معرفی دانشگاه مونترال کانادا | مدارک لازم برای اخذ پذیرش

معرفی دانشگاه مونترال کانادا
4
(7)

دانشگاه مونترال کانادا (University of Montreal) یک دانشگاه تحقیقاتی فرانسوی‌زبان است که در استان کبک قرار دارد. این دانشگاه از سال 1878 فعالیت خود را آغاز کرده است. اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید حتما با دانشگاه مونترال یکی از بهترین دانشگاه های کانادا بیشتر آشنا شوید.

درصورتی که می خواهید بدانید انواع ویزای کانادا چه مدارکی می خواهد؛ پیشنهاد می کنیم مقاله مدارک لازم برای ویزای کانادا را با دقت مطالعه کنید.

کوتاه درباره دانشگاه مونترال

دانشگاه مونترال با 67،559 دانشجو از کشورهای مختلف، سومین دانشگاه بین المللی کانادا است. حدود 73 درصد از مجموع دانشجویان این دانشگاه در مقطع کارشناسی تحصیل می‌کنند، در حالی که 27 درصد در مقاطع تحصیلات تکمیلی آموزش می‌بینند.

اگرچه دانشگاه بر پذیرش متقاضیان نخبه دانشگاهی تمرکز دارد، نمرات تنها معیار تصمیم‌گیری نیستند. متقاضیان بین‌المللی متقاضی تحصیل در دانشگاه مونترال نیز بر اساس عوامل مختلف مانند وضعیت تحصیلی متقاضی، مدرک زبان، و غیره بررسی می‌شوند. فارغ از نیاز به نمرات ELP، دانشجویان بین‌المللی باید حداقل مدرک زبان B2 داشته باشند، چراکه بیشتر رشته‌ها در این دانشگاه به زبان فرانسوی ارائه می‌شود.

رنکینگ دانشگاه مونترال کانادا

تحصیل در کانادا با توجه به دانشگاه‌های این کشور که در رتبه‌های برتر جهانی قرار دارند، یک گزینه ایده‌آل است. دانشگاه مونترال از برترین دانشگاه های کاناداست. این دانشگاه در رنکینگ جهانی و معتبر QS در رتبه 118 بهترین دانشگاه های جهان قرار دارد.
براساس رنکینگTimes Higher Education نیز داانشگاه مونترال کانادا در دسته‌های زیر قرار دارد:

– رتبه 73 در رنکینگ دانشگاه‌های جهان در سال 2021
– دارای رتبه 101-200 در Impact Rankings
– جایگاه 126-150 در رنکینگ شهرت جهانی (World Reputation Rankings)

آمار و ارقام دانشگاه مونترال کانادا

– سال تاسیس: 1878
– نوع دانشگاه: دانشگاه تحقیقاتی دولتی در کانادا
– زبان دانشگاه: فرانسوی
– موقعیت مکانی: مونترال، کبک
– محل کمپس دانشگاه: شهر
– تعداد کارمندان آکادمیک: 7329 نفر
– تعداد دانشجویان ثبت نام شده: 67559
– اپلیکیشن فی: 102 دلار کانادا
– کمک‌های مالی: بورسیه تحصیلی، استخدام نیمه‌وقت

دانشگاه مونترال کانادا

بیشتر بدانید: راهنمای جامع اقامت دائم در کانادا

دوره های دانشگاه مونترال کانادا

دانشگاه مونترال 600 رشته را برای تحصیل در کانادا ارائه می‌دهد. این دانشگاه 13 دانشکده دارد. در این دانشکده‌ها رشته‌های مختلفی در زمینه هنر و علوم، دندانپزشکی، پزشکی، حقوق، موسیقی، پرستاری، بینایی‌سنجی و غیره ارائه می‌شود.

HEC مونترال دانشکده مدیریت این دانشگاه است که رشته‌های مدیریت بازرگانی، مدیریت، امور مالی و غیره ارائه می‌دهد. رشته‌های تخصصی در زمینه‌های مهندسی شیمی، عمران، برق، مکانیک، کامپیوتر و سایر رشته‌ها در دانشکدهPolytechnique Montreal ارائه می‌شود. مدرسه بهداشت عمومی بزرگترین ارائه‌دهنده آموزش بهداشت عمومی در کانادا است.

دانشگاه مونترال دارای یک مدرسه بینایی‌سنجی است که تنها مدرسه فرانسوی‌زبان در کانادا است. همچنین تنها دانشکده‌ای است که دکترای حرفه‌ای بینایی‌سنجی ارائه می‌دهد. مرکز زبان دانشگاه مونترال کانادا نیز رشته‌هایی را به بیش از 15 زبان آموزش می‌دهد.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه مونترال کانادا

*شرایط اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی

برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی در دانشگاه مونترال مدارک زیر مورد نیاز است:
– دیپلم و ریزنمرات رسمی دبیرستان
– مدرک زبان فرانسه سطح B2
– توصیه‌نامه
– شناسنامه و پاسپورت معتبر

*شرایط اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد

برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه مونترال مدارک زیر مورد نیاز است:
– دارای مدرک کارشناسی یا معادل آن
– مدرک زبان فرانسه سطح B2
– توصیه‌نامه
– شناسنامه و پاسپورت معتبر
– برآورده کردن الزامات خاص رشته تحصیلی

بیشتر بدانید: شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا

بورسیه تحصیلی دانشگاه مونترال کانادا

دانشگاه مونترال کانادا با ارائه بورسیه تحصیلی به دانشجویان بین‌المللی این کشور کمک مالی می‌کند. این دانشگاه در پاییز 2020 ، Exemption Scholarship برای دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفت. بر این اساس دانشجویان بین‌المللی از پرداخت شهریه اضافی معاف شدند. بورسیه تحصیلی دانشگاه مونترال کانادا در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بین 9 تا 11 هزار دلار کانادا در سال است.

دانشجویان فارغ‌التحصیل این دانشگاه کانادایی می‌توانند فرصت‌های شغلی نیمه‌وقت را در دانشگاه مانند فعالیت‌های کمک‌های آموزشی، موقعیت‌های سخنرانی، دستیار پژوهشی و غیره را برای تامین هزینه تحصیل خود پیدا کنند. دانشجویان برای اطلاع از این موقعیت‌های شغلی می‌توانند با دفتر دانشجویان بین‌المللی تماس بگیرند.

هزینه تحصیل در دانشگاه مونترال کانادا

هزینه تحصیل در کانادا با توجه به نوع دانشگاه، رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی متفاوت است. دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه های کانادا باید از قبل برنامه‌ریزی کرده و پیش‌بینی هزینه‌ها را انجام دهند. البته بورسیه تحصیلی کانادا در دسترس دانشجویان واجد شرایط نیز قرار دارد. به هر حال هزینه تحصیل در دانشگاه مونترال کانادا به شرح زیر است. هزینه زندگی در کانادا نیز در این فهرست آورده شده است.
هزینه تحصیل در مونترال کارشناسی کارشناسی ارشد

هزینه تحصیل در مونترال

کارشناسی کارشناسی ارشد

شهریه

 23,662 – 11,831 9,100 – 4,505
هزینه‌های دیگر 1,972

2,000

هزینه غذا

4,200

4,200

هزینه کتاب و لوازم تحریر 4,260

4,260

همچنین هزینه اجاره خانه در مونترال برای دانشجویان بین‌المللی بین 4 تا 15 هزار دلار کاناداست.

پاسخ به چند پرسش متداول درباره تحصیل در دانشگاه مونترال کانادا

آیا دانشگاه مونترال یک دانشگاه انگلیسی زبان است؟

خیر، فرانسوی زبان اصلی مورد استفاده در دانشگاه مونترال است. بیشتر رشته‌ها به زبان فرانسه ارائه می‌شود. با این حال، دانشجویانی که به زبان انگلیسی مسلط هستند، در چند رشته تحصیلات تکمیلی پذیرفته می‌شوند.

دانشگاه مونترال به چه چیزی مشهور است؟

دانشگاه مونترال به عنوان بزرگترین موسسه کبک شهرت دارد. همچنین در لیست 100 موسسه برتر جهان قرار دارد. دانشگاه مونترال یکی از بهترین دانشگاه های کانادا به شمار می‌رود.

آیا داشتن مدرک زبان فرانسه برای درخواست پذیرش در دانشگاه مونترال اجباری است؟

بله، تسلط به زبان فرانسوی پیش‌شرط ورود و اخذ پذیرش در دانشگاه مونترال کانادا است.

هزینه تحصیل در دانشگاه مونترال چقدر است؟

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه مونترال 23،662 دلار کانادا برای 30 واحد است. هزینه تحصیل برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد27،300 دلار کانادا برای 45 واحد است.

چند دانشجوی بین‌المللی در دانشگاه مونترال تحصیل می‌کنند؟

دانشگاه مونترال یک دانشگاه بین المللی در کانادا به شمار می‌رود. از این رو، بیش از 10 هزار دانشجوی بین‌المللی در دانشگاه مونترال تحصیل می‌کنند.

آیا در دانشگاه مونترال به دانشجویان خوابگاه ارائه می‌شود؟

پاسخ به این پرسش مثبت است. دانشگاه مونترال به دانشجویان خوابگاه ارائه می‌دهد. البته دانشجویان باید شرایط خوابگاه را از دانشگاه جویا شوند.

چه زمانی مدارک برای اخذ پذیرش از دانشگاه مونترال به ترجمه نیاز دارند؟

مدارک دانشجویان در صورتی که به زبان انگلیسی یا فرانسوی صادر نشده باشند، باید با ترجمه فرانسوی تایید شده توسط کنسولگری کشور متقاضی ارائه شوند.

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 4 / 5. تعداد: 7

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید