سرمایه گذاری در کبک کانادا | مراحل، شرایط و میزان سرمایه مورد نیاز

سرمایه گذاری در کبک کانادا
4.4
(8)

یکی از راه‌های مهاجرت به کانادا ، سرمایه گذاری در کبک است. برنامه سرمایه گذاری در کبک کانادا ماهیتی منفعل دارد، به این معنی که افراد ملزم به ایجاد یا مدیریت فعال یک کسب و کار در این استان استان نیستند. در این باره بیشتر بدانید.

یکی از راه های مهاجرت به کانادا، دریافت پیشنهاد کاری است که برای اطلاع بیشتر می توانید مقاله جاب آفر کانادا را مطالعه کنید.

کوتاه درباره برنامه QIIP

امروزه سرمایه‌گذاری یکی از راه‌های محبوب برای اخذ اقامت کانادا به صورت دائمی ست. کانادا کشوری پر از فرصت‌های شغلی و سرمایه‌گذاری، با کیفیت بالای زندگی، امنیت و بسیاری مزایای دیگر است. اما شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در کبک چگونه است؟

برنامه سرمایه‌گذاری مهاجرتی کانادا که با عنوان QIIP (Quebec Immigrant Investor Program) شناخته می‌شود، یکی از راه های مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به این کشور است. برنامه QIIP یک برنامه سرمایه گذاری منفعل در کبک است. یعنی شما نیازی به راه‌اندازی کسب و کار و مشارکت فعال نخواهید داشت. تنها با 1.2 میلیون دلار سرمایه‌گذاری دولتی تضمین شده می‌توانید اقدام کنید. پس از اخذ گواهی انتخاب کبک (CAQ) می‌توانید برای اقامت دائم کانادا اقدام کنید.
نمره قبولی برای متقاضیان QIIP با یا بدون همسر 40 امتیاز با حداکثر 94 امتیاز در تمام فاکتورهای تعیین شده توسط آخرین مقررات کبک است که از 2 آگوست 2018 اعمال شده است.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در کبک

برنامه سرمایه گذاری در کبک کانادا به 1.2 میلیون دلار سرمایه‌گذاری دولتی مقرر شده نیاز دارد. همچنین متقاضیان باید قصد اقامت در استان کبک بخش فرانسوی زبان کانادا را داشته باشند.
به متقاضیان موفق گواهی انتخاب کبک (CAQ) برای مهاجرت به کانادا داده می‌شود. بر همین اساس آنها می‌توانند پس از بررسی‌ سابقه و همچنین سلامت‌شان، از طریق اداره مهاجرت فدرال، اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.
متقاضیان باید دارای این شرایط باشند:
– دارایی خالص شخصی 2 میلیون دلار
– دو سال سابقه مدیریتی مناسب در پنج سال گذشته
– سرمایه‌گذاری 1.2 میلیون دلاری برای سرمایه‌گذاری منفعل دولتی به مدت 5 سال بدون دریافت هیچ‌گونه سود
– همچنین متقاضی باید قصد اقامت در استان کبک را داشته باشد.
– امضای قرارداد سرمایه‌گذاری با واسطه مالی (کارگزار یا شرکت معتمد) مجاز برای شرکت در برنامه سرمایه‌گذار

شرایط سرمایه گذاری در کبک کانادا

حتما بخوانید: تحصیل در کانادا دوره دکترا و فرصت مطالعاتی

با چقدر سرمایه می‌توان برای کبک اقدام کرد؟

همانطور که گفتیم حداقل دارایی خالص شما برای سرمایه گذاری در کبک کانادا باید 2 میلیون دلار باشد. متقاضیان باید ارزش خالص دارایی‌ها و همچنین سوابق مالی‌اش را در طول دوران کاری خود (5 سال گذشته) با مستندات به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهد. اموال توسط کارشناس ارزیابی می‌شود و باید با اطلاعاتی که ارائه کرده‌اید، مطابقت داشته باشد.

دارایی خالص از طریق صورتحساب‌های بانکی، ارزیابی املاک و مستغلات، صورت‌های مالی حسابرسی شده و سایر اسناد مربوطه و به‌روز تعیین می‌شود. متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری ، ملزم به ارائه فهرست تمام دارایی‌ها و همچنین بدهی‌های شخصی خود هستند. با این حال، لازم نیست مدارکی ارائه دهند که دارایی‌هایشان فراتر از 2 میلیون دلار است.

متقاضیان همچنین باید ثابت کنند که دارایی خالص آنها به صورت قانونی به دست آمده است. این مسئله درآمد شغلی فرد در گذشته، کسب و کارها، شرایط بازار داخلی، ارثیه و کمک‌های مالی را شامل می‌شود. در حالی که تهیه اسناد دقیق در مراحل اولیه کار بسیار دشوار است، اما ارائه مدارک شفاف روند درخواست را تسهیل می‌کند.

مدیریت واجد شرایط سرمایه گذاری در کانادا چه کسی است؟

هدف برنامه سرمایه گذاری در کبک کانادا ، جذب سرمایه در این استان است. متقاضی واجد شرایط به طور معمول مالک یا مدیریت یک کسب و کار یا تجارت فعال است. در این زمینه، بخش‌های خاکستری شامل مدیرانی است که کسب و کار خود را مدیریت نمی‌کنند. این افراد شامل سرمایه‌گذاران غیرفعال املاک و مدیران سرمایه‌گذاری هستند. به عنوان مثال، توسعه املاک ممکن است مورد قبول باشد، در حالی که صرف مالکیت املاک واجد شرایط نیست.

تجربه مدیریتی مناسب در مقررات قابل اجرا به شرح زیر تعریف شده است:
فرد متقاضی باید به مدت 2 سال در 5 سال گذشته و پیش از درخواست گواهی انتخاب کبک (CAQ)، وظایف مربوط به برنامه‌ریزی، مدیریت و کنترل منابع مالی و منابع انسانی سرمایه تحت اختیار خود برعهده گرفته باشد. این تجربه شامل تجربه کسب شده در زمینه کارآموزی، آموزش یا تخصص نیست که با مدرک دیپلم تایید می‌شود.

مراحل سرمایه گذاری در کبک کانادا

متقاضیان موفق باید سرمایه‌گذاری خود را در Investissement Québec به مدت پنج سال انجام دهند. در پایان این مدت سرمایه آنها بدون بهره بازگردانده می‌شود. دوره پنج ساله با صدور گواهی انتخاب کبک (CAQ)، پیش از اینکه متقاضی حتی وارد کانادا شود، آغاز شده است. درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری برای تامین بودجه برنامه‌های مختلف تجاری و اجتماعی در استان کبک استفاده می‌شود.

برنامه سرمایه گذاری در کبک کانادا به متقاضیان اجازه می‌دهد تا بخش عمده‌ای از سرمایه خود را از طریق شرکت‌های کارگزاری اوراق بهادار و بانک‌های سرمایه‌گذاری تامین کنند. به طور معمول، طرح‌های تامین مالی نیاز به پیش پرداخت قبل از وام بانکی دارد. سپس متقاضی مبلغ را به Investissement Québec واریز می‌کند. پیش‌پرداخت در پایان دوره پنج ساله بازگردانده نخواهد شد. بانک از این پیش‌پرداخت هزینه و بهره را برمی‌دارد.

حتما بخوانید:  ویزای کار کانادا Express Entry چیست؟

مزایای سرمایه گذاری در کبک کانادا

– سرمایه‌گذاری بدون ریسک: سرمایه‌گذاری 1.2 میلیون دلاری در کانادا توسط استان کبک تضمین شده است و پس از پنج سال به طور کامل بازگردانده می‌شود.
– سرمایه‌گذاری منفعل: بعد از سرمایه‌گذاری نیازی به نقش مدیریتی فعال نیست.
– خانواده شامل درخواست می‌شوند: همه اعضای خانواده شامل همسر و فرزندان در این برنامه گنجانده شده‌اند.
– مزایای افراد دارای اقامت دائم کانادا: از مزایای مشابه ارائه شده به کانادایی‌ها (مراقبت‌های بهداشتی عمومی، آموزش عمومی رایگان، دسترسی به دانشگاه‌های درجه یک و غیره) برخوردار می‌شوید.

پروسه سرمایه گذاری در کبک کانادا چقدر زمان می‌برد؟

توجه داشته باشید که این پروسه به عوامل متعددی از جمله کشور محل اقامت متقاضی، شرایط اداره مهاجرت و غیره بستگی دارد. اما زمان تقریبی پروسه سرمایه گذاری در کبک کانادا از زمان ارسال مدارک تا دریافت نامه QCS بین 6 تا 12 ماه و همچنین از زمان دریافت این نامه تا اخذ ویزای کانادا 12 تا 18 ماه است. در مجموع با 2.5 زمان می‌توانید موفق به سرمایه گذاری در کبک شوید.

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 4.4 / 5. تعداد: 8

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید