قصه های موفقیت حسن خسروشاهی

قصه های موفقیت حسن خسروشاهی
3.6
(11)

وقتی صحبت از کارخانه مینو می شود اسم شخصی جز حسن خسروشاهی به ذهن تداعی نمی شود. وی کارآفرینی کانادایی، اصاالتا تبریزی است که در سال 1319 در تهران متولد شد. فارغ التحصیل رشتهٔ حقوق و اقتصاد از دانشگاه تهران است. او در سال ۱۳۶۰ به کشور کانادا مهاجرت کرد و در شهر ونکوور سکنی گزید
تقریبا یک سال بعد، به شغل خانوادگی روی آورد و وارد عرصه‌ی کسب و کار شد. فروشگاه‌های زنجیره‌ای قطعات الکترونیکی خود به نام فیوچر شاپ را ایجاد کرد این فروشگاه آن‌قدر بزرگ است که هر کسی در کانادا حتما یک بار برای تامین وسایل الکترونیکی مورد نیاز خود به این فروشگاه سر زده است. در سال 2001، در صدر تمامی فروشگاه های کانادا قرار گرفت. در این سال، تعداد شعبه‌های فیوچر شاپ در سراسر کانادا به 90 شعبه می‌رسید که در مجموع 7300 کارمند و فروشنده در آن مشغول به کار بودند. در آن زمان، مجموع فروش این فروشگاه به حدود 2 میلیارد دلار رسید. رشد روز افزون این فروشگاه زنجیره ای همچنان ادامه یافت تا این‌که در سال 2006، تعداد شعب آن در استان های کانادا از 118 شعبه تجاوز کرد. خسروشاهی بعدها آن را به شرکت آمریکایی بست بای فروخت.

پس از واگذاری امتیاز فیوچر شاپ به بست بای، خسروشاهی به فعالیت در زمینه های ساخت و ساز و زمین گلف، مراکز خرید و همچنین خرید و بازسازی مراکز ورشکسته مشغول شد. در سال 2007، خسروشاهی مدیریت موسسه‌ی «فراستر» را به دست گرفت. قبل از آن و در 2006، او ریاست شرکت سهامی عام پست کانادا را بر عهده داشت. علاوه بر این، خسروشاهی عضو کنسول تجاری بریتیش کلمبیا و همچنین بنیانگذار هولدینگ «پِرسیست» نیز هست. به مدت سه سال هم، یعنی از اکتبر 2013 تا 30 نوامبر 2016، خسروشاهی مدیر بانک کانادا بود.

از جمله افتخارات حسن خسروشاهی می¬توان به این نکته اشاره کرد که نخست‌وزیر بریتیش کلمبیا در سال 2003 او را سخاوتمندترین خیر و حامی مردم معرفی کرد. در سال 2004، خسروشاهی به عنوان شست و چهارمین فرد ثروتمند کانادا شناخته شد و این در حالی است که در سال 2000 هم در لیست 100 ثروتمند کانادا، رتبه‌ی نود و دوم را از آن خود کرده بود.

 

بیشتر بخوانید: شرایط گرفتن ویزای کانادا چیست؟

بیشتر بخوانید: مدارک لازم برای ویزای کانادا چیست؟

بیشتر بخوانید: اقامت دائم در کانادا چگونه امکان پذیر است؟

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 3.6 / 5. تعداد: 11

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید