سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

اسلو، پایتخت شب های سپید

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

اسلو

کاوش در اسلو – چه چیزی آن را تعریف می کند؟

اسلو به عنوان قلب پر جنب و جوش نروژ است، شهری که در میان تپه ها، دریاچه ها، جنگل ها و زیبایی های طبیعی فراوانی قرار گرفته است که جذابیت آن را تقویت می کند. این شهر که نه تنها به عنوان پایتخت نروژ، بلکه به عنوان پناهگاهی برای علاقه مندان به طبیعت و ورزش های زمستانی شناخته می شود، مهاجرانی را که به دنبال ترکیبی از مناظر خوش منظره و تفریحات در فضای باز هستند، تشویق می کند.

این شهر نسبتا جمع و جور دارای ترکیبی هماهنگ از مناظر طبیعی فریبنده و حمل و نقل عمومی کارآمد است. با استفاده از یک سیستم حمل و نقل پیشرفته که به طور یکپارچه با محیط جذاب اطراف ادغام می شود، می توان تمام شهر را با دقت پیاده طی کرد. نام آن که برگرفته از سرزمین خدایان است، مظهر تاریخی سرشار از داستان های حماسی، نبردها، پیروزی ها و تابلویی از افسانه ها و خیالات است. اسلو که به عنوان پایتخت رسمی نروژ در سال 1814 تأسیس شد، امروز با افتخار در میان شهرهای برجسته اتحادیه اروپا جایگاهی برجسته دارد.

در مورد آب و هوا و جغرافیای اسلو چطور؟

را پایتخت نروژ دارای آب و هوای بالتیک و نیمه قاره ای است که شبیه به مناطقی در امتداد دریای بالتیک است. این به معنی زمستان‌های سرد، اغلب زیر صفر و تابستان‌های معتدل و متمایل به گرم است. میزان بارندگی سالانه حدود 800 میلی‌متر است و پاییز و تابستان به عنوان فصل‌های بارانی‌تر مشخص می‌شوند.

از نوامبر تا مارس، اسلو زمستانی را تجربه می کند که دمای آن در حدود صفر در نوسان است و حدود هشتاد روز از اکتبر تا اواسط آوریل در برف پوشانده شده است. گاهی اوقات، جبهه های هوایی اقیانوس اطلس شرایط ملایم تری را به ارمغان می آورند و حتی برف ها را در اوج زمستان ذوب می کنند.

برعکس، بادهای سیبری و قطبی به طور متناوب می گذرد و اسکاندیناوی را در دمای منفی بیست درجه فرو می برد! بهار که در آوریل و مه خود را نشان می دهد، به سرعت هوا را گرم می کند. ژوئن تا آگوست تابستانی است که برای روزهای معتدل و شب‌های خنک آن مورد علاقه است. تابستان اسلو، مرطوب‌تر از زمستانش، نور روز طولانی را ارائه می‌دهد – پدیده‌ای که بسیاری از شهرهای اسکاندیناوی شاهد آن هستند: سفید شب ها

پاییز اسلو فصلی تیره و تار، بارانی و سرد است که از سپتامبر شروع می شود و اغلب اولین برف در اکتبر را می بینید. با نزدیک شدن به ماه نوامبر، نور روز به طور قابل توجهی کاهش می یابد و بوم ورود قریب الوقوع زمستان را نقاشی می کند.

اسلو که توسط جنگل ها و کوه ها در آغوش گرفته شده است توسط حدود چهل جزیره کوچک و بزرگ احاطه شده است. این شهر توسط رودخانه Aker تلاقی می‌کند و اسلو را به شرق و غرب تقسیم می‌کند و به عنوان یک راه نجات در این شهر زیبا و مترقی عمل می‌کند.

اسلو از نظر اقتصادی چگونه است؟

اسلو دارای یک اقتصاد قوی و قدرتمند است که یکی از بالاترین شاخص های تولید ناخالص داخلی را در تمام اروپا دارد. پس از آمستردام، دومین رتبه جهانی از نظر سهولت کسب و کار، تولید ناخالص داخلی سرانه آن به طور قابل توجهی از سایر کشورهای اتحادیه اروپا پیشی گرفته است.

اسلو به عنوان یک بندر محوری اروپایی و بین‌المللی، میزبان شرکت‌های متعددی از جمله برخی از بزرگترین‌های جهان در حمل و نقل، ترانزیت و بیمه است. در طول سال، بندر شاهد حجم قابل توجهی مسافر و بار است ترافیک، افزایش قابل توجهی را به دلیل گام های اخیر اسلو در بخش گردشگری نشان می دهد.

مهاجرت به اسلو به معنای قدم گذاشتن به یکی از ثروتمندترین شهرهای جهان است، اما به طور همزمان یکی از گران ترین شهرهای جهان. بیش از 2500 شرکت بزرگ که بسیاری از آنها در صنعت نفت و گاز هستند در این شهر حضور دارند.

ستون فقرات اقتصاد اسلو در بخش خدمات قرار دارد که حدود 60 درصد از نیروی کار این کشور را در بر می گیرد. گردشگری، مهمان‌نوازی، بانکداری، سرمایه‌گذاری و تجارت در مجموع به ثروت این شهر مرفه کمک می‌کنند.

اسلو با یک اقتصاد پایدار و پر رونق، بخش قابل توجهی از موفقیت خود را مدیون شرکت خصوصی است. نروژ با منابع طبیعی غنی خود از جمله نفت، گاز، شیلات، چوب و مواد معدنی، پس از چین در رتبه دوم صادرات غذاهای دریایی جهان قرار دارد.

برای کسانی که علاقه مند به صنایع دریایی هستند، نروژ یک بهشت ​​است که در میان پیشرفته ترین کشورها در این بخش شناخته شده است. اسلو چراغ راه کسانی است که می خواهند بسازند نشان آنها در زمینه های دریایی است، زیرا به عنوان یکی از برجسته ترین کشورهای دریایی جهان ایستاده است.

حتما بخوانید: شرایط گرفتن اقامت دائم کانادا چیست؟

بیشتر بخوانیم: چه راه‌هایی برای اخذ اقامت اروپا وجود دارد؟

 

اسلو

سناریوی استخدام و شرایط زندگی در اسلو: چگونه است؟

نرخ بیکاری نروژ، بر اساس آمار فوریه 2020، حدود 3.8 درصد بود که نشان دهنده یک محیط تجاری باثبات و پر رونق در این کشور است. حقوق یک کارگر متوسط ​​در نروژ به طور قابل توجهی بالاتر از اکثر نقاط در سراسر جهان است.

اغراق نیست اگر بگوییم برای ساعات کاری معادل، درآمد یک شهروند نروژی تقریباً دو برابر میانگین درآمد شهروندان دیگر کشورها است. درآمد معمولی در نروژ سالانه بیش از 19000 دلار است که تفاوت قابل توجهی را در مقایسه با 18000 دلار سوئد نشان می دهد، کشوری که به داشتن یکی از بالاترین حقوق در جهان معروف است.

به عنوان مثال، با در نظر گرفتن میانگین دستمزد یک شهروند پرتغالی، که حدود 5500 دلار است، این تنها یک چهارم درآمد همتای نروژی آنها است.

حتی کشورهای اروپایی ثروتمندتر مانند انگلیس و فرانسه در مقایسه با نروژ، شکاف درآمدی قابل توجهی را تجربه می کنند. میانگین درآمد سالانه در این کشورها حدود 12000 دلار است که بیشتر نشان دهنده نابرابری با کشورهای اسکاندیناوی است.

مهاجرت به اسلو برای افرادی که قصد دارند در زمینه هایی مانند فناوری، تحقیق و توسعه شغلی را دنبال کنند، یک انتخاب بسیار هوشمندانه است. مهارت در زبان نروژی برای استخدام در اسلو بسیار مورد توجه است، اگرچه بسیاری از شرکت ها نیز به دنبال کارمندان انگلیسی زبان هستند.

مهاجرت به نروژ، به ویژه اسلو، در سال های اخیر محبوبیت بیشتری پیدا کرده است و یافتن شغل مناسب را چالش برانگیزتر کرده است. در حالی که انگلیسی برای بسیاری از حرفه ها کافی است، جستجوی شغل آنلاین نیاز به آشنایی با زبان نروژی دارد. بنابراین، یادگیری زبان نروژی برای کسانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند اکیداً توصیه می شود.

مهاجرانی که در اسلو کار می کنند از اولین روز کار خود از سیستم تامین اجتماعی نروژ بهره مند می شوند که جنبه های مختلفی مانند بازنشستگی، هزینه های پزشکی، مرخصی خانواده، مرخصی والدین و بیمه بیکاری را پوشش می دهد.

برخی از صنایع کلیدی جذب بیشتر نیروی کار شامل کشاورزی، مواد شیمیایی و پتروشیمی، ماهیگیری و آبزی پروری، فرآوری مواد غذایی، فلزات، معدن، تولید کاغذ، نفت و گاز، کشتیرانی، نساجی و همچنین زمینه هایی است که نروژ معمولا با کمبود منابع انسانی مواجه است: ساخت و ساز، مهندسی، مراقبت های بهداشتی. ، مهمان نوازی، فناوری اطلاعات، گردشگری و تولید.

 

اسلو

زمینه های فرهنگی و انسانی در اسلو:

بخش قابل توجهی از فرهنگ نروژ، به ویژه در پایتخت آن، اسلو، به دوران وایکینگ ها بازمی گردد. نروژی‌ها، مانند سایر اسکاندیناوی‌ها، تجسم وایکینگ‌های امروزی هستند که زمانی تنها به خاطر فتوحات و ماجراجویی‌هایشان شناخته می‌شدند. امروزه آنها به عنوان پیشگامان فرهنگی و تمدنی ایستاده اند و نوآوری خود را در علم، اقتصاد و فناوری به پیش می برند.

نروژی ها به آداب و رسوم و سنت های باستانی خود علاقه زیادی دارند و آنها را در مراسم و آیین های مختلف در آغوش می گیرند. در طول رویدادهای سنتی مانند قانون Jante، آنها لباس های قدیمی می پوشند، موسیقی محلی می نوازند و بر اهمیت فروتنی، برابری و سادگی تأکید می کنند. آنها از نمایش ثروت و ثروت خودداری می کنند و تمایلی به شایعات و سرزنش ندارند. هر ساله 17 می را به عنوان روز ملی خود جشن می گیرند، آنها با گروه های مختلف اجتماعی در راهپیمایی به خیابان ها می آیند.

فرهنگ آشپزی نروژی به شدت به غذاهای دریایی تمایل دارد، جایی که ماهی سالمون، نهنگ دودی استیک و خوراکی به نام پودینگ fårikål از جمله غذاهای مورد علاقه و مرسوم آنهاست. نروژی ها روز خود را با صبحانه ای شامل ماهی، لبنیات، نان تازه و قهوه آغاز می کنند. با این حال، قهوه به صبحانه محدود نمی شود، بلکه در طول روز ثابت می ماند. ناهار آنها شامل میوه‌ها، ساندویچ‌های گوشت، قهوه و سایر غذاها است، در حالی که شام ​​معمولاً شامل سبزیجات آب پز، ماهی یا گوشت مانند نهنگ، مرغ یا گوشت گاو است.

نروژ، از زمان های قدیم، قبایل کوچ نشین بسیاری را در خود جای داده است، از این رو دارای فرهنگ فولکلور غنی و پر جنب و جوش است. از داستان‌های افسانه‌ای و فانتزی‌های جن‌ها و پری‌ها گرفته تا داستان‌های حماسی وایکینگ‌ها، الهام‌بخش محصولات مدرن مانند ارباب حلقه‌ها.

نروژی ها موسیقی سنتی و رقص محلی خود را گرامی می دارند و نسل به نسل آن را حفظ می کنند. “بوناد” نشان دهنده لباس سنتی آنهاست که قرن ها پیش و تحت تاثیر فرهنگ وایکینگ ها شکل گرفته است. آنها این لباس های نمادین را در جشنواره های ملی، عروسی ها و به رقص های سنتی و پا زدن بپردازید.

وضعیت مسکن در اسلو:

اجاره خانه در اسلو یک کار چالش برانگیز است. بازار مسکن در پایتخت نروژ به شدت رقابتی است که منجر به قیمت‌های اجاره بسیار بالا می‌شود. www.finn.no، یک منبع آنلاین عمده برای آگهی‌های مسکن در نروژ، عمدتاً دارایی‌های اجاره بلندمدت را فهرست می‌کند که به مهارت زبان نروژی نیاز دارد.

www.hybel.no به عنوان یک پلت فرم آنلاین دیگر به طور خاص برای اجاره مسکن مشترک که به زبان نروژی موجود است، عمل می کند. اگرچه این روزها، استفاده از ابزارهای ترجمه آنلاین می تواند تا حدی کمک کند، همانطور که قبلا ذکر شد، یادگیری زبان نروژی برای کسانی که قصد مهاجرت به این سرزمین را دارند از اهمیت بالایی برخوردار است.

روزنامه های محلی همچنین دارای بخش های آگهی مسکن هستند که به عنوان منبع مفید دیگری برای مهاجران عمل می کند. رویکرد دیگر از طریق آژانس های مسکن است که می توانند گزینه های مبله و ایده آل برای مهاجران پیدا کنند.

هزینه های زندگی در اسلو برای مهاجران بالا است، و معمولاً هرچه به مرکز شهر نزدیک شوید، هزینه ها بیشتر می شود. ودیعه مورد نیاز بسته به مالک متفاوت است، اما طبق قانون، مالکان نمی توانند یکباره بیش از شش ماه اجاره بها مطالبه کنند.
*هزینه ها به یورو نمایش داده می شود.

اسلو

 

هزینه حمل و نقل در اسلو

 

بلیط یک طرفه وسایل عمومی 3.26
هزینه اولیه تاکسی 9.06
هزینه هر کیلومتر با تاکسی 1.27
قیمت یک لیتر بنزین 1.49
قیمت هر ساعت انتظار تاکسی 38.96

 

 

مخارج مایحتاج روزمره در اسلو

 

 

آب (بطری کوچک)2.24شیر (یک لیتر)1.62
یک وعده غذا در رستوران معمولی 15.80
قهوه عادی (یک فنجان) 3.82
نان تازه (پانصد گرم) 2.64
برنج (یک کیلو) 2.15
تخم مرغ (دوازده عدد) 3.49
پنیر محلی (یک کیلو) 10.92
فیله مرغ (یک کیلو) 11.77
گوشت گاو (یک کیلو) 25.06
سیبزمینی (یک کیلو) 1.66
پیاز (یک کیلو) 1.56
گوجه فرنگی (یک کیلو) 2.92
سیب (یک کیلو) 2.45
پرتغال (یک کیلو) 2.29

 

 

مخارج مسکن در اسلو

 

اجاره تک خوابه در مرکز شهر 1190
اجاره تک خوابه خارج از مرکز شهر 913
اجاره سه خوابه در مرکز شهر 1918
اجاره سه خوابه خارج از مرکز شهر 1477
خرید آپارتمان در مرکز شهر (قیمت هر متر) 7528
خرید آپارتمان خارج از مرکز شهر (قیمت هر متر) 5117


سایت‌های معرفی اسلو

 

https://www.internations.org/go/moving-to-oslo/working
 
https://www.internations.org/go/moving-to-oslo/working
https://www.expatfocus.com/norway/financial/how-high-is-the-cost-of-expat-living-in-oslo-5133
https://www.expatexchange.com/Norway/city/85/4198/Expat-Guide-to-Living-in-oslo
https://www.lifeinnorway.net/oslo/page/4/
https://www.climatestotravel.com/climate/norway/oslo
https://www.oslo.com/v/geography/
https://theodora.com/wfbcurrent/norway/norway_economy.html
https://www.thelocal.no/20131217/average-norwegian-earns-worlds-highest-salary/td>
https://www.prospects.ac.uk/jobs-and-work-experience/working-abroad/work-in-norway
 

سایت‌های معرفی اسلو

 

https://www.internations.org/go/moving-to-oslo/working
 
https://www.internations.org/go/moving-to-oslo/working
https://www.expatfocus.com/norway/financial/how-high-is-the-cost-of-expat-living-in-oslo-5133
https://www.expatexchange.com/Norway/city/85/4198/Expat-Guide-to-Living-in-oslo
https://www.lifeinnorway.net/oslo/page/4/
https://www.climatestotravel.com/climate/norway/oslo
https://www.oslo.com/v/geography/
https://theodora.com/wfbcurrent/norway/norway_economy.html
https://www.thelocal.no/20131217/average-norwegian-earns-worlds-highest-salary/td>
https://www.prospects.ac.uk/jobs-and-work-experience/working-abroad/work-in-norway
 

متوسط درآمد در اسلو

میانگیل درآمد خالص ماهانه 2838
درصد نرخ سالانه بهره وام 2.89


سایت‌های معرفی اسلو

 

https://www.internations.org/go/moving-to-oslo/working
 
https://www.internations.org/go/moving-to-oslo/working
https://www.expatfocus.com/norway/financial/how-high-is-the-cost-of-expat-living-in-oslo-5133
https://www.expatexchange.com/Norway/city/85/4198/Expat-Guide-to-Living-in-oslo
https://www.lifeinnorway.net/oslo/page/4/
https://www.climatestotravel.com/climate/norway/oslo
https://www.oslo.com/v/geography/
https://theodora.com/wfbcurrent/norway/norway_economy.html
https://www.thelocal.no/20131217/average-norwegian-earns-worlds-highest-salary/td>
https://www.prospects.ac.uk/jobs-and-work-experience/working-abroad/work-in-norway
 

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
14 آبان 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.