • شاخص امنیت: 69.57

کینگستون – Kingston

کینگستون شهر دیگری در استان انتاریو کاناداست. کینگستون در شرق انتاریو؛ جایی که دریاچه انتاریو به رودخانه سنت لارنس می‌ریزد، قرار دارد. این شهر همچنین در حدود 200 کیلومتری اتاوا، پایتخت کانادا، 250 کیلومتری تورنتو و حدود 300 کیلومتری از مونترال، کبک قرار گرفته است.

این شهر به دلیل ساختمان‌های زیبای قرن نوزدهمی به Limestone City معروف شده است. کینگستون یکی از امن ترین شهرهای کانادا برای ایرانیان است.

 • شاخص جرایم: 29.97
 • شاخص امنیت: 70.03

مونترال - Montreal

مونترال بزرگترین شهر استان کبک در کاناداست. این شهر در یک جزیره در رود سنت لورنس قرار دارد. مونترال شهری با تاریخ استعماری فرانسه است که به قرن 16 بازمی‌گردد. این شهر خیلی زود توانست به یک مرکز تجاری شود. موقعیت مونترال در کنار رود سنت لورنس یک مزیت بزرگ در توسعه این شهر در بخش‌های حمل و نقل، تولید و به عنوان یک مرکز مالی است.

در مقایسه با تورنتو، نیویورک و یا حتی کلیولند، سطح آسمانخراش‌های این شهر کمتر است. اما آنچه مونترال را متمایز می‌کند، سبک اروپایی این شهر برای علاقه‌مندان به آن است.

 • شاخص جرایم: 29.90
 • شاخص امنیت: 70.62
امن ترین شهرهای کانادا

برلینگتون - Burlington

برلینگتون شهری در منطقه هالتون در انتهای شمال غربی دریاچه انتاریو، کاناداست. برلینگتون همراه با میلتون در شمال، انتهای بخش غربی ناحیه بزرگ تورنتو را تشکیل می‌دهد. همچنین بخشی از منطقه شهر همیلتون است. برلینگتون نزدیک حمل و نقل اصلی، به شهرهای همیلتون و تورنتو است.

برلینگتون، با 183000 نفر جمعیت، در مجله Maclean’s Magazine به عنوان یکی از بهترین شهرهای کانادا برای زندگی رتبه‌بندی شده است. این شهر امکانات رفاهی شهری در سطح جهانی را ارائه می‌دهد.

 • شاخص جرایم: 28.90
 • شاخص امنیت: 71.10

واترلو - Waterloo

در فهرست امن ترین شهرهای کانادا برای زندگی ایرانیان یکی دیگر از شهرهای استان انتاریو وجود دارد. شهر واترلو در 94 کیلومتری جنوب غربی تورنتو قرار دارد. این شهر یکی از شهرهای منطقه واترلو محسوب می‌شود. جالب است بدانید که بسیاری از مردم محلی نژاد آلمانی‌تبار دارند. همچنین دانشگاه‌ها و کالج‌های این منطقه با فناوری پررونق، تعداد زیادی از افراد را از نقاط دیگر کانادا و جهان به خود جذب می‌کنند.

 • شاخص جرایم: 27.30
 • شاخص امنیت: 72.70

اتاوا - Ottawa

به پایتخت کانادا می‌رسیم که در شرق انتاریوی جنوبی و در نزدیکی شهر مونترال و مرز آمریکا قرار دارد. این شهر در کنار رود اتاوا قرار گرفته است و مرکز پارلمان این کشور، همچنین معماری‌های ویکتوریا و موزه‌هایی مانند موزه ملی کاناداست.

پایتخت این کشور در فهرست امن ترین شهرهای کانادا برای زندگی ایرانیان است. در این منطقه ابتدا مردم بومی زندگی و تجارت می‌کردند. در واقع نام این شهر از کلمه Odawa به معنای «معامله‌گران» گرفته شده است. داستان‌های مردم این شهر در کنار داستان‌های اروپایی‌هایی که در دهه 1600 وارد آن شده‌اند را می‌توانید در سراسر آن مشاهده کنید.

 • شاخص جرایم: 26.08
 • شاخص امنیت: 73.92
امن ترین شهرهای کانادا

اوک‌ویل – Oakville

اوک ویل شهری در جنوب استان انتاریو کاناداست. این شهر در منطقه هالتون در دریاچه انتاریو در نیمه راه بین تورنتو و همیلتون واقع شده است. شهر اوک ویل کانادا بزرگتری شهر انتاریو براساس سرشماری سال 2016 محسوب می‌شود. اوک ویل بخشی از منطقه بزرگ تورنتو، یکی از پرجمعیت ترین مناطق کانادا است.

 • شاخص جرایم: 25.90
 • شاخص امنیت: 74.10

کوکیتلام - Coquitlam

کوکیتلام شهری در بریتیش کلمبیا، کاناداست. کوکیتلام براساس سرشماری سال 2016، ششمین شهر بزرگ این استان کانادایی به شمار می‌رود. این شهر در فاصله 45 کیلومتری شهر ونکوور قرار گرفته است. مجموع شهرهای پورت کوکیتلام، کوکیتلام و پورت مودی به شهرهای سه‌گانه مشهور هستند.

کوکیتلام یک شهر حومه‌ای با مراکز خرید بزرگ، دارای فرهنگ و هنر، انواع پارک‌ها، ماهیگیری، فعالیت‌های آبی و غیره است. این شهر را با مراکز هنرهای قدیمی، خانه و موزه اسباب‌بازی و غیره می‌شناسند. سطح زندگی در این شهر بالا و در میان امن ترین شهرهای کاناداست.

 • شاخص جرایم: 23.75
 • شاخص امنیت: 76.25

مارکهام - Markham

رتبه دوم فهرست امن ترین شهرهای کانادا در سال 2021 به شهر مارکهام تعلق دارد. شهری در منطقه یورک (Regional Municipality of York)، انتاریو، کانادا که تقریبا در 30 کیلومتری شمال شرقی مرکز شهر تورنتو قرار دارد. بیش از 350 هزار نفر در این شهر زندگی می‌کنند.

صدها دفتر مرکزی شرکت‌ها و بیش از هزار شرکت فناوری پیشرفته در مارکهام وجود دارد. مارکهام در دهه 1790 تاسیس شد و متنوع‌ترین جامعه کانادا است. با وجود متنوع بودن اما یکی از امن ترین شهرهای کانادا برای زندگی ایرانیان است.

 • شاخص جرایم: 23.04
 • شاخص امنیت: 76.96

شهر کبک - Quebec City

شهر کبک امن ترین شهر کانادا برای زندگی ایرانیان در این فهرست به شمار می‌رود. کبک در کنار رود سنت لورنس در استانی با همین نام قرار گرفته است. زبان اصلی مردم این منطقه فرانسوی است. قدمت این شهر به سال 1608 بازمی‌گردد.

شهر کبک با ساختمان‌های سنگی و خیابانهای باریک و سنگفرش شده در منطقه Petit Champlain پر از رستوران‌ها و بوتیک‌هاست. تاریخ شهر کبک، حال و هوای دوستانه و جاذبه‌های بی‌شمار آن در کنار امنیت بالا، آن را به یک مقصد منحصر به فرد تبدیل کرده است.

 • شاخص جرایم: 14.58
 • شاخص امنیت: 85.42

بیشتر بدانید: شهرهای برتر دانشجویی در امریکا و کانادا برای تحصیلات تکمیلی

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 3.7 / 5. تعداد: 7

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید