سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

تحصیل دکترا در دانمارک (شرایط پذیرش، بورسیه و هزینه)

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

دکترا در دانمارک

تحصیل دکترا در دانمارک با قدمت 500 ساله سیستم آموزش عالی این کشور، مورد توجه بسیاری از دانشجویان بین‌المللی قرار دارد. دولت دانمارک سرمایه‌گذاری قابل توجهی بر بخش آموزش عالی داشته تا محققان تراز اول را در سطح دکترا تربیت کند.

چرا دکترا در دانمارک؟

– امکانات عالی تحقیق و توسعه: دانمارک در رتبه‌بندی جهانی در بخش تحقیق و توسعه قرار دارد. از این رو تحصیل در دانمارک در مقطق دکترا چشم‌اندازی ایده‌آل دارد.
– آموزش رایگان زبان دانمارکی: دولت دانمارک کلاس‌های زبان رایگان با بودجه دولتی به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد.
– فرصت‌های شغلی پس از تحصیل: دانشجویان بین‌المللی می‌توانند پس از تحصیل برای یافتن کار در دانمارک بمانند.

تحصیل دکترا در دانمارک در یک نگاه

دانشگاه‌ها: 8 دانشگاه
– جوایز نوبل: 13 جایزه
– قدیمی‌ترین دانشگاه: دانشگاه کپنهاگن (1479)
– دانشجویان بین‌المللی: بیش از 32 هزار دانشجو
– دوره دکترا: 3 سال
– سال تحصیلی: آگوست / سپتامبر تا می / ژوئن

ساختار دکتری در دانمارک

گرفتن مدرک دکترا در دانمارک بخشی از پروسه بولونیاست. با وجود پیروی از فرآیند بولونیا، مدرک دکتری از دانمارک یک مدرک متمایز است. بسیاری از دانشگاه های دانمارک با صنعت ارتباط دارند، بنابراین دانشجویان آموزش‌های مختلفی را تجربه می‌کنند.

در دانمارک دو نوع دوره دکترا وجود دارد که شامل دکترای استاندارد پژوهشی مبتنی بر دانشگاه و دکتری صنعتی می‌شود. دانشجویان در یک برنامه صنعتی سه ساله، پروژه رشته خود را در یک شرکت تکمیل می‌کنند. در واقع هم توسط یک شرکت استخدام می‌شوید و هم در دانشگاه ثبت‌نام می‌کنید. این طرح برای تسهیل شبکه‌سازی بین شرکت‌ها و دانشگاه‌ها و همچنین برای ترویج تحقیق و توسعه در تجارت دانمارک است. به عنوان یک دانشجوی تمام وقت، دوره دکترا در دانمارک سه سال طول می‌کشد.

شرایط تحصیل دکترا در دانمارک

تحصیل مقطع دکتری در دانمارک شامل دوره‌های آموزشی خاص و همچنین تحقیقات مستقل است. در سه ماه دانشجو و سوپروایزرتان باید طرح پرو‌ژه تحقیقاتی را ارائه دهید که توسط دانشگاه تایید می‌شود. برنامه تحصیلی شامل دوره‌های مرتبط با پروژه تحقیقاتی است که باید تکمیل شود. این دوره‌ها 6 ماهه هستند.

علاوه بر این، باید تجربه تدریس و یا انتشار نتایج تحقیقات خود را نیز کسب کنید. موسسات دوره‌های آموزشی و راهنمایی‌های لازم در این زمینه را ارائه می‌دهند. در نهایت، باید پروژه تحقیقاتی خود را انجام داده و یک پایان‌نامه بنویسید. بیشتر دانشگاه‌ های دانمارک از دانشجویان می‌خواهند که تجربه تحقیق در داخل و خارج از دانشگاه کسب کنند. به این ترتیب، آنها وارد صنعت یا دانشگاه دیگری در خارج از کشور می‌شوند. دانشجویان برای اخذ مدرک دکترا از دانشگاه های دانمارک باید 180 واحد پاس کنند. پایان‌نامه بنویسند و از آن در مقابل هیات داوری دفاع کنند.

هزینه تحصیل دکترا در دانمارک

دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های دانمارک به طور معمول باید سالانه 6000 تا 16000 یورو پرداخت کنند. البته هزینه‌های دقیق تحصیلی را باید از دانشگاه مورد نظر خود جویا شوید.

بورسیه دکتری در دانمارک

بورسیه دکترا در دانمارک در اختیار دانشجویان بین‌المللی قرار دارد. بورسیه دولتی دانمارک برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا یکی از این بورسیه‌هاست. البته تعداد این بورسیه در سال محدود است. دانشجویان کشورهای غیراتحادیه اروپا همچنین می‌توانند تا 20 ساعت در هفته در طول ترم و تمام وقت در ماه‌های ژوئن، جولای و آگوست کار کنند.

اپلای دکترا در دانمارک

اخذ پذیرش دکترا در دانمارک مشابه با انگلیس است. باید از طریق بورسیه و پروژه‌های تبلیغ شده برای دوره‌های دکتری درخواست دهید. به طور معمول، یا برای فرصتی با موضوع تحقیقاتی از پیش تعریف شده درخواست می‌دهید، یا ایده‌های تحقیقاتی خودتان را پیشنهاد می‌کنید.

شرایط پذیرش دکترا در دانمارک

هر دانشگاهی در دانمارک الزامات متفاوتی برای پذیرش دانشجو دارد. برای اخذ پذیرش از دانشگاه های دانمارک در مقطع دکترا، باید مدرک کارشناسی ارشد در یک رشته مرتبط داشته باشید. رشته‌های معدودی برای دانشجویان بدون مدرک کارشناسی ارشد در دسترس است. در چنین مواردی، دوره دکتری 4 سال طول می‌کشد. در واقع باید دوره کارشناسی ارشد را در طول دکتری تکمیل کنید.

سیستم آموزش عالی دانمارک بسیار بین‌المللی است. در واقع 700 رشته تحصیلی و 1300 دوره به زبان انگلیسی در این کشور ارائه می‌شود. دانشجویان برای تحصیل مقطع دکترا در دانمارک باید مدرک زبان انگلیسی ارائه دهند. برخی از دانشگاه های دانمارک پذیرش در دوره دکترا از دانشجویان مصاحبه می‌گیرند. مصاحبه دانشجویان بین‌المللی به طور معمول از طریق اسکایپ و با 2-3 استاد انجام می‌شود.

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
11 مرداد 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.