سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

راحتترین راه مهاجرت به کانادا بدون نیاز به مدرک زبان در سریعترین زمان

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

مهاجرت بدون مدرک زبان

مهاجرت بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟ چگونه می توان بدون داشتن مدرک زبان مهاجرت کرد؟ آژانس مهاجرتی چهره نگار با تمام روش هایی که از طریق آن ها بدون نیاز به داشتن مدرک زبان می توانید مهاجرت کنید را در اختیارتان قرار داده است.

روش‌ های مهاجرت بدون مدرک زبان به کانادا

به‌ طور کلی مهاجرت به کانادا با روش‌های مختلف مانند مهاجرت تحصیلی یا کار مستلزم آن است که مهارت زبان خود را ثابت کنید.

IELTS (برنامه بین‌المللی آزمون زبان انگلیسی) ، تافل و CELPIP (برنامه شاخص مهارت زبان انگلیسی کانادا) سه آزمون رسمی زبان کانادایی هستند که برای آزمایش متقاضیان مهاجر برای کانادا استفاده می‌شوند.

مهاجرت به کانادا - مهاجرت بدون مدرک زبان

آزمون مهارت زبان تضمین می‌کند که داوطلب می‌تواند به‌اندازه کافی در جامعه کانادا، با افراد دیگر ارتباط برقرار کند و نیازهای روزمره خود را بدون نیاز به مترجم برطرف نماید.

با این ‌حال، برخی افراد هستند که ممکن است در مکالمه زبان یا برخی مهارت‌های دیگر خوب باشند، ولی گرفتن نمره مطلوب از آزمون‌های زبان برایشان سخت باشد.

بر همین اساس، کانادا برای این افراد روش‌های اقامت در کانادا بدون مدرک زبان را در نظر می‌گیرد که شامل موارد زیر هستند:

مهاجرت از طریق حمایت مالی خانواده

اگر یکی از افراد خانواده یا اقوام شما شهروند یا مقیم دائم کانادا باشد، می‌تواند از شما برای اقامت دائم کانادا حمایت مالی کند. در این مورد برای مهاجرت به کانادا نیازی به آزمون زبان ندارید.

در این روش شما باید فقط مدارک کافی برای اثبات رابطه خود با حامی مالی را تهیه کنید و فامیل حامی شما باید ثابت کند که از نظر مالی می‌تواند از شما حمایت کند.

پردازش درخواست‌های حمایت مالی به این روش اگرچه نیازی به مدرک زبان ندارد، ولی تقریباً یک سال یا بیشتر طول می‌کشد.

هنگامی که از طریق حمایت مالی خانواده اقامت دائم خود را دریافت کردید، می‌توانید در کانادا به زندگی، کار و تحصیل بپردازید و هیچ مشکلی برایتان به وجود نخواهد آمد.

مهاجرت تحصیلی - مهاجرت بدون مدرک زبان

مهاجرت کاری به کانادا بدون مدرک زبان

ویزای کاری کانادا بدون مدرک زبان نیز یکی از روش‌های عالی برای اقامت در کانادا بدون مدرک زبان است. درواقع می‌توان گفت مؤثرترین راه برای مهاجرت به کانادا بدون آزمون زبان محسوب می‌شود.

وقتی یک پیشنهاد شغلی از کانادا داشته باشید، تنها چیزی که باید ثابت کنید این است که سطح زبان شما برای انجام مؤثر وظایفتان در شغل مورد نظر کافی است.

حتی مشاغلی هستند که نیازی به تسلط به زبان ندارند. به ‌عنوان ‌مثال، بیشتر کارهای یدی مانند تعمیرات لوازم در کارخانه‌های بزرگ که نیازی به صحبت شما در طول روز ندارند، جزو این مشاغل محسوب می‌شوند.

ثبت‌ نام در دوره‌ های زبان

ثبت‌نام در رشته زبان در کانادا یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به کانادا بدون نیاز به شرکت در آزمون زبان در ایران است.

متعاقبا می‌توانید در یک برنامه تحصیلی تمام‌وقت ثبت‌نام کنید که به شما امکان می‌دهد تا حداکثر سه سال مجوز تحصیل کانادا را دریافت کنید.

در آن صورت زمان کافی خواهید داشت تا زبان خود را تکمیل کنید و بعد برای اقامت دائم اقدام کنید.

مهاجرت از طریق برنامه‌های استانی کانادا

چندین استان تحت برنامه‌های نامزد استانی کانادا (PNPs) دارای الزامات مهارت زبان کم هستند یا اصلاً نیازی به مهارت زبان ندارند.

تا زمانی که تجربه کاری داشته باشید و بتوانید مشاغل مورد تقاضا را در آن استان خاص پر کنید، آزمون زبان الزامی نخواهد بود.

مهاجرت کاری به کانادا - مهاجرت بدون مدرک زبان

بسیاری از استان‌های کانادا مایل‌ هستند تا زمانی که ببینند که فرد می‌تواند مشاغل مورد تقاضا را با تجربه کاری ثابت خود انجام دهد بدون نیاز به مدرک زبان آن‌ها را بپذیرند. با این روش به‌راحتی می‌توانید اقامت دائم کانادا را نیز دریافت کنید.

یکی از مهم‌ترین استان‌هایی که می‌توانید تحت برنامه PNP برای مهاجرت انتخاب کنید، SINP (برنامه نامزد مهاجر ساسکاچوان) است.

استان ساسکاچوان دارای مسیرهای مهاجرتی انحصاری برای اتباع خارجی است. کسانی که آرزوی اقامت دائم کانادا را دارند ولی مدرک زبان ندارند یا با این موضوع مشکل دارند، می‌توانند از این طریق برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم از این کشور اقدام نمایند.

این استان جریان‌های مختلف PNP را اجرا می‌کند که به سه دسته تقسیم می‌شوند که شامل موارد زیر هستند:

 • کارگران ماهر بین‌المللی ساسکاچوان
 • تجربه در ساسکاچوان و کارآفرینی
 • مزرعه در ساسکاچوان

دریافت ویزای تحصیلی بدون مدرک زبان

از روش‌های بسیار آسان و رایج برای مهاجرت به کانادا اخذ ویزای تحصیلی کانادا است. با اینکه بیشتر دانشگاه‌هایی که شما را در رشته‌های مختلف جهت ادامه تحصیل در کانادا پذیرش می‌کنند، حتماً یک مدرک زبان معتبر مانند تافل یا آیلتس را می‌خواهند، برخی از مؤسسات آموزشی قوانین متفاوتی دارند.

این مؤسسات الزامی برای ارائه مدرک زبان ندارند. البته تعداد مؤسسات و دانشگاه‌هایی که در کانادا این قانون را اعمال می‌کنند، بسیار محدود است و درنتیجه دانشجویانی نیز که با این روش می‌توانند اپلای بگیرند، نسبت به دانشجویانی که مدرک زبان ارائه می‌دهند بسیار کمتر هستند و شانس موفقیت شما کاهش پیدا خواهد کرد.

همچنین سن یک عامل بسیار مهم برای موفقیت به اخذ پذیرش در این موسسات و دانشگاه‌ها است؛ زیرا اکثر آن‌ها تنها افراد در سنین دبیرستان و مقطع لیسانس را بدون مدرک زبان پذیرش می‌کنند و برای مقاطع بالاتر باز هم مدرک زبان می‌خواهند.

به‌هرحال اگر شرایط مورد نظر این موسسات را داشته باشید، می‌توانید اقامت در کانادا بدون مدرک زبان را تجربه کنید.

البته این به این معنی نیست که نیازی نیست هیچ سطحی از زبان را بدانید و اگر بدون مهارت در زبان انگلیسی وارد کشور کانادا شوید حتی اگر کانادا مدرک زبان نخواهد، شما نمی‌توانید سر کلاس‌ها شرکت کنید یا با دیگران ارتباط برقرار نمایید و کاملا سردرگم می‌شوید.

کانادا - مهاجرت بدون مدرک زبان

درواقع این روش به این صورت است که شما به‌محض ورود به کانادا در کلاس‌های زبان ثبت‌نام می‌کنید که تقریباً یک سال طول می‌کشند و در پایان از شما یک تست گرفته می‌شود. اگر در این تست قبول شدید می‌توانید به تحصیل خود در آن موسسه ادامه دهید.

اقامت در کانادا با روش سرمایه‌ گذاری

روش دیگری که می‌توانید از آن‌، جهت اقامت در کانادا بدون مدرک زبان استفاده کنید، سرمایه‌گذاری در کانادا است.

البته باید بدانید این برنامه در ایالت‌های مختلف کانادا قوانین متفاوتی دارد. با این ‌حال، اگر فکر می‌کنید سرمایه کافی دارید ولی وقتی برای گرفتن مدرک زبان ندارید و می‌خواهید به کانادا مهاجرت کنید، این روش می‌تواند برایتان مناسب باشد.

در این روش شما می‌توانید به طرق مختلف مانند ثبت شرکت در کانادا، کارآفرینی در کانادا و … مهاجرت کنید و برای اقامت خود اقدام نمایید.

یکی از برنامه‌های معروف مهاجرت با روش سرمایه‌گذاری بدون نیاز به مدرک زبان در کانادا Owner Operator است. این برنامه تنها برای افرادی مناسب است که در کشور خود نیز صاحب یک کسب‌وکار موفق با گردش مالی بالا هستند. این مدیران می‌توانند شرکت خود را در کانادا نیز به ثبت رسانده و به آنجا مهاجرت کنند و برای گرفتن اقامت نیازی به مدرک زبان ندارند.

ایالت کبک نیز یکی از ایالت‌های فعال در زمینه جذب سرمایه‌گذاران بدون نیاز به مدرک زبان است.

در ایالت کبک بیشتر از زبان انگلیسی، مهارت شما در زبان فرانسه مهم است ولی باز هم با این روش نیازی به ارائه مدرک زبان فرانسه ندارید و تنها داشتن مهارت‌های لازم جهت برقراری ارتباط با مردم کبک کافی است.

تنها عیبی که اقامت در کانادا بدون مدرک زبان از طریق سرمایه‌گذاری دارد این است که شما باید سرمایه قابل‌توجهی برای پذیرش توسط ایالت‌های مختلف کانادا با این روش داشته باشید و نسبت به روش‌هایی که با ارائه مدرک زبان انجام می‌شوند، بسیار گران‌تر هستند.

ویزای ICT کانادا: در این روش شرکت ها ارگانها و سازمانهایی که دارای یک نمایندگی در کشور کانادا هستن اقدام به دریافت ویزای موقتی برای نیرو متخصص خود جهت حضور در نمایندگی خود میکنند.

اقامت در کانادا به کمک ویزای استارت‌ آپ

متاسفانه برخلاف تصور برخی افراد و شایعه‌هایی که وجود دارد شما نمی‌توانید برای اخذ ویزای استارت آپ کانادا بدون ارائه مدرک معتبر زبان اقدام کنید و اگر مدرک زبان نداشته باشید ویزا برایتان صادر نخواهد شد؛ زیرا این ویزا در اکثر مواقع برای افراد تحصیل‌کرده با ایده‌های بسیار خلاق صادر می‌شود که با زبان انگلیسی و برنامه‌نویسی به‌خوبی آشنا هستند.

اما خبر خوب در مورد ویزای استارت‌آپ این است که برای پذیرش مدارک شما و صدور ویزا مانند بسیاری از روش‌های دیگر، نیازی به نمره زبان بالا نیست و حتی نمره ۵ آیلتس برای این ویزا مورد تایید سفارت قرار می‌گیرد.

اخذ ویزای تحصیلی کانادا - مهاجرت بدون مدرک زبان

اقامت در کانادا با روش خوداشتغالی

این برنامه بیشتر برای هنرمندان، فرهنگیان و ورزشکارانی طراحی شده است که به هر دلیلی نمی‌توانند زیاد تمرین کنند تا نمرات بالایی در آزمون‌های زبان کسب کنند ولی تصمیم دارند به کانادا مهاجرت کنند.

خوشبختانه برای گرفتن ویزای خوداشتغالی کانادا شما باید یک هنرمند یا ورزشکار باشید و نیاز به سرمایه چندانی نخواهید داشت. در این روش نیز مانند استارت آپ شما نیازی به نمره زبان بالا ندارید و نمره آیلتس ۵ برایتان کافی است.

اقامت در کانادابا ویزای مالتیپل ۵ ساله

اگر وقت کافی برای گرفتن مدرک زبان معتبر مانند تافل یا آیلتس را ندارید و یا از لحاظ مالی برایتان مقدور نیست که چندین بار در آزمون‌های زبان شرکت کنید تا نمره قبولی را کسب نمایید، می‌توانید با اخذ ویزای مالتیپل ۵ ساله به کانادا مهاجرت کنید.

مزایای دریافت پذیرش و ویزا تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

1. هزینه ی تحصیل کم نسبت به کشورهای هم سطح کانادا مانند آمریکا، استرالیا، انگلیس

2. سطح علمی بالای مراکز آموزی کانادا نسبت به کشورهای پیشرفته (رتبه یک سطح علمی آموزشی در جهان)

3. امکان 20 ساعت فعالیت کاری در هفته برای شخص دریافت کننده ی ویزای تحصیلی.

4. امکان دریافت ویزای کار فول تایم برای همسر فرد درخواست کننده ی ویزای تحصیلی کانادا.

5. امکان تحصیل رایگان برای فرزندان شخص دریافت کننده ی ویزای تحصیلی کانادا.

6. کسب امتیاز بالای تحصیل کانادایی برای درخواست اقامت نیروی کار متخصص فدرال کانادا.

7. امکان اشتغال به کار پس از فراغت از تحصیل در کانادا و درخواست اقامت دائم فرد درخواست کننده و تمامی اعضای خانواده

8. امکان دریافت پذیرش و ویزا تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان، بدون تاریخچه سفر قوی (شینگن) و بدون محدودیت سنی (بسیار مهم است که پذیرش تحصیلی بدون مدرک زبان توسط یک کالج معتبر ترجیحا دولتی انجام پذیرد تا شانس دریافت ویزا افزایش یابد)

9. شانس یادگیری زبان انگلیسی و فرانسوی در مراکز دولتی آموزشی کانادا

10. دریافت پاسپورت کانادایی برای فرزند متولد شده در کانادا با توجه با قانون خاک کانادا.

11. دریافت ویزا تحصیلی کانادا به نوعی یکی سریعترین روش های مهاجرتی قانونی به کانادا می باشد.

پاسپورت کانادایی - مهاجرت بدون مدرک زبان

چه شغل هایی در کانادا به مدرک زبان نیاز ندارند

یک سری مشاغل و حرفه‌ها برای مهاجرت نیازی به آزمون آیلتس یا مدرک زبان ندارند، مانند آرایشگری، خیاطی، رانندگی و جوشکاری. این مشاغل نیاز به مهارت زبانی متوسط دارند. در حدی که فرد بتواند کار و وظیفه خود را انجام دهد و ابا دیگران ارتباط برقرار کند.

در این موارد فقط کافی است فرد بتواند از پس مصاحبه‌ای که کارفرما با او انجام می‌دهد برآید و پاسخ جواب‌هایی را بدهد که از او پرسیده می‌شود.

آیا اقامت در کانادا بدون مدرک زبان توصیه می‌شود ؟

به طور کلی این نکته را در نظر داشته باشید که مهاجرت به کانادا با داشتن یک مدرک زبان معتبر از هر لحاظ برای شما بهتر است، زیرا شانس بیشتری برای مهاجرت موفقیت‌آمیز به شما می‌دهد و در صورت نیاز، به امتیاز شما در دریافت دعوت‌نامه برای درخواست (ITA) اضافه می‌شود.

مهارت زبان شما برای هماهنگی آسان و موفق با جامعه و زندگی کانادایی بسیار مهم است. شما باید بتوانید به‌درستی با مردم محلی به زبان انگلیسی یا فرانسوی ارتباط برقرار کنید.

از طرفی اگر مدرک زبان نداشته باشید، حتی با رزومه تحصیلی و کاری بسیار خوب در ایران، ممکن است نتوانید فرصت‌های شغلی مناسب و درخوری در کانادا پیدا کنید؛ زیرا بسیاری از شرکت‌ها و کارفرمایان ترجیح می‌دهند افرادی را استخدام کنند که علاوه بر مسلط بودن بر زبان به‌صورت تجربی، مدرک آن را در رزومه خود داشته باشند.

در حالت کلی نیز یکی از الزامات دولت کانادا برای اتباع خارجی متقاضی مهاجرت به کانادا، شرکت در آزمون زبان است.

این آزمون می‌تواند یک آزمون زبان انگلیسی (IELTS یا CELPIP) یا یک آزمون زبان فرانسه (TEF یا TCF) باشد. آزمون مهارت زبان و گرفتن مدرک آن، تا حد زیادی شما را به هدفتان برای مهاجرت به کانادا نزدیک می‌کند و توانایی شما برای ادغام موفقیت‌آمیز در کانادا پس از شروع زندگی در این جامعه را بررسی خواهد کرد.

از طرفی معمولاً روش‌های اقامت در کانادا بدون مدرک زبان نسبت به روش‌هایی که با مدرک زبان مورد قبول ارائه می‌شود، بیشتر طول می‌کشد و همیشه هم پاسخ مثبت برای شما ارسال نخواهد شد.

بهترین کشور برای مهاجرت - مهاجرت بدون مدرک زبان

مزایای اخذ ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان

همان‌طور که در قسمت قبل نیز اشاره کردیم، امکان دریافت ویزای کار کانادا بدون داشتن مدرک زبان وجود دارد. کشور کانادا یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت و شروع یک زندگی جدید خواهد بود. ما در این قسمت قصد داریم تا به مهم‌ترین مزایای اخذ ویزای کار کانادا و کار در این کشور اشاره کنیم:

 • نرخ بیکاری در این کشور کمتر از کشورهای دیگر است.
 • اقتصاد کانادا چهاردهمین اقتصاد برتر جهان است و همین امر کانادا را به یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان بدل کرده است.
 • این کشور دارای یک سیستم مالی قابل‌اعتماد و شفاف است و استقلال اقتصادی زیادی را به شهروندان خود می‌دهد.
 • این کشور دارای شبکه‌های مالی و سیستم‌های بانکی قدرتمندی است.
 • این کشور دارای مراقبت‌های درمانی و بهداشتی مناسب، تعطیلات با حقوق و مرخصی استحقاقی قابل‌توجه از جمله مرخصی زایمان و مرخصی والدین است.
 • فرصت‌های شغلی بسیار زیادی در این کشور برای تمامی مشاغل وجود دارد.
 • امکان کسب درآمدهای بسیار مناسبی در این کشور وجود دارد.
 • هزینه‌های زندگی در کشور کانادا بسیار مقرون‌به‌صرفه هستند.

سوالات متداول

وقتی یک پیشنهاد شغلی از کانادا داشته باشید، تنها چیزی که باید ثابت کنید این است که سطح زبان شما برای انجام مؤثر وظایفتان در شغل مورد نظر کافی است. حتی مشاغلی هستند که نیازی به تسلط به زبان ندارند. به ‌عنوان ‌مثال، بیشتر کارهای یدی مانند تعمیرات لوازم در کارخانه‌های بزرگ که نیازی به صحبت شما در طول روز ندارند، جزو این مشاغل محسوب می‌شوند.

بعضی از مؤسسات الزامی برای ارائه مدرک زبان ندارند. البته تعداد مؤسسات و دانشگاه‌هایی که در کانادا این قانون را اعمال می‌کنند، بسیار محدود است و درنتیجه دانشجویانی نیز که با این روش می‌توانند اپلای بگیرند، نسبت به دانشجویانی که مدرک زبان ارائه می‌دهند بسیار کمتر هستند و شانس موفقیت شما کاهش پیدا خواهد کرد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
3 آبان 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.