۷ نکته مهم در مورد نقل مکان به خارج از کشور هنگام ویروس کرونا

۷ نکته مهم در مورد نقل مکان به خارج از کشور هنگام ویروس کرونا
5
(1)

مهاجرت به خارج از کشور در بهترین زمان به اندازه کافی استرس زا است و چه برسد به اینکه این وضعیت به بدترین زمان نزدیک باشد. بنا به گزارشِ دانشگاه جان هاپکینز  ، کووید-۱۹   به هر گوشه ای از جهان سرایت کرده است و بیش از 17 میلیون نفر را آلوده و 660،000 نفر را کشته است. اما با وجود این ارقام ترسناک، زندگی ادامه دارد. خوشبختانه ، بسیاری از کشورها توانسته اند ویروس را کنترل کنند ، تا حدی که اکنون مرزهای خود را دوباره باز کرده اند. رسیدن به رویای خود ممکن است اگر در لحظه زندگی کنید. اما از نظر قانونی و پزشکی ، باید اقدامات احتیاطی را رعایت کنید.

نکات مهم در مورد نقل مکان به خارج از کشور هنگام ویروس کرونا

 • بررسی کنید که آیا این نقل مکان بی خطر است
 • مطمئن شوید که اقدام شما قانونی است
 • دستورالعمل های دولت را برای اطلاعیه ها دنبال کنید
 • زودتر بیمه خود را درست کنید
 • با افرادی که به زندگی جدیدتان معنی می بخشند در ارتباط باشید
 • اگر بیمار هستید جایی نروید
 • هنگام مسافرت از قوانین و مقررات پیروی کنید

بررسی کنید که آیا این نقل مکان بی خطر است؟

ایمنی شما و خانواده تان در اولویت اول است، بنابراین اولین قدم این است که مطمئن شوید مقصد انتخاب شده توسط شما توانسته است شیوع کووید-۱۹ را به سطوح قابل کنترل کاهش دهد. برای تأیید اینکه خانه جدید‌تان در لیست است، فهرست کشور ها و دولت‌هایی را که “ریسک غیر قابل قبولی برای مردمی که به خارج از کشور سفر می‌کنند در آنها وجود ندارد” بررسی کنید. سپس به اطلاعات مربوط به کشوری که به آن نقل مکان می‌کنید نگاه کنید و ببینید کارشناسان و مقامات محلی و رسمی چه توصیه‌هایی می‌کنند. همیشه در حال حاضر خطری در ارتباط با نقل مکان وجود خواهد داشت. سؤال این است که آیا سطح خطر به اندازه کافی پایین است که شما احساس راحتی کنید و ریسک کنید. امیدوارم که مقصد مورد نظر شما در حال حاضر در یکی از امن ترین کشورها باشد. اما این قطعی نیست. به عنوان مثال، ایالات متحده یکی از محبوب ترین کشورها برای مهاجران بریتانیا است، اما به شدت دچار این بیماری همه گیر می باشد. این کشور نتوانسته است ویروس را تحت کنترل درآورد، و دولت انگلیس را وادار به توصیه در مورد سفر به آنجا در همه شرایط غیر ضروری می کند. قاعدتاً، شما باید از این توصیه ها پیروی کنید.

بیشتر بدانیم: شرایط اقامت دائم کانادا چیست؟

مطمئن شوید که اقدام شما قانونی است

دولت ها در سراسر جهان به طور مداوم محدودیت های خود را برای مردم کشورهای دیگر تغییر می‌دهند، زیرا آنها مجبور می‌شوند خود را با رویداد‌های جدید در شیوع کووید-۱۹ تطبیق دهند. چندین کشور که به خوبی با ویروس برخورد کرده‌اند، از جمله استرالیا ، کانادا ، ژاپن و نیوزلند در حال حاضر به شهروندان انگلیس اجازه ورود نمی‌دهند. این که آیا قبلا ً این موضوع را بررسی کرده اید یا نه، بهتر است دوباره بررسی کنید، چرا که دولت‌ها اغلب این مقررات را بدون اطلاع قبلی تغییر می‌دهند. آخرین چیزی که به آن می‌رسید این است که در مرز برگردانده شوید و باید هزاران مایل پرواز کنید و به مکانی بروید که دیگر خانه تان نیست.

دستورالعمل های دولت را برای اطلاعیه ها دنبال کنید

اگر به دلیل منفی شدن تست کووید-۱۹ یا به همراه نداشتن گواهی پزشکی با خود، جلوی ورود شما را بگیرند باعث خجالت‌تان خواهد بود. برای رد شدن از مناصب و مسئولین مرزی قوانین رسمی را بررسی کنید و آنها را از نزدیک دنبال کنید. پس از ورود ، می‌خواهید تا آنجا که ممکن است از کشور جدید خود لذت ببرید ، بنابراین با جریمه شدن یا محرومیت از اجتماع به دلیل تدابیر بهداشتی ، نقل مکان هیجان انگیز خود را خراب نکنید. به عنوان مثال ، در تایوان ، برای نقض قوانین قرنطینه مجبور به پرداخت 1 میلیون دلار (NT (26300 پوند) هستید. شما می خواهید در اسرع وقت در آنجا مستقر شوید و ارتباطات جدیدی برقرار کنید، که اگر همه شما را به عنوان یک فرد غیرمسئول ببینند که حتی یک ماسک هم نمی‌زند ، ممکن نیست. و البته ، این امر به شما کمک می‌کند تا از ابتلا به این ویروس کشنده و شیوع آن جلوگیری کنید.

زودتر بیمه خود را درست کنید

با توجه به اینکه ما در زمان غیر قابل پیش‌بینی ای زندگی می‌کنیم که کمی کلیشه‌ای می‌شود ، اما واقعاً چنین است. تنها پاسخ معقول ، محافظت در برابر بلاهای طبیعی رایج است. شما هیچ كنترلی بر اتفاقات غیر منتظره ای در نقل مکان‌تان كه می‌تواند در همه چیز از سفر و توانایی ورود به كشور جدید تا سلامتی شما تأثیر بگذارد ، ندارید اما می‌توانید اطمینان حاصل كنید كه در صورت بروز بدترین شرایط ، از نظر مالی نابود نخواهید شد. دریافت بیمه مسافرتی ، بیمه سلامت ، بیمه حمل و نقل و … اگر به شما تعلق بگیرد، بیمه مستاجر را در اولویت قرار دهید. به ندرت عبارت “ایمن باشیم بهتر است تا پشیمان”  فوراً کاربرد پیدا می‌کند.

بیشتر بدانیم: مزایای تحصیل در کانادا

با افرادی که به زندگی جدیدتان معنی می بخشند در ارتباط باشید

در همین راستا، با افرادی که به شما این فرصت را می‌دهند که خود را به عنوان یک مهاجر خوشحال در زندگی جدیدتان ببینید، دائماً در ارتباط باشید. این حتی شامل شرکت‌هایی است که شما و وسایل‌تان را جابجا می‌کنند و همچنین رئیس جدید‌تان (با فرض اینکه در مورد شما صدق می‌کند) و محل سکونت‌تان می‌شود.

حتی اگر اتفاق بدی رخ ندهد، ممکن است ناگهان شرایط تغییر کند و شما را مجبور می‌کند که به سرعت واکنش نشان دهید و برنامه‌های خود را تغییر دهید. شاید برای چند هفته اول یا ماه اول مجبور باشید از راه دور کار کنید، شاید خطوط هوایی که در شرف حرکت در آن هستید ، یا شاید منطقه ای که قصد اجاره آپارتمان را در آن داشتید، به طور ناگهانی مجبور به منع آمد و شد (قرنطینه) بشود. هیچ توضیحی وجود ندارد که چه اتفاقی خواهد افتاد، اما اگر شما با هوش باشید، می‌توانید با آخرین پیشرفت‌ها خود را به روز کنید و به طور مناسب واکنش نشان دهید.

اگر بیمار هستید جایی نروید

ویروس کرونا

به نظر واضح است ، اما اگر علائم کووید-۱۹ را در هفت روز گذشته در خود دیده‌اید، باید آزمایش بدهید و نقل مکان خود را به تأخیر بیندازید. اگر شما هنوز هم سعی کنید به سفر بروید، ممکن است شرکت هواپیمایی به شما اجازه ورود به هواپیما را ندهند و حتی اگر سوار هواپیما بشوید ، ممکن است طرف دیگر از ورود شما جلوگیری کند. در صورت وقوع هر یک از این وقایع، این احتمال وجود دارد که موفق نشوید شرکت بیمه خود را متقاعد کنید تا مبلغی را که از دست داده‌اید به شما بدهد. همچنین باعث خجالت ، استرس زا ، غیر ضروری و خطرناک خواهد بود. همه کسانی که در سفر خود می‌بینید خطر ابتلا شان به کووید-۱۹ افزایش می یابد، دلیل این امر هم فقط شما هستید. ارزشش را ندارد.

هنگام مسافرت از قوانین و مقررات پیروی کنید

اگر به اندازه کافی در پرواز خوب نیستید ، باید این مجموعه از دستورالعمل های مصوب دولت را دنبال کنید :

 • از شلوغ ترین زمان‌ها و مسیرها خودداری کنید (برای اطلاعات بیشتر با فرودگاه خود تماس بگیرید).
 • در صورت امکان دو متر با افراد دیگر فاصله داشته باشید.
 • دستان خود را به طور منظم ، حداقل به مدت 20 ثانیه بشویید.
 • دست های خود را در جایی که امکان شستن آنها وجود ندارد ، تمیز نگه دارید.
 • برای جلوگیری از تعاملات رو در رو در فرودگاه از سرویس های آنلاین استفاده کنید.
 • چمدان خود را در جای خود بررسی کنید.
 • چمدان های دستی را به حداقل برسانید – لپ تاپ ها ، پاوربانک ها و سایر وسایل ضروری و ارزشمند مانند داروها، کارت های اعتباری و کلیدها باید در آنجا باشند ، نه چیز دیگری.
 • سعی کنید تا آنجا که ممکن است در حوالی فرودگاه و هواپیما قرار بگیرید.
 • در هواپیما ، مغازه ها و در بقیه جا‌‌‌های فرودگاه ماسک بزنید.
 • پرداخت با کارت بدون تماس.
 • در هواپیما فقط ماسک خود را برای مصرف دارو ، خوردن غذا ، نوشیدن آب، جلوگیری از آسیب و صحبت کردن با کسی که فقط می‌تواند لب خوانی کند، بردارید.

خلاصه

در حال حاضر به احتمال زیاد مهاجرت به خارج از کشور تجربه بسیار پر استرس‌تری نسبت به آن چیزی است که معمولا خواهد بود. با این وجود، هنوز مهاجرت برای شما کاملاً ممکن است و اگر آماده برای آن هستید، می‌توانید با هر مشکلی که روبرو می‌شوید کنار بیایید. اگر به نکاتی که توضیح دادیم پایبند باشید ، خطر ابتلا به کووید-۱۹ نباید به میزان قابل توجهی بیشتر از آنچه در زندگی روزمره است باشد.

در حال حاضر هیچ کس نمی‌تواند برای از بین بردن کامل خطر کاری انجام دهد و به همین دلیل است که در آخر، تصمیم گیری در مورد نقل مکان یا عدم آن کاملاً شخصی است.

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 5 / 5. تعداد: 1

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید