سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

صفر تا صد راه های مهاجرت به مجارستان

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

مهاجرت به مجارستان

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

مهاجرت به مجارستان و شرایط آن برای اخذ اقامت را در این مقاله مورد بررسی قرار خواهیم داد. امروزه افراد زیادی هستند که مجارستان را به عنوان مقصد تحصیل، کار یا زندگی خود انتخاب می‌کنند. راه‌های متعددی برای اخذ اقامت مجارستان وجود دارد. از اخذ اقامت و تحصیل در مجارستان گرفته تا مهاجرت به مجارستان از طریق کار، سرمایه‌گذاری، ازدواج، حتی پناهندگی و غیره، گزینه‌های مهاجرت به این کشور هستند. در ادامه درباره شرایط مهاجرت به مجارستان بیشتر بخوانید.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”کوتاه درباره مجارستان” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]قبل از اقدام برای مهاجرت به مجارستان بهتر است اطلاعات زیر را درباره این کشور داشته باشید:

  • مجارستان یک کشور اروپایی است که در مرکز این قاره قرار دارد. جمعیت مجارستان بالغ بر 10 میلیون نفر و طبق آمار، مذهب اصلی در این کشور کاتولیک است. زبان رسمی این کشور، مجارستانی است.
  • سرانه تولید ناخالص داخلی اسمی مجارستان حدود 19637 دلار آمریکا است.
  • واحد رسمی پول مجارستان، فورینت (HUF) نام دارد.
  • مجارستان بخشی از اتحادیه اروپاست و دارای درآمد بالا و اقتصاد آزاد است.
  • بوداپست پایتخت مجارستان از دو شهر بودا و پِست تشکیل شده است.
  • مجارستان جزو کشورهای عضو اتحادیه شینگن نیز به شمار می‌رود. بنابراین با ویزای مجارستان می‌توانید به کشورهای عضو اتحادیه شینگن سفر کنید.
  • کد تلفن مجارستان 36+ و شماره اضطراری در این کشور 112 است.
  • رانندگی در این کشور از سمت راست اتومبیل است.
  • هزینه اجاره یک آپارتمان در بوداپست 550 یورو در مناطق مرکزی و حدود 400 یورو در حومه شهر است.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”32497″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_empty_space height=”40px”][vc_custom_heading text=”صفر تا صد مهاجرت به مجارستان” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

مجارستان موقعیت جغرافیایی منحصر به فردی دارد. مجارستان با کشورهای اوکراین، رومانی، صربستان، کرواسی، اسلوونی و اتریش هم‌مرز است. از این رو، افراد بسیاری از طریق مجارستان برای کشورهای دیگر اقدام می‌کنند. سیاست مهاجرتی مجارستان شامل توافقی با کشورهای غیر اتحادیه اروپا مانند ایالات متحده آمریکا، کانادا و سایر کشورها است. بر این اساس اتباع خارجی اجازه دارند در یک دوره 180 روزه، به مدت 90 روز بدون نیاز به ویزا وارد مجارستان شده و در آن اقامت داشته باشند.

برای مثال افرادی که قصد تحصیل در آلمان یا اتریش را دارند، می‌توانند از طریق دوره های زبان در مجارستان یا دوره‌های آمادگی کالج‌های در این کشور به هدف خود دست یابند. بسیاری تحصیل در مجارستان را به دلیل پایین بودن شهریه‌ها و همچنین هزینه زندگی و دانشگاه‌های باکیفیت آن انتخاب می‌کنند. با توجه به شرایطی که دارید، راه‌های مختلفی برای مهاجرت به مجارستان پیش‌رویتان قرار دارد.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”راه‌های مهاجرت به کشور مجارستان” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای مهاجرت به این کشور اروپایی از طریق تحصیل است. مهاجرت تحصیلی به مجارستان بسیار مورد توجه دانشجویان بین‌المللی قرار دارد. دانشجویان در مقاطع تحصیلی مختلف از کارشناسی گرفته تا کارشناسی ارشد و دکترا می‌توانند برای دانشگاه های مجارستان اقدام کنند. حتی دوره‌های یک ساله آمادگی کالج نیز می‌تواند آنها را به هدف خود برساند.

دوره های زبان انگلیسی در مجارستان و دوره پری مدیکال در مجارستان محبوبیت بسیار زیادی دارند. این دوره‌ها دانشجویان را آماده تحصیل در دانشگاه های مجارستان یا دیگر دانشگاه های اروپا می‌کنند. همچنین دانشگاه های مجارستان به ویژه در برخی رشته‌ها از جمله پزشکی جزو دانشگاه‌های مطرح جهان هستند. مدارک دانشگاه های مجارستان در این رشته کاملا در کشورهای اتحادیه اروپا معتبر است و نیاز به معادلسازی نخواهد بود.

پس از اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های مجارستان باید برای ویزا اقدام کنید. اخذ ویزای تحصیلی مجارستان نیز پروسه سختی نیست. در کنار مدارک ارائه شده، فقط باید 10 هزار یورو تمکن مالی مجارستان برای ویزای تحصیلی را داشته باشید. هزینه تحصیل در دانشگاه های مجارستان نیز نسبت به دانشگاه‌های کشورهایی که شهریه می‌گیرند، کمتر است. با مهاجرت تحصیلی به مجارستان می‌توانید 20 ساعت در هفته نیز کار دانشجویی انجام دهید. به این ترتیب بخشی از هزینه های زندگی در مجارستان را تامین خواهید کرد.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”مهاجرت به مجارستان از طریق کار” font_container=”tag:h3|font_size:24|text_align:right|color:%23bf0176″][vc_column_text]

یکی دیگر از گزینه‌های در دسترس برای متقاضیان مهاجرت به کشور مجارستان مهاجرت کاری است. مهاجرت کاری به مجارستان برای افراد کشورهای غیراتحادیه اروپا نیز امکانپذیر است. برای کار در مجارستان به عنوان یک کارگر ماهر و با صلاحیت بالا، باید جهت اخذ کارت آبی اتحادیه اروپا (EU Blue Card) درخواست دهید. متقاضی باید کارت آبی اتحادیه اروپا را قبل از ورود به مجارستان دریافت کند. این کارت مجوز ورود و اقامت در این کشور و همچنین انجام فعالیت‌های شغلی با مهارت بالاست.

کارت آبی اتحادیه اروپا مجوزی است که به افراد اجازه می‌دهد در مجارستان زندگی و کار کنند. البته کاری که نیاز به مهارت‌های پیشرفته دارد. این یعنی شما بابت شغل خود حقوق مشخصی را دریافت می‌کنید که توسط دولت به صورت سالانه تعیین می‌شود. توجه داشته باشید که دولت مجارستان حق دارد حداکثر تعداد شهروندان غیر اتحادیه اروپا را که می‌توانند با کارت آبی استخدام شوند، تعیین کند. همه شهروندان غیر اتحادیه اروپا برای زندگی و کار در این کشور باید ویزای کار و مجوز کار مجارستان داشته باشند. یکی از شرایط اخذ ویزای کار مجارستان دریافت دعوتنامه از یک کارفرما مجاری است. مدرک دانشگاهی، همچنین سابقه کار مرتبط و دانش زبان انگلیسی از جمله موارد مهم برای دریافت پیشنهاد کاری از یک کارفرمای مجارستانی است.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”32497″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_empty_space height=”40px”][vc_custom_heading text=”مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری” font_container=”tag:h3|font_size:24|text_align:right|color:%23bf0176″][vc_column_text]

سرمایه گذاری در مجارستان نیز یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به این کشور است. همانطور که گفتیم مجارستان عضو اتحادیه اروپا و همچنین کشورهای شنگن است. برنامه مهاجرت سرمایه گذاری مجارستان به افراد غیر اروپایی که مایل به سرمایه‌گذاری در اوراق قرضه دولتی هستند، اقامت دائم ارائه می‌دهد. حداقل سرمایه مورد نیاز 300000 یورو در اوراق قرضه ویژه دولت مجارستان است که برای مدت حداقل پنج سال نگهداری می‌شود.

پس از پنج سال، سرمایه‌گذاران می‌توانند وجوه خود را برداشته و وضعیت اقامت خود را حفظ یا اینکه سرمایه خود را با هزینه اضافی تامین مالی کنند. از طریق این طرح، به سرمایه‌گذاران واجد شرایط ابتدا اقامت موقت مجارستان برای فرد و خانواده او و سپس اقامت دائم اعطا می‌شود. اقامت مجارستان امکان فعالیت در اتحادیه اروپا را ارائه می‌دهد. توجه داشته باشید این برنامه به تجربه تجاری یا مهارت‌های زبانی نیاز ندارد.

استفاده از این گزینه برای سرمایه‌گذارانی است که سرمایه‌گذاری غیرفعال را ترجیح می‌دهند. علاوه بر سرمایه‌گذاری در اوراق قرضه دولتی، مهاجرت به مجارستان از طریق ثبت شرکت و همچنین خرید ملک نیز امکانپذیر است. مجارستان مجوزهای اقامت موقت و دائم را به صاحبان شرکت‌هایی ارائه می‌دهد که برای ایجاد یک شرکت مجارستانی نیاز به تهیه یک طرح تجاری مناسب دارند. به راحتی با اخذ مشاوره از شرکت کارشناسان باتجربه شرکت ما می‌توانید گزینه مناسب سرمایه‌ گذاری در مجارستان و اخذ اقامت این کشور را برای خودتان پیدا کنید.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”گزینه‌های دیگر” font_container=”tag:h3|font_size:24|text_align:right|color:%23bf0176″][vc_column_text]

در این مقاله درباره سه گزینه اصلی مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل، کار و سرمایه‌گذاری اشاره کردیم. با این وجود راه‌های دیگری نیز برای مهاجرت به این کشور اروپایی وجود دارد. این راه‌ها عبارتند از:

– مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج: اگر با فردی که دارای تابعیت مجارستان است، ازدواج کنید، می‌توانید اقامت این کشور را بگیرید. تنها کافی است که مدارک مورد نیاز را ارائه دهید.

– مهاجرت به مجارستان از طریق تولد: توجه داشته باشید که صرف تولد یک نوزاد در مجارستان به معنای دریافت تابعیت این کشور نیست. تنها در صورتی فرد متولد شده در این کشور اقامت آن را دریافت می‌کند که یکی از والدین دارای تابعیت مجارستان باشند.

– مهاجرت به مجارستان از طریق پناهندگی: مسیری خطرناک، دشوار و پرپیچ و خم است که به شما پیشنهاد نمی‌کنیم. راه‌های قانونی زیادی برای مهاجرت به کشور مجارستان وجود دارد. می‌توانید بهترین راه را برای خود و خانواده‌تان انتخاب کنید.

برای مهاجرت به کشور مجارستان بهتر است ابتدا بررسی کرده و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. سپس مدارک و شرایط لازم را فراهم آورید. همانطور که گفتیم بهترین راه های مهاجرت به مجارستان از طریق کار، تحصیل و سرمایه‌گذاری است. بهتر است روی این بخش‌ها متمرکز شوید و راه مطمئن خود را انتخاب کنید. به طور قطع، مهاجرت کاری ارزان ترین راه مهاجرت به مجارستان است. اخذ مشاوره از یک شرکت معتبر و دارای کارشناسان برتر، بدون شک مسیر شما را برای رسیدن به هدف هموارتر خواهد کرد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

سلام.وقت بخیر .
در مورد صفر تا صد مهاجرت میشه راهنمایی بفرمایید؟

امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
11 مرداد 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.