دوره زبان در کانادا | شرایط، نحوه ثبت نام و هزینه های دوره

دوره زبان در کانادا
4.3
(7)

دوره زبان در کانادا یکی از گزینه‌های یادگیری زبان‌های فرانسوی یا انگلیسی است. این دوره‌ها تقریبا در تمام دانشگاه های کانادا و برخی کالج‌ها و موسسات زبان برگزار می‌شود. دوره‌های زبان کانادا بهترین مکان برای تحصیل زبان انگلیسی یا فرانسوی هستند. به هر حال، کانادا به دلیل تنوع جمعیتی، زبان دوگانه انگلیسی و فرانسوی، استانداردهای عالی دانشگاهی و غیره شهرت جهانی دارد. در این مطلب درباره دوره های زبان کانادا بیشتر بدانید.

دوره های زبان در کانادا مختص چه کسانی است؟

دوره زبان در کانادا به طور معمول برای کسانی است که قصد تحصیل در کانادا را دارند. برای کسب نمره زبان مورد نیاز کالج یا دانشگاه موردنظر، افراد می‌توانند در این دوره‌ها شرکت کنند. در واقع دانشگاه این فرصت را به دانشجویان می‌دهد تا با شرکت در دوره‌های زبان، بتوانند در رشته خود ثبت‌نام کنند.

دانشجویان بین‌المللی هنگام یادگیری زبان در کانادا گزینه‌های زیادی پیش‌رو دارند. آنها می‌توانند دوره‌های زبان را برای آمادگی ورود به دانشگاه یا کالج در کانادا پشت سر بگذارند. این دوره در واقع برای دانشجویان یک دوره مقدماتی محسوب می‌شود. به این ترتیب، جواز تحصیل در دانشگاه موردنظر خود را کسب خواهند کرد. همچنین یادگیری زبان انگلیسی یا فرانسوی در کشوری که زبان‌های اصلی آن محسوب می‌شود، در کشور متقاضی می‌تواند به عنوان یک مزیت رقابتی در نظر گرفته شود.

نکته: توجه داشته باشید که با ویزای دوره زبان اجازه کار در کانادا را نخواهید داشت. از این رو، باید از قبل برای تامین هزینه‌های خود در این کشور برنامه‌ریزی کنید.

دوره زبان در کانادا

بیشتر بخوانید: شرایط اخذ پذیرش و شهریه کالج های دوره زبان در فرانسه

چرا دوره های زبان در کانادا؟

شرکت در دوره های زبان در کانادا مزایای زیادی دارد. برخی از مهمترین آنها عبارتند از:

– دوره زبان در کانادا دارای استانداردهای ثابتی است.
– در این دوره‌ها متقاضیان آموزش باکیفیت بسیار بالا دریافت می‌کنند که موفقیت آنها تضمین می‌شود.
– این دوره‌های زبان رویکردی کاملا متمرکز دارند و یادگیری درست هدف اصلی آنهاست.
– با یادگیری زبان انگلیسی یا فرانسه، متقاضیان آماده تحصیل یا زندگی در کانادا می‌شوند.
– آموزش زبان در یک محیط بومی سرعت یادگیری افراد را به شدت افزایش می‌دهد.
– همچنین دوره زبان در کانادا را می‌توانید تقریبا در هر نقطه‌ای از این کشور پیدا کنید. این یعنی فرانسوی را در فرانسوی‌زبانان یاد می‌گیرید. در مورد انگلیسی نیز همین امر صادق است.

انواع دوره های زبان در کانادا

– آمادگی آزمون انگلیسی یا فرانسوی (آزمون‌های رایج شامل CAEL ، IELTS ، TOEFL ، TEF Canada یا TCF)
– کلاس‌های تابستانی
– انگلیسی یا فرانسوی تجاری یا فنی
– آموزش زبان برای آمادگی حضور در کالج یا دانشگاه های کانادا
– برنامه‌های تربیت معلم (برنامه‌های رایج شامل CELTA ، TESL ، TESOL یا CEFLE)

ضرورت مدرک زبان برای تحصیل در دانشگاه های کانادا

مهارت‌های زبان برای ورود تحصیل در کانادا ضروری است. بسیاری از مدارس زبان در کانادا ، دانشجویان بین‌المللی را برای حضور در کالج یا دانشگاه در این کشور آماده می‌کنند. برای تحصیل در دانشگاه یا کالج های کانادا باید بتوانید انگلیسی یا فرانسوی صحبت کنید.

کالج ها و دانشگاه های انگلیسی زبان کانادا از شما یکی از مدارک زبان انگلیسی تافل (TOEFL) ، مدرک زبان بین‌المللی آیلتس(IELTS) یا مدرک ارزیابی زبان انگلیسی دانشگاهی کانادا (CAEL) را می‌خواهند.
کالج ها و دانشگاه های فرانسوی زبان کانادا نیز به صورت جداگانه مدرک زبان برای ارزیابی دانشجویان درخواست می‌کنند. برای اطلاع از مدرک زبان یک دانشگاه یا کالج خاص، باید به سایت موردنظر هر کدام مراجعه کنید.

شرایط ثبت نام در دوره زبان در کانادا

الزامات آموزشی

برای ثبت نام در دوره زبان، باید یک آزمون برای تعیین سطح خود در زبان‌های انگلیسی یا فرانسوی انجام دهید. بر اساس این آزمون، موسسه‌ موردنظر یک دوره آموزش زبان را به شما پیشنهاد می‌دهد.

آزمون تعیین سطح انگلیسی

نحوه ثبت نام در موسسه زبان در کانادا

هر موسسه زبان در کانادا فرآیند ثبت نام خود را دارد. برخی از این موسسات خوابگاه ارائه می‌دهند، در حالی که برخی دیگر homestay هستند. یعنی فرد با یک خانواده کانادایی زندگی خواهد کرد.
– زبان‌آموزان 18 سال به بالا: برای شرکت در دوره زبان در کانادا باید از دولت کانادا مجوز تحصیل بگیرید.
– افراد زیر 18 سال: اگر فرزند شما در مدرسه زبان در کانادا تحصیل می‌کند، ممکن است لازم باشد برای مجوز ویژه تحصیل درخواست دهید.

هزینه دوره های زبان در کانادا

موسسات زبان در کانادا اغلب دوره‌هایی را بر اساس تعداد معینی از هفته‌ها و نه یک ترم تحصیلی ارائه می‌دهند. هزینه تحصیل در موسسات زبان کانادا توسط هر موسسه تعیین می‌شود، بنابراین متغیر است. در ادامه چند نمونه در برخی از کلانشهرهای کانادا (بدون احتساب هزینه مسکن یا غذا) آوده شده است:

– تورنتو: 12 هفته‌ کلاس زبان انگلیسی = 3515 دلار کانادا
– شهر کبک: 12 هفته‌ کلاس زبان فرانسه = 3570 دلار کانادا
– ونکوور: 12 هفته‌ کلاس زبان انگلیسی = 4،083 دلار کانادا
– کلگری: 12 هفته‌ کلاس زبان فرانسه = 3،446 دلار کانادا

ویزای دوره زبان کانادا

همانطور که می‌دانید برای سفر به کانادا به هر دلیلی نیاز به اخذ ویزای کانادا خواهید داشت. انواع ویزای کانادا با اهداف مختلف سالانه از سوی مردم درخواست داده می‌شود. دوره زبان نیز از این قاعده مستثنا نیست. اگر در دوره زبان شما کمتر از 6 ماه باشد، باید ویزای کوتاه مدت کانادا (TRV) اخذ کنید. برای دوره‌های طولانی‌تر از این مدت، باید مجوز تحصیل یعنی Study Permit داشته باشید.

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 4.3 / 5. تعداد: 7

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید