همه چیز درباره آزمون جی آر ای GRE و مراحل ثبت نام آن

آزمون جی آر ای GRE
4.2
(5)

آزمون GRE (جی آر ای) چیست؟ این آزمون از چه بخش‌هایی تشکیل شده است؟ هدف آزمون GRE کدام است؟ درباره هزینه آزمون GRE و زمان برگزاری آن چه می‌دانید؟ پاسخ به تمام سوالات خود درباره آزمون جی آر ای را در این مطلب بخوانید.

آزمون GRE چیست؟

آزمون GRE مخفف The Graduate Record Examination است که توسط ETS ایجاد و اجرا می‌شود. در واقع این آزمون برای پذیرش و بورسیه تحصیلی در مقاطع تحصیلات تکمیلی و بازرگانی به ویژه در دانشگاه های آمریکا و کانادا استفاده می‌شود.

بسیاری از دانشگاه های آمریکا و کانادا در مقاطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد، دکترا و پست دکترا) نمره های آزمون عمومی GRE را به عنوان بخشی از الزامات پذیرش نیاز دارند. برخی دیگر از دانشگاه‌ها نیز به یک یا چند آزمون موضوعی GRE نیاز دارند.

انواع آزمون GRE کدام است؟

آزمون GRE به دو نوع GRE General و GRE Subject تقسیم می‌شود. در ادامه درباره انواع آزمون GRE بیشتر بدانید.

آزمون GRE General

آزمون اصلی جی آی ای با عنوان آزمون GRE General شناخته می‌شود. این آزمون در موسسات مختلف هر هفته برگزار می‌شود. آزمون GRE General شامل سه بخش «استدلال کمی و ریاضیات»، «استدلال کیفی و درک زبانی» و «بخش نوشتاری تحلیلی» است.

  • بخش استدلال کمی و ریاضیات با دو سری سوال 25 تایی به مدت زمان 35 دقیقه برای هر بخش برگزار می‌شود. نمره این بخش 130 تا 170 است.
  • بخش استدلال کیفی و درک زبانی که شامل دو سری سوال چندگزینه‌ای است و زمان پاسخگویی به آن 30 دقیقه محاسبه شده است. نمره این بخش نیز 130 تا 170 است.
  • بخش نوشتاری تحلیلی نیز از دو بخش Issue و Argument به ترتیب با مدت زمان 45 و 30 دقیقه تشکیل شده است. در بخش Issue یک موضوع را باید انتخاب کنید و درباره آن بنویسید. نمره این بخش 6 است. در بخش Argument باید متنی را بخوانید و آن را اصلاح کنید.
آزمون جنرال جی آر ای GRE General

بیشتر بدانید: 5 منبع برتر آنلاین برای آموزش زبان آلمانی

آزمون GRE Subject

یکی دیگر از انواع آزمون های GRE با نام GRE Subject شناخته می‌شود. در این آزمون دروس تخصصی رشته‌هایی مانند زیست‌شناسی، شیمی، ادبیات انگلیسی، ریاضی، فیزیک و روانشناسی وجود دارد. برای تحصیل در این رشته‌ها باید وب‌سایت دانشگاه را بررسی کنید. به این ترتیب مطمئن می‌شوید که آیا به آزمون GRE نیاز دارید یا خیر. سوالات این بخش نیز چندگزینه‌ای است اما پاسخ‌های غلط امتیاز منفی به همراه دارد.

آزمون های موضوعی GRE از این نظر که دانش شما را درباره یک موضوع خاص مانند شیمی یا ادبیات بررسی می‌کنند، مشابه آزمون های موضوعی SAT هستند. همه دانشگاه‌ها به آزمون موضوعی GRE نیاز ندارد، اما بسیاری از رقابتی‌ترین رشته‌ها این آزمون را انجام می‌دهند. ETS هر سال سه بار آزمون موضوعی را ارائه می‌دهد.

چه کسانی می‌توانند در آزمون GRE شرکت کنند؟

متقاضیان احتمالی از سراسر جهان که علاقه‌مند به گذراندن دوره کارشناسی ارشد، کارشناسی ارشد تخصصی در کسب و کار، MBA ، دکترا یا پست دکترا هستند، می‌توانند در آزمون عمومی GRE شرکت کنند.

نمرات GRE در پذیرش یا بورسیه تحصیلی برای تکمیل دوره کارشناسی، توصیه‌نامه‌ها و سایر مدارک لازم برای تحصیل در سطوح بالاتر استفاده می‌شود. آنها معیار مشترکی را برای مقایسه در اختیار دانشگاه‌ها قرار می‌دهند.

چه دانشگاه‌ها و موسساتی آزمون GER را قبول می‌کنند؟

قبولی در یک آزمون معتبر مانند آزمون GER می‌تواند فرصت‌های زیادی را برای متقاضیان ایجاد کند. جالب است بدانید که آزمون عمومی GRE در هزاران دانشکده تحصیلات تکمیلی، بازرگانی و حقوقی پذیرفته می‌شود.
– موسسات و حامیان مالی آنها
– دانشکده‌های بازرگانی
– دانشکده‌های حقوق

بورسیه تحصیلی Ampère Excellence در فرانسه

مراحل ثبت نام در آزمون GRE کدام است؟

اگر قصد دارید در یک مرکز آزمون مشغول امتحان دهید، باید حداقل دو روز قبل از تاریخ آزمون ثبت‌نام کنید. برای ثبت نام در آزمون GRE باید مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

– وارد حساب ETS خود شوید یا یک حساب کاربری ایجاد کنید.
– در صفحه اصلی My GRE خود، ثبت نام / یافتن مراکز آزمون را انتخاب کنید.
– آدرس ایمیل خود را تایید کنید، سپس ادامه دهید.
– برای انتخاب وقت آزمون خود، منطقه زمانی خود را تایید یا یک مکان جدید انتخاب کنید.
– دوره دو ماهه‌ای را که تمایل دارید در این آزمون شرکت کنید انتخاب کرده و یکی از تاریخ‌های موجود آزمون را از تقویم برگزینید.
– زمان در دسترس را برای آزمون خود انتخاب کرده و روی «ثبت نام در این آزمون» کلیک کنید.
– برای ادامه ثبت‌نام و پرداخت هزینه آزمون GRE ، دستورالعمل‌های ذکرشده در سایت را دنبال کنید.
– پس از پردازش ثبت‌نام، یک ایمیل تایید از ETS دریافت می‎کنید. در این ایمیل انتخاب آزمون، تاریخ آزمون، مرکز آزمون یا پیوندی برای راه‌اندازی آزمون در خانه و غیره مطرح شده است.
– به این ترتیب، در روز موعود به راحتی می‌توانید در آزمون GRE شرکت کنید. انتخاب کنید که چه زمانی و کجا آزمون دهید. بیش از 1000 مرکز آزمون GRE در سراسر جهان وجود دارد.

پاسخ به چند سوال متداول درباره آزمون GRE

نمره GRE شما چقدر مهم است؟

دانشگاه‌ها نمره GRE متفاوتی از دانشجویان می‌خواهد. برخی از رشته‌ها دارای امتیاز GRE بسیار بالایی هستند و یا حداقل نمره را برای متقاضیان دارند، در حالی که دیگر رشته‌ها امتیازات را بیشتر فرمالیته می‌دانند.

آزمونGRE چقدر طول می‌کشد؟

آزمون GRE در مجموع امتحان 3 ساعت و 45 دقیقه طول می‌کشد.

نحوه ثبت نام در آزمون GRE چگونه است؟

شما باید قبل از تاریخ آزمون GRE ثبت‌نام کنید تا بتوانید این آزمون را پشت سر بگذارید. همانطور که گفتیم GRE توسط ETS اداره می‌شود و در مراکز آزمونPrometric از داوطلبان اخذ می‌گردد. برای ثبت نام در آزمون GRE به سایت ETS مراجعه کنید.

هزینه شرکت در آزمون GRE چقدر است؟

برای شرکت در آزمون GRE در بیشتر مکان‌ها باید 205 دلار بپردازید.

آیا نمرات آزمون GRE منقضی می‌شود؟

توجه داشته باشید که نمره آزمون GRE شما به مدت پنج سال معتبر است.

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 4.2 / 5. تعداد: 5

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید