سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

چگونه به ایسلند برویم؟

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

پیدا کردن کار در ایسلند

ایسلند که به عنوان سرزمین آتش و یخ  شناخته می‌شود و سالانه هزاران مهاجر از اروپا و آمریکا می‌پذیرند.

جای تعجب ندارد زیرا این کشور از آبشارهای هیجان انگیز، یخچال های طبیعی دیدنی، مسیرهای پیاده روی فراوان و چشمه های طبیعی که از هر گوشه دنیا پذیرای دوست‌داران طبیعت است، پر شده است. مناظر تنها چیزی نیست که ایسلند ارائه می‌دهد. منطقه ریکیاویک به دلیل داشتن صحنه‌ی هنری هیجان‌انگیز و زندگی شبانه شناخته شده است. بیشترین تعداد مهاجران برای ورود به ایسلند در سال، 13000 نفر بوده است. این اتفاق در سال 2007 افتاد. از آن زمان، تعداد مهاجران کاهش یافته است. با این حال، ایسلند به ویژه برای کسانی که در اروپا زندگی می‌کنند، یک کشور محبوب است. مهاجرت به یک ایسلند برای یک اروپایی راحت‌تر از یک غربی است.

بیشتر بدانیم: همه چیز درباره خرید بیزینس در اروپا

گام‌های رفتن به ایسلند

شهروندان منطقه اقتصادی اروپا یا اتحادیه تجارت آزاد اروپا (EEA / EPTA) برای تبدیل شدن به شهروند ایسلند ، ملزم به انجام کارهای بسیار کمی برای جاافتادن هستند. مجوز خاصی برای کار یا زندگی آن‌ها در ایسلند لازم نیست. تنها الزامات شما ثبت نام و درخواست كنینیتال است و اثبات اینكه می‌توانید از خود و هر کس که به شما وابسته است، حمایت كنید. میانگین درآمد در ایسلند 163635 کرون ایسلند (ISK) و یا 245453 ISK برای هر زوج است.

اگر شهروند EEA / EPTA نیستید، مهاجرت به ایسلند چالش برانگیزتر است، اما ارزش وقت و تلاش لازم را دارد. شما می‌توانید به یکی از سه روش زیر به شهروند ایسلند تبدیل شوید:

  1. با یک ایسلندی ازدواج کنید.
  2. در یکی از دانشگاه‌های ایسلند تحصیل کنید. در ایسلند به دانشجویان اجازه اقامت و گاهی مجوز کار محدود داده می‌شود. البته شما حتما باید ثابت کنید که می‌توانید به طور کامل از خود برای مدرسه حمایت و پشتیبانی کنید.

مجوز کار را بدست آورید. این امر مستلزم این است که مهارت‌های شما مورد تقاضا باشد.

بازدید از ایسلند

افراد علاقمند به درخواست تابعیت اغلب با بازدید ایسلند با ویزای توریستی 90 روزه شروع می‌کنند. این مسئله به آن‌ها فرصت می‌دهد تا به دنبال کار، دانشجو شدن یا یافتن یک فرد بومی برای ازدواج باشند. همچنین فرصتی عالی است برای آشنایی با کشور و شیوه‌ی زندگی مردم آن.

پیدا کردن کار در ایسلند

داشتن مهارت تخصصی هنگام جستجوی کار در ایسلند مفید است.

این کشور قوانین استخدامی دارد که به نفع بومیان ایسلند و شهروندان اتحادیه اروپا است. با این حال، پزشکان و برنامه نویسان رایانه‌ای از هر نقطه جهان همیشه مورد تقاضا هستند. کلیه متقاضیان مجوز کار باید حامی مالی داشته باشند. این حامی عموماً شرکتی است كه شما را استخدام كرده‌است و به تایید مدارك معتبر و وضعیت شما در كشور اصلی شما است. این روند می‌تواند هفته‌ها طول بکشد، و بسیاری از شرکت‌ها حاضر نیستند منتظر بمانند تا این مدارک تصویب شوند. این مسائل شهروندان مستعد را در وضع نامطلوب قرار می‌دهد.

انتظار می‌رود که حرفه‌ای‌ها زبان ایسلندی را بدانند. رستوران‌ها و هتل‌ها اغلب به دنبال کارگران فصلی هستند و همیشه لازم نیست که شما زبان ایسلندی را بشناسید. این نوع مشاغل در تابستان فراوان است. همچنین در روستاهای ایسلند فرصت کار در مزارع وجود دارد.

رفتن به ایسلند با ویزای دانشجویی

رفتن به ایسلند با ویزای دانشجویی

این آسان‌ترین راه رفتن به این کشور برای شخصی بدون مهارت تخصصی و یا همسر ایسلندی است.

درخواست‌های دانشگاه باید حداکثر تا فوریه هر سال ارائه شود. می‌توانید انتظار داشته باشید که نامه‌ی پذیرش یا رد شدن از دانشگاه مورد نظر خود را در ماه مارس یا آوریل دریافت کنید. پس از دریافت نامه پذیرش، از طریق اداره مهاجرت درخواست مجوز دانشجویی می‌دهید. درخواست ویزای دانشجویی نیاز به ارائه اظهارنامه بانکی و بررسی پیش زمینه توسط دفتر تحقیقات فدرال ایالات متحده دارد. این ویزای دانشجویی به مدت شش ماه معتبر است و نیاز دارد که هر ترم آن را تجدید کنید، مگر اینکه در مقطع دکتری باشید.

کندالیتا

کندالیتای ثبت ملی، روش ایسلند برای شناسایی و پیگیری شهروندان خود است.

این مسئله شبیه به کارت تأمین اجتماعی در ایالات متحده است. یک عدد 10 رقمی شامل تاریخ تولد فرد است. کندالیتا برای افتتاح حساب بانکی، کار، جستجوی مراقبت پزشکی یا حتی قرض گرفتن کتاب از کتابخانه لازم است. ایسلند از داده‌های جمع‌آوری شده توسط ثبت ملی برای ردیابی جمعیت کشور، تنوع قومی، وضعیت اقتصادی، سطح بهداشت و تحصیلات شهروندان و افراد مراجعه کننده برای کار یا مجوز دانشجویی استفاده می‌کند. داده‌های جمع‌آوری شده از طریق کندالیتا نیاز به سرشماری را از بین می‌برد.

ثبت ملی نشان می‌دهد که 93 درصد از ساکنان ایسلند، شهروند هستند. یک دهم آن‌هایی که کندالیتا دارند، در خارج از ایسلند به دنیا آمدند. اگر مهاجرت با سرعت فعلی ادامه یابد، ایسلند پیش بینی می‌کند که تا سال 2030، 15 درصد از جعیت این کشور مهاجر باشند.

چند واقعیت جالب که توسط ثبت ملی منتشر شده

  • نود و نه درصد از جمعیت در مناطق شهری زندگی می‌کنند. جالب است که 60 درصد افراد در نزدیکی پایتخت کشور ریکیاویک زندگی می‌کنند.
  • کلیسای ایالت، کلیسای انجیلی لوتر ایسلند است. در سال 2016 ، بیش از 71 درصد از شهروندان متعلق به کلیسا بودند. تعداد کمی از شهروندان متعلق به کلیسای کاتولیک روم و atsatrúarfélagið هستند. نوزده درصد به هیچ مذهبی وابسته نیستند.

آب و هوای ایسلند

ایسلند نزدیک دایره قطب شمال است، بنابراین روزهای تابستان و شب‌های زمستان طولانی است.

دما به‌ندرت بالاتر از 65 درجه فارنهایت است. بازدیدکنندگان باید در تابستان به این کشور سفرکنند. حومه شهر زیبا است و جاده‌ها برای عبور آسان است. بسیاری از مغازه‌ها در ماه‌های زمستان نیز بسته می‌شوند. با این حال، کسانی که در زمستان از ایسلند بازدید می‌کنند، از نمای خارق‌العاده‌ی نورهای شمالی لذت می‌برند. مهم است که بدون در نظر گرفتن زمان بازدید، برای تغییرات چشمگیر در آب و هوا آماده شوید. پوشیدن چند لایه لباس توصیه می‌شود، و همیشه یک ژاکت به همراه داشته باشید.

بیشتر بخوانیم: مشاوره اقتصادی مهاجرت

زندگی در ایسلند

زندگی در ایسلند در مقایسه با سایر کشورها گران است.

یک اتاق به طور متوسط 80،000 ISK است. قیمت مسکن تنظیم نمی‌شود. هزینه بالای زندگی در ایسلند به مالیات بالا و نیاز به واردات بیشتر کالاهای مصرفی نسبت داده می‌شود. میوه و سبزیجات تازه در ایسلند کمیاب هستند. نه پول نقد و نه چک به طور گسترده پذیرفته نمی‌شوند بنابراین کارت توصیه می‌شود. بیشتر مغازه ها حدود ساعت 6 بعد از ظهر بسته می‌شوند.

حمل و نقل در ایسلند

برای کسانی که در ریکیاویک زندگی می‌کنند، نیازی به داشتن خودرو نیست.

اتوبوس‌های شهری در دسترس هستند. بسیاری از ساکنان در خیابان های شهر دوچرخه سواری می‌کنند یا قدم می‌زنند. کسانی که در خارج از شهرها و حومه‌ها مانند Garðabær یا Kópavogur زندگی می‌کنند ، ممکن است نیاز به حمل و نقل شخصی داشته باشند.

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
15 آبان 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.